Αποστολέας Θέμα: Μηλίτσα-Ευβοια  (Αναγνώστηκε 25176 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος george36

  • Jimny
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηλίτσα-Ευβοια
« Απάντηση #60 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 06:43 »
μηπως αυτο το 10 ειναι περιοριστικο για καποιους
που θα ηθελαν να ερθουν;;;  λεω τωρα!!!

εγω δεν μπορω εχω ταξιδι δε το λεω για μενα

Εννοείται και είναι περιοριστικό... και έτσι θα πρέπει να είναι....
Ειδικά σε δύσκολες εκδρομές θα πρέπει να υπάρχουν κάποια όρια και κάποιοι περιορισμοί.....



αν ετσι πιστευεις τοτε ετσι ειναι!!!!!!   να περασετε καλα κ με ασφαλεια.

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηλίτσα-Ευβοια
« Απάντηση #61 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 07:43 »
Αν έχει τον καιρό που λένε οτι θα έχει, 10 αμάξια θα αποδειχτούν πολλά....   loula gyros >7936< _1076> sfr sfr sfr sfr sfr sfr _warning>

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Μηλίτσα-Ευβοια
« Απάντηση #62 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 09:10 »
Όντως αν έχει τον καιρό που λένε θα γίνει χαμός, όπως λέει και ο Χάρης τα 10 αυτοκίνητα είναι πολλά...
Όσον αφορά τα περί εξοπλισμού που σωστά αναφέρει ο φίλος verse, δεν έγραψα περισσότερα γιατί αφενός μέχρι να απαντήσω είχαν συμπληρωθεί οι συμμετοχές οπότε το θεώρησα άσκοπο, αφετέρου δεν είμαι ο "αρχηγός" της εκδρομής και αφετρίτου  ;D όσοι είχαν δηλώσει συμμετοχή έχουν πλήρως εξοπλισμένα αυτοκίνητα για κάθε περίπτωση και τα άτομα γνωρίζονται καλά.
Πάντως γενικά, ο εκάστοτε "υπέυθυνος" μιας εκδρομής είναι σωστό να αναφέρει το πλήθος των οχημάτων, των ατόμων και το επίπεδο εξοπλισμού των αυτοκινήτων/επιβαινόντων... 
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος russo

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 984
  • www.jimnyclub.com
Απ: Μηλίτσα-Ευβοια
« Απάντηση #63 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 11:07 »
1. Αποστόλης (Σάββατο)
2. Metalaxe (Σάββατο)
3. Legend (Σάββατο)
4. Lker (Σάββατο)
5.
6. Majestix  - russo (Κυριακή)
7. Χάρης + givrgos (Κυριακή μάλλον)
8. DinDin (Κυριακή)
9. Jimever (Κυριακή) Αρχηγός
10.JM (αν δεν δουλευω...-Κυριακη)

Υ.Γ. Τα απρέ και το κονιάκ, ξέχασες να γράψεις αρχηγέ.  :D
Γιώργος Ρούσσος

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Μηλίτσα-Ευβοια
« Απάντηση #64 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 12:33 »
9. Jimever (Κυριακή) Αρχηγός
Με το Γιάννη αρχηγό πάω όπου να 'ναι, τέλος...!!! ;) :) :) :) :)
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Μηλίτσα-Ευβοια
« Απάντηση #65 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 13:00 »
Άρχισαν οι απώλειες, είδαν τον καιρό και κιοτέψανε οι λουκίες... :( >:( ;D lol

1. Αποστόλης (Σάββατο)

2. Metalaxe (Κυριακή)
3. Legend (Κυριακή)
4. Lker (Σάββατο)
5. Majestix  - russo (Κυριακή)
6. Χάρης + givrgos (Κυριακή μάλλον)
7. DinDin (Κυριακή)
8. Jimever (Κυριακή) Αρχηγός
9.JM (αν δεν δουλευω...-Κυριακη)
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηλίτσα-Ευβοια
« Απάντηση #66 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 13:12 »
Μιλάμε για ημερήσια πλέον την Κυριακή.
Οπότε ο αρχηγός να βάλει το ραντεβού παρακαλώ :
(BP στις 8:00, αναχώρηση αυστηρά 8:30 με καφέδες ανα χείρας)

1. Jimever  Αρχηγός
2. Metalaxe
3. Legend
4. Majestix  - russo
5. Χάρης - givrgos (ελπίζουμε)
6. DinDin
7. JM (αν δεν δουλευω)

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηλίτσα-Ευβοια
« Απάντηση #67 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 16:23 »
Xάρη ΒΡ προφανώς εννοείς το σταθμό των Mc Donalds μετά τα διόδια Αφιδνών,σωστά? Και θα έλεγα και λίγο πιο νωρίς εαν είναι εφικτό λόγω απόστασης 130 χλμ...

Προτείνω λοιπόν ραντεβού 07:45 στο σταθμό που αναφέρει ο Χάρης με αργότερη αναχώρηση (καφέδες,στήσιμο Η/Υ κτλ) στις 08:15

Προσοχή: απο φίλους κυνηγούς έχω ενημερωθεί οτι το χιόνι όλο θα πέσει στην Εύβοια.Γι'αυτό ντυθείτε όσο μπορείτε!
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος jim_alexop

  • Jimny
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • www.alexopoulos.info
    • navigate business solutions
Απ: Μηλίτσα-Ευβοια
« Απάντηση #68 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 16:26 »
1. Jimever  Αρχηγός
2. Metalaxe
3. Legend
4. Majestix  - russo
5. Χάρης - givrgos (ελπίζουμε)
6. DinDin
7. JM (αν δεν δουλευω)
8. jim_alexop αφού άδειασαν θέσεις...

Αποσυνδεδεμένος givrgos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΚ ΟΛΑ!
Απ: Μηλίτσα-Ευβοια
« Απάντηση #69 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 16:40 »
χωρις να θελω να επεμβω ουσιαστικα στην εκδρομη υπολογιστε περιπου  2.30 ωρες για να φτασουμε και κατι ψηλα (με ηλιοφανια) με κακοκαιρια και αν εχει χιονι που λενε κλπ λιγο παραπανω υπολογιστε αλλο τοσο στο γυρνα  bhe
οποτε οσο πιο νωρις τοσο το καλυτερο. ;)
ola kala!

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηλίτσα-Ευβοια
« Απάντηση #70 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 17:59 »

Προτείνω λοιπόν ραντεβού 07:45 στο σταθμό που αναφέρει ο Χάρης με αργότερη αναχώρηση (καφέδες,στήσιμο Η/Υ κτλ) στις 08:15


Ok από μένα, αρκεί να έρθουν όλοι αυτήν την ώρα... μη στηθούμε πάλι κάποιοι και περιμένουμε κάποιους άλλους που "αλλάζουν λάστιχο".....

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηλίτσα-Ευβοια
« Απάντηση #71 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 18:09 »

Σαββατο δίνει όλη μέρα ΧΙΟΝΟΠΤΩΣΗ στη Στενή, και καταιγίδα στη Κύμη. Εμεις θα είμαστε στο ενδιάμεσο λογικά.

Αρχηγέ, φρόντισε να ξερουν όλοι τι χρειαζόμαστε μαζί μας, και την ώρα αναχώρησης.



Αποσυνδεδεμένος panosxalkida

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 494
Απ: Μηλίτσα-Ευβοια
« Απάντηση #72 στις: Δεκέμβριος 10, 2010, 00:56 »
Προς τους φίλους από την Εύβοια (όχι όλους φυσικά, καταλαβαίνουν εκείνοι): χαλαρώστε λίγο και ξεκαβαλήστε το καλάμι, οι διαδρομές δεν "ανήκουν" σε κανέναν, αυτές οι νοοτροπίες μας πάνε πίσω και θυμίζουν σε πολλούς από εμάς δυσάρεστες καταστάσεις και φαγωμάρες από το πρόσφατο παρελθόν.
Καταλαβαίνω το σκεπτικό πίσω από αυτό (μιλάω για τη δικαιολογία που αναφέρθηκε σε μένα) και συμφωνώ επί της ουσίας, αλλά υπάρχει και ένα όριο, ο τοπικισμός είναι άσχημο πράγμα και το λέω εγώ που είμαι και από κει και τυχαίνει να γνωρίζω μερικά πράγματα και καταστάσεις... ;)


Αντωνη πρεπει να εχω χασει καποια επεισοδια.......και μιας και ειμαι απο Ευβοια μερια εχει παιχτει κατι με καποια διαδρομη απο οτι εχω καταλαβει...... ζητησατε καποια και δεν σας την δωσανε καποια παιδια; καποια λεσχη ;το αναφερω μιας και δεν το παρακολουθησα το ποστ και αρκετοι που διαβαζουν αλλα δεν ξερουν να γραφουν, εξεφρασαν παραπονα περι αυτου που εχεις γραψει περι καλαμιου κ.λ.π. Δεν ξερω αν φωτογραφιζεις την λεσχη μας η καποια μελη της προσωπικα παντος ουδεποτε λεσχη ζητησε βοηθεια τοσο σε truks οσο και οτιδηποτε πληροφορια σχετικα με κομενους δρομους κ.λ.π. ποτε δεν αρνηθηκαμε .Σου αναφερω την μεθαυριανη στο Τελεθριο Β.Ευβοια   μιας και το φερε η κουβεντα που θα παειι η λεσχη Περιστεριου που μου ζητησαν  τρακς απο εκει και τους εδωσα χωρις κανεναν ενδοιασμο.Το ιδιο υσχηει και απο αλλες λεσχες-club που εχουν ζητησει π.λρ. truks απο εδω σχετικα με καποιο μερος που εχουν βγαλει προγραμμα  εδω στην Ευβοια  εχει υπαρξει και υπαρχει αριστη συνεργασια μεταξυ μας.(αυτα περι τοπικισμου που αναφερεις)  Το ιδιο εχει υσχησει και με τον Γιωργη (russo)οποτε του ζητησα η του ζηταω η οτι πληροφορια μου εχει ζητησει κατα καιρους δεν εχει σημβει κατιτις.   Τωρα για την Μιλητσα μιας και δεν ειχα παει οσο αφορα την λεσχη μας τυνχανει να μην γνωριζουν σχεδον η πλειοψηφια καταγραφη διαδρομης κ.λ.π. οποτε ηταν και αδυνατο να γραφτει η διαδρομη απο εμας απο οτι ξερω.Οι μονοι που μπορει να την εγραψαν ηταν 2 τζιπ που εξεφρασαν την επηθιμια να ακολουθησουν απο Αθηνα και βεβαια δεν τους αρνηθηκαμε να ακολουθησουν παρολο που ξεραμε οτι θα γραφαν την διαδρομη και στο κατω κατω και τι εγινε.προφανως απο εκει βρηκατε την διαδρομη ως truks (παντος το θελω και εγω αν το εχει καποιος να μου το στειλη αλλιως πρεπει να αγγαρευουμε την Λεσχη Κονιστρων μιας και αυτοι γνωριζουν την τοποθεσια και την διαδρομη που μας ειχανε παει).Το μονο που δεν θελω να πιστευω ειναι οτι καποια πραγματα-καταστασεις εχουν παραμηνευθει απο τριτους-καλοθελητες  για δικο τους αυτοσκοπο... :)  Kαι βεβαια ουτε εχω την μηγα ουτε μιγιαζομε αν βγει καποιος να πει  ;D Τωρα αν φωτογραφιζεις  καποια αλλη λεσχη απο Ευβοια παω πασο και σου ζητω συγνωμη!!
Φιλικα Πανος ;)

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Μηλίτσα-Ευβοια
« Απάντηση #73 στις: Δεκέμβριος 10, 2010, 09:21 »
Καλημέρα Πάνο,
Τα πράγματα είναι απλά και θα σου εξηγήσω για να μην υπάρχει παρεξήγηση.
Ζητήσαμε (ο Χρήστος, ο Χάρης κι εγώ) από διάφορους γνωστούς και φίλους από την Εύβοια το track της Μηλίτσας για να πάμε να το κάνουμε μιας και φαινόταν να έχει ενδιαφέρον. Οι απαντήσεις που πήραμε είναι ότι είτε δεν το έχουν, είτε δε μπορούν να το δώσουν.
Για να γίνω πιο συγκεκριμένος, θα σου μεταφέρω τη συζήτηση που είχα με φίλο από τη Λέσχη Ευρίπου. Η απάντησή του όταν του ζήτησα να μας δώσει το track είναι ότι επειδή η διαδρομή "είναι" του πρώην προέδρου της Λέσχης των Κονιστρών, ο οποίος είναι λίγο "μυστήριος", δε θέλει να τη δώσει παραέξω γιατί δε θέλει να πλακώσουν αυτοκίνητα από την Αθήνα (όπως και έγινε τις προάλλες ήδη απ' ότι μου είπε επειδή όπως είπες έγραψαν τη διαδρομή δύο άτομα από Αθηνα και πιθανώς την έδωσαν σε άλλους ή πήγαν με άλλους) και χαλάσει η φύση. Μέχρι εδώ όλα καλά και όπως του είπα καταλαβαίνω το σκεπτικό του και συμφωνώ κιόλας στην ουσία.
Στη συνέχεια μου εξήγησε ότι δε μπορεί να μου δώσει το track γιατί έχουν συμφωνήσει στη Λέσχη (Ευρίπου μάλλον όπως κατάλαβα) να μη δώσουν τη διαδρομή παρόλο που είπε ότι τους εξήγησε ότι είναι για λίγους φίλους (russo, Majestix κλπ) και ότι είναι καλά παιδιά και φίλοι κλπ κλπ...αλλά πάλι δε συμφώνησαν.
Βέβαια μου εξήγησε που είναι το κομμάτι ο άνθρωπος αλλά η ουσία είναι όπως κατάλαβα ότι υπάρχει omerta όσον αφορά το συγκεκριμένο κομάτι.
Εξηγείστε μου τώρα γιατί και πως, εσείς (και από τις δύο Λέσχες) δε χαλάτε το κομμάτι όταν περνάτε 25 αυτοκίνητα μέσα από το δάσος σε μη χαραγμένα κομμάτια (όπως στο τελευταίο κομμάτι με τους εργάτες), βιάζοντας πρώτοι το περιβάλλον που υπερασπίζεστε τόσο και εμείς θα το χαλάσουμε με 5-6 αυτοκίνητα που θα πάμε και μάλιστα γνωστοί και φίλοι που ξέρετε τι ρόλο βαράμε και υποτίθεται ότι είμαστε και "φίλοι" με μερικούς από εσάς.
Επίσης, θεωρώ ότι είναι απαράδεκτη στάση απέναντι σε ανθρώπους όπως ο Γιώργος (russo), ο οποίος ποτέ δεν έχει αρνηθεί καμία διαδρομή σε κανέναν και όπως ξέρεις έχει χαρτογραφήσει σχεδόν όλη την offroad Ελλάδα, μάλιστα αρκετά κομμάτια στην Εύβοια τα ξέρει καλύτερα και από πολλούς από εσάς.
Και αν στην τελική, ο άλλος είναι "μυστήριος" και θέλει τη διαδρομή μόνο για την πάρτη του, τότε γιατί πήγατε εκεί με 25 αυτοκίνητα, μεταξύ των οποίων ήταν και μερικοί άσχετοι με τη Λέσχη και οι οποίοι (όπως και έγινε) πιθανώς θα έγραφαν τη διαδρομή ?
Ξέρεις τι μου θυμίζουν όλα αυτά φίλε Πάνο ? πρόσωπα και καταστάσεις από το παρελθόν της "παρέας", πρόεδροι που αποφασίζουν και διατάζουν και παρατρεχάμενοι με "τίτλους" που ακολουθούν πάνω στα καλάμια τους και νομίζουν ότι μόνο αυτοί είναι και κανένας άλλος...
Όπως έγραψα και σε προηγούμενο ποστ μου, θεωρώ ότι αυτή δεν είναι σωστή αντιμετώπιση μεταξύ φίλων και φανερώνει τάσης μεγαλομανίας που έχουμε απορρίψει και καταδικάσει στο παρελθόν, μεταξύ φίλων δεν πρέπει να υπάρχουν τέτοια διλήμματα.
Οι Λέσχες, τα Προεδρεία και οι τίτλοι είναι για τους τύπους και μόνο, η φιλία και η κοινή αγάπη για το χόμπι μας πρέπει να είναι πάνω απ' όλα, τους τίτλους εγώ τους έχω γραμμένους εκεί που δε πιάνει μελάνι...

          
  
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 10, 2010, 09:22 από Metalaxe »
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος lker

  • Jimny
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηλίτσα-Ευβοια
« Απάντηση #74 στις: Δεκέμβριος 10, 2010, 10:07 »
Άρχισαν οι απώλειες, είδαν τον καιρό και κιοτέψανε οι λουκίες... :( >:( ;D lol

1. Αποστόλης (Σάββατο)

2. Metalaxe (Κυριακή)
3. Legend (Κυριακή)
4. Lker (Σάββατο)
5. Majestix  - russo (Κυριακή)
6. Χάρης + givrgos (Κυριακή μάλλον)
7. DinDin (Κυριακή)
8. Jimever (Κυριακή) Αρχηγός
9.JM (αν δεν δουλευω...-Κυριακη)

Προεδρε πιπέρι στο στόμα  lol lol lol
Είμαι και εγώ από το Τζιτζικόνι ...

www.brat.gr

Always groovin 4WD moving!!!

http://www.youtube.com/watch?v=TpqueuIiWZk