Αποστολέας Θέμα: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ  (Αναγνώστηκε 38230 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #165 στις: Αύγουστος 13, 2013, 09:41 »
Παράθεση από: Christopher
Παράθεση από: Blackchris

Αλλά το ξαναλέω το Θέμα για τον Χρήστο (και όλους) μας είναι ΗΘΙΚΟ δεν θέλει να βλάψει νομικά τον ΕξτριμοΤσουκαεταιρία.

Α .......... Στρατηγέ μου………… λίγες υπερβολές από τον Χρήστο είδα ... λασπολογία δεν έχω δει.... μόνο γεγονότα και επιχειρήματα


 ((clapping))  ((clapping))  ((clapping))


που καταντήσαμε ... να 'απειλείται' ο πελάτης μεσω εξώδικου επειδή κάνει ερωτήσεις ...

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #166 στις: Αύγουστος 13, 2013, 09:43 »
Παράθεση από: chris lc90
Παράθεση από: Blackchris
Παράθεση από: george tompras
Δεν περίμενα και εγώ τίποτα άλλο απο τη σιωπή του καταγγελόμενου. ίσως απο ιδίαν πείρα! Σίγουρα όλοι μας έχουμε βγάλει τα συμπεράσματα μας ... για ακόμη μια φορά!!

Νομίζω φίλε καλέ πως θα βοηθούσε να παραθέσεις και εσύ την εμπειρία σου απο την εν λόγο εταιρία της οποίας στους πελάτες γενικός διευθηντής εμφανίζεται ο Κύριος Β. Τσούκας.

Blackchris οι παροτρυνσεις στο δικο μου thread για καλες ή κακες δουλειες δεν θα ηθελα να γινονται..
Ξερουμε οπως ειπα και παραπανω οτι σιγουρα θα χει κανει και καλες δουλειες ..
Εδω δεν ειναι ψηφοφορια ποσες καλες δουλειες εκανε vs ποσες κακες..
Εδω απλα μοιραστηκα 2 γεγονοτα και εθεσα ορισμενα ερωτηματα.

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #167 στις: Αύγουστος 13, 2013, 09:44 »
Παράθεση από: GENERAL-LEE
Ο κύριος blackchris γράφτηκε εδώ για αυτή ακριβώς την δουλειά !!! να βοηθήσει στο < λάσπωμα > χαχαχαχαχαχα
Και μην μου πείτε τώρα ότι η ειρωνεία απέναντι στην εταιρία , το ομόρρυθμο μέλος και τον γενικό διευθυντή δεν θεωρείτε λάσπη !!!
Κάντε δουλειά σας κύριε δεν σας ενοχλεί κανένας , εσείς δεν λάβατε ούτε κινδυνεύεται να λάβετε κανένα εξώδικο όπως ο Χρήστος ... πλακίτσα εκ του ασφαλούς κάνετε και σας δίνετε η ευκαιρία ! 
Επι τη ευκαιρία να απαντήσω και σε μια ερώτηση σου Χρήστο ...
Οποιοσδήποτε ασχολείται επαγγελματικά στην χώρα με τα τετρακίνητα με ξέρει με το μικρό μου όνομα αφού έχω υπάρξει και εξακολουθώ να είμαι πελάτης του ! Χtreme, california , ninos , koutsoumpos , tuff , giasimakos , protrack , eglezopoulos ,xanthos , kokolalakis ,diamadis  .... και με όλους έχω άριστη σχέση ! Με τον μόνο που δεν έχω κάνει τεχνικό νταραβέρι είναι με τον MAKIS-SPORT που παρόλα αυτά μιλάω μαζί του αρκετά και έχω καλή σχέση και με τους rubicong που δεν τους έχω γνωρίσει ακόμη ... τώρα αν με ρωτήσεις τι θέρμανση έχει ο κάθε ένας στο μαγαζί του ... μάλλον δεν ξέρω να σου απαντήσω !!! χαχαχαχα

Για να κλείνει το θέμα από την πλευρά μου αναφέρω ξανά ότι λόγο επαγγέλματος ήξερα ακριβώς την αντίδραση της εταιρίας ! Εν αντίθεσή με τους << φίλους >> σου σε συμβουλεύω να βρεις ένα τρόπο να πάρεις στα χέρια σου το εξώδικο , που από ότι ξέρω τοιχοκολλείται στη εξώπορτα σου και δεν μπαίνει σε γραμματοκιβώτιο , και να το διαβάσεις προσεκτικά μαζί με τον δικηγόρο σου , γιατί συνήθως εκεί αναφέρονται ημερομηνίες που θα πρέπει να αντιδράσεις και πιθανότατα το Σεπτέμβριο να είναι πλέων αργά ....
Το εξώδικο , για όσους δεν γνωρίζουν είναι ο προάγγελος μιας μήνυσης ...

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #168 στις: Αύγουστος 13, 2013, 09:46 »
Παράθεση από: Christopher
Παράθεση από: GENERAL-LEE
Ο κύριος blackchris γράφτηκε εδώ για αυτή ακριβώς την δουλειά !!! να βοηθήσει στο < λάσπωμα > χαχαχαχαχαχα

να βοηθήσει στο <λάσπωμα> ποιον ?
τον Χρήστο ??

είναι λυπηρό να αφήνετε να εννοηθεί ότι ο Χρήστος λασπώνει και μάλιστα έχει και βοηθούς ... ειδικά όταν σε προηγούμενο ποστ σας αναφέρετε ότι θεωρείτε ότι ο Χρήστος έχει δίκιο ... εκτός και αν παραννοώ το περί "βοήθειας στο <λάσπωμα>" και αναφέρεστε μόνο σε τρίτους εκτός του Χρήστου ...

κάντε ένα κόπο να διαβάσετε τα ποστ του Χρήστου ... περιγράφει κατάστάσεις, κακοτεχνίες βάσει τεχνικών manual και αυτοψίας... παραθέτει σχετικούς διαλόγους ... και έχει διατυπώσει με σαφήνεια το κίνητρό του και το ζητούμενό του ... θέτει ερωτήματα και ζητάει απαντήσεις ... και θα παρακαλούσα να μην εμμείνετε ιδιαιτέρως στην λεπτομέρεια της σόμπας ... νομίζω ότι όλοι συμφωνούμε στα περί σόμπας ...

αλήθεια, εσείς συμφωνείτε με την κίνηση του εξώδικου εκ μέρους της xtreme? γιατί επί της ουσίας, μάλλον δεν θα βγει τίποτα ...
γιατί το λογικό επόμενο βήμα όπως παροτρύνετε και εσείς τον Χρήστο είναι να συμβουλευτεί δικηγόρο και να προβεί και αυτός από την μεριά του σε αντίστοιχες κινήσεις (εξώδικα/μηνύσεις) στην προσπάθειά του να 'απαντήσει' στο εξώδικο που του απεστάλλει και παράλληλα να διεκδικήσει τις πολυπόθητες γι'αυτόν απαντήσεις στα ερωτήματά του...

μετά τις συμβουλές σας προς τον Χρήστο και εφόσον έχετε ρητά δηλώσει ότι θεωρείται ότι ο Χρήστος έχει δίκιο, τι συμβουλές θα δίνατε/δώσατε προς την xtreme?
ρωτάω μιας και έχετε στενή και άριστη σχέση με όλους τους επαγγελματίες όπως αναφέρατε στο προηγούμενο ποστ σας και νομίζω θα ενδιέφερε η απάντησή σας πολλούς αναγνώστες και όσους ιδιώτες έχουν τοποθετηθεί στο θέμα ως τώρα.

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #169 στις: Αύγουστος 13, 2013, 09:48 »
Παράθεση από: topoman
Παράθεση από: GENERAL-LEE
Ο κύριος blackchris γράφτηκε εδώ για αυτή ακριβώς την δουλειά !!! να βοηθήσει στο < λάσπωμα > χαχαχαχαχαχα
Και μην μου πείτε τώρα ότι η ειρωνεία απέναντι στην εταιρία , το ομόρρυθμο μέλος και τον γενικό διευθυντή δεν θεωρείτε λάσπη !!!
Κάντε δουλειά σας κύριε δεν σας ενοχλεί κανένας , εσείς δεν λάβατε ούτε κινδυνεύεται να λάβετε κανένα εξώδικο όπως ο Χρήστος ... πλακίτσα εκ του ασφαλούς κάνετε και σας δίνετε η ευκαιρία ! 
Επι τη ευκαιρία να απαντήσω και σε μια ερώτηση σου Χρήστο ...
Οποιοσδήποτε ασχολείται επαγγελματικά στην χώρα με τα τετρακίνητα με ξέρει με το μικρό μου όνομα αφού έχω υπάρξει και εξακολουθώ να είμαι πελάτης του ! Χtreme, california , ninos , koutsoumpos , tuff , giasimakos , protrack , eglezopoulos ,xanthos , kokolalakis ,diamadis  .... και με όλους έχω άριστη σχέση ! Με τον μόνο που δεν έχω κάνει τεχνικό νταραβέρι είναι με τον MAKIS-SPORT που παρόλα αυτά μιλάω μαζί του αρκετά και έχω καλή σχέση και με τους rubicong που δεν τους έχω γνωρίσει ακόμη ... τώρα αν με ρωτήσεις τι θέρμανση έχει ο κάθε ένας στο μαγαζί του ... μάλλον δεν ξέρω να σου απαντήσω !!! χαχαχαχα

Για να κλείνει το θέμα από την πλευρά μου αναφέρω ξανά ότι λόγο επαγγέλματος ήξερα ακριβώς την αντίδραση της εταιρίας ! Εν αντίθεσή με τους << φίλους >> σου σε συμβουλεύω να βρεις ένα τρόπο να πάρεις στα χέρια σου το εξώδικο , που από ότι ξέρω τοιχοκολλείται στη εξώπορτα σου και δεν μπαίνει σε γραμματοκιβώτιο , και να το διαβάσεις προσεκτικά μαζί με τον δικηγόρο σου , γιατί συνήθως εκεί αναφέρονται ημερομηνίες που θα πρέπει να αντιδράσεις και πιθανότατα το Σεπτέμβριο να είναι πλέων αργά ....
Το εξώδικο , για όσους δεν γνωρίζουν είναι ο προάγγελος μιας μήνυσης ...

Καλησπέρα,

Ειμαι γραμμένος σε αυτό το forum εδώ και πολλούς μήνες, παρακολουθώ συνεχώς όλα τα θέματα, άλλες φορές ποιο συχνά, άλλες φορές ποιο αραιά. Πάραυτα, αυτή ειναι η πρώτη μου δημοσίευση μιας και πάντα "κολλουσα" στο να δημοσιεύσω κάτι.

Ο λόγος που γράφω ειναι γιατί το συγκεκριμένο θέμα μου έχει κεντρίσει την προσοχή μέρες τώρα και δεν έχω να σας κρυψω ότι έχω βγει απο τα ρούχα μου με τα όσα διαβάζω !

Θεωρώ την όλη κατάσταση ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ τόσο όσο για την συμπεριφορά του εν λόγω καταστήματος που δεν έχει τα κότσια να αντιμετωπίσει τα παράπονα ενός πελάτη και βάζει τρίτους (έτσι το εκλαμβάνω εγώ μετά τη δημοσίευση του χρήστη general) να απαντήσουν, όσο και για τις απειλές , τα εξωδικα που διαβάζω, τις μηνύσεις ! ...

Λυπάμαι κυριολεκτικά για την ελληνική πραγματικότητα (έχω ζήσει στο εξωτερικό αρκετά χρόνια)... Στο εξωτερικό η εν λόγω ιστορία θα είχε κλείσει οριστικά με την καταγγελία πελάτη όχι μόνο τεχνικά, αλλά και διαδικαστικά ! IRS, social security, city council, θα είχαν σφραγίσει μετά απο τέτοια συμπεριφορά τον χώρο και αν αποδεικνύονται το αντίθετο ο πελάτης θα πλήρωνε ...

Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΑΙΟ ! Βασική αρχή !!!! Ντροπή !

Διαβάζω για ζημιές, μπαταρίες που πήραν φωτιά, λυμνενους άξονες, καμένα  κιβώτια , χαλασμενες τουρμπινες, μα όλοι τρελοί ειναι !!!! Κάτι δεν παει στραβά ?

Chris lc90 δεν σας γνωρίζω αλλά πραγματικά σας παροτρυνω να κάνετε ασφαλιστικά μέτρα στο εν λόγω κατάστημα και να ελεγξετε τα πάντα, απο πολεοδομιες, νομιμότητα, άδειες λειτουργείας  εώς την επιθεώρηση εργασίας, την εφορεια και το ΙΚΑ... Και να μην κολλησετε και να μυνησετε ζητώντας αποζημιώσει για ανθρωποκτονία απο αμέλεια... Αν βέβαια έχετε καθαρή τη φωλια σας και δεν έχετε ξεκινήσει πόλεμο συνεργείων...

Απο την άλλη πλευρά θα ζητούσα την εταιρία που γίνεται ο ντορος όλος να τοποθετηθεί επίσημα και ως οφείλει και όχι με μισολογα και υπεκφυγές, γιατί αυτή βγαίνει ζημειωμενη στο έπακρο... Μπορει να ειναι επαγγελματίες στο είδος τους αλλά η στάση τους κάθε άλλο παρά αυτό δείχνει...

Το σίγουρο ειναι ότι μέχρι να ξεκαθαρίσει και σε εμάς τους απλούς αναγνώστες το τοπίο,  απο πελάτη όχι με χασανε, απλά δεν θα με δουν ποτέ ...

Ελπίζω η κοινότητα σας να με δεχθεί παρά τους πολλούς μήνες αφωνιας μου, και της πρώτης καυτης δημοσιευσής μου,

Γιάννης Ν.
Αγρονομος Τοπογραφος

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #170 στις: Αύγουστος 13, 2013, 09:50 »
Παράθεση από: kacos
Σοβαρά, το θέμα έχει ξεφύγει.. Ειδικά με το εξώδικο. Ρε xtreme4x4 δε ξέρω ποιοί είστε κ έκανα κ πελάτης. σας κάποιο φεγγάρι, αλλά είστε επιεικώς απαράδεκτοι. Τον κ. Βρετο τον βλέπω που μπαινοβγαίνει κ διαβάζει το θεμα κ δε λέει τίποτα.

Δεν έχετε πάρει χαμπάρι οτι με τέτοια συμπεριφορά κ τρόπο αντιμετώπισης πελατών θα μείνετε εσείς κ ο κούκος? Και μετά θα λένε έκλεισε άλλη μια Ελληνική επιχείρηση λόγω της κρίσης.. Πάπαλα. Λόγω της ξερολιας κ κακής συμπεριφοράς του Έλληνα μαγαζάτορα θα κλείσει.

Συνέλθετε γμτ. Εσείς χρειάζεστε εμάς τους πελάτες κ εμείς εσάς τα συνεργεια. Λίγο αλληλοσεβασμός δε κάνει κακό. Για πλάκα θα ήθελα να δω τι θα κάνατε αν βρισκόσασταν στη θέση του Χρήστου η άλλων αντίστοιχων πελατών. Τη πάπια πάλι?

Αυτά. Καλή συνέχεια στο .. οτιδήποτε προσπαθείτε να πετύχετε.. αμφότεροι οι διαμαρτυρόμενοι.

sent from my chimney with smoke signals

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #171 στις: Αύγουστος 13, 2013, 09:52 »
Παράθεση από: Land Lover
διαβάζω με προσοχή ...

καμια φορά εχω την αισθηση οτι καποιοι γράφουν σαν να ειναι καποιοι αλλοι....  ;)


μπα....ιδέα μου θα ειναι....  :lol:  :lol:

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #172 στις: Αύγουστος 13, 2013, 09:53 »
Παράθεση από: Land Lover
Παράθεση από: Christopher
  μετά τις συμβουλές σας προς τον Χρήστο και εφόσον έχετε ρητά δηλώσει ότι θεωρείται ότι ο Χρήστος έχει δίκιο, τι συμβουλές θα δίνατε/δώσατε προς την xtreme?
.

Αγαπητέ Χρίστόφορε...

αυτό που προτρέπεις τον κ. GL να κανει ειναι αντιδεοντολογικό.

Δεν ειναι σωστό να συμβουλευει ταυτόχρονα και τον κ. Χρήστο και τον κ. Τσούκα...

από τη στιγμή που εχει ταχθεί ξεκάθαρα υπερ του Χρήστου... δεν γίνεται να συμβουλευει και και την αλλη πλευρά.... ;)  8-)

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #173 στις: Αύγουστος 13, 2013, 09:55 »
Παράθεση από: freskos
Παράθεση από: chris lc90
Ενω βρισκομαι εν πλω καπου αναμεσα μεταξυ ελλαδος και ιταλιας
Οπως εγραψα πιο πανω...



..χτες με πηρε τηλεφωνο δικαστικος επιμελητης για να μου επιδωσει ενα εξωδικο της εταιρειας εξτριμ..

Του ειπα οτι ειμαι σε σε επαγγελματικο ταξιδι και το αφησε στο γραμματοκιβωτιο..

Οταν επιστρεψω σε περιπου ενα μηνα θα το διαβασω να δω τι γραφει και τι ζηταει η εταιρεια..και θα πραξω αναλογα

Είναι η λυπηρή μα αναμενόμενη αντίδραση εκ μέρους του συγκεκριμένου επαγγελματία. Το έχει κάνει και στο παρελθόν.  Φαίνεται ότι έτσι αντιλαμβάνεται το πως πρέπει να προστατεύει τα οικονομικά του συμφέροντα.  Φιμώνοντας τα οποιαδήποτε αρνητικά σχόλια μπορεί να υπάρχουν και όχι αποκαθιστώντας την εμπιστοσύνη του πελάτη  με κάθε άλλο τρόπο.

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #174 στις: Αύγουστος 13, 2013, 09:57 »
Παράθεση από: Blackchris
Παράθεση από: GENERAL-LEE
Ο κύριος blackchris γράφτηκε εδώ για αυτή ακριβώς την δουλειά !!! να βοηθήσει στο < λάσπωμα > χαχαχαχαχαχα
Και μην μου πείτε τώρα ότι η ειρωνεία απέναντι στην εταιρία , το ομόρρυθμο μέλος και τον γενικό διευθυντή δεν θεωρείτε λάσπη !!!

Αγαπητέ Στρατηγέ τα σέβη μου (απλός στρατιώτης Μαυροχρήστος).

Δεξιά στην στήλη του nickname απο κάτω έχει την ημερομηνία εγγραφής που λέει: Εγγραφή: Πέμπτη 31 Μαρ, 2011 - 08:20 οπότε σε  αυτό μάλλον μου οφείλης κάτι, εκτός και αν υπήρχε καταχθόνιο σχέδιο λάσπης πριν απο 2 χρόνια αλλά πριν απο δυο χρόνια ο Χρήστος ακουμπούσε τα ωραία του λεφτά και όλοι ήταν χαρούμενοι.
Η ειρωνία απέναντη στην εταιρία είναι για τον ιδιοκτήτη που όλοι ξέρουμε αλλά στα δύσκολα κρύβεται πίσω απο απρόσωπους τίτλους.

Παράθεση από: GENERAL-LEE
Κάντε δουλειά σας κύριε δεν σας ενοχλεί κανένας , εσείς δεν λάβατε ούτε κινδυνεύεται να λάβετε κανένα εξώδικο όπως ο Χρήστος ... πλακίτσα εκ του ασφαλούς κάνετε και σας δίνετε η ευκαιρία ! 

Στατηγέ μου στο άκουσμα του εξώδικου σίγουρα τρέμουν τα γόνατα μου, θέλω τον κίνδυνο να λάβω εξώδικο για να παίζω επι ίσης όροις με τον Χρήστο γιατί ΔΕΝ κάνω πλακίτσα αλλά στηρίζω τον φίλο μου μιας και  γνωρίζω για την αλήθεια τον ΓΕΓΟΝΟΤΩΝ που αναφέρει .
Όπότε ενημερώστε με για το που θα στείλω τα στοιχεία μου για εξώδικο σε κάθε ενδιαφερόμενο. 



Παράθεση από: GENERAL-LEE
Για να κλείνει το θέμα από την πλευρά μου αναφέρω ξανά ότι λόγο επαγγέλματος ήξερα ακριβώς την αντίδραση της εταιρίας ! Εν αντίθεσή με τους << φίλους >> σου σε συμβουλεύω να βρεις ένα τρόπο να πάρεις στα χέρια σου το εξώδικο , που από ότι ξέρω τοιχοκολλείται στη εξώπορτα σου και δεν μπαίνει σε γραμματοκιβώτιο , και να το διαβάσεις προσεκτικά μαζί με τον δικηγόρο σου , γιατί συνήθως εκεί αναφέρονται ημερομηνίες που θα πρέπει να αντιδράσεις και πιθανότατα το Σεπτέμβριο να είναι πλέων αργά ....
Το εξώδικο , για όσους δεν γνωρίζουν είναι ο προάγγελος μιας μήνυσης ...

Αν μέσα στους << φίλους >> βάζεις και εμένα γνώριζε οτι οι φίλοι και οχι << φίλοι >> φαινονται στον αγώνα που δίνει ο φίλος τους και οχι όταν είναι όλα καλά και πίνουμε μπύρες .
Τώρα με τις νομικές αναλύσεις και τι προαναγγέλει τι άσε τον άμεσα εμπλεκόμενο να εξηγήσει την στάση και την συμπεριφορά του που προς το παρόν δεν έχουμε δει. Μην βγάζουμε μόνοι μας αυθαίρετα συμπεράσματα.


Στρατηγέ τα σέβη μου (χαιρετούρα ............. )

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #175 στις: Αύγουστος 13, 2013, 09:59 »
Παράθεση από: Blackchris
Παράθεση από: chris lc90
Παράθεση από: Blackchris
Παράθεση από: george tompras
Δεν περίμενα και εγώ τίποτα άλλο απο τη σιωπή του καταγγελόμενου. ίσως απο ιδίαν πείρα! Σίγουρα όλοι μας έχουμε βγάλει τα συμπεράσματα μας ... για ακόμη μια φορά!!

Νομίζω φίλε καλέ πως θα βοηθούσε να παραθέσεις και εσύ την εμπειρία σου απο την εν λόγο εταιρία της οποίας στους πελάτες γενικός διευθηντής εμφανίζεται ο Κύριος Β. Τσούκας.

Blackchris οι παροτρυνσεις στο δικο μου thread για καλες ή κακες δουλειες δεν θα ηθελα να γινονται..
Ξερουμε οπως ειπα και παραπανω οτι σιγουρα θα χει κανει και καλες δουλειες ..
Εδω δεν ειναι ψηφοφορια ποσες καλες δουλειες εκανε vs ποσες κακες..
Εδω απλα μοιραστηκα 2 γεγονοτα και εθεσα ορισμενα ερωτηματα.

Αγαπητέ Χρήστο όταν ο άλλος σου στέλνει εξώδικα είναι ο λόγος σου εναντίον του δικού του.

Εγώ σε βλέπω για ελέφαντα ........... είσαι ?? απόδειξε το

Αν πολλοί έχουν τα ίδια η και χειρότερα παράπονα απο εσένα μάλλον δεν είσαι ούτε εμπαθής ούτε τρελός...................

Και σίγουρα δεν κρύβεται απο πίσω σου κάποιο συνεργείο όπως είπε οτι υπάρχει και αυτή η πιθανότητα ο εξαίρετος φίλος (εκτίμησα τον λόγο του δεν τον γνωρίζω) τοπογράφος - αγρονόμος μιας και δεν σε γνωρίζει προσωπικά

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #176 στις: Αύγουστος 13, 2013, 10:00 »
Παράθεση από: Blackchris
Παράθεση από: Christopher
Παράθεση από: Blackchris

που καταντήσαμε ... να 'απειλείται' ο πελάτης μεσω εξώδικου επειδή κάνει ερωτήσεις ...

Αγαπητέ Χριστόφορε απο ότι πληροφορούμε απο τον Fresko αυτή την κατάντια την είχαμε πάντα αφού λέει οτι έχει ξαναγίνει.

Στο χέρι μας είναι την κατάντια να την απαλήψουμε (σε κάθε πεδίο της Ελληνικής πραγματικότητας) και να βάλουμε ο καθένας ένα λιθαράκι να αλλάξουμε αυτό που μισούμε και να γίνουμε αυτό που ζηλεύουμε.

Εμείς βρεθήκαμε εδώ απο την αγάπη στην τετρακίνιση ας ξεκινήσουμε απο εδώ και κάποια στιγμή θα φτάσουμε και στην Βουλή   :roll:   :T

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #177 στις: Αύγουστος 13, 2013, 10:02 »
Παράθεση από: sfwrangler
Παράθεση από: chris lc90
Τελος για σημερα..
Σας καληνυχτω με 2 στιχους..

..για να γυρισει ο ηλιος θελει δουλεια πολλη

...αυτα τα δεντρα δε βολευονται με λιγοτερο ουρανο..

Και να θυμαστε οτι στη θυσια των τριακοσιων στις θερμοπυλες οι υπολοιποι ελληνες δεν πηγαν γιατι αλλος φουρνιζε αλλος αλεθε..αλλος οργωνε..και καποιοι αλλοι ειχαν αναδρομο τον ερμη για να ..ξεβολευτουν..και δε βολευαν οι οιωνοι..

Μετα ..θυμηθηκαν ..οτι ηταν ελληνες..αφου τους μπηκε το αγγουρι στις αμυγδαλες..ή το χερι του ξερξη βαθια στις τσεπες τους..

Συμφωνώ με τα αναγραφόμενα σου.
Το θέμα όμως, όπως ήταν αναμενόμενο, πήρε νέα διάσταση και θα πρέπει να παραλάβεις το εξώδικο στα χέρια σου το ταχύτερο δυνατόν.
Επειδή έχεις πάρα πολλά στοιχεία, θα είναι και εύκολο μέσω δικηγόρου να απαντήσεις με το εξώδικο σου, στην "θιγόμενη" εταιρεία.
Αν και για ορισμένους τα εξώδικα θεωρούνται "ερωτικές" επιστολές, εσύ θα πρέπει να είσαι έτοιμος να αντιμετωπίσεις κάθε πιθανή ένδικη διεκδίκηση από τρίτους.
Η οποιαδήποτε βέβαια ένδικη διεκδίκηση της «θιγόμενης» εταιρείας, θα ανοίξει τους ασκούς του Αιόλου, γιατί γνωρίζω αρκετούς που θα σε υποστηρίξουν. Γίνονται πολλές συζητήσεις για το θέμα σου.
Όσον αφορά τις ανακοινώσεις μέσω της κοινωνικής δικτύωσης, είναι προφανές ότι ο χώρος αυτός δεν μπορεί να θεωρείται καλός, όταν διαφημίζεται ένας επαγγελματίας και όταν αυτός καλείται να δώσει συγκεκριμένες απαντήσεις, ο χώρος κοινωνικής δικτύωσης να μετατρέπεται σε κακός. Πολύ δε περισσότερο όταν οι υπεύθυνοι του forum, απειλούνται μέσω δικηγόρων.
Για όσους διαθέτουν κοινό νου, είτε έχουν παράπονο, είτε είναι ευχαριστημένοι από την θιγόμενη εταιρεία, έχουν βγάλει τα συμπεράσματα τους σχετικά με την δική σου υπόθεση.

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #178 στις: Αύγουστος 13, 2013, 10:03 »
Παράθεση από: JesusJK
Παράθεση από: sfwrangler
Πολύ δε περισσότερο όταν οι υπεύθυνοι του forum, απειλούνται μέσω δικηγόρων.

'Έλεος σε λίγο θα ψάχνει και κάθε μέλος ο δικηγόρος,.....αλλά τους υπεύθυνους  τι να τους ήθελε???? ((thinking))  ((thinking))  ((thinking))  ((thinking))  ((thinking))  ((thinking))

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #179 στις: Αύγουστος 13, 2013, 12:25 »
Χρήστο σ' ευχαριστώ για την μεταφορά όλων των απαντήσεων από τα άλλα φόρα εδώ, είμαι σίγουρος ότι η μεγάλη πλειοψηφία (όσοι τουλάχιστον γνωρίζουν πρόσωπα και καταστάσεις) είναι μαζί σου.
Καλή συνέχεια και καλή δύναμη...
B.R.A.T. President
www.brat.gr