Αποστολέας Θέμα: Παραλειπομενα απο: Μoto - προτασεις για τα νεα μας μπλουζακια...  (Αναγνώστηκε 3614 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος JPat

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • ΡΕΘΥΜΝΟ-ΚΡΗΤΗ
Απ: Μoto - προτασεις για τα νεα μας μπλουζακια...
« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 01, 2008, 16:02 »
@jpat : sorry man, μη μου κρατήσεις κακία αλλά νομίζω οτί είναι πιο αντιπροσωπευτικό κάτι πιο wild!  >:D :-* ;)
Ενώ κάτι σαν το you go faster i go everywhere είναι ότι πρέπει!ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΨΗΦΙΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ, ε φανταστικοί υπέροχοι λατρεμένοι συμφορουμίτες?!?!! >191 >191

Όλα καλά Ζιζίκα. Η άποψη σου είναι σεβαστή παρόλο που διαφωνούμε.  ;)
Το συγκεκριμένο μοτο πιστεύω ότι ειναι πολύ καλό για να κάνουμε το Φόρουμ και τη παρέα μας μεγαλύτερη, με αυτό το σκεπτικο εξάλλου το έγραψα. Απευθύνεται στη συντριπτική πλειοψηφεία των εν Ελλάδι κατόχων Jimny, οι οποίοι έχουν πλήρη άγνοια όσον αφορα στις δυνατότητες που έχει και τις εμπειρίες που μπορεί να τους προσφέρει το γλυκουλίνούτσικο τζιπάκι τους... lol

Όλοι αυτοι οι άνθρωποι που θα μας πετύχουν στη ταβέρνα ή τη καφετέρια, αν δουν κάποιο σύνθημα του τύπου...

"Μπ@ρμπ@ κ@ν3 στΗ π@ντ@ μη σ00 π@τήσω το χρ3πΙ με τ0n τ00b@nIasm3n0 μ00 Jimnaro!" www.jimnyclub.com  roc2

...εεεμ, κάτι μου λέει ότι το να επισκεπτούν το Φορουμ μας δε θα είναι η πρώτη τους προτεραιότητα...
Είμαι όπως καταλαβαίνεις της άποψης ότι η πρώτη προσέγγιση σε κάποιον/α άπειρο/η, θα πρεπει να είναι όσο γίνεται πιο ήπια για να μην σχηματιστεί η εντύπωση (σε αυτούς που δε γνωρίζουν και ας μη ξεχνάμε οτι όλοι μας υπήρξαμε τέτοιοι κάποτε) οτι "Ετούτοι επαέ είναι Κάγκουρες! Σιγα μη μπω και στο site τους!".

Τελικά αυτό που πρεπει να αποφασισουμε πριν ψηφίσουμε είναι σε ποιον θέλουμε να απευθύνεται το σύνθημα. Σε εμάς που είμαστε ήδη μέλη του jimnyclub, ή στους ανθρώπους εκτός της παρέας μας.  ;)

Φιλικά, Γιάννης Ρέθυμνο.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 01, 2008, 16:19 από JPat »

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Μoto - προτασεις για τα νεα μας μπλουζακια...
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 01, 2008, 18:15 »
Στη WIND δουλεύεις ρε παληκάρι?? ha lol lol
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Συνονόματε απο το Ρεθυμνο , είναι αρκετοί οι εν Ελλάδι που γνωρίζουν τι μπορεί να κάνει το Jimny, και ας μην μπένουν σε φορουμ γενικά, στο παρών ή στου gr, μιας και το όνομα jimnyclub έκανε την εμφάνιση του αρχές του 2004.
Ρικε μια ματιά και στα άλλα φόρα του χώρου της τετρακίνησης, σε αγώνες και θα δείς.
Το "you can go fast, i can go everywere" ακουγεται καλό πάντως ;D
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος JPat

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • ΡΕΘΥΜΝΟ-ΚΡΗΤΗ
Καλησπέρα Γιάννη από Εύβοια! Διαβάζοντας την απαντηση σου δε βλέπω να διαφωνούμε πουθενα αλλού, εκτός από την επιλογή του μοτο lol . Στο ποστ μου αναφερω οτι η συντριπτική πλειοψηφια δε γνωρίζει, ενώ στο δικό σου διαβάζω οτι αρκετοί γνωρίζουν και ας βρίσκονται εκτος φόρουμ. Προσωπικά, με μια πρωτη αναγνωση δε βλέπω να αναιρεί η μια αποψη την άλλη. Όσον αφορά την αναφορα του .com και του .gr, με μπερδεύει λίγο το ποστ σου. Εάν εκανα κάποια λάθος αναφορα στην άνωθεν απαντηση μου, δεν έγινε ηθελημένα.

Επί της ουσίας τώρα. Με το ποστ μου δε θεωρώ οτι μειώνω καποια άλλη πνευματική συνεισφορα απο αυτες που έγιναν εως τωρα σχετικα με το συνθημα στα καινουρια μπλουζακια. Αν σε κάποια μελη δημιουργηθηκε αυτη η εντυπωση, τοτε έχουν την συγγνωμη μου και τη ειλικρινή διαβεβαίωση ότι δεν είχα σκοπο να μειώσω τη δική τους συνεισφορά, αλλά απλά να υπερασπιστώ το δικό μου σκεπτικό. Εξάλλου από τα Thread που έχω διαβάσει εώς τώρα στο Φόρουμ, μου δημιουργήθηκε η εντύπωση ότι και εσύ Γιάννη δε θα αφηνες ένα Ποστ που ασκεί (σεβαστή) κριτική σε κάποιο Ποστ σου να περάσει "στο ντούκου", χωρίς να εξηγησεις τουλάχιστον το σκεπτικο βάσει του οποίου έγραψες ότι έγραψες. Αυτό λοιπόν προσπαθησα να κάνω και εγώ παραπάνω. Τώρα αν το έκανα επιτυχημένα ή αποτυχημένα, δε θα το κρίνω εγώ, αλλα εσείς.   :-[

Όσον αφορά το "You go faster, I go everywhere!", οφείλω να πω ότι κι εμενα μου αρέσει, όπως και αρκετα άλλα συνθήματα. Απλά δε θα το ψήφιζα γιατι μου φαίνεται λίγο αλλαζονικό. Λες κι έχω ανάγκη να "την πω" σε όλα τα γρήγορα, "φτιαγμένα" αυτοκίνητα που κυκλοφορούν στην ασφαλτο και από τα οποία το Jimny (και κατ'επεκταση και ο οδηγος του) παίρνει την "εκδίκηση" του στο χώμα. Tο σκεπτικό αυτό, γενικά είναι γ@μάτο και πιθανότατα θα το χρησιμποιήσω και ως επιχείρημα σε κάποια μελλοντική συγκριση μεταξύ ενός Jimny και ενός κανονικού αυτοκινήτου ( j12 ), απλά δε θα το έγραφα ποτέ πάνω στο ρούχο μου.  :)
Αντιθέτως, την αγάπη μου για τη φύση και τη διαβεβαίωση προς όποιον διαβάζει το μηνυμα στο ρούχο μου, ότι συμμετέχοντας στη παρέα μας (και στις "ανωριμότητες" βεβαίως βεβαίως lol ) θα γνωρίσει καλύτερα τον εαυτό του, είναι κάτι που θα το "επικοινωνούσα" πολύ πιο άνετα στους γύρω μου. Αυτό βέβαια, είναι θέμα προσωπικής επιλογής και δε σημαίνει ότι οι διαφορετικές απόψεις είναι λάθος απόψεις, κάθε άλλο!

Ότι και αν επιλέξετε στο τέλος για να μας συντροφεύει στις εξορμήσεις μας, συγχαρητηρια και μπράβο σε όλους και όλες για τη συνεισφορά τους!  cl

Φιλικά,
Γιάννης (JPat)  ;D

Αποσυνδεδεμένος ZIZIKA

  • Jimny
  • Μηνύματα: 403
  • Φύλο: Γυναίκα

Επί της ουσίας τώρα. Με το ποστ μου δε θεωρώ οτι μειώνω καποια άλλη πνευματική συνεισφορα απο αυτες που έγιναν εως τωρα σχετικα με το συνθημα στα καινουρια μπλουζακια. Αν σε κάποια μελη δημιουργηθηκε αυτη η εντυπωση, τοτε έχουν την συγγνωμη μου και τη ειλικρινή διαβεβαίωση ότι δεν είχα σκοπο να μειώσω τη δική τους συνεισφορά, αλλά απλά να υπερασπιστώ το δικό μου σκεπτικό. Εξάλλου από τα Thread που έχω διαβάσει εώς τώρα στο Φόρουμ, μου δημιουργήθηκε η εντύπωση ότι και εσύ Γιάννη δε θα αφηνες ένα Ποστ που ασκεί (σεβαστή) κριτική σε κάποιο Ποστ σου να περάσει "στο ντούκου", χωρίς να εξηγησεις τουλάχιστον το σκεπτικο βάσει του οποίου έγραψες ότι έγραψες. Αυτό λοιπόν προσπαθησα να κάνω και εγώ παραπάνω. Τώρα αν το έκανα επιτυχημένα ή αποτυχημένα, δε θα το κρίνω εγώ, αλλα εσείς.   :-[



Πραγματικά δε νομίζω ότι έθιξες κάποιον ,εδώ ο καθένας εκφράζει τη γνώμη του
η οποία εφόσον συμβαδίζει με τους κανονισμούς του forum είναι απολύτως σεβαστή
αλλά και απαραίτητη για την ύπαρξη διαλόγου! Γι'αυτό υπάρχουν και οι mods βέβαια!
Και σε τιμάει το γεγονός ότι παραθέτεις μια σειρά επιχειρημάτων και όχι την αποψή
σου στεγνά!  cl Ελπίζω ότι κι εγώ δεν παρεξηγήθηκα από το προηγούμενο post μου
που φαίνεται λίγο κάφρικο, αλλά εκφράζει μια πιο κωμική διάθεση καθώς και το
προσωπικό μου στυλ όταν γράφω σε κάποιο forum (= χυμαδιό κατασταση δλδ) yah j12


Όσον αφορά το "You go faster, I go everywhere!", οφείλω να πω ότι κι εμενα μου αρέσει, όπως και αρκετα άλλα συνθήματα. Απλά δε θα το ψήφιζα γιατι μου φαίνεται λίγο αλλαζονικό. Λες κι έχω ανάγκη να "την πω" σε όλα τα γρήγορα, "φτιαγμένα" αυτοκίνητα που κυκλοφορούν στην ασφαλτο και από τα οποία το Jimny (και κατ'επεκταση και ο οδηγος του) παίρνει την "εκδίκηση" του στο χώμα. Tο σκεπτικό αυτό, γενικά είναι γ@μάτο και πιθανότατα θα το χρησιμποιήσω και ως επιχείρημα σε κάποια μελλοντική συγκριση μεταξύ ενός Jimny και ενός κανονικού αυτοκινήτου ( j12 ), απλά δε θα το έγραφα ποτέ πάνω στο ρούχο μου.  :)
Αντιθέτως, την αγάπη μου για τη φύση και τη διαβεβαίωση προς όποιον διαβάζει το μηνυμα στο ρούχο μου, ότι συμμετέχοντας στη παρέα μας (και στις "ανωριμότητες" βεβαίως βεβαίως lol ) θα γνωρίσει καλύτερα τον εαυτό του, είναι κάτι που θα το "επικοινωνούσα" πολύ πιο άνετα στους γύρω μου. Αυτό βέβαια, είναι θέμα προσωπικής επιλογής και δε σημαίνει ότι οι διαφορετικές απόψεις είναι λάθος απόψεις, κάθε άλλο!



Το σκεπτικό μου απέχει πολύ από το να τη βγώ σε κάποιον κάγκουρα που στην τελική ποιος τον χ**** τον μακάκα(?!?)που λέει
κι ο φίλτατος Λαζόπουλος!! ¶σε που οι μισοί από αυτούς δεν έχουν ιδέα τι πάει να πεί οδήγηση και καταλήγουν το super WOW
καραφτιαγμένο αμαξάκι τους λαμπόγυαλο σε κάποιο διάζωμα!μουαχαχαχα.. 87  Σιγά μην κάτσω λοιπόν ν' ασχοληθώ με την πάρτη
τους!Για να περάσω και στη δική μου επιχειρηματολογία τώρα, το όλο concept έχει να κάνει με το να ιντριγκάρεις τον απέναντί
σου να σ' ακολουθήσει! Σκέψου κάτι σα να του κλείνεις πονηρά το μάτι ;) >c033< ακριβώς επειδή στην Ελλάδα έχει προωθηθεί
πολύ περισσότερο η νοοτροπία του γρήγορου αμαξιού -ενώ θα έπρεπε να ισχύει το αντίστροφο βάσει της γεωγραφίας και της οδικής
υποδομής!
Ένα 2ο σημείο που θέλω να τονίσω είναι η άμεση εξάρτηση της αποδοτικότητας οποιουδήποτε συνθήματος με το μέγεθός του! Ο
γενικός κανόνας που ισχύει είναι ότι πρέπει να είναι όσο το δυνατό μικρότερο, ώστε να αποτυπώνεται στο μυαλό πιο εύκολα και
να διαβάζεται πιο γρήγορα, ενώ ταυτόχρονα πρέπει να είναι "δυνατό", δλδ σχεδόν να προστάζει τον αναγνώστη! (Τι στα κομμάτια?!?
19 έγραψα πανελλήνιες έκθεση, έμαθα και κάτι τουλάχιστον! lol ) Εδώ βέβαια θα σου αναγνωρίσω κάποιο δίκιο γιατί εξαρτάται και
από τα γενικά χαρακτηριστικά του συνόλου που απευθύνεσαι και στην εν λόγω κατάσταση σημαντικό ρόλο παίζει η ηλικία! Θεωρώ
όμως ότι το target group μας πρέπει να είναι δραστήρια άτομα που θα έχουν διάθεση για παρέα και περιπέτειες και ως εκ τούτου
άτομα που θα πισθούν αμέσως από ένα σύνθημα ...i go everywhere --> φτάσε κι εσύ εκεί!
Για να γίνω πιο παραστατική, φαντάσου το σκηνικό : προχθές με άφησε στη σχολή ο off_road pet με το jimny που έσταζε λάσπη!
Και φυσικά γύρισαν όλοι οι φοιτητές και μας χάζευαν..Σκέψου να εσκαγα μύτη με μπλουζάκι με το μοτο που λες..Τα παιδιά μέχρι
να το διαβάσουν θα είχαν ψιλοβαρεθεί..Ενώ με το you go faster i go everywhere το μυαλό τους θα έκανε άπειρους συνειρμούς του
τύπου μα καλά που μπορεί να πηγαίνουν??!!!!!???
Έτσι το βλέπω εγώ που ψήθηκα με την τρέλα και με τη σειρά μου έψησα και άλλους! a105
www.braters.gr
ΠΑΡΚΑΡΕ ΚΑΙ ΞΕΚΑΒΑΛΑ ΜΗ ΣΕ ΓΡΑΨΟΥΝΕ ΡΕΕΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος cybertaz

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 286
  • Φύλο: Άντρας
  • σπίτι μου....ο βυθός!
    • Sea gate Club
ρε παιδια ποιος σβηνει απαντησεις και φαινεται οτι εγω μιλαω μονος μου πιο κατω?  ??? ???

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
 lol 87 87 87 ρεεεεεεεεεεεεεε Τακηηηηηηηηηηη...  κανεις δε σου σβηνει τις απαντησεις... αλλα σε εκεινο το θεμα, ειναι ΜΟΝΟ τα σλογκαν... τα σχολια και οτιδηποτε αλλο, ειναι στο παρον θεμα...  ha lol lol lol  87 87



ΥΓ. Τελικα δε πας και σε ενα νευρολογο μηπως τελικα μιλας μονος σου? ? ?     lol lol lol lol

Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος cybertaz

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 286
  • Φύλο: Άντρας
  • σπίτι μου....ο βυθός!
    • Sea gate Club
ναι βρε παιδια αλλα εγω απαντησα σε ποστ που ελεγε τι να φορανε οι αντρες......και απαντησα το πιο κατω....και τωρα υπαρχει μονο το δικο μου και οχι το αλλο ποστ??????  bhe ρε με δουλευετε ?????

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !


Tακη... και το αλλο υπαρχει, αλλα στη θεση του (στο αλλο θεμα), επειδη εκεινο ειναι προτεινομενο σλογκαν και οχι σχολιο...
  ;)
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος cybertaz

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 286
  • Φύλο: Άντρας
  • σπίτι μου....ο βυθός!
    • Sea gate Club
βρε Νικο μου το τσεκαρα αλλα εκει δεν υπαρχουν τα ποστ μου ουτε του αλλου φιλου που του απαντησα. Σε αυτο ειναι. Εκτος και αν εχει δικαιωμα το μελος να σβηνει ποστ απο μονο του.....η τοτε του εκανε πληρη τροποποιηση !!!!

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !


Τακη...  εκει ΔΕΝ πρεπει να υπαρχουν τα ποστ σου που ειναι σχολια μονο...  εκει ειναι καθαρα, οι προτασεις για σλογκαν, και ΜΟΝΟ...
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος cybertaz

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 286
  • Φύλο: Άντρας
  • σπίτι μου....ο βυθός!
    • Sea gate Club
αυτο λεω και γω εδω σε αυτο HERE πρεπει να ειναι αλλα μαλλον ο γραφων τα τροποποιησε.........

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !

 lol lol lol cl cl cl  Ε καλα... τοτε θα στα εξηγησω απο κοντα, γιατι μας βλεπω να γεμιζουμε καμμια 10ρια σελιδες...  ha lol lol lol
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος cybertaz

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 286
  • Φύλο: Άντρας
  • σπίτι μου....ο βυθός!
    • Sea gate Club
δε πιστευω να μην εχει χωρο ο  server??? εγω αλλαξα και καθαρισα απο θεματα τετοια....
προτεινω να το συνεχισουμε μεχρι να βαρεθουν να μας διαβαζουν
- ητανε εδω σου λεω
- οχι ειναι στο αλλο
- αφου ουτε στο αλλο ειναι
- ειναι
- μα καλα πως ειναι αφου δεν υπαρχει
- ειναι σου λεω
- αφου εγω εδω απανταγα πως πηγαιναν στο αλλο?
......................  bhe 0_21

 ha ha ha ha ha

Αποσυνδεδεμένος agian

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 664
  • Φύλο: Άντρας
δε πιστευω να μην εχει χωρο ο  server??? εγω αλλαξα και καθαρισα απο θεματα τετοια....
προτεινω να το συνεχισουμε μεχρι να βαρεθουν να μας διαβαζουν
- ητανε εδω σου λεω
- οχι ειναι στο αλλο
- αφου ουτε στο αλλο ειναι
- ειναι
- μα καλα πως ειναι αφου δεν υπαρχει
- ειναι σου λεω
- αφου εγω εδω απανταγα πως πηγαιναν στο αλλο?
......................  bhe 0_21

 ha ha ha ha ha

-να μπω και εγώ στην κουβέντα να μεγαλώσει κι άλλο το ποστ ?  ha ha ha-
Η πρώτη σκέψη είναι η καλύτερη. Η δεύτερη είναι η πιο φρόνιμη...