Αποστολέας Θέμα: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ  (Αναγνώστηκε 39129 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #120 στις: Αύγουστος 13, 2013, 01:48 »
Παράθεση από: chris lc90
Να ρωτησω κατι..
Πας να παρεις μια τοστιερα απο τον κωτσοβολο ..και καιγεται..

Γιατι θα πρεπει να αποδειξεις στα reviews εκει που αξιολογεις με αστερακια οτι το αγορασες απο τον κωτσοβολο?
Οταν πας στον κωτσοβολο θα πρεπει να αποδειξεις οτι το αγορασες απο αυτον προσκομιζοντας αποδειξη..

Στα reviews μπορεις ακομη και ανωνυμα να πεις τη γνωμη σου..οτι καηκε..δηλαδη μια απλη αναφορα περιστατικου..
Αν ομως το υπογραψεις επωνυμα και με το θαρρος της γνωμης σου απλα ενισχυεις την θεση σου..

Οι επαγγελματιες οταν ζηταν χωρο για διαφημιση στα φορα αποδειξαν οτι το αξιζουν? Οτι κανουν καλη δουλεια ή οτι προσφερουν καλες υπηρεσιες?απλη αναφορα κανουν ..στο μαγαζι τους..

ο ιδιωτης πελατης γιατι θα πρεπει να αποδειξει οταν απλη θα κανει αναφορα..

Πηγα και μου ειπε ή μου εκανε αυτο..
Τελος..
Πηγα χτες και σημερα μου κολλησε απο λαδια ..

Καθαρος ουρανος αστραπες δε φοβαται.

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #121 στις: Αύγουστος 13, 2013, 01:50 »
Παράθεση από: Christopher
Παράθεση από: obelix
Αν θελω να αλλαξω λαστιχο σε αυτοκινητο της εταιριας πρωτα κανω γραπτη αξιολογηση του προμηθευτη (αδεια εργασιας, αδεια λειτουργιας, πιστοποιηση εργαλειων, κατασταση ΙΚΑ αν εχει προσωπικο κι ολα αυτα τα υπογραφει) και μετα ερχεται για δουλεια.

Αντε τωρα στη Καλαματα να ζητησεις απο τον λαστιχα ολα αυτα. Θα σε κλωτσησει. Κι ομως βρεθηκε ενας ο οποιος ηταν προθημος με την βοηθεια μου να συγκεντρωσει ολα οσα επρεπε για να μου αλλαξει ενα λαστιχο. Με ολη αυτη την χαρτουρα που μαζεψε ομως πηρε «εργολαβικα» ολα τα λαστιχα και των υπολοιπων εταιριων που δραστηριοποιουντα στο αεροδρομιο κι οποτε με βλεπει ειναι ολο ευχαριστιες.

Με αυτο θελω να πω οτι δεν ειναι δυσκολο να εχεις τα απαιτουμενα και να απαιτεις να παιρνεις τις δουλειες με την αποδεδειγμενη αξια σου.


εσύ το βιώνεις όλο αυτό ως πελάτης ... άλλοι το βιώνουν ως προμηθευτές ... πολλοί το βιώνουν και με τις 2 ιδιότητες παράλληλα... ανάλογα με το πόστο ...
επί της διαδικασίας, συμφωνώ απόλυτα και είναι ακριβώς αυτό που περιγράφω σε μέρος του αρχικού μου ποστ ...
ο επιχειρηματίας/προμηθευτής που μπορεί να αποδείξει ότι είναι πιστοποιημένος ... εξουσιοδοτημένος ... αδειοδοτημένος ... τυπικά και ουσιαστικα στελεχωμένος και εξοπλισμένος... επίσημα τεχνικά καταρτισμένος ... είναι αυτός που αξιολογείται ότι μπορεί να εκτελέσει την προμήθεια υλικών ή εργασία...
συμπληρωματικά φυσικά μπαίνουν πολύ παράγοντες ακόμα ... ανάλογα το αντικείμενο, τον όγκο, κλπ ... όπως χρόνια εμπειρίας, τζίρος, όγκος αποθήκης, χρόνοι παράδοσης, ποιοτικός έλεγχος, κλπ, κλπ ..

όλοι οι υπολοιποι που δεν μπορούν να αποδείξουν την ικανότητά τους ... απλά απορίπτονται στην αρχική αξιολόγηση γιατί δεν έχουν καν τα απαραίτητα και τυπικά προσόντα ... και συμβαίνει πολλές φορές να απορίπτονται πολυδιαφημιζόμενες επιχειρήσεις με γνωστά σήματα ...

γιατί κάποιος να μην μπορεί ή και να αποφεύγει να αποδείξει την ικανότητά του ή την αξία του?
μπορεί να σημαίνει ότι δεν έχει ασχοληθεί να μαζέψει χαρτιά όπως λες ... μπορεί και να σημαίνει όμως ότι δεν πληρεί ούτε καν βασικές προυποθέσεις ...

τι μπορεί να υποθέσει κανείς όταν θέτονται ερωτήματα από τον πελάτη και δεν δίνονται απαντήσεις από τον προμηθευτή όπως στην συγκεκριμένη περίπτωση με τα βασικά από τα ερωτήματα που θέτει ο Χρήστος???

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #122 στις: Αύγουστος 13, 2013, 01:52 »
Παράθεση από: G.BOGRIS
Παράθεση από: chris lc90

Και οχι δεν ειναι μαμα..αλλα ολα στον τσουκα μπηκαν
.βλεπεις εγω μαζι με τα λεφτα μου του εδινα απλοχερα και την εμπιστοσυνη μου
.
.
.
.
Στον τσουκα πηγαινα μονο για τα arb (3-4 φορες).δε θα πηγαινα για timing belt..
Του το εμπιστευομουν λοιπον τυφλα στον τομεα αυτο και καλοπροαιρετα δε γυρευα χαρτια..
Που καλοπροαιρετα θα επρεπε αυτος να μου δειξει εξαρχης οταν πρωτοπηγα σαυτον..






Καλο βράδυ φίλε μου! Εύχομαι να μη μου κρατάς κακιά και να πιούμε κανα κρασί σταυρωτο κάποια στιγμή! :D

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #123 στις: Αύγουστος 13, 2013, 01:53 »
Παράθεση από: manolis makris
Καλησπέρα κύριοι,

Είμαι καινούργιος σε αυτό το φόρουμ και δεν ειμαι (πλέον) κάτοχος της εν λόγο μάρκας. Η εγγραφή μου στον ιστότοπό σας αφορά την ενημέρωσω αναφορικά με το post  του κου. Ζαχαρή. Σύντομα με τα απαιτούμενα τεχνικά δεδομένα και αποδείξεις   που θα έχω στα χέρια μου θα σας παρουσιάσω και εγώ την δική μου οπτική γωνία  στο θέμα που ξεκίνησε ο  κος Ζαχαρής. Με τον Χρήστο γνωριζόμαστε  κοντά 3 χρόνια έχωντας κάνει πολλά δύσκολα  χωμάτινα   χιλιόμετρα  πολλές φορές κάτω και από δύσκολες συνθήκες στην Ηπειρωτική Ελλάδα. Γνωρίζω  ότι η κάθε του  λέξη δεν κρύβει σάλτες και φαμφάρες, και δίνει απαιτούμενη βαρύτητα, σημασία  και πρέπουσα προσοχή που απαιτεί η κάθε κατάσταση.  Όπως επίσης γνωρίζω ότι για να φτάσει στο σημείο να ενεργήσει με αυτό τον τρόπο και να γράψει δημόσια για το πρόβλημα του σημαίνει ότι έχει αποδείξεις που στοιχειοθετούν  τα όσα λέει. Λόγω της επαγγελματικής του ιδιότητας είναι σε θέση να καταλάβει πότε μία μηχανολογική εργασία είναι ορθή και πότε όχι. Δυστυχώς σε εμένα λόγω της επαγγελματικής μου ιδιότητας (πολιτικός μηχανικός)  δεν έχω ούτε την εμπειρία  αλλά ούτε και την γνώση να διαπιστώσω πότε μια μηχανολογική εργασία έχει γίνει ορθά  πάνω στο όχημα μου, και η μοναδική διαπίστωση αν έχει τοποθετηθεί κάποιο ανατλλακτικό όπως πρέπει είναι η στιγμή που θα το χρειαστώ στο βουνό. Τότε όμως είναι αργά γιατί η πιθανον λάθος τοποθέτηση  μπορεί να αποβεί μοιραία.

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #124 στις: Αύγουστος 13, 2013, 01:55 »
Παράθεση από: chris lc90
Παράθεση από: G.BOGRIS
[quote="chris lc90]



Καλο βράδυ φίλε μου! Εύχομαι να μη μου κρατάς κακιά και να πιούμε κανα κρασί σταυρωτο κάποια στιγμή! :D

Θα το πιουμε.. ;)  :P γιατι περναω συχνα απο το χωριο σου..
Στην αρχη Οταν αναβουν τα αιματα γινονται σα πρωτο ποτηρι καλο κοκκινο κρασι..
Αν το πιεις και μεινεις εκει..ολα καλα..μετα γινεται ξυδι..

εδω δε κραταω κακια στον κ.Τσουκα..
Σε σενα θα κρατησω?
Που δε μου κανες και τιποτα..[/quote]

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #125 στις: Αύγουστος 13, 2013, 02:00 »
Παράθεση από: manolis makris
Οπότε η ενημέρωση  για τυχόν παραλείψεις ή λάθη στην εργασία κάποιου Χ συνεργείου  μόνο θετική μπορέι να χαρακτησριστεί για να μπορεί ο αναγνώστης να  ενημερωθεί για το συμβάν και να αποφασίσει που θα εμπιστευτεί το όχημα του.

Σας ευχαριστώ για την φιλοξενία και θα επανέλθω σύντομα.

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #126 στις: Αύγουστος 13, 2013, 02:01 »
Παράθεση από: chris lc90
Τελος για σημερα..
Σας καληνυχτω με 2 στιχους..

..για να γυρισει ο ηλιος θελει δουλεια πολλη

...αυτα τα δεντρα δε βολευονται με λιγοτερο ουρανο..

Και να θυμαστε οτι στη θυσια των τριακοσιων στις θερμοπυλες οι υπολοιποι ελληνες δεν πηγαν γιατι αλλος φουρνιζε αλλος αλεθε..αλλος οργωνε..και καποιοι αλλοι ειχαν αναδρομο τον ερμη για να ..ξεβολευτουν..και δε βολευαν οι οιωνοι..

Μετα ..θυμηθηκαν ..οτι ηταν ελληνες..αφου τους μπηκε το αγγουρι στις αμυγδαλες..ή το χερι του ξερξη βαθια στις τσεπες τους..

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #127 στις: Αύγουστος 13, 2013, 08:41 »
Παράθεση από: Χρύσανθος Γεωργιτσόπουλος
Αν και τον Αύγουστο – όπως καλώς παρατήρησε ο Κακός – δίνουμε προτεραιότητα στα μπάνια του λαού, θεωρώ σωστή την απόφαση του Χρήστου – κατά φόρουμ Αλλόχρηστου ή chris lc90 – να παρουσιάσει στις σελίδες μας τις ζημιές στο LC του, που συζητάγαμε κατ’ ιδίαν αρκετό καιρό τώρα. 

Αν εξαιρέσω τις ιστορικές αναφορές, τον προηγηθέντα διάλογο των αντμινιστρατόρων και την φλυαρία του Αλλόχρηστου που ίσως κουράσει τους αναγνώστες του, βρίσκω το επίπεδο της συζήτησης, αρκετά καλό, τουλάχιστον μέχρι σήμερα.

Είμαι απ’ τους ευχαριστημένους πελάτες του Βαγγέλη Τσούκα – εξοπλισμός ARB, ανάρτηση ΟΜΕ κλπ – αλλά δεν μ’ αρέσει η “σιωπή” του. Περιμένω με ενδιαφέρον να διαβάσω τον νηφάλιο αντίλογό του και τις λύσεις που θα ήθελα να δώσει στον δυσαρεστημένο σήμερα πελάτη του. Προσωπικά θα εκτιμούσα ακόμα και την παραδοχή λάθους – αν έχει γίνει.
 
Χρύσανθος Γεωργιτσόπουλος

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #128 στις: Αύγουστος 13, 2013, 08:43 »
Παράθεση από: panagiotistk
Παράθεση από: Χρύσανθος Γεωργιτσόπουλος
Αν και τον Αύγουστο – όπως καλώς παρατήρησε ο Κακός – δίνουμε προτεραιότητα στα μπάνια του λαού, θεωρώ σωστή την απόφαση του Χρήστου – κατά φόρουμ Αλλόχρηστου ή chris lc90 – να παρουσιάσει στις σελίδες μας τις ζημιές στο LC του, που συζητάγαμε κατ’ ιδίαν αρκετό καιρό τώρα. 

Αν εξαιρέσω τις ιστορικές αναφορές, τον προηγηθέντα διάλογο των αντμινιστρατόρων και την φλυαρία του Αλλόχρηστου που ίσως κουράσει τους αναγνώστες του, βρίσκω το επίπεδο της συζήτησης, αρκετά καλό, τουλάχιστον μέχρι σήμερα.

Είμαι απ’ τους ευχαριστημένους πελάτες του Βαγγέλη Τσούκα – εξοπλισμός ARB, ανάρτηση ΟΜΕ κλπ – αλλά δεν μ’ αρέσει η “σιωπή” του. Περιμένω με ενδιαφέρον να διαβάσω τον νηφάλιο αντίλογό του και τις λύσεις που θα ήθελα να δώσει στον δυσαρεστημένο σήμερα πελάτη του. Προσωπικά θα εκτιμούσα ακόμα και την παραδοχή λάθους – αν έχει γίνει.
 
Χρύσανθος Γεωργιτσόπουλος
  :)  ((clapping))

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #129 στις: Αύγουστος 13, 2013, 08:45 »
Παράθεση από: manolis makris
Παράθεση από: manolis makris
Καλησπέρα κύριοι,

Είμαι καινούργιος σε αυτό το φόρουμ και δεν ειμαι (πλέον) κάτοχος της εν λόγο μάρκας. Η εγγραφή μου στον ιστότοπό σας αφορά την ενημέρωσω αναφορικά με το post  του κου. Ζαχαρή. Σύντομα με τα απαιτούμενα τεχνικά δεδομένα και αποδείξεις   που θα έχω στα χέρια μου θα σας παρουσιάσω και εγώ την δική μου οπτική γωνία  στο θέμα που ξεκίνησε ο  κος Ζαχαρής. Με τον Χρήστο γνωριζόμαστε  κοντά 3 χρόνια έχωντας κάνει πολλά δύσκολα  χωμάτινα   χιλιόμετρα  πολλές φορές κάτω και από δύσκολες συνθήκες στην Ηπειρωτική Ελλάδα. Γνωρίζω  ότι η κάθε του  λέξη δεν κρύβει σάλτες και φαμφάρες, και δίνει απαιτούμενη βαρύτητα, σημασία  και πρέπουσα προσοχή που απαιτεί η κάθε κατάσταση.  Όπως επίσης γνωρίζω ότι για να φτάσει στο σημείο να ενεργήσει με αυτό τον τρόπο και να γράψει δημόσια για το πρόβλημα του σημαίνει ότι έχει αποδείξεις που στοιχειοθετούν  τα όσα λέει. Λόγω της επαγγελματικής του ιδιότητας είναι σε θέση να καταλάβει πότε μία μηχανολογική εργασία είναι ορθή και πότε όχι. Δυστυχώς σε εμένα λόγω της επαγγελματικής μου ιδιότητας (πολιτικός μηχανικός)  δεν έχω ούτε την εμπειρία  αλλά ούτε και την γνώση να διαπιστώσω πότε μια μηχανολογική εργασία έχει γίνει ορθά  πάνω στο όχημα μου, και η μοναδική διαπίστωση αν έχει τοποθετηθεί κάποιο ανατλλακτικό όπως πρέπει είναι η στιγμή που θα το χρειαστώ στο βουνό. Τότε όμως είναι αργά γιατί η πιθανον λάθος τοποθέτηση  μπορεί να αποβεί μοιραία.

Καλημέρα σε όλους,

Όπως σας είχα γράψει θα προσπαθήσω να παρουσιάσω και την δική μου οπτική φωνία στο θέμα,  αλλά δεν αφορά το εν λόγο συνεργείο  - κατάστημα. Υπάρχει κάπου αλλού που μπορώ να  γράψω για αυτό?

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #130 στις: Αύγουστος 13, 2013, 08:46 »
Παράθεση από: george tompras
Καλησπέρα σε όλους!

Παρακολουθώντας όλο το Σ/Κ αυτά που εκτιλίσονται έχω να δηλώσω ότι,

Τελικά τίποτα δεν μένει κρυφό. Όλα κάποτε βγαίνουν μπροστά και δικαιονώμαστε (τουλάχιστον ηθικα) κἀποιοι που είχαμε την ατυχία να βρεθούμε σε παρόμοιες ή και χειρότερες καταστάσεις.
Το θεμα είναι όμως ότι έχετε αρχίσει και το κουράζετε πολύ και στο τέλος θα χαθεί η ουσία! η οποία ποια είναι?  Να μαθαίνουμε και να είμαστε προσεκτικότεροι στις επιλογές μας και εμείς. Αυτή είναι και η μόνη ευθύνη που μας αναλογεί.

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #131 στις: Αύγουστος 13, 2013, 08:48 »
Παράθεση από: chris lc90
Σαυτο το τοπικ ο διαλογος θα επρεπε να ηταν μεταξυ εμενα και του κ.Τσουκα..

Αν ηθελε να πει κατι και να απαντησει στα ερωτηματα μου.

Δε το ξεκινησα για να ψηφισουμε σε ποιους εκανε καλη δουλεια και σε ποιους οχι..
Αρα αν εκανε σε περισσοτερους ειναι καλος ή το αντιθετο..
Ξαναειπα..σιγουρα εχει κανει και καλες δουλειες..


Εδω απλα μοιραστηκα 2 σοβαρες ζημιες που γιναν στο χωρο του..με τεκμηριωμενα και μη αναστρεψιμα επιχειρηματα..
Μπορει και μακαρι να μαι ο μοναδικος..

Αλλα ακομη και για να χει το δικαιωμα να κανει λαθος θα πρεπει να ναι νομιμος..ο οποιοσδηποτε..

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #132 στις: Αύγουστος 13, 2013, 08:49 »
Παράθεση από: m.miskis
Παράθεση από: chris lc90

Δε το ξεκινησα για να ψηφισουμε σε ποιους εκανε καλη δουλεια και σε ποιους οχι..
ε..


Σίγουρα όχι...
ομως τόσο που τραβάει θα φανεί σε λίγο ο ΠάνΥς και η μαυροκουρούνα...


Ολοι πάντως περιμένουμε πιά μία απάντηση..

Mάνος Μισκής

Αποσυνδεδεμένος chris lc90

  • Jimny
  • Μηνύματα: 211
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #133 στις: Αύγουστος 13, 2013, 08:51 »
Παράθεση από: Christopher
Παράθεση από: kacos
Κανονίσετε τη πορεία σας γιατί θα ξαναρχίσω με τους εξωγήινους :P

sent from my chimney with smoke signals

για εξωγήινους μάλλον εξελίσεται το θέμα ... γιατί ΔΕΝ βλέπω να παίρνει καμμία απαντηση ο Χρήστος στα ερωτήματά του ... τζάμπα περιμένει ...
μάλλον πρέπει να καταλάβει ότι ειναι 'προβληματικός' και 'άσχετος' πελάτης ... 
γιατί μάλλον ζόρισε τον εργάτη και πήρε φωτιά η μπαταρία γιατί μέχρι να ζοριστεί μια χαρά δούλευε...
και γιατί μάλλον ζόρισε και το διαφορικό και τα'παιξε γιατί μέχρι να ζοριστεί μια χαρά δούλευε κι'αυτό ...

Αποσυνδεδεμένος romel

  • Jimny
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ
« Απάντηση #134 στις: Αύγουστος 13, 2013, 08:51 »
θεωρητικά πρέπει να σου έχουν κάνει μήνυση για συκοφαντική δυσφήμηση και ίσως για διαφυγόντα κέρδη ,,,, >:( >:( >:( >:(   
Γιωργο ο καθενας μπορει να κανει μηνυση ..στο κρεβατι του..γιατι το μαξιλαρι του χαλαγε τον υπνο..
Μπορει να το αποδειξει?

roc2 roc2 roc2
Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ