Αποστολέας Θέμα: MICHELIN LATITUDE CROSS  (Αναγνώστηκε 26286 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος strag

  • Jimny
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MICHELIN LATITUDE CROSS
« Απάντηση #60 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 21:25 »
να δεχτώ ότι μπορεί να θέλω δίσκο ...αν και δε νομίζω γιατί δεν έχω νιώσει να πατινάρει ούτε στο ελάχιστο...στις στροφές που το βάζω ΣΧΕΔΟΝ όπως έβαζα το peugeot 206 quicksilver δηλαδή ΜΑΛΙΟΚΟΎΒΑΡΑ χωρίς να φεύγει ???  j12 j12 και την αλλαγή αυτή του κρατήματος την πρόσεξα απο τα πρώτα δεκάδες χλμ που έκανα ....λες να ήταν απλά σύμπτωση?

85000 χλμ??????????????????? παναγία μου....διάβαζα στο site της μισελεν ότι έχουν μεγάλη χιλιομετρική απόδοση αλλά δεν περίμενα και τοσσο.... βέβαια δεν ξέρω αν είναι λίγο ή πολύ  ???  ..παραπάνω από 50000 χλμ δεν έχω κρατήσει λάστιχο...

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: MICHELIN LATITUDE CROSS
« Απάντηση #61 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 07:24 »
Τα BF είναι πιο σκληρά λάστιχα και γι αυτό γλιστράνε... Επίσης σε γλιστερό οδόστρωμα το φαρδύ λάστιχο φεύγει πιο εύκολα...
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος agian

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 664
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MICHELIN LATITUDE CROSS
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 10:13 »
να δεχτώ ότι μπορεί να θέλω δίσκο ...αν και δε νομίζω γιατί δεν έχω νιώσει να πατινάρει ούτε στο ελάχιστο...στις στροφές που το βάζω ΣΧΕΔΟΝ όπως έβαζα το peugeot 206 quicksilver δηλαδή ΜΑΛΙΟΚΟΎΒΑΡΑ χωρίς να φεύγει ???  j12 j12 και την αλλαγή αυτή του κρατήματος την πρόσεξα απο τα πρώτα δεκάδες χλμ που έκανα ....λες να ήταν απλά σύμπτωση?

85000 χλμ??????????????????? παναγία μου....διάβαζα στο site της μισελεν ότι έχουν μεγάλη χιλιομετρική απόδοση αλλά δεν περίμενα και τοσσο.... βέβαια δεν ξέρω αν είναι λίγο ή πολύ  ???  ..παραπάνω από 50000 χλμ δεν έχω κρατήσει λάστιχο...

85Κ χλμ και χωρίς αλλαγή μπρος πίσω ..............................
Η πρώτη σκέψη είναι η καλύτερη. Η δεύτερη είναι η πιο φρόνιμη...

Αποσυνδεδεμένος Blue

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MICHELIN LATITUDE CROSS
« Απάντηση #63 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 18:29 »
Φίλε,agian,έχεις πμ.
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: MICHELIN LATITUDE CROSS
« Απάντηση #64 στις: Φεβρουάριος 06, 2013, 20:14 »
Τα BF είναι πιο σκληρά λάστιχα και γι αυτό γλιστράνε... Επίσης σε γλιστερό οδόστρωμα το φαρδύ λάστιχο φεύγει πιο εύκολα...

Με όλα φεύγει (bf,dueler 693 και cooper a/t) και έχω και μισοφαγωμένο δίσκο.Δεν είναι τόσο τα λάστιχα με 2α και σε ανηφόρα σπινιάρει και στην απότομη αλλαγή πετάει ελαφρά.
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: MICHELIN LATITUDE CROSS
« Απάντηση #65 στις: Φεβρουάριος 07, 2013, 07:28 »
Με τα predator εμένα δεν φεύγει, όχι τόσο εύκολα όσο το περιγράφεις. Αυτό με τον δίσκο δεν έχει σχέση... αν πατινάρει τόσο πολύ το αυτοκίνητο τότε βλέπεις στροφές να ανεβαίνουν χωρίς την αντίστοιχη ανταπόκριση στους τροχούς.
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems