Αποστολέας Θέμα: Continental A/T  (Αναγνώστηκε 1610 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος agian

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 664
  • Φύλο: Άντρας
Continental A/T
« στις: Ιανουάριος 07, 2009, 14:06 »
Καλημέρα σας αγαπητοί συνφορουμίτες,
Έχει βάλει κανείς σε γιμνυ το παρακάτω λάστιχο ?
http://www.conti-online.com/generator/www/de/en/continental/automobile/themes/4x4/summer/conti_cross_contact_at/conticrosscontact_at_en.html

Αν ναι, με ποιά τιμή και που ?,
μήπως θα μπορούσε να μας μεταφέρει κάποιες εντυπώσεις (ξέρω ότι είναι καλό ,απο φίλο που το έχει βάλει σε Τεριος )
,αλλά αν υπάρχει και κανείς να μας δώσει και καμιά παραπάνω πληροφορία...  cl
Επίσης αν έχτε να προτείνεται κανενα μαγαζι για αγορά και τοποθέτηση του παραπάνω ελαστικού (Αθήνα)
Η πρώτη σκέψη είναι η καλύτερη. Η δεύτερη είναι η πιο φρόνιμη...

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Continental A/T
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 21:01 »
Καλησπερα.Ηθελα να τα βαλω εγω καποτε επειδη ηταν πολυ φθηνα σε σχεση με τα υπολοιπα (320ευρω η τετραδα).Αυτα ποιυ λεω εγω ομως λεγοταν matador τα οποια τα παραγει η continental.Ηταν με το ιδιο πελμα οπως αυτα που εχεις στη φωτογραφια αλλα δεν ακουσα και τα καλυτερα και εβαλα bridgestone dueler τελικα.Το μονο θετικο ειναι οτι δεν ειναι απο αναγομωση.Μου ειχε πει τοτε ο ιδιος ο λαστιχας μου οτι αν τα βαλω δεν θα μεινω ευχαριστημενος και οτι τα συγκεκριμενα λαστιχα ειναι κυριως για επαγγελματικα αυτοκινητα (π.χ. nissan navara) 4χ4 που κανουν ομως και ταξιδια εξου και το ρηχο πελμα τους.Με λιγα λογια θα τα ευχαριστηθεις στο δρομο και στη βροχη αλλα για εκτος δεν λενε και πολλα.
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος draikos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 311
  • Φύλο: Άντρας
  • adventure animal!
Απ: Continental A/T
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 08, 2009, 23:45 »
agian,
πολυ καλα λαστιχα (εμπειριες αλλων τετρακινητων φιλων μου) με φοβερο κρατημα στην ασφαλτο αλλα ακριβουτσικα! Τα σκεφτομαι κι εγω σαν επιλογη κι απο προσφατη ερευνα αγορας για μαμα διασταση 470 ευρω (τιμη μετρητοις) στο Ζανια Λ. Βουλιαγμένης 74, Ελληνικό, Τηλ: 210 96 18 381 /210 9634 852

greenjimny... νομιζω οτι αναφερεσαι σε αλλο λαστιχο.

Αποσυνδεδεμένος agian

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 664
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Continental A/T
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 09, 2009, 10:16 »
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις ::) ::) ::)
Η πρώτη σκέψη είναι η καλύτερη. Η δεύτερη είναι η πιο φρόνιμη...