Αποστολέας Θέμα: Μπροστινά μπράτσα DGTuning  (Αναγνώστηκε 4441 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Μπροστινά μπράτσα DGTuning
« στις: Ιούνιος 16, 2006, 14:00 »
http://www.brat.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=1338
Έχει κανείς από εσας αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα ?? ν' ανησυχώ ?? (δηλαδή ανησυχώ, αλλά κουβέντα να κάνουμε)...
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: Μπροστινά μπράτσα DGTuning
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 16, 2006, 14:05 »
Αν και δεν εχω αλλαξει μπραστα,δεν το εχω ξαναδει! ???

Αποσυνδεδεμένος Michalis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 620
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπροστινά μπράτσα DGTuning
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 16, 2006, 14:15 »
http://www.brat.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=1338
Έχει κανείς από εσας αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα ?? ν' ανησυχώ ?? (δηλαδή ανησυχώ, αλλά κουβέντα να κάνουμε)...


Επειδή είμαι γενικά κατά των σωληνωτών μπράτσων επέλεξα να κρατήσω τα original και απλά άλλαξα τα σινεμπλόκ με αγωνιστικά της 4WAY Αυστραλίας προσαρμόζοντας γωνία Caster.
http://www.bbmotorsports.com.au/prod228.htm
Η αντοχή των μαντεμένιων είναι σίγουρα καλύτερη. Οι κάτοχοι τέτοιων μπράτσων που γνωρίζω δεν μου ανέφεραν ποτέ πρόβλημα αλλά θα τους ειδοποιήσω να τα κοιτάξουν.
Respect a man's car and he will respect you

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: Μπροστινά μπράτσα DGTuning
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 16, 2006, 14:36 »
Και να σκεφτείς πως δεν τα έβαλα, γιατί σε ενδεχόμενο ατύχημα ή μεγάλο άλμα, λόγω του οτι είναι πολύ γερά όπως λένε, θα μεταφέραν τη δύναμη της πρόσκρουσης στο σασί... και προτιμώ, άν συμβεί κάτι ανάλογο να στραβώσει ή σπάσει το ...μανίσιο (το οποίο ισιώνει και σχετικά εύκολα)....

Τί να πεί κανείς...  0_21 0_21 0_21


.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Μπροστινά μπράτσα DGTuning
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 16, 2006, 14:53 »
Επειδη για μενα, το θεμα ειναι πολυ σοβαρο, θα προτιμουσα να ρωτησουμε καποιον ειδικο... Βαγγεληηηηηηηηηηηηη...
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Μπροστινά μπράτσα DGTuning
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 16, 2006, 18:59 »
Το μαντέμι στραβώνει ???
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 303
  • Φύλο: Άντρας
  • Ή θα βρούμε τον δρόμο, ή θα τον δημιουργήσουμε...
Απ: Μπροστινά μπράτσα DGTuning
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 16, 2006, 19:25 »
Στραβώνει, μιλάω εκ πείρας...

Μέχρι να ξεπεράσει το μικρό όριο θραύσης του, και να σπάσει...

Δεν είναι ελαστικό, επειδή είναι χυτοσίδηρος και έτσι είναι λάθος μεγάλο, να ισιώνουμε στραβωμένα εργοστασιακά μπράτσα, γιατί το υλικό έχει υποστεί κόπωση και κάποια στιγμή θα το πάρουμε στο χέρι !
Ή θα βρούμε το δρόμο, ή θα τον δημιουργήσουμε...

Όταν θα μπαίνεις στις στροφές,
κατέβαζε δευτέρα,
γιατί θα φας αμορτισέρ,
ψαλίδι, κρεμαγιέρα...

Αποσυνδεδεμένος george kehaidis

  • Jimny
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπροστινά μπράτσα DGTuning
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 26, 2006, 18:37 »
Εγώ ο Σίρρος και ο Φ¨ανης τα φοράμε πάνω από χρόνο με πολύ πολύ σκληρή χρήση και δεν έχουν πάθει τίποτα.Και τον Dieter που ρώτησα μου είπε πως δεν το έχει ξανασυναντήσει.
Για τα συγκεκριμένα μπράτσα επειδή το ξέρω το παιδί που τα φοράει η καταπόνησή τους είναι πολύ μικρή γιατί και πολύ συντηριτικά οδηγάει αλλά και όχι τόσο exrteme.

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Μπροστινά μπράτσα DGTuning
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 26, 2006, 18:51 »
Και εγω παντως με πολυ... ατσουμπαλη χρηση και δεν εχω αντιμετωπισει το παραμικρο προβλημα!!!
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος xtreme 4x4

  • Jimny
  • Μηνύματα: 74
Απ: Μπροστινά μπράτσα DGTuning
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 26, 2006, 21:16 »
Κύριοι ,

Έχω στείλει ήδη email και περιμένω και εγώ απάντηση απο την DGtuning για το συγκεκριμένο θέμα . Θα ήθελα όσοι έχουν προμηθευτεί τέτοια μπράτσα (είτε απο εμάς είτε απο άλλη εταιρεία  ) για την δική σας ασφάλεια να περάσουν για έλεγχο .

Βαγγέλης Τσούκας

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Μπροστινά μπράτσα DGTuning
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 27, 2006, 08:30 »
Κύριοι...  Έχω στείλει ήδη email και περιμένω και εγώ απάντηση απο την DGtuning...

Βαγγελη να εισαι σιγουρος, οτι οσοι τα φοραμε ηδη, αλλα και καποιοι που σκεφτονται να τα βαλουν αμμεσα, θα περιμενουμε με αγωνια την απαντηση του Dieter και μετα, τη δικη σου εδω!!!
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Μπροστινά μπράτσα DGTuning
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 29, 2006, 20:16 »
Παίδες για δείτε κι αυτό (κάτω αριστερά, μπράτσα για Jimny) http://www.xmc.gr/index.php?option=com_zoom&Itemid=30&catid=15
Είναι καινούργιο προιόν και απ' όσο είδα φαίνεται πολύ γερή κατασκευή (αποτελείται από 3 ξεχωριστά κομμάτια λαμαρίνα 5 χιλιοστών συγκολλημένα) και σε πολύ καλή τιμή. Ήδη κυκλοφορούν 2 Jimny με τα εν λόγω μπράτσα, πιστεύω να έχουμε εντυπώσεις σύντομα από τους κατόχους.
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος Michalis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 620
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπροστινά μπράτσα DGTuning
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 29, 2006, 20:45 »
Παίδες για δείτε κι αυτό (κάτω αριστερά, μπράτσα για Jimny) http://www.xmc.gr/index.php?option=com_zoom&Itemid=30&catid=15
Είναι καινούργιο προιόν και απ' όσο είδα φαίνεται πολύ γερή κατασκευή (αποτελείται από 3 ξεχωριστά κομμάτια λαμαρίνα 5 χιλιοστών συγκολλημένα) και σε πολύ καλή τιμή. Ήδη κυκλοφορούν 2 Jimny με τα εν λόγω μπράτσα, πιστεύω να έχουμε εντυπώσεις σύντομα από τους κατόχους.

Φαίνεται όντως πολύ καλή κατασκευή Αντώνη.Οταν λέμε ότι διορθώνει το κάστερ, μέχρι τί ύψος ανάρτησης? Είναι μακρύτερα απο τα νορμάλ? Μήπως ξέρεις?
Respect a man's car and he will respect you

kostas katsenos

  • Επισκέπτης
Απ: Μπροστινά μπράτσα DGTuning
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 30, 2006, 10:47 »
Παίδες για δείτε κι αυτό (κάτω αριστερά, μπράτσα για Jimny) http://www.xmc.gr/index.php?option=com_zoom&Itemid=30&catid=15
Είναι καινούργιο προιόν και απ' όσο είδα φαίνεται πολύ γερή κατασκευή (αποτελείται από 3 ξεχωριστά κομμάτια λαμαρίνα 5 χιλιοστών συγκολλημένα) και σε πολύ καλή τιμή. Ήδη κυκλοφορούν 2 Jimny με τα εν λόγω μπράτσα, πιστεύω να έχουμε εντυπώσεις σύντομα από τους κατόχους.

Δεν το βλέπω ιδιαίτερης αντοχής, μακάρι να γελαστώ. Στείλτε δυο στον Τεο και αν δεν τα διαλύσει σε ένα απόγευμα να μη με λένε Κώστα.

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Μπροστινά μπράτσα DGTuning
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 03, 2006, 09:07 »
Φαίνεται όντως πολύ καλή κατασκευή Αντώνη.Οταν λέμε ότι διορθώνει το κάστερ, μέχρι τί ύψος ανάρτησης? Είναι μακρύτερα απο τα νορμάλ? Μήπως ξέρεις?
Απ' όσο ξέρω δεν είναι μακρύτερα από τα νορμάλ, υποθέτω ότι είναι μέχρι 5" όπως και της DGTuning.
Δεν το βλέπω ιδιαίτερης αντοχής, μακάρι να γελαστώ. Στείλτε δυο στον Τεο και αν δεν τα διαλύσει σε ένα απόγευμα να μη με λένε Κώστα.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
B.R.A.T. President
www.brat.gr