Αποστολέας Θέμα: jimny vs x-trail  (Αναγνώστηκε 2315 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος spourgos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Άντρας
jimny vs x-trail
« στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 21:50 »
καλησπέρα σε όλη την παρέα . Πρώην κάτοχος jimny και λόγο άφιξής νέου μέλους στην οικογένειά αναγκάστηκα να το αλαξω  με ενα x-trail. Όμως κακά τα ψέματά o τζιπουλης(ονομασία απο τον γιο μου) μας κάλο έμαθε σε μονοπάτια ρέματά και όλα τα ωραία που μας δίνει απλόχερα η ελληνική φύση .Ερω... υπάρχει τροπος να να ξανα βρω αυτα που έχασα μαζί με το jimnyμου. Σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ. bhe     

Αποσυνδεδεμένος pointer

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: jimny vs x-trail
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 23:22 »
εγώ δεν πολυ-καταλαβα..Θέλεις να αγοράσεις ένα jimny??θέλεις να συγκρίνεις το jimny με το x-trail???(αυτο προδίδει το θέμα που έγραψες)
Πάρε πετρέλαιο να σωθείς και άμα ξανα ανέβεις σε βενζίνης γράψε με!!

Αποσυνδεδεμένος spourgos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: jimny vs x-trail
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 08, 2010, 18:48 »
Έχεις δίκιο ,Ενοω  αν μπορώ να αναβαθμίσω το x-trail για να πλησιάσει τις δυνατότητές του jimny η' θα πρέπει να στριμωχτω και να αγοράσω ενα μεταχειρισμένο jimny. Ευχαριστώ t4 ..

Αποσυνδεδεμένος thanasoulas

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 268
  • Φύλο: Άντρας
Απ: jimny vs x-trail
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 08, 2010, 19:04 »
πιστευω οτι το jimny ειναι μακραν καλυτερο του x-trail σε οτι αφορα τις εκτος δρομου διαδρομες λογο τις εντελως διαφορετικης κατασκευης στα μηχανολογικα μερη αλλα κυριως λογο του οτι το jimny εχει κοντο κιβωτιο ταχυτητων.πιστευω οτι και το x-trail ειναι καλο για εκτος δρομου περιηγησης σε πιο χαλαρες καταστασεις.με κανενα καλο λαστιχακι και ισως λιγο σηκωμα θα γινει πολυ πιο καλο για εκτος.βεβαια αν εισαι πολυ απαιτητικος στο offroad θα ηταν καλυτερο ενα jimny h samurai για το φτιαξεις οπως θες, αν και δεν το βρισκω ως την καλυτερη λυση με την οικονομικη κατασταση που βιωνουμε ολοι μας να εχεις αδειες ασφαλειες και servise για ενα αμαξι που το κινεις μονο για βολτες στο βουνο.

Αποσυνδεδεμένος k.Maltezos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: jimny vs x-trail
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 08, 2010, 20:34 »
Υπαρχει ,νομιζω 4αποντη old man emu για το x-trail  και με μια αλουμινενια ποδια μπροστα και 4 καλα all terrain  θα  πας  στο 70% των διαδρομων του jimny και μαλιστα  ατσαλακωτος... ;) 

Αποσυνδεδεμένος pointer

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: jimny vs x-trail
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 08, 2010, 21:06 »
ολα καλα με αυτά που είπατε αλλά το αργό(low) που θα το βρει??το x-trail είναι ενα καλό SUV αλλά μέχρι εκεί.Εγώ θα σου πρότεινα από το να δώσεις λεφτά και να το φτιάξεις να πάρεις ένα μεταχειρισμένο samurai ή jimny μόνο για σένα και είσαι οκ.
Πάρε πετρέλαιο να σωθείς και άμα ξανα ανέβεις σε βενζίνης γράψε με!!

Αποσυνδεδεμένος spourgos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: jimny vs x-trail
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 09, 2010, 06:29 »
Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκρισή και τα σχόλιά σας, ηταν πολυ εύστοχα και με βοήθησαν να καταλάβω ποιες επιλογές έχω..