Αποστολέας Θέμα: Συνεργείο - Θεσσαλονίκη  (Αναγνώστηκε 9015 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος annie_

  • Jimny
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Γυναίκα
Συνεργείο - Θεσσαλονίκη
« στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 18:15 »
Θα ήθελα την βοηθεία σας!!!  ::)

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο αξιόπιστο συνεργείο στη Θεσσαλονίκη που να έχουν γνώσεις για Jimnάκια ή γενικά για 4χ4 κλπ ? Πλησιάζει ο καιρός για service και δεν θέλω να το πάω όπου να 'ναι..! Και η αντιπροσωπείες απ'όσο ξέρω "κλέβουν" αρκετα! punch

Όποιος μπορεί ας μου απαντήσει εδώ ή και μέσω PM !

Σας ευχαριστω πολυ! dup



Αποσυνδεδεμένος pointer

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνεργείο - Θεσσαλονίκη
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 19:17 »
Μπορώ να σου προτείνω ένα καλό συνεργείο με έναν τέλειο μάστορα που ξέρει πολύ καλα την δουλειά του,αλλά είναι σε αντιπροσωπεία...
Πάρε πετρέλαιο να σωθείς και άμα ξανα ανέβεις σε βενζίνης γράψε με!!

Αποσυνδεδεμένος annie_

  • Jimny
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Συνεργείο - Θεσσαλονίκη
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 21, 2009, 13:58 »
Δεν πειράζει,αφού είναι καλός αν μπορείς πες μου και ας ειναι σε αντιπροσωπεία! ;)

Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Απ: Συνεργείο - Θεσσαλονίκη
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 21, 2009, 14:39 »
Για πείτε και σε μένα, σταμάτησα εδώ και καιρό να πηγαίνω σε αντιπροσωπία και μόλις άλλαξα και εξωτερικό μηχανικό, γιατί ο παλιός βγήκε λαμόγιο... Αυτός που έχω τωρα είναι πολύ καλός, αλλά δεν με "αφήνει" να "φτιάξω" το κατσικάκι, είναι της φιλοσοφίας: "Άστο όπως το έκανε η μαμά του"...

...Και είναι και πρώην ραλίστας, τέλος πάντων για καλό μου το λέει προφανώς...

...Πάντως ο ΠΑΠΑΒΡΑΜΙΔΗΣ  είναι πολύ πίσω σε θέματα after sale service σε σχέση με τον ΝΤΑΛΙΑΝΗ και μπορώ να δώσω και παράδειγμα σε όποιον θέλει...
Mountains, seas, somewere in between...

Αποσυνδεδεμένος annie_

  • Jimny
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Συνεργείο - Θεσσαλονίκη
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 21, 2009, 14:50 »
4x4er μπορείς κι εσύ να μου προτείνεις αυτόν που πας?? :)

Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Απ: Συνεργείο - Θεσσαλονίκη
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 21, 2009, 15:28 »
Είναι εκτός Θεσσαλονίκης, στο Ν.Αγιονέρι μετά την Ν.Μεσήμβρια, γύρω στο μισάωρο απο Θεσσαλονίκη... Αν σε ενδιαφέρει πάρε στο 6937313311 Δημήτρης να σου πώ λεπτομέρειες... Πηγαίνω μέχρι εκεί διότι πέραν τιμιότητας είναι "αδελφός" συγγενικού μου προσώπου.... ;D
Mountains, seas, somewere in between...

Αποσυνδεδεμένος annie_

  • Jimny
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Συνεργείο - Θεσσαλονίκη
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 21, 2009, 15:32 »
Σ'ευχαριστω πολύ αλλά πέφτει λίγο μακρια!! Αν δν βρεθεί κάτι καλύτερο θα δουμε! ;)

Οι υπόλοιποι θεσσαλονικείς που πάτε τα Jimnακια σας??? Άμα δεν θέλετε να κάνετε διαφήμιση μπορείτε να μου στείλετε και PM!!! ::)

Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Απ: Συνεργείο - Θεσσαλονίκη
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 21, 2009, 15:48 »
Σ'ευχαριστω πολύ αλλά πέφτει λίγο μακρια!! Αν δν βρεθεί κάτι καλύτερο θα δουμε! ;)

Οι υπόλοιποι θεσσαλονικείς που πάτε τα Jimnακια σας??? Άμα δεν θέλετε να κάνετε διαφήμιση μπορείτε να μου στείλετε και PM!!! ::)


Σίγουρα θα βρείς κάποιον να σου κάνει την δουλειά μέσα στην πόλη... ;)
Mountains, seas, somewere in between...

Αποσυνδεδεμένος pointer

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνεργείο - Θεσσαλονίκη
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 21, 2009, 20:07 »
Εγώ λοιπόν προτείνω το συνεργείο του Νταλιάνη.Εκεί το πάω το αμάξι από το 2001 και είμαι ευχαριστημένος.Αν είναι να πας εκεί θα ζητήσεις τον Κ. Αναγνωστάκη,τον αρχιμάστορα εκεί μέσα.Θα του πεις και τυχόν προβλήματα που έχεις και θα στα κάνει.
Πάρε πετρέλαιο να σωθείς και άμα ξανα ανέβεις σε βενζίνης γράψε με!!

Αποσυνδεδεμένος lucifer08

  • Jimny
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Άντρας
  • Don't follow me, you won't make it!
Απ: Συνεργείο - Θεσσαλονίκη
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 22, 2009, 10:04 »
Εγώ λοιπόν προτείνω το συνεργείο του Νταλιάνη.Εκεί το πάω το αμάξι από το 2001 και είμαι ευχαριστημένος.Αν είναι να πας εκεί θα ζητήσεις τον Κ. Αναγνωστάκη,τον αρχιμάστορα εκεί μέσα.Θα του πεις και τυχόν προβλήματα που έχεις και θα στα κάνει.
Είσαι ευχαριστημένος φίλε μου από το service του Νταλιάνη;;;

Jimny Μοντέλο 7/2007 όλα τα service του αυτοκινήτου (67.000 χλμ πλέον) στη Suzuki ο κ. Αναγνωστάκης ( το όνομα το αναφέρω απλά επειδή αναφέρθηκε πρώτα από εσένα) είναι φίλος του πατέρα μου και (εν μέρη) παλιοί συνεργάτες, πριν πάει στη Suzuki. επιπλέον σε κάθε service έκπτωση στα ανταλλακτικά από άλλο κύριο (δεν θέλω να αναφέρω το όνομά του) που βρίσκεται στις πωλήσεις της αντιπροσωπείας. Με ΟΛΑ αυτά τα "μέσα" λοιπόν και μόνο μία φορά πλήρωσα για το service λιγότερο από 100 ευρώ. ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ πλήρωσα για αλλαγή λαδιών και εργασία 8 7,50ευρώ. Δεν λέω ο κύριος Αναγνωστάκης ξέρει καλά τη δουλειά του και σε βοηθάει ( αλλά δεν είναι ο μόνος υπάρχουν κι άλλοι), αλλά η ίδια η αντιπροσωπεία δεν τον βοηθάει ωστε να κρατήσουν τους πελάτες τους, όταν τα ανταλλακτικά τους είναι στα ύψη!!!!

έτσι λοιπόν κι εγώ παράτησα τη Suzuki και πήγα σε άλλον συνεργείο και με 125 ευρώ έκανα το service στα 55.000 χλμ και για 15.000 χλμ.

τα συμπεράσματα δικά σου...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 22, 2009, 10:06 από lucifer08 »

Αποσυνδεδεμένος pointer

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνεργείο - Θεσσαλονίκη
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 22, 2009, 10:14 »
Για τα ακριβά ανταλακτικά το έχω παρατηρήσει.Και οι τιμές τους όντως είναι λίγο τσιμπιμένες γιατί η κάθε αντιπροσωπία από τα ανταλακτικά βγάζει κέρδος.Δεν μπορώ να εμπιστευτό το κατσίκι σε άλλο συνεργείο γιατί δεν ξέρω τι δουλειά θα μου  κάνει.Τα jimny τα πηγαίνω από το 2001 εκεί και δεν είχα ποτέ παράπονο από τις υπηρεσίες τους(εκτός από τις τιμές) και τώρα το δεύτερο jimny(πιστεύω να μπορούν να το υποστηρίξουν) που πήρα πάλι εκεί το πηγαίνω-θα το πηγαίνω.
Πάρε πετρέλαιο να σωθείς και άμα ξανα ανέβεις σε βενζίνης γράψε με!!

Αποσυνδεδεμένος lucifer08

  • Jimny
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Άντρας
  • Don't follow me, you won't make it!
Απ: Συνεργείο - Θεσσαλονίκη
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 22, 2009, 10:33 »
Για τα ακριβά ανταλακτικά το έχω παρατηρήσει.Και οι τιμές τους όντως είναι λίγο τσιμπιμένες γιατί η κάθε αντιπροσωπία από τα ανταλακτικά βγάζει κέρδος.Δεν μπορώ να εμπιστευτό το κατσίκι σε άλλο συνεργείο γιατί δεν ξέρω τι δουλειά θα μου  κάνει.Τα jimny τα πηγαίνω από το 2001 εκεί και δεν είχα ποτέ παράπονο από τις υπηρεσίες τους(εκτός από τις τιμές) και τώρα το δεύτερο jimny(πιστεύω να μπορούν να το υποστηρίξουν) που πήρα πάλι εκεί το πηγαίνω-θα το πηγαίνω.

έχεις δίκαιο οτι οι υπηρεσίες τους είναι εντάξει. και δεν μπορώ να πω οτι έχω κάποιο παράπονο από αυτό (εκτός από το τρέμουλο που δεν έκαναν κάτι), αλά δεν γίνεται κάθε 7.500 χλμ. να δίνω 200-250 ευρώ.  ουτε εγώ εμπιστευόμουνα άλλους πέρα από την αντιπροσωπεία, γι'αυτό και συνέχιζα να το πηγαίνω εκεί. το συνεργείο που πηγαίνω τώρα το έχει γνωστός μου και στην αρχή ήμουνα πολύ επιφυλακτικός. μου έκανε σωστή δουλειά όμως με λίγα λεφτά. αν φίλε μου η αντιπροσωπεία είχε χαμηλές τιμές δεν θα έχανε πελάτες. και το κέρδος τους είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ μεγάλο!!!

Αποσυνδεδεμένος admin

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Άντρας
    • Jimnyclub.com
Απ: Συνεργείο - Θεσσαλονίκη
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 22, 2009, 18:31 »
Δοκιμάστε βρε παιδιά και τον Παναγιωτη στην Κωλέτη δίπλα στο City-gate απέναντι από τη στάση του αστικού. Άκουσα πολύ καλά λόγια αν και δεν είμαι πελάτης του.. Αν δείς όμως το χρυσαφί Jimny του που είναι παρκαρισμένο απέξω τότε μαλλον πρόκειται για μάστορα με μεράκι και αρκετές γνώσεις.
Jimnyclub.com

Αποσυνδεδεμένος luca

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνεργείο - Θεσσαλονίκη
« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 23, 2009, 10:31 »
Όσον αφορά τις αντιπροσωπείες της SUZUKI είναι για ΦΤΥΣΙΜΟ και οι 2 της πόλης. Μέχρι να λήξει η εγγύηση έκανα όλα τα service σ' αυτούς και αποδείχτηκαν κλέφτες και άσχετοι.
1. ΝΤΑΛΙΑΝΗΣ. ο προαναφερθείς κύριος (μέγας γνώστης) για το γνωστό πρόβλημα με το τρέμουλο (εντός εγγύησης) με έβαλε να αλλάξω κόντρα μπροστινή και λάστιχα με κόστος πάνω από 650 €. Τα service και τα ανταλλακτικά σε τιμές απλησίαστα και απο γνώσεις ΤΠΤ.
2. ΠΑΠΑΒΡΑΜΙΔΗΣ. δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Ότι δεν ξέρουν το ρίχνουν στην μετατροπή της ανάρτησης. Από τιμές ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ.

Έχω βέβαια κι άλλα ράμματα για τη γούνα αλλά αυτά είναι άλλη συζήτηση.

Το αυτοκίνητό μου πάει πλέον στην MOTORTECH στο Ωραιόκαστρο http://www.motortech.gr/
Οι άνθρωποι ασχολούνται με Lamporgini, Ferrari, Porsche. Επίσης και το αγωνιστικό Jimny  των ΝΟΜΑDS και άλλα πολλά. Και απο τιμές.....μισές από αντιπροσωπεία.

Ανδρέας

THESSALONIKI mou megali Jimno...mana

Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Απ: Συνεργείο - Θεσσαλονίκη
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 23, 2009, 10:59 »
Όσον αφορά τις αντιπροσωπείες της SUZUKI είναι για ΦΤΥΣΙΜΟ και οι 2 της πόλης. Μέχρι να λήξει η εγγύηση έκανα όλα τα service σ' αυτούς και αποδείχτηκαν κλέφτες και άσχετοι.
1. ΝΤΑΛΙΑΝΗΣ. ο προαναφερθείς κύριος (μέγας γνώστης) για το γνωστό πρόβλημα με το τρέμουλο (εντός εγγύησης) με έβαλε να αλλάξω κόντρα μπροστινή και λάστιχα με κόστος πάνω από 650 €. Τα service και τα ανταλλακτικά σε τιμές απλησίαστα και απο γνώσεις ΤΠΤ.
2. ΠΑΠΑΒΡΑΜΙΔΗΣ. δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Ότι δεν ξέρουν το ρίχνουν στην μετατροπή της ανάρτησης. Από τιμές ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ.

Έχω βέβαια κι άλλα ράμματα για τη γούνα αλλά αυτά είναι άλλη συζήτηση.

Το αυτοκίνητό μου πάει πλέον στην MOTORTECH στο Ωραιόκαστρο http://www.motortech.gr/
Οι άνθρωποι ασχολούνται με Lamporgini, Ferrari, Porsche. Επίσης και το αγωνιστικό Jimny  των ΝΟΜΑDS και άλλα πολλά. Και απο τιμές.....μισές από αντιπροσωπεία.

Ανδρέας


Μ' αρέσεις..!
Mountains, seas, somewere in between...