Αποστολέας Θέμα: MICHELIN LATITUDE CROSS  (Αναγνώστηκε 26316 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Menia

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 728
  • Φύλο: Γυναίκα
  • www.jimnyclub.com
Απ: MICHELIN LATITUDE CROSS
« Απάντηση #30 στις: Δεκέμβριος 11, 2011, 19:00 »
Τελικά ισχύει ότι τα michelen cross δεν υπάρχουν. Η απάντηση της εταιρίας είναι ότι δεν ξέρουν πότε θα τα φέρουν. Καλά κρασιά δηλαδή. Δεν ξέρω τι να βάλω.. ίσως να αλλάξω μόνο τα δυο μπροστινά trepador που έχουν πρόβλημα κ να περιμένω μπας κ έρθουν κάποια στιγμή τα cross. Άλλη επιλογή σε ΑΤ δε μου πολυαρέσει.. προτιμώ να μείνω στα trepador. Έχω ξενερώσει  :(
Τα πράγματα είναι απλά..

Αποσυνδεδεμένος lef stath

  • Jimny
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MICHELIN LATITUDE CROSS
« Απάντηση #31 στις: Δεκέμβριος 12, 2011, 14:16 »
Τα goodyear wrangler at/sa που βγαινουν και στη μαμα διασταση τα εχει δοκιμασει κανεις????

Αποσυνδεδεμένος Menia

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 728
  • Φύλο: Γυναίκα
  • www.jimnyclub.com
Απ: MICHELIN LATITUDE CROSS
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουάριος 20, 2012, 16:06 »
Όπως έγραψα κ σε άλλο θέμα, από την προηγούμενη εβδομάδα τα Cross κυκλοφορούν πάλι στην Ελλάδα. Αν κάποιος ενδιαφέρεται, ξέρω λαστιχά που τα έχει ετοιμοπαράδοτα. Περιοχή Γλυκά Νερά Αττικής.
Τα πράγματα είναι απλά..

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: MICHELIN LATITUDE CROSS
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουάριος 20, 2012, 16:35 »
 bhe bhe bhe bhe

Αποσυνδεδεμένος Menia

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 728
  • Φύλο: Γυναίκα
  • www.jimnyclub.com
Απ: MICHELIN LATITUDE CROSS
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουάριος 20, 2012, 16:37 »
Τα πράγματα είναι απλά..

Αποσυνδεδεμένος Setteras

  • Jimny
  • Μηνύματα: 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MICHELIN LATITUDE CROSS
« Απάντηση #35 στις: Μάρτιος 04, 2012, 21:39 »
   Πάντως είμαι αρκετά ευχαριστημένος και τα συνηστώ ανεπυφύλακτα.

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: MICHELIN LATITUDE CROSS
« Απάντηση #36 στις: Μάρτιος 05, 2012, 13:59 »
bhe bhe bhe bhe

 ??? ??? ???

Τα έψαχνα πρόσφατα, αλλά η αντιπροσωπεία ήταν βαθιά νυχτωμένη... Ούτε που ήξεραν πότε θα τα φέρουν 0_21

Αποσυνδεδεμένος agian

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 664
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MICHELIN LATITUDE CROSS
« Απάντηση #37 στις: Μάρτιος 05, 2012, 15:53 »
Έκανα μια μικρή έρευνα αγοράς κ η καλύτερη τιμή μέχρι στιγμής είναι 400 ευρώ με τη ζυγοστάθμιση.

@geojimny: ωραία φαίνονται κ αυτά, θα τα δω κ από κοντά, ευχαριστώ. Είναι ανθεκτικά; Στο φρενάρισμα πώς είναι; Πήγες καθόλου off;

@YiannisS: δε φταίει η ευθυγράμμιση. Ένας σούπερ λαστιχάς προχθές μου είπε ότι το φαινόμενο λέγεται "πριονωτό φάγωμα" κ συμβαίνει στα λάστιχα που δεν είναι η κίνηση του αυτοκινήτου, δηλ. στο jimny συμβαίνει στα μπροστινά επειδή είναι πισωκίνητο. Το ίδιο μου είπε κ ένας φίλος μου με Wrangler που έχει πάθει το ίδιο. Για να μη συμβεί, ή για να συμβεί ομοιόμορφα, θα πρέπει να αλλάζουμε τα πίσω μπρος συχνά.




Λίγο αργά το είδα το θέμα...
Έχω τα michelin latitude cross με 65000κμ χωρίς καμία αλλαγή μπρος πίσω ,και εχουν φαγωθει ομοιόμορφα και τα 4.....
Η πρώτη σκέψη είναι η καλύτερη. Η δεύτερη είναι η πιο φρόνιμη...

Αποσυνδεδεμένος dimchri

  • Jimny
  • Μηνύματα: 165
Απ: MICHELIN LATITUDE CROSS
« Απάντηση #38 στις: Μάρτιος 05, 2012, 17:22 »

Λίγο αργά το είδα το θέμα...
Έχω τα michelin latitude cross με 65000κμ χωρίς καμία αλλαγή μπρος πίσω ,και εχουν φαγωθει ομοιόμορφα και τα 4...


Δηλαδή πιστεύεις ότι δεν χρειάζεται, να τα αλλάξουμε μπρος πίσω για ποιό ομοιογενή φθορά ???

Θα μου πεις πισωκίνητο είναι (οπότε τρώγονται και τα πίσω αλλά και τα μπροστά λόγω στριψίματος του τιμονιού )...
Δεν είναι το ίδιο με το να έχεις ένα προσθιοκίνητο... ;)

Αποσυνδεδεμένος agian

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 664
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MICHELIN LATITUDE CROSS
« Απάντηση #39 στις: Μάρτιος 06, 2012, 11:28 »

Λίγο αργά το είδα το θέμα...
Έχω τα michelin latitude cross με 65000κμ χωρίς καμία αλλαγή μπρος πίσω ,και εχουν φαγωθει ομοιόμορφα και τα 4...


Δηλαδή πιστεύεις ότι δεν χρειάζεται, να τα αλλάξουμε μπρος πίσω για ποιό ομοιογενή φθορά ???

Θα μου πεις πισωκίνητο είναι (οπότε τρώγονται και τα πίσω αλλά και τα μπροστά λόγω στριψίματος του τιμονιού )...
Δεν είναι το ίδιο με το να έχεις ένα προσθιοκίνητο... ;)

Ακριβώς έτσι είναι , επειδη είναι πισωκίνητο τα πίσω με τα μπρος δεν εχουν διαφορά στην φθορά,εκτός
αν πλακωθεις στα σπινιαρίσματα και στα παντιλίκια....... ;)

Η πρώτη σκέψη είναι η καλύτερη. Η δεύτερη είναι η πιο φρόνιμη...

Αποσυνδεδεμένος strag

  • Jimny
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MICHELIN LATITUDE CROSS
« Απάντηση #40 στις: Μάρτιος 06, 2012, 11:49 »
τα συγκεκριμένα λάστιχα μου άρεσαν πολύ για τη χρήση που τα θ'ελω...ακόμη έχω τα μαμά...37000 χλμ...τα μπροστά μου έχαν φαγωθεί περισσότερο..και τα άλλαξα τα πίσω μπρός..όχι διαγώνια...MICHELIN LATITUDE CROSS τα επόμενα μου λάστιχα...πολύ καλά στην άσφαλτο(κύρια χρήση)..καλά σε χωματόδρωμους (συχνή χρήση) ...μέτρια σε λάσπη (περιστασιακή χρήση)...

Αποσυνδεδεμένος strag

  • Jimny
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MICHELIN LATITUDE CROSS
« Απάντηση #41 στις: Αύγουστος 25, 2012, 13:52 »
σήμερα φορέθηκαν τα latitude cross..επιτέλους...μετά από 39.000 χλμ με τα απαράδεκτα πλέον μετά από 3 χρόνια μαμά λάστιχα είδα ένα άλλο αυτοκίνητο έστω και για τα 12 χλμ που το οδήγησα ελλατώθηκε και το κοπάνημα του κατσικιού..ελπίζω να φανούν αντάξια των προσδοκιών μου..βέβαια ένα αρνητικο... ΆΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΤΡΕΜΟΥΛΟ  0_21 t4 :'( :'( :'( απο βδομάδα στην αν/πεια για διόρθωση του προβλήματος λοιπον..

Αποσυνδεδεμένος Setteras

  • Jimny
  • Μηνύματα: 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MICHELIN LATITUDE CROSS
« Απάντηση #42 στις: Αύγουστος 27, 2012, 07:21 »
σήμερα φορέθηκαν τα latitude cross..επιτέλους...μετά από 39.000 χλμ με τα απαράδεκτα πλέον μετά από 3 χρόνια μαμά λάστιχα είδα ένα άλλο αυτοκίνητο έστω και για τα 12 χλμ που το οδήγησα ελλατώθηκε και το κοπάνημα του κατσικιού..ελπίζω να φανούν αντάξια των προσδοκιών μου..βέβαια ένα αρνητικο... ΆΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΤΡΕΜΟΥΛΟ  0_21 t4 :'( :'( :'( απο βδομάδα στην αν/πεια για διόρθωση του προβλήματος λοιπον..


 Καλορίζικα, το μόνο σίγουρο είν΄ότι είναι μακράν καλύτερα από τα εργοστασιακά.

Αποσυνδεδεμένος talljohn

  • Jimny
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MICHELIN LATITUDE CROSS
« Απάντηση #43 στις: Σεπτέμβριος 12, 2012, 12:12 »
Τελικά υπάρχουν αυτά τα λάστιχα?? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος talljohn

  • Jimny
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MICHELIN LATITUDE CROSS
« Απάντηση #44 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 20:10 »
Μετά από πολύ ψάξιμο τελικά βρήκα τα πολυπόθητα και δυσεύρετα ελαστικά.