Αποστολέας Θέμα: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ  (Αναγνώστηκε 39125 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #135 στις: Αύγουστος 13, 2013, 08:52 »
Παράθεση από: chris lc90
http://vitaraclub.gr/viewforum.php?f=21&start=50

Θεμα με 17000 αναγνωσεις..

Για το συνεργειο του ταυρου..απο εναν παθοντα που ειχε δικιο αλλα οχι φωτογραφιες

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #136 στις: Αύγουστος 13, 2013, 08:53 »
Παράθεση από: chris lc90
Και αυτο σοκαρει..


http://www.hellasjeepclub.gr/forum/viewtopic.php?t=2087&postdays=0&postorder=asc&start=0

Ουτε ηθικη αποζημιωση..

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #137 στις: Αύγουστος 13, 2013, 08:55 »
Παράθεση από: m.miskis
Παράθεση από: chris lc90
Και αυτο σοκαρει..
http://www.hellasjeepclub.gr/forum/viewtopic.php?t=2087&postdays=0&postorder=asc&start=0
Ουτε ηθικη αποζημιωση..

Αυτό γιατί είναι προσωρινά μή διαθέσιμο?
Πέσανε χεστήρια?

Παράθεση από: PanY
Ουτε για ενα καρεκλιδι της προκοπης δεν ειστε ικανοι... Εκει που ειχε αποκτησει λιγο ενδιαφερον αρχισατε τις αγαπουλες... Ε δεν αντεχεστε...!!!

Γι αυτό σε πάω ρε φ@@στη ΠάνΥ!

Μάνος Μισκής
(Το ονομα το βάζω ολογράφως για να μην γίνει καμία σύγχιση με τον Μike!)

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #138 στις: Αύγουστος 13, 2013, 08:57 »
Παράθεση από: Panos_JK
Όταν πρωτο-διάβασα για αυτό το θέμα δεν ήθελα να γράψω γιατί πίστευα ότι έπρεπε αν είναι αποκλειστικά για τον Χρήστο και τον κ. Τσούκα με ερωτήσεις και απαντήσεις.

Θέλω όμως να πω 2 πραγματάκια...

Χρήστο πραγματικά χαράς το κουράγιο σου. Σε θαυμάζω που μπήκες σε αυτήν την διαδικασία και την συνεχίζεις. Πραγματικά δεν νομίζω ότι θα μπορούσα να το κάνω. Ειλικρινά θα σου έλεγα να το τραβίξεις όσο μπορείς. Κάποια στιγμή πρέπει να μπει ένα φρένο με όλους αυτού που μας εκμεταλλεύονται και να μπει μία τάξη στα πράγματα και να σέβονται τον καταναλωτή. 

Ειλικρινά θα ήθελα πάρα πολύ να ακούσω την άποψη του κ. Τσούκα περί του θέματος όπως όλοι μας...

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #139 στις: Αύγουστος 13, 2013, 08:59 »
Παράθεση από: ZooL
Παράθεση από: m.miskis
Παράθεση από: chris lc90
Και αυτο σοκαρει..
http://www.hellasjeepclub.gr/forum/viewtopic.php?t=2087&postdays=0&postorder=asc&start=0
Ουτε ηθικη αποζημιωση..
Αυτό γιατί είναι προσωρινά μή διαθέσιμο?
Πέσανε χεστήρια?
είναι λάθος το link του αλλόΧρηστου, το σωστό είναι http://www.hellasjeepclub.gr/phpbb3/viewtopic.php?t=2087&postdays=0&postorder=asc&start=0

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #140 στις: Αύγουστος 13, 2013, 09:00 »
Παράθεση από: chris lc90
Καλημερα..ας αντιστρεψουμε τους ορους και ας το δουμε απο αλλη οπτικη γωνια...


Μπαινεις σε ενα συνεργειο και γραφει :"ουδεμια εργασια εξερχεται ανεξοφλητη"..

Πως θα σας φαινοταν αν ο πελατης ελεγε του μαστορα..

Δεν παιρνεις μια..ή παρε το 20%προκαταβολη και τα υπολοιπα μετα το περας της σεζον του χειμωνα..
Γιατι αν βγαλει βλαβη δεν παιρνεις μια..

Ηθικα δεν ειναι σωστο..αλλα και σαν τεχνικος λεω οτι παλι δεν ειναι σωστο αφου μια βλαβη μπορει να γινει και χωρις να φταιεθ ο μηχανικος..

Ομως ετσι σφιγγουν οι κωλοι και ελαχιστοποιηται η πιθανοτητα λαθους ενω μεγιστοποιειται η φροντιδα του τεχνικου ως προς το αμαξι μου..


Κι ομως στα κοτερα ετσι δουλευουν..και μιλαμε για νουμερα που μπορει να φτασουν τις 150.000 ευρω..

Μου δινεις προσφορα για 4000 ευρω..
Παιρνεις 500 μπροστα
Τελειωνεις τη δουλεια και θα εξοφληθεις μετα απο 3μηνες αν ολα πανε καλα στη σεζον..και θα παρεις 3700..και οχι 4000..
Και πηγαινε μετα οπου θες και κλαψε μαστορα μου..λεει ο εφοπλιστης..

Αλλα εκει βλεπεις παιζεις με μεγαλα κεφαλια.. ;)

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #141 στις: Αύγουστος 13, 2013, 09:02 »
Παράθεση από: Blackchris
Παράθεση από: chris lc90
http://vitaraclub.gr/viewforum.php?f=21&start=50

Θεμα με 17000 αναγνωσεις..

Για το συνεργειο του ταυρου..απο εναν παθοντα που ειχε δικιο αλλα οχι φωτογραφιες


Απο το Vitara Club και το πάνω link

Re: Συνεργειο Xtreme4x4 στο Ταυρο

Δημοσίευση από GrandViturbo » Τετ Ιαν 20, 2010 1:18 am
Αναδρομη :
Μεσα σε ολη την συμφωνια με ρεκτιφιε-μηχανικους ειπαμε να κοιταξουμε την τουρμπινα ετσι ωστε να γινει σερβις στην υπαρχουσα.
οκ λεω να γινει ουτως η αλλως ειχε μαζεψει λασπες.
Μου λεει λοιπον ο Βασιλης ( ο ενας απο τους 2 μου μηχανικους ) οτι κοιτα. εχω βρει μεταχειρισμενη σε πολυ καλη κατασταση με λιγα χιλιομετρα και σε πολυ καλη τιμη και το βασικοτερο, ιδια μαρκα με την δικη σου. Την βαζουμε η οχι. Την βαζουμε του λεω. Κρατηστε αυτο το σημειο και παμε στο σημερα οπου εχω παρει το τελειο handmade in Araxova χταποδι μου και το παω στον εξατμισα στη Remus για να μου φτιαξει το ιδιο με τα πλακακια κομπλε downpipe ιδιο μηκος κλπ κλπ γενικα να γινει εξ αρχης σωστη δουλεια. Του τα αφηνω και σκαει τηλεφωνο απο τον Βασιλη ο οποιος με ενημερωνει πως η νεα τουρμπινα βρισκεται στο μαγαζι και ελα να την δεις αν θες. Παω. Την βλεπω και καπακια του λεω. Αυτη δεν ειναι η τουρμπινα που εχω. Μενει καγκελο και αυτος και εγω. Δε παιζει μου λεει η τουρμπινα σου αυτη ειναι ειναι ιδια μαρκα ιδια στοιχεια τι μου λες τωρα. Επιστρεφω στον εξατμισα και την παιρνω πισω. Λοιπον.
Ψαχνοντας στον μεγιστο ρουφιανο του κοσμου ( ιντερνετ ) ειδαμε πως!

Η τουρμπινα που μου εχει βαλει ο εξτρημ ειναι μια μοντιφα made in δευτερουπογειοτριτηπορταδεξιαζητατονταδεαυτοςξερει ΜΕ ΚΑΠΑΚΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΠΛΑ ΤΑΙΡΙΑΖΕ ΣΤΙΣ ΒΙΔΕΣ και ειχε πανω χαραγμενη την μαρκα βεβαια...

Τα συμπερασματα δικα σας. Εχω να πω παντως πως πιο πολυ με πειραξε αυτο παρα οτι χτυπησε μπιελα το αμαξι...

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #142 στις: Αύγουστος 13, 2013, 09:04 »
Παράθεση από: xtreme
Ασε να βγαλει ο καθενας τα δικα του συμπερασματα απο αυτο το thread, ωστοσο θα πω ξανα πως δεν θα ηθελα να χαρακτηριζουμε κανεναν και τιποτα!

Απλα τα γεγονοτα και καλο θα ηταν να μεναμε στο θεμα του lc90

Οποτε θα ηθελα να αφαιρεσεις την τελευταια σου προταση, ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #143 στις: Αύγουστος 13, 2013, 09:05 »
Παράθεση από: Blackchris
Επειδή μου το ζητάς και οχι γιατί μετανιώνω για ότι έγραψα μπορείς να την αφαιρέσης μιας και δεν βρίσκω τον τρόπο επεξεργασίας

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #144 στις: Αύγουστος 13, 2013, 09:07 »
Παράθεση από: xtreme
Παράθεση από: Blackchris
Επειδή μου το ζητάς και οχι γιατί μετανιώνω για ότι έγραψα μπορείς να την αφαιρέσης μιας και δεν βρίσκω τον τρόπο επεξεργασίας

Φιλε μου blackchris το ζητημα δεν ειναι αν μετανιωνεις ή οχι. Eιναι ενα ευαισθητο topic που πρεπει να κινειται μεσα σε καποια ορια.

Εδω δεν βγαινει καποια αποφαση, δεν ειμαστε "λαϊκο δικαστηριο" οπως εχει πει και καποιος...ο καθενας βγαζει το δικα του συμπερασματα για οτι διαβαζει αλλα πρεπει να ειμαστε κ προσεκτικοι στο τι γραφετε.

Φιλικα
Παντελης

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #145 στις: Αύγουστος 13, 2013, 09:08 »
Παράθεση από: Land Lover
Παράθεση από: vretos
Αγαπητε κ.Ζαχαρη ,
Για την μπαταρία
Μετα από 18 μηνες χρήσης και εκτός εγγύησης η εταιρεία μας σε κάλυψε με μια καινούρια μπαταρία και στην αντικατέστησε , δεν μπορω να καταλάβω τι ακριβώς ζητάς μετά από 4 χρόνια .

 


Αγαπητέ φίλε κ. Βρεττέ

μαλλον εχετε μπερδέψει την ευθύνη του κατασκευαστή με την ευθύνη του εγκαταστάτη.

Ειναι δυο τελείως διαφορετικά πράγματα!

Αν απλά  του χαλαγε η μπαταρία του κ. Ζαχαρη από λαθος χρήση και εκτός εγγύησης κατασκευαστή δεν θα μπορούσε  να ζητήσει τίποτα. Αν όμως από λαθος εγκατάσταση επαιρνε φωτιά το αυτοκίνητο και καιγόταν κάποιος,  η ευθύνη η δική σας θα ήταν πέρα και ασχετη με την εγγύηση του κατασκευαστή της μπαταρίας.

Οπότε σε αυτή την περίπτωση (αν όντως ισχύει οτι κανατε λάθος εγκατάσταση) αυτό που θα περίμενα πρωτίστως να δω (σαν απάντησή ) ειναι μια συγνώμη εκ μερους σας παρά να ζητάτε να μαθετε τι ακριβώς ζητάει ο κ. Ζαχαρης  "μετά από 18 μήνες χρήσης και εκτός εγγύησης"...

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #146 στις: Αύγουστος 13, 2013, 09:10 »
Παράθεση από: freskos
Παράθεση από: Land Lover
Οπότε σε αυτή την περίπτωση (αν όντως ισχύει οτι κανατε λάθος εγκατάσταση) αυτό που θα περίμενα πρωτίστως να δω (σαν απάντησή ) ειναι μια συγνώμη εκ μερους σας παρά να ζητάτε να μαθετε τι ακριβώς ζητάει ο κ. Ζαχαρης  "μετά από 18 μήνες χρήσης και εκτός εγγύησης"...

Τι συγνώμη ρε Φάνη να λάβεις από τον Mr. Εξώδικο.....σοβαρά μιλάς τώρα .... αυτά ισχύουν σε άλλες μη πολιτισμένες χώρες... εδώ γ@μ@με και δέρνουμε συγνώμη θα ζητάμε κιόλας  ;;;;
Εγώ φταίω που όταν βρήκα τον κεντρικό άξονα λυμένο (πως δεν τον άφησα σε κάνα δρόμο να τον φάει ο από πίσω) δεν τον άρχισα στα καντήλια και το έκανα γαργάρα.  Αυτές τις μ@λ@κίες κάναμε και πήρε αέρα.  Όσες φορές πήγα εκεί άλλες τόσες γύρισα για μαζέματα.....  Νά σαι καλά ρε Χρήστο και να αγιάσει το στόμα σου. Είμαι πολύ περίεργος να δω πως θα χειριστεί τις παραθέσεις σου ....

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #147 στις: Αύγουστος 13, 2013, 09:11 »
Παράθεση από: Land Lover
Θα θεωρούσα τελείως λάθος εκ μέρους της συγκεκριμένης επιχείρησης την ιστορία αυτή να τη χειριστεί με εξώδικα....

γιατί το εξώδικο ειναι η κάλυψη το ενόχου.....

γιατί παραπέμπει στο μελλον , σε πιθανή δικαστική επίλυση της διαφοράς,  η οποία πηγαίνει σε βάθος χρόνου (και χρόνων)  με την ελπίδα να ξεχαστεί το θέμα...

αν πιστευεις οτι εχεις δίκηο βγαίνεις και το λές....

εδώ στο φορουμ.... να το διαβάσουμε όλοι άμεσα 

κι αν αποδειχθεί το δίκηο σου τότε θα βγαίνεις  διπλά κερδισμένος   ;)

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #148 στις: Αύγουστος 13, 2013, 09:13 »
Παράθεση από: Christopher
Παράθεση από: Land Lover
Θα θεωρούσα τελείως λάθος εκ μέρους της συγκεκριμένης επιχείρησης την ιστορία αυτή να τη χειριστεί με εξώδικα....

γιατί το εξώδικο ειναι η κάλυψη το ενόχου.....

γιατί παραπέμπει στο μελλον , σε πιθανή δικαστική επίλυση της διαφοράς,  η οποία πηγαίνει σε βάθος χρόνου (και χρόνων)  με την ελπίδα να ξεχαστεί το θέμα...

αν πιστευεις οτι εχεις δίκηο βγαίνεις και το λές....

εδώ στο φορουμ.... να το διαβάσουμε όλοι άμεσα 

κι αν αποδειχθεί το δίκηο σου τότε θα βγαίνεις  διπλά κερδισμένος   ;)


 ((clapping))  ((clapping))  ((clapping))


δυστυχώς ... μάλλον το εξώδικο θα είναι η μοναδική απάντηση ... επιχείρηση εναντίον πελάτη ...
μάλλον αυτό έπρεπε να κάνει ο Χρήστος εξ αρχής ... αλλά φαντάζομαι ότι μπορεί να το κάνει και καπάκι ... ή μπορεί και να μην το κάνει ... δική του απόφαση ...

και ζήσαν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα ... καλές δουλειές σε όλους και υγεία!!!!

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #149 στις: Αύγουστος 13, 2013, 09:14 »
Παράθεση από: ZooL
Όταν αναφέρεστε στα "εξώδικα", προφανώς εννοείτε "μήνυση", έτσι;

Διότι το εξώδικο δεν έχει καμιά ιδιαίτερη νομική βαρύτητα, είναι κάτι σαν συστημένη επιστολή ας πούμε.