Αποστολέας Θέμα: Monroe τέλος.  (Αναγνώστηκε 10130 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Georg

  • Jimny
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • vvt
Απ: Monroe τέλος.
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 05, 2006, 16:20 »
Μετά από επικοινωνία με την Amorteam ο υπεύθυνος αρνείται ότι τα αμορτισέρ λειτουργούν μόνο με 62 και 52 % και η στάση του οφείλεται στο ότι το μηχάνημα που μέτρησα τα αμορτισέρ στην ουσία ΄μετράει την ανάρτηση και δεν έχει κανένα στοιχείο από τον αέρα των ελαστικών , τα ελατήρια και τα αμορτισέρ. Με έβαλε σε αμφιβολίες εκ νέου και μάλιστα με διαβεβαίωσε ότι τα αμορτισέρ μου μπορούν να κάνουν απροβλημάτιστα άλλα 15.000 χλμ τουλάχιστον. Τί να πώ δεν ξέρω, έχει κανείς καμιά ιδέα?

Αυτο που δε μας ειπες τοσες μερες που μας εχεις βγαλει αχρηστα τα Monroe  0_21 0_21 ειναι το πως παει το αυτοκινητο στο δρομο  bhe
Εσυ πως το βλεπεις? Σιγουρα δεν ειναι σφιχτο οπως ηταν καινουρια η αναρτηση,αλλα στριβει?
Φρεναρει ευθεια?
Πλεει καθολου?

kostas katsenos

  • Επισκέπτης
Απ: Monroe τέλος.
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 05, 2006, 18:44 »
Μετά από επικοινωνία με την Amorteam ο υπεύθυνος αρνείται ότι τα αμορτισέρ λειτουργούν μόνο με 62 και 52 % και η στάση του οφείλεται στο ότι το μηχάνημα που μέτρησα τα αμορτισέρ στην ουσία ΄μετράει την ανάρτηση και δεν έχει κανένα στοιχείο από τον αέρα των ελαστικών , τα ελατήρια και τα αμορτισέρ. Με έβαλε σε αμφιβολίες εκ νέου και μάλιστα με διαβεβαίωσε ότι τα αμορτισέρ μου μπορούν να κάνουν απροβλημάτιστα άλλα 15.000 χλμ τουλάχιστον. Τί να πώ δεν ξέρω, έχει κανείς καμιά ιδέα?

Αυτο που δε μας ειπες τοσες μερες που μας εχεις βγαλει αχρηστα τα Monroe  0_21 0_21 ειναι το πως παει το αυτοκινητο στο δρομο  bhe
Εσυ πως το βλεπεις? Σιγουρα δεν ειναι σφιχτο οπως ηταν καινουρια η αναρτηση,αλλα στριβει?
Φρεναρει ευθεια?
Πλεει καθολου?


Δεν έβγαλα εγώ άχρηστα τα Monroe στην suzuki στα Γιάννενα τα βγάλανε, αλλά δε ξέρω βρε φίλε τώρα είμαι επηρεασμένος. Αυτό που είπα από την αρχή είναι ότι δεν είχα αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα και τα μέτρησα αλλά τυχαία τα μετρήσαμε.
Μου φαίνεται ότι το αυτοκίνητο γέρνει λίγο παραπάνω στην στροφή και σε μεγάλες ταχύτητες δεν αποσβήνει όπως παλαιότερα τους κραδασμούς του δρόμου.
Ευθεία φρενάρει αλλά έχω ABS, έτσι κι αλλιώς. Αν δεν παλαντζάρεις το τιμόνι δηλαδή στα καλά καθούμενα δεν πλέει. Όπως είπα τώρα είμαι επηρεασμένος.

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: Monroe τέλος.
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 05, 2006, 21:45 »
Όπως είπα τώρα είμαι επηρεασμένος.
Γιατρε μηπως χανει γκαζι απο πουθενα και εχεις γινει μπιλιες 0_21 _9436>

kostas katsenos

  • Επισκέπτης
Απ: Monroe τέλος.
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 05, 2006, 22:28 »
Όπως είπα τώρα είμαι επηρεασμένος.
Γιατρε μηπως χανει γκαζι απο πουθενα και εχεις γινει μπιλιες 0_21 _9436>

Από την μέτρηση ρε είμαι επηρεασμένος , όχι μαστουρομένος. Μια και το ανέφερες, αύριο περνάμε με τον πασλεμοτό ΚΤΕΟ το υγραέριο.

kostas katsenos

  • Επισκέπτης
Απ: Monroe τέλος.
« Απάντηση #34 στις: Αύγουστος 21, 2006, 14:53 »
Από το απόγευμα ελπίζω Monroe τέλος.  _0491>

Αποσυνδεδεμένος kounabakos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Monroe τέλος.
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουάριος 19, 2007, 20:42 »
μετα απο ενα χρονο και 10.000 κμ συμβιωση με τα μονροε adventure  τα μπροστινα αμορτισερ νομιζω οτι εχουν χαλασει! σε σαμαρια τερματιζουν και κοπανανε. θελω να αλλαξω μονο τα μπροστινα και να βαλω τα ιδια αλλα απο βαρητερο αμαξι? τι ταιριαζουν στο jimny?

Αποσυνδεδεμένος Georg

  • Jimny
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • vvt
Απ: Monroe τέλος.
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουάριος 20, 2007, 12:33 »
μετα απο ενα χρονο και 10.000 κμ συμβιωση με τα μονροε adventure  τα μπροστινα αμορτισερ νομιζω οτι εχουν χαλασει! σε σαμαρια τερματιζουν και κοπανανε. θελω να αλλαξω μονο τα μπροστινα και να βαλω τα ιδια αλλα απο βαρητερο αμαξι? τι ταιριαζουν στο jimny?

Ταιριαζουν τα πισινα του Vitara αλλα ειναι αρκετα μακρυτερα και αν το ελατηριο σου δεν ειναι +6cm θα ξεκουμπωσει σε κανα κρεμασμα και θα φυγει  lol

Αποσυνδεδεμένος kounabakos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Monroe τέλος.
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουάριος 27, 2007, 11:52 »
 ασχετα με το οτι θα ξεκουμπωνουν θα αντεχουν το βαρος της μηχανης? εχω ακουσει για monroe απο pajero ξερει κανεις κατι γιαυτο?  αν δεν κανουν θα παω για bilstain  δεν θελω να πειραξω καθολου το υψος

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Monroe τέλος.
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουάριος 27, 2007, 12:15 »
Αν δε θελεις να αυξομειωσεις το υψος, εχεις παρα πολλες επιλογες, μιας και ολες οι μεγαλες εταιρειες εχουν αμορτισερ για το jimny μας...  ;)   Οποτε δε θα δυσκολευτεις καθολου να βρεις αυτο ακριβως που ταιριαζει στο δικο σου στυλ οδηγησης!
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...