Αποστολέας Θέμα: ΑΛΛΑΓΗ CD  (Αναγνώστηκε 4709 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος annacr91

  • Jimny
  • Μηνύματα: 7
ΑΛΛΑΓΗ CD
« στις: Μάιος 21, 2008, 16:47 »
ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΜΟΛΙΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΗ...!ΕΧΩ ΕΝΑ JIMNY 2006.ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΡΕΛΛΑ.ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΨΑΧΝΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ CD ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΩ ΕΝΑ PIONEER ΠΟΥ ΕΧΩ (ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ)ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ CLARION ΠΟΥ ΦΟΡΑΕΙ EINAI ΦΑΡΔΥ ΕΝΩ ΤΟ PIONEER ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΕΥΕΙ ΑΛΛΟ ΤΟΣΟ ΑΠΟ ΚΑΤΩ...ΞΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΜΑΣΚΑ ΠΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΕΝΟ.ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΑΣΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ.ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΟΨΗ ΤΟΥ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗ ΒΡΩ??(ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΤΙ ΕΝΝΟΩ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ!)
ΥΓ.ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ SITE ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ...ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ! cl

Αποσυνδεδεμένος Majestix

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1712
  • Φύλο: Άντρας
  • Les Gaulois..
    • www.gaulois4x4.com
Απ: ΑΛΛΑΓΗ CD
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 21, 2008, 17:29 »
Στα περισσότερα αμάξια με εργοστασιακά ραδιοcd υπάρχουν πλαίσια για να "κάτσουν" τα μη εργοστασιακά...
Μπορείς να ρωτήσεις καταστήματα με ηχοσυστήματα...  :)
Majestix

Better 2 be Proactive... than Reactive....

http://www.gaulois4x4.com

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΑΛΛΑΓΗ CD
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 21, 2008, 18:46 »

Γεια σου και σενα φιλη μας annacr91 και βεβαια  <welc_ στο φοβερό αυτο CLUB και στο υπέροχα σχεδιασμένο και λειτουργικότατο site! 
Σε ευχαριστουμε πολυ για τα καλα σου λογια και πλεον, αυτη η πανελληνια παρεα, θα ειναι η δικη σου παρεα!!!

Χαρα μας να εχουμε ως φιλους τετοια ατομα, δηλαδη με τετοιο γουστο και επιλογη για το συγκεκριμενο αυτοκινητο!!!
Ειναι σιγουρο ομως, οτι για καλα... λασπωματα, θα πρεπει να περιμενουμε λιγακι, μιας και ο καιρος πλεον εχει τρελλαθει (εμεις τον εχουμε τρελλανει, αλλα λεμε τωρα...)!!!  >6599< >7911<

Μεσα στο καλοκαιρι, θα κανουμε συνεχεια ΣΚ ή ΠΣΚ με camping, κατασκηνωση κλπ κλπ,  >c082 >7936< loula k_ni >10841 >camp/ >sol/ <fish_ <sum083_ <sum088_ για οσους δεν θα ειναι σε διακοπες, οποτε θα εχουμε ευκαιρια να μοιραστουμε τις πρωτες μας ανταλλαγες αποψεων και απο κοντα...

Θα χαρουμε σιγουρα να σε δουμε ακομη και σε καποια συναντηση για καφε ή βολτουλα...

Οσο για το θεμα που σε απασχολει, οπως σου προειπε και ο majestix, σχεδον ολα τα καταστηματα που εγκαθιστουν στερεοφωνικα αυτοκινητων, εχουν τετοιες βασεις/θεσεις για τα μη εργοστασιακα μοντελα...

Να εισαι παντα καλα... 

Nικος Σιμος, κατα κοσμο Νicksi...    >ilov<

Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος annacr91

  • Jimny
  • Μηνύματα: 7
Απ: ΑΛΛΑΓΗ CD
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 21, 2008, 20:47 »
ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΤΕ...!ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΟ ΨΑΞΙΜΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕ ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΑΠΛΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΑΣΚΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ STAND BY ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΑΡΤΙΔΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ...(ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΑΥΤΟ)ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΒΑΛΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΑΠΛΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΕΙ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΠΙΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ Η' ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΣΕ ΦΑΣΗ ΣΤΟΚ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ...
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ....... yah!!!!!!!!!!!!!ΝΑ ΣΤΕ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ...!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΕΠΙΣΚΕΦΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ!

Αποσυνδεδεμένος Michalis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 620
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΛΛΑΓΗ CD
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 22, 2008, 00:42 »
Δοκίμασε την ΗΧΟΚΙΝΗΣΗ στον Γέρακα απέναντι απο το LIDL. Είναι πολύ εξυπηρετικοί και έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά σε ότι έχουν τοποθετήσει τα τελευταία 10 χρόνια στα αυτοκίνητα που είχα.
Η Suzuki σαν ανταλλακτικό δίνει την διαφορετική πρόσοψη για να τοποθετήσεις ηχοσύστημα του εμπορίου.Μια ερώτηση στην αντιπροσωπεία θα λύσει την απορία σου. Καλύτερα να παραγγείλεις το γνήσιο κομμάτι εκεί και να μην χάνεις τον χρόνο σου με τους ηλεκτρολόγους της γειτονιάς που δεν ξέρουν τι τους γίνεται  ;)
Respect a man's car and he will respect you

Αποσυνδεδεμένος annacr91

  • Jimny
  • Μηνύματα: 7
Απ: ΑΛΛΑΓΗ CD
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 22, 2008, 01:52 »
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΙΧΑΛΗ !ΑΝ ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΘΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΓΙΑ ΗΧΟΚΙΝΗΣΗ...ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΟΝΤΩΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΨΑΧΝΩ ΜΙΑ ΜΑΣΚΑ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΙ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟΥ CD ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΟΜΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΕΙ ΧΩΝΕΥΤΟ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ.ΕΝΩ Η SUZUKI ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΣΚΕΛΕΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΤΟ ΑΛΛΟ (ΜΙΑ ΒΑΣΗ).ΠΑΝΤΩΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ ...!

Αποσυνδεδεμένος VaL

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
  • Ανήκω παντού και πουθενά.....
    • F.B.
Απ: ΑΛΛΑΓΗ CD
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 22, 2008, 08:45 »
Δοκίμασε στον Καλογερόπουλο, www.kalogeropoulos.gr , έχει πάντα απ'όλα, αλλιώς επιδεί έχω μια έμμεση σχέση με το χώρο πες με να ρωτήσω σε κανα 2 μέρη.

>-= Seriously Playful =-<

Δεν εχω να σου δόσω ARB διαφορικά,
εσύ αν έχεις Jimny εγώ έχω καρδιά........ :D

Αποσυνδεδεμένος annacr91

  • Jimny
  • Μηνύματα: 7
Απ: ΑΛΛΑΓΗ CD
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 22, 2008, 16:37 »
ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΡΙΞΑ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΑ JIMNY.ΘΑ ΠΑΡΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΗΛ. ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ VAL!ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΔΕ ΘΑ ΜΕ ΧΑΛΟΥΣΕ...ΕΓΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ 2 DIN ΜΑΣΚΑ.ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!! >c033<

Αποσυνδεδεμένος SotoS_R

  • Jimny
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΛΛΑΓΗ CD
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 23, 2008, 09:49 »
Αν καταλαβα καλα θελεις να βγαλεις το μαμισιο Clarion(1 Din) και να βαλεις ενα rcd (2 din)..αν ειναι ετσι στο ελευθερο εμποριο δεν θα βρεις κατι για Jimny μιας και εγω εψαχνα απεγνωσμενα σε aftermarket λυση και τελικα τα βρηκα απο την αντιπροσωπεια στον Κηφισσο. Τα κομματια που πρεπει να σου δωσουν ειναι 3: το μεσαιο κομματι του ταμπλο, η θηκη που μπαινει κατω απο το 1 Din και η μεταλλικη βαση!
Ολα μαζι κοστιζουν 56€..Τηλ για να ρωτησεις:210-5788000

Αποσυνδεδεμένος annacr91

  • Jimny
  • Μηνύματα: 7
Απ: ΑΛΛΑΓΗ CD
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 23, 2008, 13:27 »
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ SOTO!!!!!!!!!!!!ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος frankie

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΛΛΑΓΗ CD
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 23, 2008, 15:58 »
Καλόγερόπουλος Ηχοσυστήματα στο ζωγράφο. Σίγουρα θα σου βρεί! Έχει σελίδα και στο ιντερνετ  με πλήρη κατάλογο προιόντων!
Δεν μπορώ να προχωρήσω , με τραβούν τα @@ πίσω!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος annacr91

  • Jimny
  • Μηνύματα: 7
Απ: ΑΛΛΑΓΗ CD
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 23, 2008, 19:29 »
ΜΑΛΛΟΝ ΕΒΓΑΛΑ ΑΚΡΗ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙ ..ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ...!

Αποσυνδεδεμένος annacr91

  • Jimny
  • Μηνύματα: 7
Απ: ΑΛΛΑΓΗ CD
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 27, 2008, 12:43 »
ΤΕΛΙΚΑ ΒΙΑΣΤΗΚΑ...ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΙ!!!!

Αποσυνδεδεμένος jimm

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 24
Απ: ΑΛΛΑΓΗ CD
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 27, 2008, 19:16 »
κανε οτι σου λεει ο σωτος μη ψαχνεισ για απλο πλαισιο, το εκανα και δεν βρικα τπτ, παρε ολεσ τισ αντιπροσωπειες μεχρι να βρεισ σε καποια, εγω βρικα απο θεσ/νικη

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: ΑΛΛΑΓΗ CD
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 17, 2008, 15:26 »
Πολυ αργα βεβαια αλλα τωρα διαβασα το θεμα.Επειδη ετυχε να βαλω και εγω 2DIN στερεοφωνικο σας απαντω.Τα porsche cayenne εχουν τετοιες βασεις που ταιριαζουν στο jimny (οσα εχουν ηδη 2din στερεοφωνικα).Εγω πηρα τη βαση αυτη απο ιμιτασιον αντ/κα της porsche 40euro.
Nobody is perfect...except the captain!!!!