Αποστολέας Θέμα: ΕΛΑΣΤΙΚΑ  (Αναγνώστηκε 1114 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΜΗΤΣΟΣ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 21
ΕΛΑΣΤΙΚΑ
« στις: Δεκέμβριος 22, 2010, 17:06 »
εδω ακι λιγο καιρο μου μπηκε η ιδεα να βαλλω λαστιχα ΜΑΧΧΙΣ. Φωραω madador και ειμαι παρα μα παρα πολυ ευχαριστημενος. τα εχω 3 χρονια δουλεμενα ενβτοσ και εκτοσ δρόμου(αρρωστοσ  μπεκατσας). Το μονο προβλημα λιγο με τισ πολλεσ λασπες. Για αυτο εξαλου ειαπα να αλλαξω . Μου ειπαν ομωσ και το βρηκα μετα απο σκεψη πολυ λογικο πολλα αρνητικα για παγο. Κατεληξα λιγο πολυ στο να βαλω για χειμωνα τα π[ισω τρακτεροτα και τα εμπροσ κανονικα. βρηκα μαλιστα τετραδα απο νταιχατσου (ουτε το ονομα δεν θελω να γραψω) μαζι με ζαντεσ στα 200 και η μαρκα αυτων HANKOOK λίγο μεγαλυτερα. αν θυμαμε καλα 215 75 15.  Ερωτηση.1. τι λετε για τα maxxis και τον παγο? τι λετε για διαφορετικα και μαλιστα αυτα που βρηκα, εμπροσ πισω? Τι λετε για αυτα που βρηκα, ταιριαζουν οι ζαντεσ? Σημ. Μηλαμε για εβρο. ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος YannisS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2146
  • Φύλο: Άντρας
  • Το καλύτερο και πιο οικονομικό 4x4 ever
Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 22, 2010, 17:15 »
Κατεληξα λιγο πολυ στο να βαλω για χειμωνα τα π[ισω τρακτεροτα και τα εμπροσ κανονικα. βρηκα μαλιστα τετραδα απο νταιχατσου (ουτε το ονομα δεν θελω να γραψω) μαζι με ζαντεσ στα 200 και η μαρκα αυτων HANKOOK λίγο μεγαλυτερα. αν θυμαμε καλα 215 75 15.  Ερωτηση.1. τι λετε για τα maxxis και τον παγο? τι λετε για διαφορετικα και μαλιστα αυτα που βρηκα, εμπροσ πισω? Τι λετε για αυτα που βρηκα, ταιριαζουν οι ζαντεσ? Σημ. Μηλαμε για εβρο. ευχαριστω.
Φίλε μου, Τζίμνυ θα οδηγείς, ΟΧΙ τρακτέρ!!!
Μη διανοηθείς να βάλεις διαφορετικα λάστιχα, μπρος-πίσω!!! Ιδιαίτερα με διαφορετικό πέλμα μπροστά, απ' ότι πίσω....
Αν σε ενοχλεί τόσο ο πάγος, βάζε αλυσίδες.

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΛΑΣΤΙΚΑ
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 22, 2010, 21:42 »
με διαφορετικης διαστασης λαστιχα θα κουρδιζουν τα διαφορικα
φωτια στις γραμματειες....