Αποστολέας Θέμα: 1.5 DDiS - Κυκλοφορεί;  (Αναγνώστηκε 8657 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lker

  • Jimny
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1.5 DDiS - Κυκλοφορεί;
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 22:52 »
..............Επισης εχω ακουσει οτι τα ημιαξονια στα DDIS ειναι ποιο ενισχυμενα ........................

Ενδιαφέρουσα πληροφορία αυτή. Γνωρίζεις κάτι ποιο συγκεκριμένο ?
Είμαι και εγώ από το Τζιτζικόνι ...

www.brat.gr

Always groovin 4WD moving!!!

http://www.youtube.com/watch?v=TpqueuIiWZk

Αποσυνδεδεμένος cravel

  • Jimny
  • Μηνύματα: 21
Απ: 1.5 DDiS - Κυκλοφορεί;
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 23:25 »
Παιδες εγω το σκεφτομαι σαν μετατροπη του ηδη υπαρχοντος Jimny μου σε πετρελαιο...τι λετε??Παιζει??
Αν μιλας για νομιμη μετατροπη Απαγορευεται η μετατροπη βενζινοκινητηρα με diesel,Αν το αυτοκίνητο δεν έχει εισαχθεί και εκτελωνιστεί με κινητήρα πετρελαίου πολύ απλά δεν γίνεται να τοποθετήσεις πετρελαιοκινητήρα εκ των υστέρων.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2009, 23:28 από cravel »

Αποσυνδεδεμένος panosxalkida

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 494
Απ: 1.5 DDiS - Κυκλοφορεί;
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 23:32 »
Παντος επειδη το εχει παρει φιλος της λεσχης απο Γερμανια μεταχειρα αλλα 2 χρονων νεοι προφυλαχτηρες με κουμπια το αμαξι κενταει ειδηκα σε προσπερασει δεν μπορειται να φανταστειτε ξεκολημα.....το ιδιο και σε εκτος δρομου καθως φοραει 6αποντη-λαστιχα τοτε που ψαχνομουν για πετρελαιο να βρω δεν φερνανε Ελλαδα bhe αλλιως θα το χα τσιμπησει :(

Αποσυνδεδεμένος mastoris than.

  • Jimny
  • Μηνύματα: 149
Απ: 1.5 DDiS - Κυκλοφορεί;
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 01:59 »
Τι εννοεις καθαρο πετρελαιο??
Εννοώ καθαρό από πλευράς, σκουπιδιών, υγρασίας κ.τ.λ.

Αποσυνδεδεμένος pointer

  • Jimny
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 1.5 DDiS - Κυκλοφορεί;
« Απάντηση #34 στις: Οκτώβριος 15, 2009, 09:54 »
To jimny του πετρελαίου δεν το φέρνουν στην ελλάδα 0_21 εώ το grand vitara diesel το φέρνουν!!!!!!!!!!!!!!!Αθήνα-Θεσσαλονίκη κανονικά δεν στο επιτρέπουν να κυκλοφορείς-αν και κάτι άκουσα ότι θα επιτραπούν τα πετρέλαια τώρα!!-αλλά στην άδεια κυκλοφορίας μου δεν μου λέει ότι απαγορεύεται η κίνηση στις 2 μεγάλες πόλεις...!!Το θέμα με τα πετρέλαια είναι ότι δεν είναι καθαρά και ότι το χειμώνα παγώνουν καμιά φορα(μαντέψτε γιατι!).Ο μηχανικός μου μου έχει πει να βάζω καθαριστικό πετρελαίου αραιά και που μέσα στο ντεπόζιτο και θα εξομαλύνει λίγο την κατάσταση...κατά τα άλλα είναι όλα τα λεφτά!Τα πετρέλαια αξίζουν με τα τσαρούχια!Οικονομία και δύναμη μαζί!Δεν είναι χαζοί οι ευρωπαίοι που το 99% των αυτοκινήτων τους είναι πετρελαίου....
Πάρε πετρέλαιο να σωθείς και άμα ξανα ανέβεις σε βενζίνης γράψε με!!