Αποστολέας Θέμα: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge  (Αναγνώστηκε 51593 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος givrgos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΚ ΟΛΑ!
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #135 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 12:10 »
τι να πω μας ξενερωσανε απιστευτα  ???
δεν πεζοντε σιγουρα στο να ξενερονουν συμμετεχοντες ha
STAKYR ενα μεγαλο μπραβο για τις προσπαθειες σου (και σε ολους αυτης της οργανοσης)
και ενα μεγαλυτερο μπραβο για τον τροπο που τους γραφεις και δεν μασας θα ειμαστε ολοι εκει >:D >:D
ola kala!

Αποσυνδεδεμένος george36

  • Jimny
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #136 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 17:43 »
εγω που θα ανεβω ελικωνα και θα μετρησω χρονο απο το σπιτι μου.

λετε να παω αυτοφορο;;; να ζητησω αδεια η να ζητησω γεματα;;;; >:( >:(

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


STAKYR  δεν σε γνωριζω προσωπικα , αλλα μπραβο σου και για την πινδο που διαβαζα περσυ συστηματικα

και για αυτο που κανεις τωρα, και για τον τροπο που ενεργεις . ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ.

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #137 στις: Οκτώβριος 08, 2011, 18:41 »
... δεν σε γνωριζω προσωπικα...

 Τι δεν με γνωρίζεις...Ρε συ Γιώργο...ο Γιάννης είμαι...ο φίλος σου...Απ'το Κερατσίνι...Δεν μου λές,μήπως στον Ελικώνα που πας συνέχεια πίνεις τίποτα?  ???


αλλα μπραβο σου και για την πινδο που διαβαζα περσυ συστηματικα

 Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια αλλά στην Πίνδο δεν θυμάμαι να έχω πάει ποτέ...Εν πάσει περιπτώσει...Να είσαι καλά! ::)




...και για αυτο που κανεις τωρα...

 Αυτή την στιγμή τρώω passatempo και χαζεύω λίγο στο φόρουμ! Εσύ? ;)


...και για τον τροπο που ενεργεις...

 Φίλε το έψαξα...το έψαξα πολύ...Η λύση είναι το ακτινίδιο...απο τότε πηγαίνω 2 φορές την ημέρα τουαλέτα...Στο συνιστώ ανεπιφύλακτα,για την ηλικία σου είναι οτι χρειάζεται! j12

...ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ...

 Τι να σου πώ φίλε...Είσαι ο μόνος που αναγνωρίζεις την αξία μου...Ελπίζω βέβαια να με θυμήθηκες...! _thank>

 

























































ΥΓ Ωχ τώρα είδα οτι μίλαγες στον άλλο Γιάννη (stakyr)... ha ha haΠαλιόγερε με το πυροσβεστικό,θα με πάρεις κανα τηλέφωνο να δείς τι κάνω (γιατί έχω χάσει όλων σας τα τηλέφωνα) ή θα σε πειράζω για πολύ ακόμα... lol lol lol lol
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος george36

  • Jimny
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #138 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 20:59 »
 lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol

αν πινω τιποτα ;;;; τσαγακι ελικωνα πινω ;) ;) ;) ;) ;)

τωρα στα γεραματα ha ha ha ha ha ha

θα σε παρω αυριο απογευμα

Αποσυνδεδεμένος panosxalkida

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 494
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #139 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 23:04 »
Απο μια πρωτη εικονα οι συμμετοχες ξεπερασαν τις 50!!Κατα μια δευτερη η λεσχη μας τερματισε πρωτη την περιηγητικη βολτα για την ταβερνα ;) με μιαμιση ωρα διαφορα απο το δευτερο γκρουπ καπου χασαμε ενα στιγμα το 8 σε ενα λοφο αλλα θα επαναξεταχθει lol lol.Αμα εχεις την Μιτσαινα ( mitsos) πλοηγο πας αεροπορια!! lol lolΕνα μεγαλο μπραβο στον stakyr και στα παιδια απο εδω που βοηθησαν για την πραγματοποιηση του event και βεβαια το μεγαλυτερο μπραβο ανοικει στους Γ.Τ.Κ. για το τεραστιο εργο που επιτελουν!! roc2 roc2 j12 j12

Αποσυνδεδεμένος MAD-MAX

  • Jimny
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #140 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 10:37 »
stakyr

μην ξενερωνεις συνεχισε ετσι δυναμικα και με αγνοτητα
τα ιδια περασαμε και εμεις (παλια ασφαλτινοι petrolheads) οταν το 2000-2003 μαζευαμε το κοσμο στη πιστα (μεγαρα) για track days με περισσοτερες απο 120 συμμετοχες με παρουσια 2 ασθενοφορων 2 γερανων 1 πυροσβεστικου οχήματος κλπ κλπ...ξυπνησαν που λες τα μουλικατης ΕΛΠΑ ΕΘΕΑ και απειλησαν με εισαγγαλεις αυτοφορα και αστυνομια...και οντως το εκαναν (γιατι δεν δεχτηκαμε να τους δωσουμε 50 και μετεπειτα 80 ε / οδηγο - την στιγμη που σαν επισημη αναγνωρισμένη λεσχη με 50 ε ετησια συμμετοχη διναμε το δικαιωμα συμμετοχης σε min 4 track days / έτος και επιπλεον 40% εκπτωση στην πιστα των μεγάρων για όποτε και οσες φορες ηθελε ο καθενας ανεξαρτητα) εστειλαν αστυνομια στην πιστα...και οταν ειδανοτι ουτε αυτο καταφερε κατι...τι εκαναν? εβαλαν τα μεγαλα μεσα..πολυ μεγαλα κυριολεκτικα...λεγε με ΠΑΓΚΑΛΟΣ ο οποιος κατεβηκε με επερωτηση στη Βουλη των Ελληνων αλλα και παλι πηρε τα αμελετητα για μεζεδακι στην ταβερνα...

stakyr  εκεινοι παιζουν με χτυπηματα κατω απο τη μεση...και συμπεριφερονται σαν πορδες φιδικοποντικου...μην πτοησε...στην δικη μας περιπτωση βρεθηκε τροπος (παραθυρακι στον κουραδονομο τους) να κανουμε και χρονομετρημενα και καταταξεις και απονομες και μαλιστα με την αστυνομια παρουσα κατα την διαρκεια του track day

KEEP WALKING

στα λεω ολα αυτα γιατι σε νιωθω ΑΠΟΛΥΤΑ εχω φαει και εγω μαζι με αλλα ατομα ( απο το TFRC club αυτοκινητου απο το 1995...) πολυ κουραδοσκατο απο τους κουραδοψευτομαγκες που ειναι εκει που ειναι, στην οργανωση (lol) και τρεχουν στους αγωνες μονο και μονο για να εισπρατουν χρημα και μονο και μονο επειδη εχουν χρημα...η μαγκια τους ειναι οι πολιτικο σκατο γνωριμιες τους και τα χρηματα γιατι στην πραξη ειναι γυναικακια της Σωκρατους και Σοφοκλεους γωνια...ετσι για να μιλησω στην εποχη τους...

KEEP WALKING
CELICA TS: Σε δρομους με στροφες
SMART F2 : Παει παντου
JIMNY      : Επιστροφη στην φύση

TFRC: Once it was a club...that became a legend...

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #141 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 11:16 »
Παιδιά ηρεμήστε,
Το έγραψα και αλλού, το ξαναλέω εν συντομία κι εδώ, η ΕΘΕΑ, ΟΜΑΕ και κάθε διοργανώτρια αρχή έχει απόλυτο δίκιο σ' αυτά που λέει.
Εκεί που της προσάπτω λάθος χειρισμό και πιθανό δόλο είναι η χρονική στιγμή που "εμφανίστηκε", από τη στιγμή που τουλάχιστον 2 μήνες πριν είχε γραφτεί ότι θα υπάρχουν νούμερα στα αυτοκίνητα, βαθμολογία, απονομές και πόρτες διέλευσης, δηλαδή ήταν προφανές ότι είχε όλες τις προϋποθέσεις προκειμένου να μπορεί να χαρακτηριστεί αγώνας, άσχετα αν ο/οι διοργανωτές ήθελαν να το βαφτίσουν παιχνίδι.
Όπως είναι γνωστό, η άγνοια νόμου δεν νομιμοποιείται, δηλαδή είναι αποκλειστική ευθύνη του κάθε διοργανωτή να γνωρίζει τα πως και τα γιατί, μπορεί να ακούγεται περίεργο αλλά έτσι είναι.
 
Δε θέλω και δεν έχω και διάθεση να μειώσω την επιτυχία της εκδήλωσης, αλλά καθήστε και σκεφτείτε τι θα μπορούσε να συμβεί αν είχε γίνει μια στραβή (για τους νεώτερους υπενθυμίζω ότι έχουμε θρηνήσει θύματα σε αγώνες 4x4), δεν είναι έτσι απλά τα πράγματα...
Όσο ωραία και καλά γράφουμε πόσο ωραία περάσαμε όλοι (όσοι πήραν μέρος), τόσο εύκολα θα μπορούσαμε να κλαίμε (το έχω ζήσει από κοντά δυστυχώς και παρόλο που ήταν επίσημος αγώνας, έγιναν μηνύσεις σωρηδόν) και ταυτόχρονα να υπονομεύσουμε το μέλλον των αγώνων και κάθε είδους εκδηλώσεων κατ' επέκταση στο χώρο.
Μη βιάζεστε να βγάλετε συμπεράσματα και μην παρασύρεστε από την οργή και τον ενθουσιασμό.
Δε θέλω να επεκταθώ εδώ γιατί το θέμα χωράει πολύ συζήτηση, όμως μη βλέπετε παντού φαντάσματα, συμφέροντα και εχθρούς, δεν είναι πάντα έτσι... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 10, 2011, 11:18 από Metalaxe »
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος MAD-MAX

  • Jimny
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #142 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 12:19 »
λυπαμαι που γυριζει προς τα εκει η κουβεντα αλλα να θυμησω προ 2-3 ετων που θρυνησαμε νεκρο σε αγωνα επιδειξης που εγινε με την αδεια της ΕΘΕΑ και μετα κανανε ολοι τις παπιες...ας μην ανοιξουμε τοσο μεγαλη κουβεντα...και ας μην μιλησουμε για το πως δινονταν οι ημερησιες αδειες...για την τελεση αγωνων υπο την αδεια της εθεα (80 ε το κεφαλι + παραβολο συμμετοχης) χωρις να ελεγχει ουτε η σωματικη ουτε η πνευματικη-ψυχικη υγεια...

ανοιγουμε ΤΕΡΑΣΤΙΟ θεμα ...
CELICA TS: Σε δρομους με στροφες
SMART F2 : Παει παντου
JIMNY      : Επιστροφη στην φύση

TFRC: Once it was a club...that became a legend...

Αποσυνδεδεμένος MAD-MAX

  • Jimny
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #143 στις: Οκτώβριος 10, 2011, 12:22 »
λυπαμαι που γυριζει προς τα εκει η κουβεντα αλλα να θυμησω προ 2-3 ετων που θρυνησαμε νεκρο σε αγωνα επιδειξης που εγινε με την αδεια της ΕΘΕΑ και μετα κανανε ολοι τις παπιες...ας μην ανοιξουμε τοσο μεγαλη κουβεντα...και ας μην μιλησουμε για το πως δινονταν οι ημερησιες αδειες...για την τελεση αγωνων υπο την αδεια της εθεα (80 ε το κεφαλι + παραβολο συμμετοχης) χωρις να ελεγχΘει ουτε η σωματικη ουτε η πνευματικη-ψυχικη υγεια...

προσωπικα και χωρις κανενα ιχνος αντιπαραθεσης υπο μορφη κοντρας δεν βλεπω παντου φαντασματα ουτε συμφεροντα και εχθρους...μιλαω εξ ιδιας εμπειριας... και εχοντας ανω των 10 ετων ενεργη εμπλοκη στο χωρο...οχι του 4χ4 αλλα του "δρομισιου¨συτοκινητου

ανοιγουμε ΤΕΡΑΣΤΙΟ θεμα ...
CELICA TS: Σε δρομους με στροφες
SMART F2 : Παει παντου
JIMNY      : Επιστροφη στην φύση

TFRC: Once it was a club...that became a legend...

Αποσυνδεδεμένος stakyr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 77
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #144 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 01:22 »
EYXAΡΙΣΤΟΥΜΕ ΤΑ [size=150]55 ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ + 1 ΓΟΥΡΟΥΝΑ[/size] (οχι αυτη που φαγαμε στην ταβερνα !! :lol: ) ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΜΕΡΟΣ ΣΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΜΑΣ !!! :D  :D

 Παρ΄ολη την οικονομικά δεινή κατάσταση που επικρατεί στην ελληνική κοινωνία , οι αγνοί τετρακίνητοι φίλοι του βουνού , έδωσαν δυναμικό παρών στην εκδήλωση  υπέρ των «ΓτΚ» συγκεντρώνοντας τον «απίστευτο» αριθμό των 55 αυτοκινήτων . Και αυτό ,μετά τις δυσκολίες της τελευταίας στιγμής. Δείχνοντας τον χαρακτήρα που έχουμε και στα «δύσκολα» περάσματα των διαδρομών μας , απαντήσαμε δυναμικά όλοι μαζί και έτσι , όχι μόνο δεν ακύρωσε κανένας την συμμετοχή του , αλλά στις  ήδη υπάρχουσες  λέσχες(Sportage.gr , Toyota4X4.gr , Teflonclub.gr , Land Rover CG.gr, Λέσχη Ευρίπου , jimnyclub.com ,  nivaclub.gr  Teriosclub.com  και 7 ανεξάρτητες συμμετοχές ήρθαν και αυτοκίνητα από την λέσχη Περιστερίου και το jpforum .
 Έτσι συγκεντρωμένοι ,στο Olympus plaza και τηρώντας κατά γράμμα το πρόγραμμα , από την άφιξη των αυτοκινήτων , μέχρι και την εκκίνηση των πρώτων κομβόι . Όλοι οι συμμετέχοντες , άριστα πειθαρχημένοι σ΄ολες τις οδηγίες που τους δόθηκαν , άρχισαν να φεύγουν κατά ομάδες από το χώρο του plaza για  να αρχίζουν να μαζεύουν τις κορδέλες και τα ταμπελάκια …Ίσως , η πιο οικολογική εκδρομή που έγινε ποτέ !!!
Τα μέλη των «ΓτΚ» , εντυπωσιασμένοι από τα αυτοκίνητα και τον κόσμο που ήρθε γι΄αυτους εκεί , με ρωτούσαν συνέχεια ,αν σε κάθε εκδρομή μας ,έρχονται τόσες γυναίκες οδηγοί – συνοδηγοί μαζί μας . Και πραγματικά , ήταν τόσες  πολλές οι γυναικείες παρουσίες (και παιδιών) , που έγινε πραγματικότητα και άλλος ένας στόχος !!
Της οικογενειακής εκδρομής …
Οι «ΓτΚ», με επικεφαλής  τον ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΟΥΣ(τον γράφω με κεφαλαία , γιατί δεν είναι απλά ένας άνθρωπος ,επικεφαλής μια Μ.Κ.Ο …..είναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ με κεφαλαία γράμματα !!)   μοιράστηκαν στα αυτοκίνητα και άρχισαν να μπαίνουν στο κλίμα του «δικού μας» κόσμου !! Δεύτερος στόχος επετεύχθη, εκδρομή για τους εθελοντές του οργανισμού..
Ο τρίτος στόχος ,προφανής …..
οικονομική ενίσχυση από όλους τους συμμετέχοντες , δίνοντας το συμβολικό ποσό των 20Ε / αυτοκίνητο , με επίσημη απόδειξη των «ΓτΚ» !!
Και φτάνουμε στον τέταρτο και πιο δύσκολο στόχο …. Την δική μας ευχαρίστηση ,μέσω του παιχνιδιού !! Τελικά ο κόπος μας και τα έξοδα που κάναμε , για να βρούμε αυτή την διαδρομή , μας δικαίωσαν απόλυτα …ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ , έμειναν όχι μόνο ευχαριστημένοι ,αλλά κατενθουσιασμένοι , με το είδος της διαδρομής που επιλέξαμε …και αν είχε τις κλιματικές συνθήκες που μας έλεγαν οι μετεωρολόγοι τις τελευταίες μέρες , ίσως τώρα μιλαγαμε για το τέλειο σκηνικό τετρακίνητου πάρτι !!!
Κάποια από τα  μέλη  των «ΓτΚ» ,έκαναν και test drive μερικών αυτοκινήτων μας …..ο πρόεδρος οδήγησε ένα Kia Sorento  και πιστεύω ότι μετά από αυτό , πρέπει να τον «κερδίσαμε» στον «κόσμο» μας..
Στην κατάληξη που είχαμε στην ταβέρνα   , έγιναν οι απονομές  των πλακετών στους «ΓτΚ» για την πολύτιμη προσφορά τους και στο  Teflonclub.gr για την πιο πολυμελή ομάδα αυτοκινήτων που πήρε μέρος στην εκδήλωση …

Ας δούμε όμως και κάποια πράγματα των λεσχών που πήραν μέρος :

Toyota4X4.gr
Ξεκίνησε πρώτο και τερμάτισε τελευταίο !!( έχουν να το λένε τα παιδιά , ότι πρώτα τερμάτισε η σκούπα και μετά αυτοί !!) ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ !! Ήταν σίγουρα , η πιο cool παρέα της εκδήλωσης …τσεκουράκια , στάσεις , χαβαλές , σταματήματα για κάποιες extreme στιγμές εκτός διαδρομής και γενικά μέσα στο κλίμα του πάρτι που είχαμε στήσει.Τα παιδιά είχαν καταλάβει ακριβώς το «παιχνίδι» !!

Λέσχη Ευρίπου
 Η δεύτερη πιο πολυπληθής λέσχη αλλά το μακρόν πιο μεγάλο κομβόι …τα παιδιά για να μην «σπάσουν» την παρέα τους , ξεκίνησαν ΟΛΟΙ μαζί , εντυπωσιακότατο κομβόι 9 αυτοκινήτων ,που όμως συνεργάστηκαν αψογότατα μεταξύ τους , δείχνοντας ότι τα πολλά χρόνια φιλίας και δεσίματος μεταξύ τους , βγαίνει και στην πορεία τους στο βουνό …πλησίασαν το τέλειο , αφού βρέθηκαν στην ταβέρνα 1,5 ώρα ΠΡΙΝ την δεύτερη ομάδα που τερμάτισε εκεί .Χάσαμε μόνο 1 σημείο (το περιβόητο 8 !!)και αυτό δείχνει το υψηλό επίπεδο τους ,στην ταχύτητα(με την καλή έννοια ) και στον προσανατολισμό στο βουνό .

Teflonclub.gr
Η πιο μεγάλη παρέα τετρακίνητων φίλων , με 11 αυτοκίνητα συμμετοχή !! Νέο club , με γεμάτο όρεξη ανθρώπους . Εντυπωσιακή παρουσία με τα αυτοκόλλητα του club σε κάθε αυτοκίνητο και με ομοιόμορφες μπλούζες σε κάθε μέλος του . Τα παιδιά χωρίστηκαν σε 3 ομάδες και τα πήγαν περίφημα σε όλους τους τομείς !! Βρήκαν τα 43 και 44 αντίστοιχα στίγματα (η τρίτη ομάδα , ήταν η σκούπα των άλλων δυο !!) από τα 46 .Τα παιδιά, μας εντυπωσίασαν και με την οργάνωση τους και σε κάρτες μελών που είχαν , αλλά και από την πολύ καλή πρόσκληση που μας δόθηκε για ένα δωρεάν σεμινάριο πρώτων βοηθειών που προγραμματίζουν… Παιδιά κρατήστε την παρεϊστικη διάθεση σας, είναι όπλο για τα δύσκολα που έρχονται…..

Sportage.gr  , Land Rover CG.gr, λεσχη Περιστερίου και ανεξάρτητες συμμετοχές
 
Το δεύτερο πιο πολυπληθές κομβόι , αφού αποτελούνταν από 7 αυτοκίνητα και μια γουρούνα !! Η πιο ετερόκλητη ομάδα απ΄ολες ! Τα παιδιά ήταν για πρώτη φορά μαζί και βέβαια δεν γνώριζε κανένας ,όλους μέσα στο κομβόι …Μόνοι τους πρότειναν να ξεκινήσουν όλοι μαζί και όχι μόνο τα κατάφεραν να συνεργαστούν αλλά ήταν και η μια από τις δυο ομάδες , που βρήκαν και τα 46 στίγματα . Ετερόκλητα οχήματα ,άψογα συνεργάσιμοι οδηγοί-συνοδηγοί . Ίσως η ομάδα που μετουσίωσε τον στόχο της συνεργασίας μεταξύ διαφορετικών λεσχών ,με άψογο τρόπο .Ένα μεγάλο μπράβο για την προσπάθεια τους..

nivaclub.gr 
Με δυο πανέμορφα niva , άψογα στημένα για πολύ δύσκολες καταστάσεις  και με ένα jeep ανάμεσα τους , έκαναν μια άψογη διαδρομή ,μέχρι και το ΠΥΔ 3 . Εκεί τους συναντήσαμε με την «σκούπα» που κάναμε , να τρώνε και να ξεκουράζονται δίπλα σε μια εκκλησία… «που να πηγαίνουμε να ψάχνουμε τώρα ,μετά από το φαγοπότι ….δεν ερχόμαστε μαζί σας ,να φτάσουμε μέχρι τον τερματισμό παρεουλα ??» Έτσι η σκούπα , απόκτησε και άλλη παρεϊτσα  πέρα από ένα niva , το προεδρικό sorento και το θηρίο του jpforum που ήμασταν μαζι…Στο τέλος , τα παιδιά μας οδήγησαν από ένα πολύ καλό κομμάτι , μέχρι την ταβέρνα !! Άψογοι και μάχιμοι μαζί ….. παιδιά ανυπομονώ να τα πούμε στο βουνό κάποια στιγμή  !!

Teriosclub.com 
Αυτά τα άτομα ,προσπαθούν να μας τρελάνουν όλους …Με 6 αυτοκίνητα που πολλοί τα θεωρούμε SUV ,χωρίς πολλές δυνατότητες για εκτός δρόμου αποστολές ,μας απόδειξαν ότι αυτοί που σκέφτηκαν την διαφήμιση με τον τύπο που το σκάει στην εξοχή και κάνει «τρέλες» ίσως και να μην δείχνουν τις πραγματικές δυνατότητες αυτών των αυτοκινήτων …
Ταχύτατοι, άψογοι , ήρεμη δύναμη και με πραγματικά έναν «επαγγελματικό» τρόπο προσέγγισης της εκδρομής …δεν κόλλησαν πουθενά και ήταν η μια από τις δυο  ομάδες που βρήκαν και τα 46 στίγματα . Παρεούλα τρελή , δεμένοι μεταξύ τους , που ακόμα και πιο δύσκολα να τους έβαζες , ήσουν σίγουρος ότι θα τα κατάφερναν περίφημα …Η ζωντανή διαφήμιση για τα Terios ……

Jpforum 
Συμμετοχή , κυριολεκτικά της τελευταίας στιγμής , ο Αλέξανδρος με το θηριώδη jeep του . Άνθρωπος δραστήριος και εθελοντής των «ΓτΚ» .Πάντα μέσα σ ΄όλες τις φιλανθρωπικές δραστηριότητες και άριστος γνώστης των δυνατοτήτων του αυτοκινήτου που οδηγεί …Σαν έκτακτη συμμετοχή δεν έλαβε μέρος σε κάποια ομάδα , αλλά ανέλαβε το δύσκολο έργο να με συνοδεύει στο έργο της «σκούπας» , έχοντας μέσα στο αυτοκίνητο του και 3 μέλη των «ΓτΚ» …Ίσως ,ο μόνος άνθρωπος που έκανε μουσουλμάνο (εθελοντής των «ΓτΚ» ) να κάνει τον σταυρό του ,γι΄αυτά που έβλεπε να κάνει το jeep !! ΜΠΡΑΒΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ ……

Επειδή είναι εκατοντάδες τα ποστ που έχουν γραφτεί με εντυπώσεις και χιλιάδες οι φωτογραφίες που έχουν αναρτηθεί μαζί με εντυπωσιακά βίντεο, σας βάζω τα διάφορα link που μπορείτε να τα δείτε και να τα διαβάσετε ….

http://forum.evripos4x4.gr/viewtopic.php?f=44&t=1110&start=60

http://www.toyota4x4.gr/viewtopic.php?f=9&t=1851&start=250

http://www.teflonclub.gr/viewtopic.php?f=26&t=903&start=50

http://www.teriosclub.com/tcf/forum/forum_posts.asp?TID=517&PN=6

ΤΡΟΜΕΡΑ ΒΙΝΤΕΟ !!!
http://www.teflonclub.gr/viewtopic.php?f=23&t=955

Στο τέλος στην ταβέρνα , δόθηκαν και τα αυτοκόλλητα που είχαμε βγάλει για την εκδρομή μας …μοιράστηκαν τυχαία στους συμμετέχοντες και αυτοί πιστεύω ότι θα τα βάλουν περήφανα πάνω στα αυτοκίνητα τους …Ελπίζω αυτό , μετά το τέλος της εκδρομής ,να μην πειράζει κανέναν …..
Για το τέλος θα ήθελα να ευχαριστήσω για άλλη μια φορά όλους τους συμμετέχοντες σ΄αυτή την απίστευτη εμπειρία και να ανανεώσουμε το ραντεβού μας στο απώτερο μέλλον , χωρίς αυτή την φορά ,ελπίζουμε, να συμβεί το παραμικρό παρατράγουδο .Το αίτημα είναι δικό σας , αφού οι περισσότεροι μας λέγατε πότε θα γίνει το «μάζεμα της κορδέλας Νο 2» !!

Υ.γ Τα χρήματα που μαζεύτηκαν από τους συμμετέχοντες , όπως μου είπε ο πρόεδρος όταν τον γύριζα από το Λουτράκι στην Αθήνα , θα δοθούν για να αγοραστούν παιδικά εμβόλια. Περίπου 30-40 παιδάκια θα θεραπευτούν από αυτά τα εμβόλια και θα ζήσουν μια φυσιολογική ζωή .Τίποτα άλλο δεν θέλω να αναφέρω………….

Αποσυνδεδεμένος lepes

  • Jimny
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Άντρας
    • Brat
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #145 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 07:09 »

στα λεω ολα αυτα γιατι σε νιωθω ΑΠΟΛΥΤΑ εχω φαει και εγω μαζι με αλλα ατομα ( απο το TFRC club αυτοκινητου απο το 1995...)

:) κατι μου λεει το nick σου περασα κατι φεγγαρια απο εκει πριν γνωρισω την αγαπη μου για το βουνο και με παρασύρει ενας αλητης με ασπρο νιβα να σπαω το αμαξι μου στη παρνηθα !!

Η βολτα αυτη ειχε τα στοιχεια εκδρομης και πάντα οταν βγαίνουν πολλα αμαξια στο βουνο υπάρχει κινδυνος.
Το ολο θέμα για μενα ειναι αυτοι που συμμετέχουν να σέβονται τοσο το βουνο οσο και τα υπολοιπα αυτοκινητα.

Προεδρος BRAT ;);););)

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #146 στις: Οκτώβριος 11, 2011, 08:54 »
...πριν γνωρισω την αγαπη μου για το βουνο και με παρασύρει ενας αλητης με ασπρο νιβα να σπαω το αμαξι μου στη παρνηθα !!
Αυτοί με τα άσπρα Niva είναι παλιοχαρακτήρες Πρόεδρε, άστα να πάνε... lol lol
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος lepes

  • Jimny
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Άντρας
    • Brat
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #147 στις: Οκτώβριος 12, 2011, 06:37 »
...πριν γνωρισω την αγαπη μου για το βουνο και με παρασύρει ενας αλητης με ασπρο νιβα να σπαω το αμαξι μου στη παρνηθα !!
Αυτοί με τα άσπρα Niva είναι παλιοχαρακτήρες Πρόεδρε, άστα να πάνε... lol lol
roc2 roc2 j12
Προεδρος BRAT ;);););)

Αποσυνδεδεμένος stakyr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 77
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #148 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 23:23 »
ΣΤΙΣ 6 ΤΟ ΠΡΩΪ , ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ , ΤΟΥΣ "ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ"



[size=150]55[/size] ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΓΕΜΙΣΑΝ ΤΟ ΠΑΡΚΙΝΓΚ ΣΤΟ PLAZA 













KAI H "ΓΟΥΡΟΥΝΑ" , ΜΑΖΙ ΜΑΣ !!







ΟΙ ''ΟΜΑΔΕΣ'' ΜΑΣ ΕΤΟΙΜΕΣ





ΟΙ ΠΛΟΗΓΟΙ ΠΗΡΑΝ "ΦΩΤΙΑ" .....
ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΤΗΚΑΝ LAPTOP-GPS-ΜΟΛΥΒΙΑ-ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ



ΚΑΙ ΤΟ JPFORUM ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΑΖΙ ΜΑΣ , ΜΕ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ



ΚΑΙ ΤΟ "ΨΑΞΙΜΟ" ΑΡΧΙΣΕ





Η ΠΡΩΤΗ ΚΟΡΔΕΛΑ "ΚΟΠΗΚΕ" (σαν τα εγκαινια ενα πραγμα .. :D ) ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΩΝ "ΓτΚ" ΚΑΙ "ΜΑΖΕΥΤΗΚΕ" ΣΑΝ ΕΝΔΕΙΞΗ ΘΕΤΙΚΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΑΠ΄ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ....



ΚΑΙ Η ΑΦΕΝΤΟΜΟΥΤΣΟΥΜΑΡΑ ΜΟΥ ΜΑΖΕΥΕ ΚΟΡΔΕΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑΜΠΕΛΑΚΙΑ !! ΟΙ "ΚΟΡΔΕΛΙΑΣΤΡΕΣ " ΕΝ ΔΡΑΣΗ !!  :lol:  :lol:



ΚΑΙ ΟΙ ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΤΩΝ "ΓτΚ" ΜΑΖΕΥΑΝ ΤΑ "ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ" ΜΑΣ ...





ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΜΑΣ ...











 



Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΩΝ "ΓτΚ" ,ΚΑΝΕΙ TEST DRIVE Σ΄ΕΝΑ KIA SORENTO !!! TO "ΛΑΤΡΕΨΕ"....



ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΤΑ ΣΤΙΓΜΑΤΑ ..





ΤΟ "ΤΑΝΚΣ" ,ΔΙΠΛΑ ΣΤΑ ΤΑΝΚΣ !! ;)  ;)  ;)







ΟΙ ΕΘΕΛΟΝΤΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΤΩΝ "ΓτΚ" ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΒΛΕΠΑΝ ΤΑΝΚΣ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑΣΤΗΚΑΝ , ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΝΤΑΣ ΤΟΝ "ΑΓΩΝΑ" ΜΑΣ !!!  :lol:  :lol





ΣΤΟ ΜΟΣΧΟΠΟΔΙ ....







ΕΠΕΙΔΗ "ΤΡΕΧΑΜΕ" ΣΕ "ΑΓΩΝΑ" ,ΚΑΝΑΜΕ ΔΙΑΛΕΙΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΣΙΜΠΙΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙΤΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΡΑΚΙ....



ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ....................... ;)  ;)

Αποσυνδεδεμένος stakyr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 77
Απ: 1o 4Χ4 Orienteering Challenge
« Απάντηση #149 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 21:56 »
ΣΥΝΕΧΕΙΑ Νο 2 ........

ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΑΣΩΠΟ ....









ΣΤΟΝ ΚΑΜΠΟ ΤΗΣ ΘΗΒΑΣ....















ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΡΥΘΡΕΣ ...



"ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ" ΜΕ ΤΙΣ OFF-ROAD ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ JEEP ....











O KΑΜΠΟΣ ΤΗΣ ΘΗΒΑΣ ....





ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟ "ΨΑΞΙΜΟ" ...















ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΚΟΡΔΕΛΕΣ .....







ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ .......















































ΜΕΣΑ ΑΠΟ "ΣΤΕΝΕΣ" ΕΠΑΦΕΣ ΜΕ ΤΑ ΠΕΥΚΑ !!





















ΚΑΘΕ "ΑΓΩΝΑΣ" ΠΟΥ ΣΕΒΕΤΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ , ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ CHEERLEADERS ΤΟΥ  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Eθελοντριες των "Γιατρων του Κοσμου" ειναι οι κοπελες .....και καταευχαριστηθηκαν την εκδρομη μας !!!  :D  :D  :D  :D  :D  :D



ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ...............