Αποστολέας Θέμα: αλλαγη δισκο πλατο στα 50.000χλμ?  (Αναγνώστηκε 5511 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος admin

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Άντρας
    • Jimnyclub.com
Απ: αλλαγη δισκο πλατο στα 50.000χλμ?
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 04, 2008, 09:55 »
Στο δικό μου που άλλαξα και έβαλα DAIKIN (Exedy) το συνολικό κόστος δεν πέρασε τα 140 Ευρώ. (Η αλλαγή έγινε στην Κατερίνη)

Για τον Centerforce υπάρχει ένα θέμα συμβατότητας που ρυθμίζεται με μια πατέντα αλλά τώρα να δώσεις πολλαπλάσιο ποσό για να υπολειτουργεί κάτι που αγόρασες? Ρίξτε και μια ματιά σε αυτό εδω το θέμα http://www.jimnyclub.com/forum/index.php/topic,787.0.html
Δουλεύει πάντως πολύ καλά.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 04, 2008, 10:00 από admin »
Jimnyclub.com

Αποσυνδεδεμένος wolf

  • Jimny
  • Μηνύματα: 441
Απ: αλλαγη δισκο πλατο στα 50.000χλμ?
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 04, 2008, 11:52 »
πρεπει να βγουν τα <αντιβαρα > απο τον centerforce για να μπει σε τζιμνι...αυτα ομως ειναι που κανουν ολη την δουλεια..
Μη διαπληκτίζεσαι με έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει στο τέλος λόγω εμπειρίας

Αποσυνδεδεμένος filippos_kos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: αλλαγη δισκο πλατο στα 50.000χλμ?
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 04, 2008, 12:29 »
Παίδες εγώ πριν λίγο καιρό που έψαχνα για το τι δίσκο να βάλω (τελικά έβαλα και εγώ DAIKIN - Exedy)
μου είχαν πει ότι μπορώ να βρω έναν ελαφρά μεταχειρισμένο daikin ή μαμά και να το
στείλω σε μάστορα να καρφώσει ''υλικό'' δηλαδή φώσφορο. Θα στείλω αυτόν που φοράω μόλις τον ''φάω''
Θά κόστισει πιο ακριβά από daikin και πιο φτηνά από centerforce και θα είναι λέει πολύ ''ενυσχιμένος'' αλλά και απότομος  roc2
Το έχει κάνει κανείς αυτό να μας πει την γνώμη του?


Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: αλλαγη δισκο πλατο στα 50.000χλμ?
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 04, 2008, 13:12 »
Φιλιππε, η απόδοση είναι καλή στη πατέντα αυτή, αλλά υπάρχει ο κίνδυνος να ξεκαρφωθεί το πρόσθετο κομμάτι.... το έχω ακούσει και αυτό... πιθανόν όμως να ήταν μεμονομένο περιστατικό....


Δες τι εγγύηση σου δίνουν....

Αποσυνδεδεμένος jimnakis

  • Jimny
  • Μηνύματα: 132
  • Φύλο: Άντρας
  • taz
Απ: αλλαγη δισκο πλατο στα 50.000χλμ?
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 04, 2008, 13:59 »
Παίδες εγώ πριν λίγο καιρό που έψαχνα για το τι δίσκο να βάλω (τελικά έβαλα και εγώ DAIKIN - Exedy)
μου είχαν πει ότι μπορώ να βρω έναν ελαφρά μεταχειρισμένο daikin ή μαμά και να το
στείλω σε μάστορα να καρφώσει ''υλικό'' δηλαδή φώσφορο. Θα στείλω αυτόν που φοράω μόλις τον ''φάω''
Θά κόστισει πιο ακριβά από daikin και πιο φτηνά από centerforce και θα είναι λέει πολύ ''ενυσχιμένος'' αλλά και απότομος  roc2
Το έχει κάνει κανείς αυτό να μας πει την γνώμη του?
απο οτι εχω καταλαβη εμεις που εχουμε jimny εχουμε μειονεκτημα απεναντι σε αλλα τσιπ...επιδη το jimny δεν εχει παει αμερικη..ετσι και ο δισκος :'(ωσο αφορα τους φτιαχτους δεν θα τον προτινα γιατι στο παρελθον ειχα μπλεξη με ενα ι.χ. bhe
off-road team