Αποστολέας Θέμα: Αμορτισέρ τιμονιού : Ερώτηση περί φημολογίας  (Αναγνώστηκε 2656 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος DirectionLess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 244
Αμορτισέρ τιμονιού : Ερώτηση περί φημολογίας
« στις: Ιανουάριος 29, 2010, 23:25 »
Καλησπέρα,

   Κάπου άκουσα ότι το αμορτισέρ τιμονιού στο jimny συμπεριλαμβάνεται πια στον στάνταρτ εξοπλισμό του καινούριου αυτοκινήτου. Θα μπορούσε κάποιος να το επιβεβαιώσει ; (είναι όντας αγοραστής εντελώς νέου μοντέλου, είτε ως γνώστης του θέματος).

     Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος wolf

  • Jimny
  • Μηνύματα: 441
Απ: Αμορτισέρ τιμονιού : Ερώτηση περί φημολογίας
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 29, 2010, 23:44 »
τι ενωεις ?
το jimny εχει αμορτισερ τιμονιου...δεν το εχουν στα εξτρα...
Μη διαπληκτίζεσαι με έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει στο τέλος λόγω εμπειρίας

Αποσυνδεδεμένος DirectionLess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 244
Απ: Αμορτισέρ τιμονιού : Ερώτηση περί φημολογίας
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 29, 2010, 23:54 »
Ξαναδιάβασε άλλη μια την ερώτηση που κάνω παραπάνω και θα καταλάβεις (προφανώς υπάρχουν αμορτισέρ τιμονιού για τζίμνυ, αυτό που ρωτάω είναι αν όντως ισχύει, ότι εδώ και κάποιο καιρό, αγοράζοντας καινούριο αυτοκίνητο από SUZUKI Σφακιανάκης, παραλαμβάνεις ήδη εγκατεστημένο και αμορτισέρ τιμονιού σ' αυτό).

Αποσυνδεδεμένος pointer

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αμορτισέρ τιμονιού : Ερώτηση περί φημολογίας
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 30, 2010, 00:08 »
Εγώ ου έβαλα στην σουζουκι αμορτισερ,μου έβαλαν ένα explorer...?Τι είναι αυτό?μαμά?Μήπως τέτοια αμορτισέρ βάζουν ή τεσπα φημολογήται πως βάζουν?
Πάρε πετρέλαιο να σωθείς και άμα ξανα ανέβεις σε βενζίνης γράψε με!!

Αποσυνδεδεμένος wolf

  • Jimny
  • Μηνύματα: 441
Απ: Αμορτισέρ τιμονιού : Ερώτηση περί φημολογίας
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 30, 2010, 00:27 »
Καλησπέρα,

   Κάπου άκουσα ότι το αμορτισέρ τιμονιού στο jimny συμπεριλαμβάνεται πια στον στάνταρτ εξοπλισμό του καινούριου αυτοκινήτου. Θα μπορούσε κάποιος να το επιβεβαιώσει ; (είναι όντας αγοραστής εντελώς νέου μοντέλου, είτε ως γνώστης του θέματος).

     Ευχαριστώ.

εγω καλα διαβασα...αμορτισερ τιμονιου το jimny ΕΧΕΙ...
εκτος και λες τα αμορτισερ (procob τα περισοτερα) που βαζουν αρκετα παιδια εδω μεσα....αλλο το ενα και αλλο το αλλο...

Κάπου άκουσα ότι το αμορτισέρ τιμονιού στο jimny συμπεριλαμβάνεται πια στον στάνταρτ εξοπλισμό

ειναι σαν να λες οτι ΔΕΝ ηταν στο στανταρ εξωπλισμο...
Μη διαπληκτίζεσαι με έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει στο τέλος λόγω εμπειρίας

Αποσυνδεδεμένος DirectionLess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 244
Απ: Αμορτισέρ τιμονιού : Ερώτηση περί φημολογίας
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 30, 2010, 00:46 »
Το τζίμνυ έχει αμορτισέρ τιμονιού από τη μάνα του ;;;;;;;;;

Αυτό http://www.jimnyclub.com/forum/index.php/topic,4113.0.html το 'χεις διαβάσει ;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 30, 2010, 00:48 από DirectionLess »

Αποσυνδεδεμένος wolf

  • Jimny
  • Μηνύματα: 441
Απ: Αμορτισέρ τιμονιού : Ερώτηση περί φημολογίας
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 30, 2010, 00:51 »
Το τζίμνυ έχει αμορτισέρ τιμονιού από τη μάνα του ;;;;;;;;;

Αυτό http://www.jimnyclub.com/forum/index.php/topic,4113.0.html το 'χεις διαβάσει ;

ναι εχει...

αυτο σου ειπα...το αμορτισερ τιμονιου ειναι σαν τα αμορτισερ που φωραει το jimny απο την <μαμα>...σουπα... lol

για καποια παιδια εδω μεσα που θελουν κατι παραπανω απο το αμαξι ( λαστιχα αναρτυση κτλ) και κανουν offroad διαδρομες για να μην εχεις κοπανιματα και αλλα τετοια και για να ειναι πιο σταθερο στο δρομο αλλαζουν το μαμα αμορτισερ με procob συνηθος....
Μη διαπληκτίζεσαι με έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει στο τέλος λόγω εμπειρίας

Αποσυνδεδεμένος DirectionLess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 244
Απ: Αμορτισέρ τιμονιού : Ερώτηση περί φημολογίας
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 30, 2010, 00:54 »
Πρώτη φορά το ακούω αυτό που λες ... εν πάσει περιπτώσει, μπορεί και να μην το 'ξερα.

Δηλαδή, αυτό  που σχολιάζει άλλο μέλος στο ποστ #175 (http://www.jimnyclub.com/forum/index.php/topic,1722.msg72768.html#msg72768), είναι άτοπο λες ε ; Οκ δεν το 'χα καταλάβει.

Αποσυνδεδεμένος wolf

  • Jimny
  • Μηνύματα: 441
Απ: Αμορτισέρ τιμονιού : Ερώτηση περί φημολογίας
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 30, 2010, 00:59 »
δεν νωμιζω να το σταματισαν οπως λεει ο Μογλης....μου φενεται παραξενο....και ακουγεται καπος...δλδ στα παλια μοντελα το ειχαν και τωρα το σταματησαν ?
Μη διαπληκτίζεσαι με έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει στο τέλος λόγω εμπειρίας

Αποσυνδεδεμένος wolf

  • Jimny
  • Μηνύματα: 441
Απ: Αμορτισέρ τιμονιού : Ερώτηση περί φημολογίας
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 30, 2010, 01:00 »
πηγες ρωτησες και σου ειπαν οτι θα το εχουν στο στανταρ εξωπλισμο ?
Μη διαπληκτίζεσαι με έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει στο τέλος λόγω εμπειρίας

Αποσυνδεδεμένος DirectionLess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 244
Απ: Αμορτισέρ τιμονιού : Ερώτηση περί φημολογίας
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 30, 2010, 01:04 »
Ρε συ περίμενε γιατί ζαλίστηκα και γω τώρα !! Πάμε πάλι : το αρχικό μου ερώτημα είναι ΑΝ γνωρίζει κανείς "μπλα μπλα μπλα" γιατί πηγαίνοντας σήμερα στον Κοκολάκη για ζυγοστάθμιση, μου το είπε ο ίδιος (ότι στα καινούρια τα βάζουν απ' τη μάνα τους). Εγώ π.χ. που είμαι καινούριος (6ος - 2009) δεν έχω αμορτισέρ. Το ερώτημα λοιπόν είναι αν κάποιος που είναι πιο καινούριος από μένα, άκουσε-του είπε κάποιος στην αντιπροσωπεία-γνωρίζει αν όντως γίνεται αυτό.

Υ.Γ. Εγώ αυτό που καταλαβαίνω από τα λεγόμενα του παιδιού είναι ότι η suzuki το είχε στον στάνταρτ εξοπλισμό στο samurai, όχι όμως και στο jimny (γι αυτό και λέει "το σταμάτησαν", ακριβώς επειδή είναι μεταγενέστερο μοντέλο εν σχέσει με το samurai).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 30, 2010, 01:08 από DirectionLess »

Αποσυνδεδεμένος wolf

  • Jimny
  • Μηνύματα: 441
Απ: Αμορτισέρ τιμονιού : Ερώτηση περί φημολογίας
« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 30, 2010, 01:16 »
 >mpala< >mpala< >mpala< >mpala<



καλα οντως εχει χαθει η μπαλα....... lol lol lol

δλδ απο ποτε θα το εχει στο στανταρ εξοπλισμο ? απο το 2010 και μετα ?
Μη διαπληκτίζεσαι με έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει στο τέλος λόγω εμπειρίας

Αποσυνδεδεμένος DirectionLess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 244
Απ: Αμορτισέρ τιμονιού : Ερώτηση περί φημολογίας
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 30, 2010, 01:18 »
Άγνωστον ρε μαν ! Αναζητείται απάντηση ...

Αποσυνδεδεμένος macdinos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 65
Απ: Αμορτισέρ τιμονιού : Ερώτηση περί φημολογίας
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 30, 2010, 01:59 »
Να πω κι εγώ τα δικά μου: σύμφωνα με την αντιπροσωπεία Θεσσαλονίκης, το Samurai είχε αμορτισέρ τιμονιού αλλά στη συνέχεια η Suzuki το έβγαλε από το Jimny, εξ ου και - λένε - τα προβλήματα στις ταλαντώσεις του τιμονιού. Άλλος, να συνεχιστεί το ράδιο-αρβύλα;  bhe

Αποσυνδεδεμένος SAV

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 942
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αμορτισέρ τιμονιού : Ερώτηση περί φημολογίας
« Απάντηση #14 στις: Ιανουάριος 30, 2010, 08:39 »
Γειά σας φίλοι μου.
Δεν ξέρω αν πρόκειται στο μέλλον να πουλιέται το JIMNY με αμορτισέρ τιμονιού από τη μάνα του, πάντως
κανένα JINNY μέχρι στιγμής δεν είχε μαμίσιο αμορτισέρ τιμονιού.