Αποστολέας Θέμα: ΤΟ ΤΣΙΚΤΣΙΚΤΣΙΚ..ΤΣΙΚ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ  (Αναγνώστηκε 5948 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kuze71

  • Jimny
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
καλησπερα παιδες εδω και 4 μηνες που εχω το ξυμνι μου οταν παω βουνο  αρχιζει ενα σπαστικο και ψιλο τριξιμο μεσα στο κοντερ...το θεμα ειναι οταν χτυπαω με το χερι μου λιγο το πλαστικο που πιανει το καντραν(πανω απο το τιμονι)σταματαει ακαριεα αλλα μετα απο 2-3 δευτερα ξανα τα ιδια...εχετε τιποτα υποπσην σας η να αρχισω το ξηλωμα.....και να φανταστεις οτι τιποτα αλλο δεν ακουγετε αεκτος απο αυτο και απο τα λαστιχα μτ που εχω ??? ???   

Αποσυνδεδεμένος woody

  • Jimny
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΟ ΤΣΙΚΤΣΙΚΤΣΙΚ..ΤΣΙΚ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 21:33 »
Kι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα, στην αρχή νόμιζα ότι θα ήταν λάσκα η βίδα που έχει απο κάτω την έσφιξα όσο μπορούσα αλλά τίποτα. Το επόμενο βήμα να ανοίζω το καντράν

Αποσυνδεδεμένος Setteras

  • Jimny
  • Μηνύματα: 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΟ ΤΣΙΚΤΣΙΚΤΣΙΚ..ΤΣΙΚ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 21:44 »
   Και που'σαι ακόμα  :).

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: ΤΟ ΤΣΙΚΤΣΙΚΤΣΙΚ..ΤΣΙΚ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 21:46 »
Δυναμώστε λίγο την μουσικούλα βρε παιδιά...

σοβαρά τώρα, αν το λύσεις, μάλλον θα τρίζει χειρότερα μετά...
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος extractor

  • Jimny
  • Μηνύματα: 424
  • Φύλο: Άντρας
  • Κυριάκος
Απ: ΤΟ ΤΣΙΚΤΣΙΚΤΣΙΚ..ΤΣΙΚ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 22:38 »
βρες μια τρυπα και γεμισε το με αφρο πολυουρεθανης!!
θα σταματησει σιγουρα!!! lol

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: ΤΟ ΤΣΙΚΤΣΙΚΤΣΙΚ..ΤΣΙΚ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 18, 2011, 00:18 »
Και εμένα το κάνει, κάτι σαν σφύριγμα αλλά το κάνει και στην άσφαλτο.(βουνό έχω να πάω ένα χρόνο περίπου)
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος venomjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
  • venom jimny
Απ: ΤΟ ΤΣΙΚΤΣΙΚΤΣΙΚ..ΤΣΙΚ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 18, 2011, 00:50 »
Μια απο τα ιδια και μενα! Απο καινουριο που το πηρα το εκανε! Με τον καιρο πληθαιναν τα τσικτσικτσικ και απο οτι καταλαβα θεμα συνηθειας και μουσικης οπως προειπε ο φιλος, ειναι ολα roc2
ο μονος απροσπελαστος δρομος για ενα  4χ4 ειναι αυτος που χαραζει ενα jimny

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΟ ΤΣΙΚΤΣΙΚΤΣΙΚ..ΤΣΙΚ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 18, 2011, 06:48 »
καλησπερα παιδες εδω και 4 μηνες που εχω το ξυμνι μου οταν παω βουνο  αρχιζει ενα σπαστικο και ψιλο τριξιμο μεσα στο κοντερ...το θεμα ειναι οταν χτυπαω με το χερι μου λιγο το πλαστικο που πιανει το καντραν(πανω απο το τιμονι)σταματαει ακαριεα αλλα μετα απο 2-3 δευτερα ξανα τα ιδια...εχετε τιποτα υποπσην σας η να αρχισω το ξηλωμα.....και να φανταστεις οτι τιποτα αλλο δεν ακουγετε αεκτος απο αυτο και απο τα λαστιχα μτ που εχω ??? ???   

τσέκαρε μήπως ο θόρυβος είναι από τους αεραγωγούς.
 
οι σωλήνες των αεραγωγών μέσα από το ταμπλό, χαλαρώνουν λίγο και συντονίζονται μεταξύ τους.

απλά βαλε το χέρι σου μέσα από το ταμπλό και σπρώξε τις να δεις ότι κουμπώνουν σωστά. εγώ τις είχα σφίξει και με ται ραπ επάνω στην μεταλλική σωλήνα από κάποια σημεία ώστε να μην είναι τελείως στον αέρα και ξεκουμπώνουν και εδώ και 5 χρόνια δεν τις έχω ξανακούσει. επίσης τσέκαρε την βίδα την κολόνας του τιμονιού που πιάνει επάνω στην μεταλλική σωλήνα , εγώ την είχα βρει χαλαρή από τον πρώτο χρόνο
φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος Kuze71

  • Jimny
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΟ ΤΣΙΚΤΣΙΚΤΣΙΚ..ΤΣΙΚ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 18, 2011, 19:36 »
 τελικα το πλαστικο ηταν το πλαισιο του κοντερ.. 8) το εβγαλα εκανα εκανα μια γρηγορη βολτα σε ενα χωραφι...........τιποτα ακρα του ταφου σιωπη...το ξανα βιδωσα καλα,και αν το ξανακανει θα βαλω λαστιχο μονωσης παραθυρων.......τριζαν πριν καμια βδομαδα και τα πισω μεγαλα πλαστικα μεχρι που εβαλα παντου γυαλοβαμβακα περιπου 4μετρα χρειαστηκε αλλααααα..μιλια..αυτα ειναι lol lol

Αποσυνδεδεμένος venomjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
  • venom jimny
Απ: ΤΟ ΤΣΙΚΤΣΙΚΤΣΙΚ..ΤΣΙΚ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 18, 2011, 22:05 »
τελικα το πλαστικο ηταν το πλαισιο του κοντερ.. 8) το εβγαλα εκανα εκανα μια γρηγορη βολτα σε ενα χωραφι...........τιποτα ακρα του ταφου σιωπη...το ξανα βιδωσα καλα,και αν το ξανακανει θα βαλω λαστιχο μονωσης παραθυρων.......τριζαν πριν καμια βδομαδα και τα πισω μεγαλα πλαστικα μεχρι που εβαλα παντου γυαλοβαμβακα περιπου 4μετρα χρειαστηκε αλλααααα..μιλια..αυτα ειναι lol lol

Για δωσε πληροφοριες φιλε για τα πισω! Ξυλωσες τους μεγαλους καπλαμαδες και τους εντυσες εσωτερικα? Tnx
ο μονος απροσπελαστος δρομος για ενα  4χ4 ειναι αυτος που χαραζει ενα jimny

Αποσυνδεδεμένος psou

  • Jimny
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΟ ΤΣΙΚΤΣΙΚΤΣΙΚ..ΤΣΙΚ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 18, 2011, 23:34 »
Εγώ έχω θόρυβο μάλλον από την πόρτα του πορτ μπαγκάζ πίσω αλλά και από το παράθυρο του οδηγού που τρεμοπαίζει όταν είναι λίγο ανοικτό... :\

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΟ ΤΣΙΚΤΣΙΚΤΣΙΚ..ΤΣΙΚ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 19, 2011, 10:22 »
Εγώ έχω θόρυβο μάλλον από την πόρτα του πορτ μπαγκάζ πίσω αλλά και από το παράθυρο του οδηγού που τρεμοπαίζει όταν είναι λίγο ανοικτό... :\

η πορτα του πορτ παγκαζ τι σου κανει? κοπαναει σε χωματοδρομους ?
φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: ΤΟ ΤΣΙΚΤΣΙΚΤΣΙΚ..ΤΣΙΚ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 19, 2011, 13:18 »
Εγώ έχω θόρυβο μάλλον από την πόρτα του πορτ μπαγκάζ πίσω αλλά και από το παράθυρο του οδηγού που τρεμοπαίζει όταν είναι λίγο ανοικτό... :\

Βάλε ανεμοθραύστες. ;) εμένα σταμάτησε να το κάνει!!
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος psou

  • Jimny
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΟ ΤΣΙΚΤΣΙΚΤΣΙΚ..ΤΣΙΚ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 19, 2011, 14:06 »
Εγώ έχω θόρυβο μάλλον από την πόρτα του πορτ μπαγκάζ πίσω αλλά και από το παράθυρο του οδηγού που τρεμοπαίζει όταν είναι λίγο ανοικτό... :\

η πορτα του πορτ παγκαζ τι σου κανει? κοπαναει σε χωματοδρομους ?

Ναι! Βασικά έριξα σπρέι σιλικόνης διότι μου κοπάναγε και στην άσφαλτο. Πήγα χώμα και μετά ξανάρχισε...

Εγώ έχω θόρυβο μάλλον από την πόρτα του πορτ μπαγκάζ πίσω αλλά και από το παράθυρο του οδηγού που τρεμοπαίζει όταν είναι λίγο ανοικτό... :\

Βάλε ανεμοθραύστες. ;) εμένα σταμάτησε να το κάνει!!

Έχω βάλει..! Μάλλον κάτι έχει ξεχαρβαλωθεί από μέσα...

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΟ ΤΣΙΚΤΣΙΚΤΣΙΚ..ΤΣΙΚ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 19, 2011, 17:42 »
Εγώ έχω θόρυβο μάλλον από την πόρτα του πορτ μπαγκάζ πίσω αλλά και από το παράθυρο του οδηγού που τρεμοπαίζει όταν είναι λίγο ανοικτό... :\

η πορτα του πορτ παγκαζ τι σου κανει? κοπαναει σε χωματοδρομους ?

Ναι! Βασικά έριξα σπρέι σιλικόνης διότι μου κοπάναγε και στην άσφαλτο. Πήγα χώμα και μετά ξανάρχισε...

Εγώ έχω θόρυβο μάλλον από την πόρτα του πορτ μπαγκάζ πίσω αλλά και από το παράθυρο του οδηγού που τρεμοπαίζει όταν είναι λίγο ανοικτό... :\

Βάλε ανεμοθραύστες. ;) εμένα σταμάτησε να το κάνει!!

Έχω βάλει..! Μάλλον κάτι έχει ξεχαρβαλωθεί από μέσα...

η πορτα του πορτ παγκαζ εχει 1 στρογγυλο μεταλλικο με λαστιχενιο περιβλημα, κατω απο τον μηχανισμο της κλειδαριας. αυτο εχει 1 βιδα στην μεση για να ρυθμιζεται. χαλαρωσε λιγο την βιδα και βγαλτο ελαχιστα πιο εξω ωστε οταν κλεινει η πορτα να ειναι πιο κοντα στην βαση του που ειναι επανω στο αμαξι ωστε να μην εχει περιθωρια η πορτα για να τρεμει και να κοπαναει. αν το παρακανεις δε θα παταει σωστα η πορτα οταν κλεινει ή δε θα κλεινει καθόλου.
φωτια στις γραμματειες....