Αποστολέας Θέμα: Βοήθεια κοινού!!  (Αναγνώστηκε 2172 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gsiskos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Άντρας
  • ta panta ola!!!!!!! Serres for ever
    • www.siskosprint.gr
Βοήθεια κοινού!!
« στις: Ιούλιος 28, 2009, 16:29 »
Καλησπέρα μόλις πήρα ενα 05 jimny από μάντρα με 77.000χλμ τι κινήσεις πρέπει να κάνω απο θέμα service να το πάω στην suzuki αξιζει η να ψάξω εγώ δικά μου μαστόρια που έχω πελάτες συνεργεία.Γνωρίζεται το θέμα της εγγύησης αν περάσει τη μπορώ να κάνω μετά?  thanks!!!!   t4 t4


digital print  www.siskosprint.gr

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Βοήθεια κοινού!!
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 28, 2009, 18:07 »
Η εγγύηση ισχύει και εκτός αντιπροσωπείας εδώ και μερικά χρόνια οπότε πήγαινέ το σε δικό σου μάστορα αν έχεις ;)
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια κοινού!!
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 28, 2009, 18:24 »
Καλησπέρα μόλις πήρα ενα 05 jimny από μάντρα με 77.000χλμ τι κινήσεις πρέπει να κάνω απο θέμα service να το πάω στην suzuki αξιζει η να ψάξω εγώ δικά μου μαστόρια που έχω πελάτες συνεργεία.Γνωρίζεται το θέμα της εγγύησης αν περάσει τη μπορώ να κάνω μετά?  thanks!!!!   t4 t4


digital print  www.siskosprint.gr

  Φίλε Γιώργο η προσωπική μου γνώμη για την πρώτη φορά τουλάχιστον είναι (αυτό που έκανα δηλαδή και εγώ) να το πάς όσο πιο γρήγορα γίνεται στην suzuki και ο λόγος είναι απλός.Εαν βρούν κάτι παράξενο και ίσως χαλασμένο τότε ειδοποιείς τον "μαντρά" οτι έκανες αυτό κι αυτό,βρήκαν στο service αυτό κι αυτό,του εξηγείς οτι την πιθανόν ζημιά δεν την έκανες εσύ (δεν πρόλαβες άλλωστε) και ίσως σου την πληρώσει ( λέω ίσως )!

  Και γώ που το πήρα πρίν 2 μήνες απο την Personal Best,πήγα κατευθείαν στο service της ,μου βρήκαν λέει τζόγο στους 2 μπροστινούς τροχούς (κόστος 265 €) το έφτιαξαν αλλά εγώ τελικά μετά απο συννενόηση με τον πωλητή δεν πλήρωσα τίποτα. :)

 Τώρα γενικά το να πηγαίνεις στην αντιπροσωπία εγώ πάλι δεν το βλέπω και κακό...Πληρώνεις βέβαια παραπάνω αλλά έχεις 2 πλεονεκτήματα ( πάντα προσωπική μου γνώμη) α) έχεις εγγύηση εργασίας,δηλ εαν κάτι δεν πάει καλά στο service το ξαναβάζεις μέσα και ούτε γάτα ούτε ζημιά και β) ίσως να βοηθάει και λίγο στην πιθανόν μεταπώληση...

 Μπορεί και να σε ζάλισα και λίγο,

  Φιλικά
  Γιάννης
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος panosd

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια κοινού!!
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 28, 2009, 18:50 »
Δεν παιζει ουτε μια στο εκατομυριο να παρεις αμαξι απο μαντρα,να σου βγαλει προβλημα,να το γυρισεις πισω κ να δεχτει να σου πληρωσει την ζημια η κατι αλλο.
Εσυ το πηρες απο την αντιπροσωπεια της suzuki.Καμια σχεση το ενα με το αλλο.
Αν θελεις εχω δικο μου ατομο που παω κ κανω το δικο μου αμαξι με λογικες τιμες.
Στειλε πμ η κανε μου ενα τηλ 6972692344
Το βαζω στα τεσσερα (4χ4) και αργα (LOW) για να μην κολλαω πουθενα.

Αποσυνδεδεμένος mastoris than.

  • Jimny
  • Μηνύματα: 149
Απ: Βοήθεια κοινού!!
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 28, 2009, 21:21 »
Χωρίς να είμαι απόλυτα βέβαιος, αλλά σύμφωνα με οδηγία της Κοινότητας όσοι πωλούν (μάντρες-εκθέσεις κ.τ.λ.) μεταχειρισμένα αυτοκίνητα, υποχρεούνται σε 6άμηνη εγγύηση.

Αποσυνδεδεμένος gsiskos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Άντρας
  • ta panta ola!!!!!!! Serres for ever
    • www.siskosprint.gr
Απ: Βοήθεια κοινού!!
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 28, 2009, 21:29 »
Παιδιά ευχαριστώ για τις γνώμες σας και γω τον είπα τον μαντρά για εγγύηση και μου λεει οτι δεν εχει εγγυηση και μαλακίες εχε χάρη που χρειαζόμουν τοn jimaro!!