Αποστολέας Θέμα: ΖΥΓΟΣΤΑΘΜΗΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?  (Αναγνώστηκε 10110 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος minoas1212

  • Jimny
  • Μηνύματα: 186
καλησπερα
ξερει κανεις ποιο  βουλκανιζατερ κανει ζυγοσταθμηση απανω στο αμαξι και ποσο??

Αποσυνδεδεμένος cravel

  • Jimny
  • Μηνύματα: 21

Αποσυνδεδεμένος PATELIS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2081
  • Φύλο: Άντρας
  • mud needs you
    • patelis.gr
Give Love, Feel Better! !!!

Αποσυνδεδεμένος pointer

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΖΥΓΟΣΤΑΘΜΗΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 28, 2011, 00:43 »
καλησπερα
ξερει κανεις ποιο  βουλκανιζατερ κανει ζυγοσταθμηση απανω στο αμαξι και ποσο??


αδερφέ εξαρτάται σε ποια πόλη μένεις.αν είσαι θεσσαλονίκη-εσύ ή κανένα άλλο μέλος- μπορώ να σου προτείνω.
Πάρε πετρέλαιο να σωθείς και άμα ξανα ανέβεις σε βενζίνης γράψε με!!

Αποσυνδεδεμένος minoas1212

  • Jimny
  • Μηνύματα: 186
Απ: ΖΥΓΟΣΤΑΘΜΗΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 29, 2011, 10:23 »
http://www.dionysopoulos.gr/
ευχαριστω πολυ !!! τον πηρα τηλεφωνο το σαββατο να ρωτησω μεχρι τι ωρα ειναι ανοιχτος και και φυσικα ρωτισα τι κοστιζει ................μου ειπε 40 ευρω !!!
νομιζω οτι ειναι πολλα αλλα κοιταω γενικος τι να κανω με το θεμα του τρεμουλου θα δω και θα ενημερωσω

Αποσυνδεδεμένος minoas1212

  • Jimny
  • Μηνύματα: 186
Απ: ΖΥΓΟΣΤΑΘΜΗΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 29, 2011, 10:28 »
http://www.retreading.gr/0010000112/%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF-%CE%B6%CF%85%CE%B3%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B1-%CE%B5%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%89%CE%BD.html

το εχει δοκιμασει κανεις?
φιλε μου το εψαξα λιγακι και εχω κουφαθει !!!
τον πηρα τηλ και μιλησαμε ......μια χαρα μου εχει φανει ο τυπος
με ρωτησε τι διασταση ελαστικου φοραω για να δει ποσα γραμμαρια σφαιριδια πρεπει να βαλω
και θα με παρει τηλεφωνο αυριο.........και  φυσικα θα μου πει και ποσα λεφτα θελει !!!

Αποσυνδεδεμένος Argonautis70

  • Jimny
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΖΥΓΟΣΤΑΘΜΗΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 29, 2011, 22:44 »
Το έψαξα και εγώ (στο YouTube  κυρίως) και φαίνεται να είναι η λύση στο πρόβλημα του Jimny.
Προς το παρόν (μετά την τελευταία αλλαγή ελαστικών) δεν έχω αισθητό πρόβλημα αλλά απ' ότι έχω καταλάβει έστω και βγάλεις-βάλεις τα λάστιχα για οποιοδήποτε λόγο, είναι θέμα τύχης αν σου εμφανιστεί το πρόβλημα ή όχι.
Όταν μάθεις για το κόστος, κάνε ένα κόπο και ενημέρωσε το φόρουμ.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος PATELIS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2081
  • Φύλο: Άντρας
  • mud needs you
    • patelis.gr
Απ: ΖΥΓΟΣΤΑΘΜΗΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 30, 2011, 00:45 »
+1000  ;)
Give Love, Feel Better! !!!

Αποσυνδεδεμένος minoas1212

  • Jimny
  • Μηνύματα: 186
Απ: ΖΥΓΟΣΤΑΘΜΗΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 30, 2011, 10:58 »
καλημερα!!!  μιλησα σημερα  και θα χρειαστω περιπου 40-45 ευρω για τα 2 λαστιχα εμπρος θα τα εχω απο τεταρτη οποτε και μετα βλεπουμε θα κανω τα τεστ μου και θα σας ενημερωσω !!
παντως απο τρεμουλο εχω στο φουλ!!

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: ΖΥΓΟΣΤΑΘΜΗΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 30, 2011, 23:22 »
Δοκίμασε σιδερένιες ζάντες, εμένα με εκείνες δεν τρέμει καθόλου, ούτε ελάχιστα.ενω με τις αλουμινίου τρελαίνεται.Εβγαλα τους μπροστινούς αποστάτες τώρα και δεν τρέμει..
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΖΥΓΟΣΤΑΘΜΗΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 31, 2011, 12:40 »
Δοκίμασε σιδερένιες ζάντες, εμένα με εκείνες δεν τρέμει καθόλου, ούτε ελάχιστα.ενω με τις αλουμινίου τρελαίνεται.Εβγαλα τους μπροστινούς αποστάτες τώρα και δεν τρέμει..


σε αυτο ισως ευθυνεται οτι δεν κανουν καλο ζυγισμα στις αλουμινιου. για αυτο λεμε ΚΑΛΟ ζυγισμα απο καλο μηχανημα, καποιοι μαλλον δεν εχουν τους ανταπτορες για να κατσει καλα η ζαντα

Εχω παρει το αμαξι μετα απο αλλαγη μπροστινου συστηματος, ολοκαινουριες ζαντες, και στον δρομο χτυπαγα φραπε στο τιμονι. το προβλημα ηταν οτι αφτος που ζυγισε τις ζαντες πρεπει να ηταν η ασχετος η απλα βαριοταν και καρφωσε οπου βρηκε τα βαρυδια. μολις το ζυγισα σε αλλο μαγαζι, ηταν λες και οδηγας Lexus  :)

το καλο μηχανημα δε ξερω πως εννοειται. ομως σε λαστιχα που εχω παει, εχω δει οτι κατα το ζυγισμα το μηχανημα του σκαναρει την ζαντα με μια ακτινα για τυχον χτυπηματα, στραβωματα κλπ τα οποια του τα δειχνει σε οθονη και οταν πρεπει να βαλει καποιο βαρυδι, του δειχνει με λειζερ σε ποιο σημειο να το βαλει και ποσα γραμμαρια. υποθετω λοιπον οτι αυτο το μηχανημα δεινει καλυτερη ακριβεια στο ζυγισμα απο ενα κλασικο μηχανημα. στην οδηγηση παντως δειχνει οτι οντως εχει γινει πιο καλο ζυγισμα
φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος ARGYKLI

  • Jimny
  • Μηνύματα: 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΖΥΓΟΣΤΑΘΜΗΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 31, 2011, 16:37 »
καποιοι μαλλον δεν εχουν τους ανταπτορες για να κατσει καλα η ζαντα

Καλησπερα
Νομιζω οτι αυτο ειναι το βασικοτερο προβλημα
Ειχα και εγω τρεμουλο και με Α/Τ αλλα και με MUD αναγομωσης στις τριακτινες μαμα,μολις αλλαξα μαστορα και πηγα σε καποιον που εχει ανταπτορα για το καρε που φοραει το jimny τελος τρεμουλα!
Βεβαια τωρα εβγαλα τα mud και εβαλα Α/Τ σε ζαντες αλουμινιου 15χ7 εμποριου και προς το παρον οκ αλλα μολις ξαναβαλω την 4αδα mud να δουμε ???

Αποσυνδεδεμένος minoas1212

  • Jimny
  • Μηνύματα: 186
Απ: ΖΥΓΟΣΤΑΘΜΗΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 01, 2011, 00:58 »
καλησπερα  !!!! το εχουν ξανα αναφερη εδω μεσα ποιο παλια οτι η τελεια ζυγοσταθμηση γινετε μονο με τους τροχους απανω
αλλα στον μαγκα στην φραντζη δεν του δινω ακομα ετσι ευκολα τα 40 ευρωπουλακια μου περιμενω να με παρουν τηλ να παω να παρω αυτες της μπιλιες (της φερνουν απο αγγλια)να βαλω και βλεπουμε !!!

Αποσυνδεδεμένος theo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 40
Απ: ΖΥΓΟΣΤΑΘΜΗΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 03, 2011, 18:03 »
καλησπερα  !!!! το εχουν ξανα αναφερη εδω μεσα ποιο παλια οτι η τελεια ζυγοσταθμηση γινετε μονο με τους τροχους απανω
αλλα στον μαγκα στην φραντζη δεν του δινω ακομα ετσι ευκολα τα 40 ευρωπουλακια μου περιμενω να με παρουν τηλ να παω να παρω αυτες της μπιλιες (της φερνουν απο αγγλια)να βαλω και βλεπουμε !!!

Εκανες τιποτα με τα μπαλακια φιλε μου?

Αποσυνδεδεμένος minoas1212

  • Jimny
  • Μηνύματα: 186
Απ: ΖΥΓΟΣΤΑΘΜΗΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 03, 2011, 21:30 »
καλησπερα  !!!! το εχουν ξανα αναφερη εδω μεσα ποιο παλια οτι η τελεια ζυγοσταθμηση γινετε μονο με τους τροχους απανω
αλλα στον μαγκα στην φραντζη δεν του δινω ακομα ετσι ευκολα τα 40 ευρωπουλακια μου περιμενω να με παρουν τηλ να παω να παρω αυτες της μπιλιες (της φερνουν απο αγγλια)να βαλω και βλεπουμε !!!

Εκανες τιποτα με τα μπαλακια φιλε μου?
τους πηρα τηλ την πεμπτη
μου ειπανε οτι δεν τους εχουν ερθη απο αγγλια οποτε παμε απο δευτερα.......
και εγω ειμαι πολυ περιεργος να δω