Αποστολέας Θέμα: Σπαστικοι θορηβοι δυο παρακαλω!  (Αναγνώστηκε 1793 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος todos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 17
Σπαστικοι θορηβοι δυο παρακαλω!
« στις: Αύγουστος 21, 2012, 01:21 »
Καλημερα παιδια.
 Εδω και καποιες μερες το θηριακι με ταλαιπωρει με δυο πραγματακια.Το πρωτο ειναι οταν στριβω το τιμονι αρκετα σε μια στροφη(μεσα σε πολη) καποια στιγμη νιωθω να σφυγγει πριν προλαβει να τερματησει και ενω συνεχιζω ακουγεται ενα γκαπ ελευθερωνει παλι και συνεχιζει μεχρι να τερματισει να σημειωθει οτι  δευ εχει μπει τετρακινηση.
Το δευτερο που ξεκινησε σημερα και ουτε αυτο μπορω να εντοπισω ειναι το εξεις και το κανει μονο στις ευθειες οχι οταν στριβω.Ξεκιναω και αρχιζει ενα τακ τακ που οσο μεγαλωνει η ταχητητα μεγαλωνει και η συχνοτητα που το ακουω,και ανακαληψα οτι οταν εκει που αρχιζω να το ακουω κουμπωσω την τετρακινηση σταματα οταν την βγαλω ξεκινα παλι.
Καθε βοηθεια θα μου ειναι πολυτιμη!

Αποσυνδεδεμένος strag

  • Jimny
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σπαστικοι θορηβοι δυο παρακαλω!
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 22, 2012, 12:06 »
Για το πρώτο δεν ξέρω...για το δεύτερο όμως κανε το εξής ...όταν σου το ξανακάνει σταμάτα σιγά σιγά και απαλά στην άκρη του δρόμου..βάλε το γρύλο και σήκωσε τη μία μπροστινή ρόδα και δοκίμασε να τη γυρίσεις γρήγορα με το χέρι σαν να προχωρούσε μπροστά το αυτοκίνητο....εαν δεν ακούσεις κάτι , κάνε την ίδια διαδικασία και στον άλλο μπροστινό τροχό . εάν ακούσεις το τακ τακ τακ τότε μάλλον δεν ξεκουμπώνει σωστά η αντίστοιχη πλύμνη με αποτέλεσμα καθώς γυρνά ο τροχός να βρίσκει λίγο ίσα ίσα στο ιμιαξόνιο..δεν ξέρω αν με γρασάρισμα φτιάξει γιατί εμένα μου την άλλαξαν εντος εγγύησης..έτσι έκανε και σε εμένα στην αρχή..σαν να είχα πετραδάκι ή κουκούτσι στο λάστιχο μου ακουγόταν...μετά άρχισε να κάνει πιο δυνατά και να μουγκρίζει-συντονίζει όλο το αμάξι...ελπίζω πάντως να είναι κάτι ασύμαντο και να μη σε ταλαιπωρήσει...
φιλικά
Σταύρος

Αποσυνδεδεμένος todos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 17
Απ: Σπαστικοι θορηβοι δυο παρακαλω!
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 23, 2012, 12:10 »
Ευχαριστω φιλε strag!
Κανεις αλλος  t4