Αποστολέας Θέμα: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2  (Αναγνώστηκε 22168 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kuze71

  • Jimny
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #30 στις: Δεκέμβριος 20, 2011, 14:41 »
...εδω πατε και μου περνετε 500 ευρο snorkel και αλλα διαφορα αχρηστα πραγματα και δεν δινετε ενα 50αρικο για εφορου ζωης φακο που ειναι και ποιο χρησιμος?ελεος... bhe bhe..δεν ξερω αν μενοητε... roc2

Πραγματικά χαίρομαι να βλέπω νέους ανθρώπους στο χώρο του 4x4 να είναι τόσο ενημερωμένοι του τι είναι άχρηστο και τι δεν είναι στον εξοπλισμό ενός off road οχήματος.
Αλλά να σου πω τι βλέπω εγώ; Βλέπω κάποιον που πήρε ένα jimnάκι, πήρε και την 'πανσέτα του' και με το που μόλις πάτησε σε λίγο χώμα νόμισε ότι είναι ο Ράμπο και τα ξέρει όλα.
Προφανώς δεν έχεις δει κινητήρα να κάνει υδραυλική και να σπάει γι’ αυτό και νομίζεις ότι τα snorkel είναι μόνο για ομορφιά.
Εσύ δηλαδή τον φακό σου των 50 ευρώ γιατί τον πήρες; Τον πήρες για να κάνεις τη δουλειά σου ή γιατί γούσταρες να το έχεις στο ‘ντουλαπάκι’ σου;
Μήπως είσαι σπηλαιολόγος ή ανθρακωρύχος και έχεις δίκιο τελικά;
Μόνο όταν καταλάβεις ότι δεν ξέρεις τίποτα θα μπορείς να έχεις και άποψη...

οτι πληρωνεις παιρνεις φιλε μου.. :D ειναι θεμα γουστου, τσεπης,κ@λας  εσυ τι διαθετεις? cl cl

Πάντως όχι στρουμπουλό ποπό για να μου τον πιάνουν πουλώντας μου φύκια για μεταξωτές κορδέλες...

....εγω μιλαω γιαυτους που βαζουν βαζουν στο αμαξι τους πραγματα που ουτε και οι ιδιοι ξερουν σε τι χρησιμευουν και ποτε ετσι γιατι το εβαλε ο φιλος τους η ετσι για να περναν απο τις καφετεριες και να λενε ολοι ΡΕ ΣΥ ΚΟΙΤΑ ΠΩΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΘΗΡΙΟ ΕΕ....γουστα ειναι αυτα

Ναι, το καταλάβαμε καλά. Του μοναδικού εδώ μέσα που του γυάλισαν τα ανοδιωμένα μπουλόνια του Patelis ήσουν εσύ....


προς τι η επιθεση δεν καταλαβαινω?μηπως εχεις καμια μυγα πανω σου και μυγιαζεσαι?δεν μιλουσα για σενα γιατι δεν σε ξερω....τελος παντων ουτε ραμπο το παιζω ουτε τιποτα στο βουνο ειμαι καθε μερα γιατι εκει μενω περιπου τωρα αν θεωρεις οτι εισαι ηρωας με αυτα που μου ειπες σου δινω το παρασημο...

Αποσυνδεδεμένος Kuze71

  • Jimny
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #31 στις: Δεκέμβριος 20, 2011, 14:59 »
 din din παντως εχεις δικιο οτι δεν ξερω απο 4χ4,εχεις δικιο οτι τωρα πηρα το τζιμνακι μου,ειχα ενα hrv honda αλλα δεν νομιζω οτι μπορεις να με προσβαλεις επειδη ειπα φτινιαρικο το φακο σου :D  εχεις πολυ πειρα στο 4χ4 για να λες αυτα που λες αλλα αυτο δεν σε κανει και πρωτο του χωριου....

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #32 στις: Δεκέμβριος 20, 2011, 15:24 »
Ντίνο, παντρεύτηκες και χάλασες.... ξέχασες τι είναι το "κάρο".... χρειάζεσαι επειγόντως "Flame"


Αποσυνδεδεμένος kostas7

  • Jimny
  • Μηνύματα: 267
  • Jimny me!
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #33 στις: Δεκέμβριος 20, 2011, 15:26 »
Kαι εμένα με σταμάτησαν προχθές...και βρήκαν στο πορτ μπαγκαζ...πανσέτα...αντί για μανσέτα...δεν το γλύτωσα το φαγοπότι...3 ώρες τους είχα εκεί και έτρωγαν λές και είχαν να φάνε απο την κατοχή...Για τα πεθερικά μου λέω! ha lol ha lol


 Και κάτι άλλο...σιγά μην δώσω 50 € για να πάρω φακό κεφαλής...δεν πάω καλύτερα να κλείσω ένα δωμάτιο στην Μύκονο...με τον Ντίνο μου...να ζήσουμε και λίγο τον έρωτα μας? cl cl cl
αχαχαχαα ;D lol lol ωραιο..οσο για τα 50 ευρο που λες συγνωμη αλλα ( δεν μιλαω προσωπικα)εδω πατε και μου περνετε 500 ευρο snorkel και αλλα διαφορα αχρηστα πραγματα και δεν δινετε ενα 50αρικο για εφορου ζωης φακο που ειναι και ποιο χρησιμος?ελεος... bhe bhe..δεν ξερω αν μενοητε... roc2
Πες τα ρε μεγάλε!! Παλιοκάγκουρες ειναι όλοι εδώ μέσα..!  87 87 87 lol lol
Think positive!

Αποσυνδεδεμένος Kuze71

  • Jimny
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #34 στις: Δεκέμβριος 20, 2011, 15:44 »
χαχαχα  :Dαπο ολα αυτα που ειπα ολοι στην πανσετα κολλησαν  lol lolλιγουρια

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #35 στις: Δεκέμβριος 20, 2011, 17:14 »
Πες τα ρε μεγάλε!! Παλιοκάγκουρες ειναι όλοι εδώ μέσα..!  87 87 87 lol lol

Μίλησε ο αρχηκάγκουρας ..... Respect

Αποσυνδεδεμένος Majestix

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1712
  • Φύλο: Άντρας
  • Les Gaulois..
    • www.gaulois4x4.com
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #36 στις: Δεκέμβριος 20, 2011, 18:10 »
din din παντως εχεις δικιο οτι δεν ξερω απο 4χ4,εχεις δικιο οτι τωρα πηρα το τζιμνακι μου,ειχα ενα hrv honda αλλα δεν νομιζω οτι μπορεις να με προσβαλεις επειδη ειπα φτινιαρικο το φακο σου :D  εχεις πολυ πειρα στο 4χ4 για να λες αυτα που λες αλλα αυτο δεν σε κανει και πρωτο του χωριου....

ΑΑΑ φίλε kuze71 έχεις δίκιο.... ο φακός του είναι φτηνιάρικος....
Στην επόμενη βραδυνη 99,999% θα του χαλάσει και θα ζητάει φακό....  87

Για το σνόρκελ εχει απόλυτο δίκιο ο Ντινάκος... οταν την πατήσεις το βάζεις συνήθως... το θέμα είναι να μην είναι αργά..

Υπάρχει θέμα που γράφει για τα ανοδιωμένα μπουλόνια του Patelis.... ?? Θα με τρελάνεται!!!!!  0_21 0_21 87
Ούτε ο Αρχικάγκουρας (kostas7) δεν φοράει τέτοια...

Ντινάκοοοοο σε επιθυμήσαμε!!!!!!!
Majestix

Better 2 be Proactive... than Reactive....

http://www.gaulois4x4.com

Αποσυνδεδεμένος Kuze71

  • Jimny
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #37 στις: Δεκέμβριος 20, 2011, 18:34 »
din din παντως εχεις δικιο οτι δεν ξερω απο 4χ4,εχεις δικιο οτι τωρα πηρα το τζιμνακι μου,ειχα ενα hrv honda αλλα δεν νομιζω οτι μπορεις να με προσβαλεις επειδη ειπα φτινιαρικο το φακο σου :D  εχεις πολυ πειρα στο 4χ4 για να λες αυτα που λες αλλα αυτο δεν σε κανει και πρωτο του χωριου....

ΑΑΑ φίλε kuze71 έχεις δίκιο.... ο φακός του είναι φτηνιάρικος....
Στην επόμενη βραδυνη 99,999% θα του χαλάσει και θα ζητάει φακό....  87

Για το σνόρκελ εχει απόλυτο δίκιο ο Ντινάκος... οταν την πατήσεις το βάζεις συνήθως... το θέμα είναι να μην είναι αργά..

Υπάρχει θέμα που γράφει για τα ανοδιωμένα μπουλόνια του Patelis.... ?? Θα με τρελάνεται!!!!!  0_21 0_21 87
Ούτε ο Αρχικάγκουρας (kostas7) δεν φοράει τέτοια...

Ντινάκοοοοο σε επιθυμήσαμε!!!!!!!


(ωραιος ο πατελις....πληρης οργανωση και.... λεπτομερια στο μπουλονι...)αυτο ειπα μιας και περιεγραψε ολο το αμαξι χωρις να ξεχασει την παραμικρη λεπτομερια και μου εκανε εντυπωση οχι τοσο για τα μπουλωνια(τι να τα κανω ουτε οι ροδες μου δεν φαινονται απο την λασπη :D)αλλα γιατι τα ανεφερε
...τωρα ετυχε να πεσω σε περιπτωση ανθρωπου που παρεξηγηται 0_21  0_21 ..αυτα.......με εκτιμηση RAMBO O ΝΕΟΤΕΡΟΣ a105 lol lol

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #38 στις: Δεκέμβριος 20, 2011, 20:39 »

...τωρα ετυχε να πεσω σε περιπτωση ανθρωπου που παρεξηγηται 0_21  0_21

Λέγε, λέγε... μέχρι να τον γνωρίσεις....

Ο Ντίνος παρεξηγισιάρης ??

Αποσυνδεδεμένος b00

  • Jimny
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #39 στις: Δεκέμβριος 20, 2011, 21:54 »
Μια χαρά τα λέει ο Ντίνος...

Α και να μην ξεχάσω, όσοι δεν με ξέρετε είμαι και εγώ ένας από αυτούς που έβαλαν 500 euro snorkel έτσι για να γουστάρω, αλλά φακό δεν ξέρω αν θα πάρω με 50 euro.
Ο καθένας κάνει αυτό που θέλει και αυτό που του αρέσει. Το τι είναι χρήσιμο και το τι είναι άχρηστο ας το κρίνει ο καθένας μόνος του και να το κρατήσει για την πάρτη του στην τελική. Αμάν πια, όλοι έχουν άποψη για όλα.

Καληνυχτα και όνειρα γλυκά.
 ha
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 20, 2011, 22:00 από b00 »

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #40 στις: Δεκέμβριος 20, 2011, 22:54 »
among appetites, punmkin pie.    j12

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #41 στις: Δεκέμβριος 20, 2011, 23:53 »
Kύριοι μου...δεν νομίζω οτι υπάρχει λόγος αναστάτωσης...απλώς επειδή δεν γνωρίζουμε απο κοντά τον φίλο Kuze71...ίσως να τον παρεξηγήσαμε λίγο περισσότερο...! ;)

 Ο άνθρωπος είπε οτι δεν είναι λογικό κάποιος να σκάει μέσο όρο 3-4000 € για να φτιάξει το αυτοκίνητο του με μπλοκέ,scnorkel κτλ...και να κάθεται να μιζεριάζει για την αξία ενός φακού...Κακά τα ψέματα...εαν μας ακούσει ένας άνθρωπος που δεν μας ξέρει αυτό θα πεί! ;)

  Απλά φίλε Kuze71 οι περισσότεροι που απάντησαν...δεν έδωσαν κάποια χρήματα για να πηγαίνουν στο Κολωνάκι...τα έδωσαν για να βρίσκονται όσο το δυνατόν περισσότερο στο βουνό και για να συναντιόμαστε όλοι μαζί σε εκδρομές...μειώνοντας τις πιθανότητες μια εκδρομή να μας χαλάσει το κέφι...πίστεψε με οτι ο μόνος που έχει πάθηση με τους φακούς είναι ο Πρόεδρας Majestix καθώς και υπεργκατζετακιας...εαν δεν είχε την συγκεκριμένη πάθηση απο την φύση του σιγά μην ασχολιόταν και εκείνος με τους φακούς...θα έπαιρνε και εκείνος έναν τυχαίο που θα έβρισκε μπροστά του και θα τελείωνε η υπόθεση! Το ποστάρισμα το δικό μου που αναφέρομαι στην Μύκονο...είναι για να πειράξω ταυτόχρονα 2 φιλαράκια μου...τον Μajestix μου για τους φακούς του...και τον Ντινάκο μου που σε κάθε εκδρομή κοιμόμαστε μαζί...! :-*

  Τέλος θα σου πρότεινα...στο άμεσο μέλλον να μας γνωρίσεις σε κάποια βόλτα...πίστεψε με οτι μετά θα έχεις άλλη γνώμη το τι χρειάζεται κάποιος μέσα στο αυτοκίνητο του...! j12
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος extractor

  • Jimny
  • Μηνύματα: 424
  • Φύλο: Άντρας
  • Κυριάκος
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #42 στις: Δεκέμβριος 21, 2011, 05:40 »
σιγουρα ο καθενας κανει οτι θελει,οπως και πληρωνει οσα θελει.
αν τελικα ξερει τι ειναι και αν θα το χρησημοποιηση,ειναι αλλη ιστορια.
αλλωστε,δεν ειναι σπανιο φαινομενο,να συναντας,κουλους με τουμπανα αμαξια,που δεν μπορουν να περασουν ουτε ενα νεροφαγωμα...

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #43 στις: Δεκέμβριος 21, 2011, 07:16 »

αλλωστε,δεν ειναι σπανιο φαινομενο,να συναντας,κουλους με τουμπανα αμαξια,που δεν μπορουν να περασουν ουτε ενα νεροφαγωμα...


Βλ. Majestix  ha

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΗ Νο2
« Απάντηση #44 στις: Δεκέμβριος 21, 2011, 09:05 »
among appetites, punmkin pie.    j12
Ου, καλά είσαι...αν είναι και σπανακόπιτα ακόμα καλύτερα... lol lol
B.R.A.T. President
www.brat.gr