Αποστολέας Θέμα: καινουργια ελαστικα  (Αναγνώστηκε 6596 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος TIGER

  • Jimny
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: καινουργια ελαστικα
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 12, 2012, 19:15 »
Απο περιοχη σε περιοχη ισος παιζουν οι τιμες. . .εμενα τοσο μου ειπαν(Κομοτηνη) (235/60/16 δισταση)

Αποσυνδεδεμένος boukouvalas

  • Jimny
  • Μηνύματα: 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: καινουργια ελαστικα
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 23:04 »
Απο περιοχη σε περιοχη ισος παιζουν οι τιμες. . .εμενα τοσο μου ειπαν(Κομοτηνη) (235/60/16 δισταση)
στην Σπαρτη ρωτησα και για την εργοστασιακη διασταση.

οσον αφορα τα malatesta ειναι οντως αναγομωσης. αν μπορειτε διεφωτιστε με για τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα της..

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: καινουργια ελαστικα
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 13:38 »
Απο περιοχη σε περιοχη ισος παιζουν οι τιμες. . .εμενα τοσο μου ειπαν(Κομοτηνη) (235/60/16 δισταση)
στην Σπαρτη ρωτησα και για την εργοστασιακη διασταση.

οσον αφορα τα malatesta ειναι οντως αναγομωσης. αν μπορειτε διεφωτιστε με για τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα της..

πολυ πιο βαρυ λάστιχο με οτι συνεπαγεται αυτο. απο επιπλεον αναρτωμενο βαρος μεχρι μεγαλυτερη καταναλωση βενζινης.
οι αναγραφομενες διαστασεις ειναι εικονικες οποτε θελει μετρημα για να μη σου βρισκει σε θολους κλπ
συνηθως εχουν πιο μαλακη γομα το οποιο συνεπαγεται καλυτερο κρατημα απο οτιδηποτε αλλο
αυξημενη φθορα λογο γομας
ποιοτητα κατασκευης που δεν ξερεις τι πραγματικα θα βγει. για καθημερινη χρηση και για οδηγηση με πολλα χιλιομετρα μαλλον δε θα τα εβαζα και θα κοιταγα σε πρωτογενες
φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος boukouvalas

  • Jimny
  • Μηνύματα: 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: καινουργια ελαστικα
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 08:50 »
πολυ πιο βαρυ λάστιχο με οτι συνεπαγεται αυτο. απο επιπλεον αναρτωμενο βαρος μεχρι μεγαλυτερη καταναλωση βενζινης.
οι αναγραφομενες διαστασεις ειναι εικονικες οποτε θελει μετρημα για να μη σου βρισκει σε θολους κλπ
συνηθως εχουν πιο μαλακη γομα το οποιο συνεπαγεται καλυτερο κρατημα απο οτιδηποτε αλλο
αυξημενη φθορα λογο γομας
ποιοτητα κατασκευης που δεν ξερεις τι πραγματικα θα βγει. για καθημερινη χρηση και για οδηγηση με πολλα χιλιομετρα μαλλον δε θα τα εβαζα και θα κοιταγα σε πρωτογενες
καλα δεν το συζηταω τα εχω αποκλεισει σαν επιλογη...

Αποσυνδεδεμένος boukouvalas

  • Jimny
  • Μηνύματα: 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: καινουργια ελαστικα
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 26, 2012, 12:10 »
παιδια για το cooper discoverer εχει κανεις να μου πει εντυπωσεις?

Αποσυνδεδεμένος boukouvalas

  • Jimny
  • Μηνύματα: 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: καινουργια ελαστικα
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 06:22 »
τελικα τοποθετηθικαν τα bridgestone 694. τελος καλο!