Αποστολέας Θέμα: βοηθεια για a/t ελαστικα??  (Αναγνώστηκε 5604 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kuze71

  • Jimny
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
βοηθεια για a/t ελαστικα??
« στις: Απρίλιος 13, 2012, 16:08 »
θελω την βοηθεια σας και την προταση σας, οσοι εχουν κατι αξιοπιστο στο νου τους, η εχουν στην κατοχη τους,η ακομα και ακουστα σε α/τ λαστιχο σε μαμα διαστασεις....επειδη θα παω  στην ναουσα για μερικους μηνες μετα το καλοκαιρι, θελω κατι καλο στην ασφαλτο αλλα και χωμα και ανθεκτικο και ασφαλες σε χιονι και ειδικα σε βρεγμενο τερεν.........εχω διαβασει πολλες αγγελιες και ερωτησεις σας ..παλιες ομως.....εχω μπερδευτει  αρκετα ??? ??? 0_21.....εχω υποψην μου τα brigestone 694.....θελω ομως την αποψη σας ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια για a/t ελαστικα??
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 13, 2012, 22:53 »
  Φίλε μου...εαν θές να μοράσεις την κατάσταση...κι άσφαλτο...και χώμα με μέτρο....τα bridgestone είναι μια χαρά! ;)
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος ng

  • Jimny
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια για a/t ελαστικα??
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 14, 2012, 00:01 »
Το Jimny μου φοράει για 4η χρονιά χειμώνα - καλοκαίρι Yokohama Geolandar AT-S. Έχουν περίπου 35000 km . Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος στην άσφαλτο. Στο χώμα σε καταστάσεις για AT το θεωρώ ικανοποιητικό. Το φθινόπωρο θα πάρω χωμάτινα σε αναγόμωση και πιστεύω ότι το επόμενο καλοκαίρι θα βάλω πάλι τα Yokohama (για τελευταία φορά) . Αν αγόραζα AT λάστιχα αυτή τη στιγμή θα τα προτιμούσα. Κάποιοι φίλοι έχουν επίσης καλή γνώμη.

Αποσυνδεδεμένος kapetanios

  • Jimny
  • Μηνύματα: 754
  • Φύλο: Άντρας
  • Allways fixing!!!
Απ: βοηθεια για a/t ελαστικα??
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 14, 2012, 00:19 »
Το Jimny μου φοράει για 4η χρονιά χειμώνα - καλοκαίρι Yokohama Geolandar AT-S. Έχουν περίπου 35000 km . Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος στην άσφαλτο. Στο χώμα σε καταστάσεις για AT το θεωρώ ικανοποιητικό. Το φθινόπωρο θα πάρω χωμάτινα σε αναγόμωση και πιστεύω ότι το επόμενο καλοκαίρι θα βάλω πάλι τα Yokohama (για τελευταία φορά) . Αν αγόραζα AT λάστιχα αυτή τη στιγμή θα τα προτιμούσα. Κάποιοι φίλοι έχουν επίσης καλή γνώμη.
+1000000


Αποσυνδεδεμένος PEACERMAN

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια για a/t ελαστικα??
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 14, 2012, 12:16 »
Yokohama Geolandar AT-S για εμενα απο τα καλητερα 50-50!!!Τα εχω δοκιμασει παντου!!Σε στεγνο περιβαλλον, πετροδες,βρεγμενο και παγο λειτουργουν πολυ καλα!!Στο πολυ χιονι και στην πολυ λασπη εχουν ενα θεμα αλλα ενταξει ειναι 50-50 λαστιχο..!!Εγω αυτα θα ξαναεβαζα παντος..!! :) ..!

Αποσυνδεδεμένος ΣΤΑΥΡΟΣ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια για a/t ελαστικα??
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 14, 2012, 20:57 »
Εγω φιλε μου φοραω εδω και πολυ καιρο τα BF Goodrich Α/Τ σε 215/75/15 και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.
Εχουν ενισχυμενα πλαινα σε αντιθεση με αλλα 50-50 ελαστικα.Σε ολα τα τερραιν που τα εχω δοκιμασει με εχουν βγαλει μια χαρα.

Αποσυνδεδεμένος DirectionLess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 244
Απ: βοηθεια για a/t ελαστικα??
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 16, 2012, 20:18 »
Ιοκοχάμα Γκεολάνταρ Έι Τι Ες και άγιος ο Θεός, είχα δοκιμάσει κ τα μπρίτζστοουν ντιούελερ αλλά με τα πρώτα έμεινα πιο ευχαριστημένος.

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: βοηθεια για a/t ελαστικα??
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 17, 2012, 10:21 »
General Grabber AT2 και ξερό ψωμί, ιδιαίτερα σε βρεγμένο. Πολύ μαλακή γόμα  ;)

Αποσυνδεδεμένος Kuze71

  • Jimny
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια για a/t ελαστικα??
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 17, 2012, 13:43 »
General Grabber AT2 και ξερό ψωμί, ιδιαίτερα σε βρεγμένο. Πολύ μαλακή γόμα  ;)

αυτα τωρα πρωτη φορα τα ακουω.... ??? ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: βοηθεια για a/t ελαστικα??
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 17, 2012, 14:11 »
General Grabber AT2 και ξερό ψωμί, ιδιαίτερα σε βρεγμένο. Πολύ μαλακή γόμα  ;)

αυτα τωρα πρωτη φορα τα ακουω.... ??? ::) ::)

Ρίξε μια ματιά σε παλαιότερα ποστ και θα πάρεις αρκετές πληροφορίες..  ;)

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: βοηθεια για a/t ελαστικα??
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 17, 2012, 15:11 »
Ναι και τα general είναι πολύ καλά.Τα geolandar μέσα σε 2 χρόνια ξεράθηκαν και τα πέταξα.Τα dueler τα έχω 4 χρόνια με 50.000χλμ και πάνε κ άλλο.Tα bf επίσης καλά αλλά μόνο από 215-75-15 ξεκινάνε.
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος Kuze71

  • Jimny
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βοηθεια για a/t ελαστικα??
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 17, 2012, 15:26 »
ναι...μπορει να μην τα προσεξα γιατι διαβασα αρκετα παλαια ποστ :) γενικα αυτα που ειδα οτι πολυπαιζουν ειναι τα yokohama,ta brigestone,και τα michelin cross.....τωρα για να μην λεω και πολλα ειμαι αναμεσα στα 2 πρωτα...αλλα ακουω και δεχομαι και αλλες γνωμες,αλλα πιο πολυ θελω αυτα που εσεις φορατε η' φορεσατε και λεπτομερειες, ποσα χμ εχετε,ποια τα μειονεκτηματα και πλεονεκτηματα....και παντα μιλαω για AT  σε ΜΑΜΑ διαστασεις a105 :) :)

Αποσυνδεδεμένος DirectionLess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 244
Απ: βοηθεια για a/t ελαστικα??
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 18, 2012, 08:12 »
Tα γκεολάνταρ τα 'χω 3 1/2 χρόνια (30.000χλμ) κ ακόμη κάνουν δουλειά, τα ντιούελερ άρχισαν να μην αποδίδουν από τα πρώτα 2 χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος mudjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 24
  • mudjimny
Απ: βοηθεια για a/t ελαστικα??
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 18, 2012, 22:29 »
Καλησπέρα και χρόνια καλά και από μένα..τα general grabber at2 205/75 15R ένα από τα καλύτερα λάστιχα..Με έχουν βγάλει ασπροπρόσωπο πάρα πολλές φορές και έχουν αρκετά χλμ,αλλά τα καινούρια είναι πιο ασφάλτινα, ψάξε και αυτά..