Αποστολέας Θέμα: Βραδυνή βόλτα αγάπης - αλλυλεγγύης ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14/12/2012  (Αναγνώστηκε 19393 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Majestix

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1712
  • Φύλο: Άντρας
  • Les Gaulois..
    • www.gaulois4x4.com
Παρασκεύη 14/12/2012..... θα διοργανώσουμε την βόλτα αγάπης - αλληλεγγύης με σκοπό να μαζέψουμε λεφτά για καλό σκοπό...

Αποφασίσαμε αυτη την χρονιά να δώσουμε τα χρήματα στην Κιβωτό του Κόσμου

http://www.kivotostoukosmou.org/kivotos/

έχουν μεγάλες ανάγκες κυρίως σε τρόφιμα και δεν είναι πολύ γνωστοί...

http://kivotostoukosmou.org/kivotos/content/view/15/31/lang,el/


Παράθεση
Η 'Κιβωτός του κόσμου' είναι μία οργάνωση που δραστηριοποιείται πάνω στη μέριμνα παιδιών που ζούσαν σε συνθήκες εξαθλίωσης και υποσιτισμού,χωρίς ιατρική φροντίδα, χωρίς μέλλον, τα περισσότερα από μονογονεϊκές οικογένειες, αλλά και πολλά χωρίς γονείς.

Η 'Κιβωτός' ιδρύθηκε το 1998 από έναν εικοσιεξάχρονο ιερέα,τον πατέρα Αντώνιο Παπανικολάου με όπλα την αγάπη του για τα παιδιά και την επιθυμία του για τη δημιουργία μιας φωλιάς στοργής και φροντίδας για τα παιδιά αυτά της 'άλλης' Αθήνας.

Παιδιά που βίωναν καθημερινά την εγκατάλειψη, την αδιαφορία,τον ρατσισμό και τον κοινωνικό αποκλεισμό σε μία από τις πιο υποβαθμισμένες περιοχές της Αθήνας, την Ακαδημία Πλάτωνος, στον Κολωνό. Βλεποντας την ανείπωτη φτώχεια και την εξαθλίωση των παιδιών αυτών ο πατέρας Αντώνιος δε δίστασε να αφιερώσει τη ζωή του σε αυτό το έργο που, εκτός από έργο αγάπης είναι πια για όλους μας και έργο ζωής. Μαζί με μια μεγάλη ομάδα εθελοντών που πλαισιώνουν ανιδιοτελώς τον πατέρα Αντώνιο, η Κιβωτός συγκεντρώνει σήμερα περίπου τα 250 παιδιά, από βρέφη έως δεκαοχτώ ετών σχηματίζοντας έτσι μία πολυθρησκευτική και πολυπολιτισμική κοινότητα που ανθεί και μεγαλουργεί στο κέντρο της Αθήνας. Τα 150 Ελληνόπουλα, μαζί με τα παιδιά από χώρες όπως, Ρουμανία, Αλβανία, Ουκρανία, Ρωσία, Καζακστάν, Γκάνα, Αφγανιστάν,αλλά και τα παιδιά του πολέμου από το Ιράκ, βιώνουν σήμερα τη στοργή και την ειρήνη της Κιβωτού μακριά από την πρότερη φτώχεια,την πείνα,το ρατσισμό, και άλλες πληγές που μαστίζουν σήμερα την κοινωνία μας.


Σημείο Συνάντησης: Goodys Αγ. Στεφάνου 20:00
(παρακαλούμε πολύ μην αργήσετε γιατί είναι αρκετά τα km :) )
η κατάληξη της διαδρομής θα είναι κοντά στην πλατεία της Πεντέλης..

Η διαδρομή που θα κάνουμε θα είναι βατή για όλα τα Jimny, ανεξαρτήτου εξοπλισμού, αλλά θα έχει και κάποια σημεία με ενδιαφέρον.. οπου στα περισσότερα θα υπάρχουν και παρακάμψεις...


Αυτή την χρονιά υπάρχουν πολλές ανάγκες και προβλήματα στον κόσμο, ας βοηθήσουμε  όσο μπορούμε... να απαλύνουμε  λίγο, τον πόνο και την δυστυχία των συνανθρώπων μας..

1. Metalaxe
2. Majestix - Jim_Alexop
3. Geojimny
4. jimever
5. Legend
6.
7.
8.
9.





'Σημειώνεται ότι κάνουμε βόλτα σαν παρέα, δεν υπάρχει διοργανωτής ή αρχηγός  και ο κάθε οδηγός συμμετέχει με αποκλειστικά προσωπική του ευθύνη για υλικές ή/και σωματικές βλάβες και τυχόν παροχή βοήθειας από άλλους συμμετέχοντες δεν τον απαλλάσει από την ευθύνη αυτή και δεν δημιουργεί οποιαδήποτε ευθύνη σε αυτούς που τον βοήθησαν'
Majestix

Better 2 be Proactive... than Reactive....

http://www.gaulois4x4.com

Αποσυνδεδεμένος DinDin

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 765
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny4ever
Απ: Βραδυνή βόλτα αγάπης - αλλυλεγγύης ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14/12/2012
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 08, 2012, 23:10 »
1. Metalaxe
2. Majestix - Jim_Alexop
3. Geojimny
4. jimever
5. Legend
6. DinDin
7.
8.
9.
10.
Κάντε οικονομία στο νερό, πλυθείτε με μία φίλη...

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Βραδυνή βόλτα αγάπης - αλλυλεγγύης ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14/12/2012
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 10, 2012, 09:08 »
Δε βλέπω συμμετοχή, για να μαζευόμαστε... :)
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος kapetanios

  • Jimny
  • Μηνύματα: 754
  • Φύλο: Άντρας
  • Allways fixing!!!
Απ: Βραδυνή βόλτα αγάπης - αλλυλεγγύης ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14/12/2012
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 10, 2012, 11:28 »
1. Metalaxe
2. Majestix - Jim_Alexop
3. Geojimny
4. jimever
5. Legend
6. DinDin
7. kapetanios
8.
9.
10.

 

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: Βραδυνή βόλτα αγάπης - αλλυλεγγύης ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14/12/2012
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 10, 2012, 13:07 »
Έλα, να αυξάνονται οι συμμετοχές!!!!!!!!!!!!!  cl cl

1. Metalaxe
2. Majestix - Jim_Alexop
3. Geojimny
4. jimever
5. Legend
6. DinDin
7. kapetanios
8. YannisS (Μάλλον με βλέπω να δίνω τα χρήματα είτε στον Γιώργο, είτε στον Αντώνη, αλλά αυτό δεν επηρρεάζει την συμμετοχή μου)
9.
10.

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 10, 2012, 13:10 από YannisS »

Αποσυνδεδεμένος geojimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 748
Απ: Βραδυνή βόλτα αγάπης - αλλυλεγγύης ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14/12/2012
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 11, 2012, 14:00 »
 cl cl  EΛΑΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΑΛΛΑ Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ-ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΜΑΣ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΑΣ cl cl


Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: Βραδυνή βόλτα αγάπης - αλλυλεγγύης ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14/12/2012
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 11, 2012, 15:11 »
Σας στέλνω την συμπαράσταση μου και την σκέψη μου... Είναι τα μοναδικά που φτάνουν εύκολα από την χιονισμένη Φιλανδία  rudo1....

fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: Βραδυνή βόλτα αγάπης - αλλυλεγγύης ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14/12/2012
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 11, 2012, 15:17 »
Σας στέλνω την συμπαράσταση μου και την σκέψη μου... Είναι τα μοναδικά που φτάνουν εύκολα από την χιονισμένη Φιλανδία  rudo1....



Που χάθηκες εσύ??
Διακοπές ή δουλειά??

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: Βραδυνή βόλτα αγάπης - αλλυλεγγύης ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14/12/2012
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 11, 2012, 19:15 »
Σας στέλνω την συμπαράσταση μου και την σκέψη μου... Είναι τα μοναδικά που φτάνουν εύκολα από την χιονισμένη Φιλανδία  rudo1....
Που χάθηκες εσύ??
Διακοπές ή δουλειά??
Στον αγώνα Γιάννη, όπως όλοι φαντάζομαι που έχουν το προνόμιο να μπορούν να το παλέψουν... Στο πήγαινε-έλα είμαι για δουλειά... με πετυχαίνετε τις βδομάδες που είμαι εκτός....
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: Βραδυνή βόλτα αγάπης - αλλυλεγγύης ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14/12/2012
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 12, 2012, 10:16 »
Σας στέλνω την συμπαράσταση μου και την σκέψη μου... Είναι τα μοναδικά που φτάνουν εύκολα από την χιονισμένη Φιλανδία  rudo1....
Που χάθηκες εσύ??
Διακοπές ή δουλειά??
Στον αγώνα Γιάννη, όπως όλοι φαντάζομαι που έχουν το προνόμιο να μπορούν να το παλέψουν... Στο πήγαινε-έλα είμαι για δουλειά... με πετυχαίνετε τις βδομάδες που είμαι εκτός....
Να σου βάλω τρείς φυτιλιές??? >:D >:D >:D
Αν μπορείς να αφιερώσεις λίγο χρόνο (......+ χρήμα, αλλά μιας και είσαι δίπλα στην πηγή...), "ανέβα" στη Λαπωνία, όπου σου προτείνω :
1) Να πας Kemi και να κάνεις βόλτα με το παγοθραυστικό. Must, να φορέσεις την ολόσωμη στολή και να επιχειρήσεις τη βουτιά στη θάλασσα...   Θα με θυμηθείς!!!!!!!!!!
2) Βόλτα με έλκυθρο με Huskies(να ζητήσεις να είσαι "οδηγός" και ουχί επιβάτης. Τρέχουν σαν παλαβά και ελέγχεις το έλκυθρο με τις κινήσεις του σώματός σου!!
3) Βόλτα με snowmobile, πάνω σε παγωμένη λίμνη ή κοίτη ποταμού!!!!! (Μεταξύ άλλων, γούστο έχει ο αριθμός των "ρούχων" που θα αναγκαστείς να φορέσεις......Αν θυμάμαι καλά, 3-4 ζευγάρια κάλτσες, κάτω εσώρουχο, παντελόνι, φόρμα, πάνω εσώρουχο, fleece, αντιανεμικό, μπουφάν, εσωτερικό γάντι, εξωτερικό γάντι, κουκούλα, κράνος).




By the way, τι θερμοκρασίες έχετε???? lol lol lol lol

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Βραδυνή βόλτα αγάπης - αλλυλεγγύης ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14/12/2012
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 12, 2012, 13:22 »
Να σου βάλω τρείς φυτιλιές??? >:D >:D >:D
Ρε χαμένε, πας να τον ξεκάνεις τον άνθρωπο ? τι είναι αυτά που του λες ? αυτά δεν είναι φυτιλιές αλλά φυτίλια δυναμίτη..... t4 t4 87 87 lol lol lol lol
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: Βραδυνή βόλτα αγάπης - αλλυλεγγύης ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14/12/2012
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 12, 2012, 13:45 »
Με το κρύο ευτυχώς δεν έχω μεγάλο θέμα... Αυτήν την στιγμή είναι από μηδέν μέχρι -10. Την προηγούμενη βδομάδα (δεν ήμουν πάνω όμως) είχε μόνιμα -15 με -20...

Γενικώς, θέλει κατάλληλο ρουχισμό και παπούτσια... Ευτυχώς πήρα τα apres ski μαζί μου γιατί με τα κανονικά, για την Ελλάδα, παπούτσια απλά χαροπαλεύεις σε κάθε βήμα...

Γιάννη πολύ ωραία όλα αυτά που προτείνεις, αλλά... όλη μέρα meetings στον οργανισμό που συνεργάζομαι... Είναι το πρώτο ΣΚ που θα κάτσω εδώ, και δυστυχώς προβλέπεται πάλι δουλειά...

Αν ήταν αλλιώς τα πράγματα, θα σε έπαιρνα τηλ για περισσότερες πληροφορίες, γιατί είμαι και λίγο μαζόχα... με "φτιάχνει" η ταλαιπωρία...

ΥΓ: Το σκίσαμε το θέμα με την βόλτα....
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: Βραδυνή βόλτα αγάπης - αλλυλεγγύης ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14/12/2012
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 12, 2012, 13:57 »
Με το κρύο ευτυχώς δεν έχω μεγάλο θέμα... Αυτήν την στιγμή είναι από μηδέν μέχρι -10. Την προηγούμενη βδομάδα (δεν ήμουν πάνω όμως) είχε μόνιμα -15 με -20...

Γενικώς, θέλει κατάλληλο ρουχισμό και παπούτσια... Ευτυχώς πήρα τα apres ski μαζί μου γιατί με τα κανονικά, για την Ελλάδα, παπούτσια απλά χαροπαλεύεις σε κάθε βήμα...

Γιάννη πολύ ωραία όλα αυτά που προτείνεις, αλλά... όλη μέρα meetings στον οργανισμό που συνεργάζομαι... Είναι το πρώτο ΣΚ που θα κάτσω εδώ, και δυστυχώς προβλέπεται πάλι δουλειά...

Αν ήταν αλλιώς τα πράγματα, θα σε έπαιρνα τηλ για περισσότερες πληροφορίες, γιατί είμαι και λίγο μαζόχα... με "φτιάχνει" η ταλαιπωρία...

ΥΓ: Το σκίσαμε το θέμα με την βόλτα....

Να πω ότι δεν ζηλεύω? ΠΙΝΟΚΙΟ......
Νάσαι καλά Φάνη και να ξαναπάς, ΜΟΝΟ για διακοπές και τρελλίτσες...... j12 a105

Ρε χαμένε, πας να τον ξεκάνεις τον άνθρωπο ? τι είναι αυτά που του λες ? αυτά δεν είναι φυτιλιές αλλά φυτίλια δυναμίτη..... t4 t4 87 87 lol lol lol lol
Ας τον ΑΥΤΟΝ, θα πεθάνει πάνω στον καναπέ του...... ha ha ha ha ha







ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΩΜΑΣΤΕ, ΕΛΑΤΕ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΒΟΛΤΑ ΑΓΑΠΗΣ!!

Αποσυνδεδεμένος DinDin

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 765
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny4ever
Απ: Βραδυνή βόλτα αγάπης - αλλυλεγγύης ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14/12/2012
« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 13, 2012, 08:19 »
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΩΜΑΣΤΕ, ΕΛΑΤΕ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΒΟΛΤΑ ΑΓΑΠΗΣ!!

Αυτός ο παλιοΘωμάς τι έγινε ρε παιδιά;
Κάντε οικονομία στο νερό, πλυθείτε με μία φίλη...

Αποσυνδεδεμένος Chris7jimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βραδυνή βόλτα αγάπης - αλλυλεγγύης ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14/12/2012
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 13, 2012, 08:28 »
1. Metalaxe
2. Majestix - Jim_Alexop
3. Geojimny
4. jimever
5. Legend
6. DinDin
7. kapetanios
8. YannisS (Μάλλον με βλέπω να δίνω τα χρήματα είτε στον Γιώργο, είτε στον Αντώνη, αλλά αυτό δεν επηρρεάζει την συμμετοχή μου)
9. Chris7jimny+Αντωνης(φίλος)
10.