Αποστολέας Θέμα: Μην κάνεις ποτέ τον έξυπνο χωρίς να ξέρεις.  (Αναγνώστηκε 1173 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος FIREFIGHTER

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
Παίδες καλημέρα.
Λοιπόν σήμερα αποφάσισα να πλύνω το jimny(ναι γίνετε κι'αυτό δυο τρείς φορές το χρόνο lol) καθώς το είχα ξεβγάλει με νερό, και ετοιμαζόμουν να το στεγνώσω με ένα δέρμα,(είπα να κάνω σωστή δουλειά)περνάει ένας μπάρμπας,μην παιδεύεσε παιδάκι μου μου λέει,άστο να στεγνώσει και μετά βάλε σ'ένα κουβά λίγο νερό με ξύδι, βούτα το δέρμα μέσα, πέρασε  το αυτοκίνητο, και θα φύγουν όλες οι στάμπες.
Τι λες ρε μπάρμπα του λέω, τι το πέρασες το αυτοκίνητο σαλάτα,και άρχισα να τον κοροιδεύω και να γελάω.Μη γελάς ρε κωλόπαιδο μου λέει, κανε αυτο που σου είπα, κι αν δεν βγούν οι στάμπες, θα έρθω να στο καθαρίσω εγώ.Αφήνω το αυτοκίνητο στον ήλιο,και γυρίζω μετα απο κανένα μισάωρο.Όπως γυρίζω τι να δω,μάλλον δεν το είχα ξεβγάλει καλά και το αυτοκίνητο απο μαύρο είχε αλλάξει χρώμα.Ρε καρ....λη μπάρμπα λέω ετοιμάσου για πλύσιμο.Καθώς πήγαινα προς το σπίτι του(μένει λίγο πιο κάτω μένα),το ξανακέφτομαι και λέω, δεν κάνω αυτό που μου είπε,τι έχω να χάσω.
Βάζω λοιπόν σ'ενα κουβά, ενα λίτρο περίπου νερο, και μισό μπουκάλι ξύδι,και σκεφτόμενος τι μ@λ@κίες κάνω, βουτάω το δέρμα και αρχίζω να καθαρίζω.Παιδιά έπαθα πλάκα, οχι μόνο έβγαζε τα πάντα μ'ενα πέρασμα, αλλά οταν τελείωσα, το αυτοκίνητο γυάλιζε λες και το είχα περάσει με κερί.
Ηθικό δίδαγμα: Μήν κάνεις ποτέ τον έξυπνο χωρίς να ξέρεις. 0_21 0_21 0_21 0_21             
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 22, 2008, 18:43 από gc »

Αποσυνδεδεμένος Eriana

  • Jimny
  • Μηνύματα: 13
Απ: Μην κάνεις ποτέ τον έξυπνο χωρίς να ξέρεις.
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 22, 2008, 14:00 »
Η δικιά μου ιστορία είναι πιο αστεία....
Εγώ το πήγα σε ένα βενζινάδικο...και μου λένε...αν το γεμίσεις...θα στο πλύνουμε δωρεάν....
και λέω κι εγώ...δεν μου αρέσει να το πλένω με βούρτσες για να μην χαλάσει το χρώμα....και μου λένε...θα στο πλύνουμε αλλά όχι στο μηχάνημα...λέω κι εγώ μιας και δεν έχω χρόνο τον τελευταίο καιρό...να μου το πλύνουν να γυαλίζει..!!!
αλλά επειδή χρησιμοποιούσαν χημικά και στα πλαστικα των φρυδιών...και επειδή χρησιμοποιούσαν το πιεστικό σε κοντινή απόσταση....την πάτησα!!! Έφυγε το χρώμα...!!! και τώρα πρέπει να το πάω στον φανοποιό για να το φτιάξει...καημένε μου μπέμπη...!!!!
Αλλά αύριο θα το πλύνω και θα χρησιμοποιήσω το ξύδι που είπες...!!! Να δω τι θαύματα κάνει!!!!

Ευχαριστούμε που μοιράστηκες την συμβουλή του γέρου...!!!

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μην κάνεις ποτέ τον έξυπνο χωρίς να ξέρεις.
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 22, 2008, 18:06 »
Για ρωτήστε τη Denise πόσες χρήσεις έχει βρει για το ξύδι...... μέχρι και τα χαλιά κάνει......
(ελπίζω όχι με balsamico)


Αποσυνδεδεμένος russo

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 984
  • www.jimnyclub.com
Απ: Μην κάνεις ποτέ τον έξυπνο χωρίς να ξέρεις.
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 23, 2008, 22:14 »
μέχρι και τα χαλιά κάνει......

Έμ πέστο ντε και τόσο καιρό μου πότιζε ξύδια ο Μάχος το "συνοδηγό"  και γινόταν χαλί .  bhe

Υ.Γ. Συνοδηγέ είδες ε, δεν ανέφερα όνομα.
Γιώργος Ρούσσος

Αποσυνδεδεμένος kranas (x-nikos)

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 715
  • Φύλο: Άντρας
  • www.jimnyclub.com
Απ: Μην κάνεις ποτέ τον έξυπνο χωρίς να ξέρεις.
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 24, 2008, 19:17 »
Ερχεται η ωρα σου  !!!!! πλησιαζει η μερα!!!!! cl cl
Ας το καλαμπουρίσουμε ρε παιδιά!!!! κάνει καλό!!!!

Αποσυνδεδεμένος FADOM

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 72
Απ: Μην κάνεις ποτέ τον έξυπνο χωρίς να ξέρεις.
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 25, 2008, 02:09 »
Παίδες καλημέρα.
Λοιπόν σήμερα αποφάσισα να πλύνω το jimny(ναι γίνετε κι'αυτό δυο τρείς φορές το χρόνο lol) καθώς το είχα ξεβγάλει με νερό, και ετοιμαζόμουν να το στεγνώσω με ένα δέρμα,(είπα να κάνω σωστή δουλειά)περνάει ένας μπάρμπας,μην παιδεύεσε παιδάκι μου μου λέει,άστο να στεγνώσει και μετά βάλε σ'ένα κουβά λίγο νερό με ξύδι, βούτα το δέρμα μέσα, πέρασε  το αυτοκίνητο, και θα φύγουν όλες οι στάμπες.
Τι λες ρε μπάρμπα του λέω, τι το πέρασες το αυτοκίνητο σαλάτα,και άρχισα να τον κοροιδεύω και να γελάω.Μη γελάς ρε κωλόπαιδο μου λέει, κανε αυτο που σου είπα, κι αν δεν βγούν οι στάμπες, θα έρθω να στο καθαρίσω εγώ.Αφήνω το αυτοκίνητο στον ήλιο,και γυρίζω μετα απο κανένα μισάωρο.Όπως γυρίζω τι να δω,μάλλον δεν το είχα ξεβγάλει καλά και το αυτοκίνητο απο μαύρο είχε αλλάξει χρώμα.Ρε καρ....λη μπάρμπα λέω ετοιμάσου για πλύσιμο.Καθώς πήγαινα προς το σπίτι του(μένει λίγο πιο κάτω μένα),το ξανακέφτομαι και λέω, δεν κάνω αυτό που μου είπε,τι έχω να χάσω.
Βάζω λοιπόν σ'ενα κουβά, ενα λίτρο περίπου νερο, και μισό μπουκάλι ξύδι,και σκεφτόμενος τι μ@λ@κίες κάνω, βουτάω το δέρμα και αρχίζω να καθαρίζω.Παιδιά έπαθα πλάκα, οχι μόνο έβγαζε τα πάντα μ'ενα πέρασμα, αλλά οταν τελείωσα, το αυτοκίνητο γυάλιζε λες και το είχα περάσει με κερί.
Ηθικό δίδαγμα: Μήν κάνεις ποτέ τον έξυπνο χωρίς να ξέρεις. 0_21 0_21 0_21 0_21             

Πολυ σωστος ο μπαρμπας και το κολπακι με το ξυδι πολυ απλο και αρκετα διαδεδομενο. Με τον ιδιο τροπο γινονται ολα τα ποτηρια στα καλα εστιατορια  ;)