Αποστολέας Θέμα: τρέμουλο και συνεργείο  (Αναγνώστηκε 13501 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος wolf

  • Jimny
  • Μηνύματα: 441
Απ: τρέμουλο και συνεργείο
« Απάντηση #30 στις: Μάρτιος 03, 2010, 01:52 »
ωραια...
κανεις αλλος  που βαζωντας 4χ4h να <στρωνει> καπως η κατασταση ?
Μη διαπληκτίζεσαι με έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει στο τέλος λόγω εμπειρίας

Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Απ: τρέμουλο και συνεργείο
« Απάντηση #31 στις: Μάρτιος 03, 2010, 13:46 »
ωραια...
κανεις αλλος  που βαζωντας 4χ4h να <στρωνει> καπως η κατασταση ?
! Εγώ..
Mountains, seas, somewere in between...

Αποσυνδεδεμένος ΑΚΗΣ

  • Jimny
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: τρέμουλο και συνεργείο
« Απάντηση #32 στις: Μάρτιος 07, 2010, 11:30 »
KAΛΗΣΠΕΡΑ  ΣΕ  ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ,

ΜΕΤΑ  ΑΠΟ  ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ  ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΜΑΙ  ΤΗ  ΣΕΛΙΔΑ  ΕΧΟΝΤΑΣ  ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ   ΤΑ  ΜΗΝΥΜΑΤΑ  ΣΑΣ ,  ΣΑΣ  ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ  ΟΤΙ  ΤΟ  ΔΙΚΟ  ΜΟΥ  JIMNY  ΟΠΩΣ  ΣΑΣ  ΕΧΩ  ΕΠΙΣΗΜΑΝΕΙ  ΚΑΙ  ΣΕ  ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ  ΑΝΑΦΟΡΕΣ  ΔΕΝ  ΕΧΕΙ  ΛΥΘΕΙ  ΤΟ  ΠΡΟΒΛΗΜΑ,  ΑΚΟΜΑ  ΤΡΕΜΕΙ.

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ  ΣΑΣ  ΛΕΩ  ΟΤΙ  ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΚΑ  ΣΤΙΣ  4/3/10   ΚΑΙ  ΣΤΗΝ  ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ  ΤΗΣ  SUZUKI  ΣΤΗ  ΛΑΡΙΣΑ  ΟΠΟΥ  ΗΜΟΥΝΑ  ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΣ  ΚΑΙ  ΠΟΥ  ΕΙΠΑΝΕ  ΚΑΤΑ  ΛΕΞΗ:  ΜΗΝ  ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ  ΝΑ  ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ  ΚΑΤΙ,  ΒΑΛΕ  ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ  ΣΤΟ  ΤΙΜΟΝΙ  ΚΑΙ  ΠΑΛΙ  ΔΕΝ  ΕΙΝΑΙ  ΣΙΓΟΥΡΟ  ΑΝ  ΘΑ  ΛΥΘΕΙ  ΤΟ  ΠΡΟΒΛΗΜΑ...

ΓΙΑ   ΝΑ  ΜΗΝ  ΣΑΣ  ΤΑ  ΠΟΛΥΛΟΓΩ  ΤΟ  ΠΡΟΒΛΗΜΑ  ΔΕΝ  ΛΥΝΕΤΑΙ,  ΑΝ  ΛΥΘΕΙ  ΘΑ  ΕΙΝΑΙ  ΚΑΤΙ  ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ  ΟΠΩΣ  ΜΟΥ  ΕΧΕΙ  ΣΥΜΒΕΙ  ΓΙΑ  ΠΟΛΥ  ΛΙΓΑ  ΧΛΜ, ΑΛΛΑ  ΟΜΩΣ  ΔΕΝ  ΘΕΛΟΥΜΕ  ΑΥΤΟ......

ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΚΑ ΣΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ  ΚΑΙ  ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΑ  ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ  ΤΗΣ  SUZUKI  ΣΤΙΣ  ΠΕΡΙΟΧΕΣ:

ΑΘΗΝΑ,ΚΑΡΔΙΤΣΑ,ΛΑΡΙΣΑ,ΤΡΙΚΑΛΑ  ,  ΣΤΗΝ  ΚΑΡΔΙΤΣΑ  ΗΡΘΕ  Ο  ΙΔΙΟΣ  Ο  Κ.ΘΕΟΔΟΡΟΥ  ΠΟΥ  ΕΙΝΑΙ  Ο  ΓΕΝΙΚΟΣ  ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ  ΤΟΥ  ΤΕΧΝΙΚΟΥ  ΤΜΗΜΑΤΟΣ  ΤΗΣ  SUZUKI  ΤΟΥ  ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ  KAI ΟΜΩΣ  ΔΕΝ  ΤΟ  ΕΛΥΣΕ  ΤΟ  ΠΡΟΒΛΗΜΑ  ΟΥΤΕ  Ο  ΙΔΙΟΣ  ΠΟΥ  ΟΠΩΣ  ΜΟΥ  ΕΙΠΕ  ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ  ΤΙΣ  ΟΔΗΓΙΕΣ  ΤΟΥ  ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟΥ......
ΑΠΟ  ΤΟ 2007 ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΑΙ  ΜΕ  ΑΥΤΟ  ΤΟ  ΘΕΜΑ. ΑΝ  ΜΠΟΡΕΣΕΙ  ΚΑΠΟΙΟΣ  ΝΑ  ΒΡΕΙ  ΛΥΣΗ  ΘΑ  ΜΑΣ  ΣΩΣΕΙ
ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ  ΟΤΙ  ΟΛΟΙ  ΨΑΧΝΟΝΤΑΙ   ΜΕ  ΤΑ  ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ  ΜΑΣ  ΚΑΙ  ΔΕΝ  ΞΕΡΟΥΝΕ  ΤΙ  ΤΟΥΣ  ΓΙΝΕΤΑΙ..... bhe







ermis1975

  • Επισκέπτης
Απ: τρέμουλο και συνεργείο
« Απάντηση #33 στις: Μάρτιος 07, 2010, 12:30 »
Εμένα απλά δε το έκανε ποτέ! Όμως η λύση είναι η ζυγοστάθμιση με τους τροχούς πάνω στο αμάξι. Εκεί διορθώνεται και ο τζόγος που μπορεί να υπάρξει αν δε πιάσουν κέντρο όλες οι βίδες. Ομως όλα τα ΑΤ ελαστικά κλπ εκτός δρόμου, μου είχανε πεί οτι παρουσιάζουν το φαινόμενο τρέμουλου πολύ εντονότερα. Πιστεύω λοιπόν οτι αν βάλεις ελαστικά σα τα μαμά δε θα το κάνει.

Αποσυνδεδεμένος ITALTRONIC

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 107
Απ: τρέμουλο και συνεργείο
« Απάντηση #34 στις: Μάρτιος 07, 2010, 12:56 »
Εμένα απλά δε το έκανε ποτέ! Όμως η λύση είναι η ζυγοστάθμιση με τους τροχούς πάνω στο αμάξι. Εκεί διορθώνεται και ο τζόγος που μπορεί να υπάρξει αν δε πιάσουν κέντρο όλες οι βίδες. Ομως όλα τα ΑΤ ελαστικά κλπ εκτός δρόμου, μου είχανε πεί οτι παρουσιάζουν το φαινόμενο τρέμουλου πολύ εντονότερα. Πιστεύω λοιπόν οτι αν βάλεις ελαστικά σα τα μαμά δε θα το κάνει.
αυτο σημαινει οτι δε μπορεις να βαλεις αλλα λαστιχα αν θελεις να πας σε πιο πολυ χωμα η οτιδηποτε αλλο .......
οπου δεν υπαρχει δρομος τον ανοιγει ενα JIMNY

Αποσυνδεδεμένος ITALTRONIC

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 107
Απ: τρέμουλο και συνεργείο
« Απάντηση #35 στις: Μάρτιος 07, 2010, 12:59 »
εμενα εχει τρεμουλο μονο στο φρεναρισμα απο τα 80-70 που σημαινει στραβος δισκος και εχω λαστιχα ατ. ο λαστιχας ομως εκανε ζυγοσταθμηση με τη βαση που παταει ο τροχος στο μηχανιμα σα να ηταν πανω στο αμαξι ......
οπου δεν υπαρχει δρομος τον ανοιγει ενα JIMNY

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: τρέμουλο και συνεργείο
« Απάντηση #36 στις: Μάρτιος 07, 2010, 13:47 »
Καλησπερα,
Αφου το εχουμε χιλιοτονισει οτι ειναι θεμα ζυγοσταθμισης απορω με καποιους που ψαχνονται σ ολα τα συνεργεια μηπως και βρουν καποια αλλη λυση.....ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΕΙ ΜΕ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΑΠΟ ΤΙ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ....
2 ζυγοσταθμισεις εχω κανει και λυθηκε το προβλημα....τελος.
Τζαμπα σπαταλατε το χρονο σας με το να τρεχετε απο δω κι απο κει.
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος gakias

  • Jimny
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: τρέμουλο και συνεργείο
« Απάντηση #37 στις: Μάρτιος 12, 2010, 19:12 »
μαλον εσυ φιλε θα εχεις τον (καλυτερο) λαστιχα και ολοι εμεισ οι υπολοιποι δεν ξερουμε που να κανουμε ζυγοσταθμιση,και πανω στο αυτοκινητο εχουμε κανει ζυγοσταθμιση και κατω,μετα απο καιρο επανερχετε το τρεμουλο δεν διωρθονετε μονιμα.του βαζεισ ενα αμορτισερακι και τελειωνεισ

Αποσυνδεδεμένος agian

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 664
  • Φύλο: Άντρας
Απ: τρέμουλο και συνεργείο
« Απάντηση #38 στις: Μάρτιος 12, 2010, 22:31 »
το δικό μου πάντως 15000χλμ μετά την επισκευή (εντός εγγύησης) στο εξουσιοδοτημένο συνεργειο,...ροδέλες ,ρουλεμαν..δισκόπλακες...τακάκια..
δεν έχει υποψία τρέμουλου, εν τω μεταξύ έχω αλλάξει και λάστιχα με ζυγοστάθμιση εκτός αυτοκινήτου....
επίσης δεν έχω αμορτισέρ τιμονιού.....
Το αυτοκίνητο έχει κάνει 45000χλμ και τα λάστιχα 10000χλμ....
Η πρώτη σκέψη είναι η καλύτερη. Η δεύτερη είναι η πιο φρόνιμη...

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: τρέμουλο και συνεργείο
« Απάντηση #39 στις: Μάρτιος 12, 2010, 23:10 »
Δεν ξερω αν εχω τον καλύτερο λαστιχά, αλλα απο τότε που αλλαξα ζάντες-λάστιχα-μπουλόνια...δεν ξερω τι θα πει τρεμουλο. 8)
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος cobr@ 4x4

  • Jimny
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: τρέμουλο και συνεργείο
« Απάντηση #40 στις: Μάρτιος 13, 2010, 12:29 »
Παιδια εγω θελω να ρωτησω επειδη τωρα φτανει η ωρα για το πρωτο μου σερβις μπορω να τους πω να με αλλαξουν και εμενα αυτες της ροδελες που λετε θα ειμαι εντος της εγγυησης η θα πληρωσω ακριβα την τοποθετηση και αν θα με της βαλουν χωρις να με πουν τιποτα οτι δεν μπορουμε.

Αποσυνδεδεμένος PANOS72

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 420
  • Φύλο: Άντρας
  • Mad for mud
Απ: τρέμουλο και συνεργείο
« Απάντηση #41 στις: Μάρτιος 13, 2010, 16:27 »
Παιδια εγω θελω να ρωτησω επειδη τωρα φτανει η ωρα για το πρωτο μου σερβις μπορω να τους πω να με αλλαξουν και εμενα αυτες της ροδελες που λετε θα ειμαι εντος της εγγυησης η θα πληρωσω ακριβα την τοποθετηση και αν θα με της βαλουν χωρις να με πουν τιποτα οτι δεν μπορουμε.

Κατά πρώτον, είσαι εντός εγγύησης και δεν πληρώνεις. Τουλάχιστον στη δική μου αντιπροσωπεία, αυτό ισχύει.
Κατά δεύτερον, αυτά τα "με τις βάλουν", "με πουν" και "με αλλάξουν"  με φτιάξαν απίστευτα !!
www.youtube.com/user/PanosJimny?feature=mhw4 <Panos72 Youtube channel
www.greektube.org/user/panji                              <Panos72 Greektube channel

Αποσυνδεδεμένος cobr@ 4x4

  • Jimny
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: τρέμουλο και συνεργείο
« Απάντηση #42 στις: Μάρτιος 13, 2010, 17:04 »
Γιατί? παντα φιλικα.

Αποσυνδεδεμένος PANOS72

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 420
  • Φύλο: Άντρας
  • Mad for mud
Απ: τρέμουλο και συνεργείο
« Απάντηση #43 στις: Μάρτιος 13, 2010, 17:19 »
Λόγω καταγωγής μου από Βέροια.
www.youtube.com/user/PanosJimny?feature=mhw4 <Panos72 Youtube channel
www.greektube.org/user/panji                              <Panos72 Greektube channel

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: τρέμουλο και συνεργείο
« Απάντηση #44 στις: Μάρτιος 13, 2010, 18:25 »
 >egrapses<
Nobody is perfect...except the captain!!!!