Αποστολέας Θέμα: ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ JIMNY  (Αναγνώστηκε 48364 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ JIMNY
« Απάντηση #75 στις: Απρίλιος 04, 2008, 15:25 »
Πάντως η απόφασή μου είναι οριστική. Jimny. Mαύρο ή γρί μεταλλικό.  :)
Ακούω παίδες....
Μαύρο,μαύρο ,φαίνεται και η λάσπη πάνω του  j12

cool beige και τα μυαλαστα κάγκελα   a105 a105 a105
φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ JIMNY
« Απάντηση #76 στις: Απρίλιος 04, 2008, 15:34 »


Να το παρεις σε καποιο χρωμα ανοικτο, οποτε να φαινεται καλα η "λασπι" αποχρωση/χρωμα με τις "γρατζουνι" ανταυγειες που θα εχει μετα απο τις... καλες βολτες μας!!!
   ;) lol lol yah
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος off_road pet

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ JIMNY
« Απάντηση #77 στις: Απρίλιος 04, 2008, 15:46 »
Παρτο χρησαφι για κρηβεις την λασπη
Προσφέρομαι για λασπόλουτρο

Αποσυνδεδεμένος Dk

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ JIMNY
« Απάντηση #78 στις: Απρίλιος 04, 2008, 15:48 »
Δηλαδή εσείς έχετε σκοπό να με κάνετε...ορειβάτη, αν κατάλαβα έτσι;
Κι εγώ που έλεγα πως τώρα θα...σοβαρευτώ!!!
ΑΧ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥΝΑ ΑΛΛΟΥ!!!

Αποσυνδεδεμένος verse

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 1657
  • Φύλο: Άντρας
    • Web Applications & Information Systems
Απ: ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ JIMNY
« Απάντηση #79 στις: Απρίλιος 04, 2008, 16:16 »
Δηλαδή εσείς έχετε σκοπό να με κάνετε...ορειβάτη, αν κατάλαβα έτσι;
Κι εγώ που έλεγα πως τώρα θα...σοβαρευτώ!!!

Και ποιος σου είπε ότι δεν θα σοβαρευτείς??? Εδώ μέσα σοβαροί είμαστε όλοι, αλλά λίγο παραπάνω τρελοί, και ως γνωστόν η τρέλα πάει στα βουνά!!!!!!!!!
fanis
www.b2bweb.gr - Web Applications & Information Systems

Αποσυνδεδεμένος agian

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 664
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ JIMNY
« Απάντηση #80 στις: Απρίλιος 04, 2008, 16:21 »
Να σοβαρευτείς ?  lol lol lol
Τώρα αρχίζει η τρέλα ....
 _circle>
 _0491>
 >camp/ <fish_ >e0140< >7240<
 >glentia> >ilov<
Η πρώτη σκέψη είναι η καλύτερη. Η δεύτερη είναι η πιο φρόνιμη...

Αποσυνδεδεμένος Dk

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ JIMNY
« Απάντηση #81 στις: Απρίλιος 04, 2008, 16:33 »
Που τα βρήκες Agian αυτά τα εικονίδια;  cl  Καταπληκτικά! Ακόμα γελάω!!!  lol  lol  lol  lol  lol  lol
Καλά, έριξα μια ματιά στις φωτογραφίες από τις εκδομές που έχετε κάνει! Τα κάνατε τανκς τα τζιμνάκια! Κρίμα που δεν θα προλάβω να έρθω στην ορεινή Κορινθία! Στην Γκούρα ήταν το 1999 διορισμένη η γυναίκα μου και την είχαμε γυρίσει όλη. Αλλά με κανονικό αυτοκίνητο. Τώρα φαντάζομαι ότι με τα τζίμνια θα πάτε εκεί που δεν έχει πάει ούτε ο Θεός! Βάλτε τουλάχιστον καμιά φωτό να χαρούμε εμείς τα ψάρια! Μέχρι να πάρουμε το δικό μας τζίμνι!
ΑΧ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥΝΑ ΑΛΛΟΥ!!!

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ JIMNY
« Απάντηση #82 στις: Απρίλιος 04, 2008, 20:12 »

Επειδή όμως στις μπαγκαζιέρες υπάρχουν διάφορα μεγέθη, ποια είναι η ιδανική για το Jimny; IronMan (Γιάννη) είδα σε μια φωτογφραφία σου τη δική σου μπαγκαζιέρα και μου φάνηκε πολύ μεγάλη! Νομίζω ότι υπάρχει και μικρότερη, έτσι δεν είναι; Μικρότερο μεγεθος, μικρότερο πρόβλημα αεροδυναμικής, έτσι δεν είναι;
Σε τι τιμές παίζουν;  t4
Πάντως η απόφασή μου είναι οριστική. Jimny. Mαύρο ή γρί μεταλλικό.  :)
Ακούω παίδες....

Dk καλως όρισες στα Jimny lol
H μπαγκαζιέρα που είδες, είναι στα 350l Discovery της G3 χμμ αν θυμάμε καλά για το ποσό την είχα πάρει γύρω στα 250€ χωρίς τις ράγες το 2002 απο την xtreme.

Σημερα κάνεις το εξείς απλό αν δέν θέλεις να δώσεις πολλά χρήματα για να πας σε κάτι επώνυμο.
Praktiker ή και Carrefour κάποιες φορές, έχουν μπαγκαζιέρες.
Μπάρες οροφής ...savas 50€ το πολύ.
Οι μπαγκαζιέρες που κυκλοφορούν σήμερα είναι αρκετά χαμηλότερες σε 'υψος, άρα και αεροδυναμικά καλύτερες.
Αλλη λύση που μπορείς να κάνεις, είναι κατασκευή σχάρας, στις διαστάσεις της οροφής σου, και μπορείς να φτιάξεις κάλυμα απο κάποιο αδιάβροχο υλικό.
Ετσι πας τις διακοπές σου, δεν έχεις μονιμα την μπαγκαζιέρα πάνω να σε ζαλίζει και μπορείς να φορτώσεις και άλλα πράγματα που δεν μπαίνουν στην μπαγκαζιέρα, πχ ποδήλατα παιδιών ;)
Εχω μιλήσει είδη για να φτιάξω σχάρα για το δικό μου, φωτό θα δεις σύντομα...
Μην το πάρεις μαύρο, πυρώνει πολύ απο τον ήλιο ;) γκρί μεταλικό, δες το πρόεδρου baba...
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος agian

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 664
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ JIMNY
« Απάντηση #83 στις: Απρίλιος 04, 2008, 21:07 »
Που τα βρήκες Agian αυτά τα εικονίδια;  cl  Καταπληκτικά! Ακόμα γελάω!!!  lol  lol  lol  lol  lol  lol
Καλά, έριξα μια ματιά στις φωτογραφίες από τις εκδομές που έχετε κάνει! Τα κάνατε τανκς τα τζιμνάκια! Κρίμα που δεν θα προλάβω να έρθω στην ορεινή Κορινθία! Στην Γκούρα ήταν το 1999 διορισμένη η γυναίκα μου και την είχαμε γυρίσει όλη. Αλλά με κανονικό αυτοκίνητο. Τώρα φαντάζομαι ότι με τα τζίμνια θα πάτε εκεί που δεν έχει πάει ούτε ο Θεός! Βάλτε τουλάχιστον καμιά φωτό να χαρούμε εμείς τα ψάρια! Μέχρι να πάρουμε το δικό μας τζίμνι!
Όταν γράφεις ένα μήνυμα τα εικονίδια θα τα βρείς ακριβώς δεξιά από τα ήδη υπαρχοντα, έχει ένα λινκ που γράφει " περισσότερα" .
Πάτα το και θα δεις... >7298<
Η πρώτη σκέψη είναι η καλύτερη. Η δεύτερη είναι η πιο φρόνιμη...

Αποσυνδεδεμένος Dk

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ JIMNY
« Απάντηση #84 στις: Απρίλιος 07, 2008, 10:11 »
Καλημέρα και καλή εβδομάδα.
Ο Γιάννης ήταν κατατοπιστικός όπως πάντα! Θα προτιμήσω το γκρι μεταλικό. όσο για την μπαγκαζιέρα είδα μια στο site της Suzuki, στα αξεσουάρ του Jimny, η οποία είναι νομίζω στο μέγεθος που θέλω. Η άλλη λύση που μου είπες Γιάννη είναι πολύ καλή, αλλά επειδή εγώ δεν χρειάζομαι χώρους στην καθημερινότητά μου, αλλά μόνο σε κανένα ταξίδι, δεν θέλω να έχω μόνιμα από πάνω κάτι. Και αυτό που λες νομίζω δεν βγαίνει εύκολα (ο σκελετός). Την μπαγιαζιέρα δεν θα την έχω μόνιμα, αλλά μόνο όταν την χρειάζομαι. (Πάντως βάλε μια φωτό όταν τη φτιάξεις για να καταλάβω καλύτερα).
Σε ευχαριστώ και σένα και τα άλλα παιδιά που με βοηθήσατε στην επιλογή μου. Θα παραγγείλω το Jimny με το δώρο του Πάσχα. Και ετοιμαστείτε να σς ζαλίσω με πράγματα που δεν γνωρίζω, καθότι γκάβακας!
Όαο για τους μικρούς χώρους, είμαι απόλυτα σίγουρος ότι δεν θα ενοχλήσουν κανένα. Ούτε εμένα, ούτε την οικογένειά μου. Γιατί απλά θα κερδίσουμε σε άλλα, πολύ σπουδαιότερα για μας.
Καλή εβδομάδα παιδιά...
ΑΧ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥΝΑ ΑΛΛΟΥ!!!

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ JIMNY
« Απάντηση #85 στις: Απρίλιος 07, 2008, 16:02 »
Καλημέρα και καλή εβδομάδα.
Ο Γιάννης ήταν κατατοπιστικός όπως πάντα! Θα προτιμήσω το γκρι μεταλικό. όσο για την μπαγκαζιέρα είδα μια στο site της Suzuki, στα αξεσουάρ του Jimny, η οποία είναι νομίζω στο μέγεθος που θέλω. Η άλλη λύση που μου είπες Γιάννη είναι πολύ καλή, αλλά επειδή εγώ δεν χρειάζομαι χώρους στην καθημερινότητά μου, αλλά μόνο σε κανένα ταξίδι, δεν θέλω να έχω μόνιμα από πάνω κάτι. Και αυτό που λες νομίζω δεν βγαίνει εύκολα (ο σκελετός). Την μπαγιαζιέρα δεν θα την έχω μόνιμα, αλλά μόνο όταν την χρειάζομαι. (Πάντως βάλε μια φωτό όταν τη φτιάξεις για να καταλάβω καλύτερα).
Σε ευχαριστώ και σένα και τα άλλα παιδιά που με βοηθήσατε στην επιλογή μου. Θα παραγγείλω το Jimny με το δώρο του Πάσχα. Και ετοιμαστείτε να σς ζαλίσω με πράγματα που δεν γνωρίζω, καθότι γκάβακας!
Όαο για τους μικρούς χώρους, είμαι απόλυτα σίγουρος ότι δεν θα ενοχλήσουν κανένα. Ούτε εμένα, ούτε την οικογένειά μου. Γιατί απλά θα κερδίσουμε σε άλλα, πολύ σπουδαιότερα για μας.
Καλή εβδομάδα παιδιά...

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια φίλε μου.
Η σχάρα θα μπαινοβγαίνει με 4 U Bolt, όπως την έχει φτιάξει ο φίλος μας JiNi σε μεγαλύτερες διαστάσεις.
Φωτό της υπάρχει εδώ www.ok4wd.com/index.php/product/image/31/ , απλά φαντάσου ότι θα ειναι στις διαστάσεις για jimny.
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος Dk

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ JIMNY
« Απάντηση #86 στις: Απρίλιος 07, 2008, 17:12 »
πολύ καλό Γιάννη! ¶μεσος και γρήγορος όπως πάντα.
Όταν όμως βρέχει, τα πράγματα θα είναι εκτεθειμένα, έστω και αν βάλω κουκούλα στο μέγεθος της σχάρας. Ενώ στην μπαγιαζιέρα, μικρότερος χώρος μεν, μεγαλύτερη προφύλαξη δε. Η μικρή μπαγκαζιέρα ίσως είναι πιο κομψή.
Πάντως Γιάννη ΟΚ, κατάλαβα ακριβώς τι θέλεις να κάνεις. Όταν το κάνεις στο Jimny βάλε τη φωτό να δω αν του πάει!  >best apl_se
ΑΧ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥΝΑ ΑΛΛΟΥ!!!

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ JIMNY
« Απάντηση #87 στις: Απρίλιος 08, 2008, 21:17 »
Υπάρχει η λύση βρε 8) αδιαβροχο κάλυμα απο τέντες για cabrio ;) και όχι μόνο...
Να σαι καλά, και σε ευαριστώ, θα τις δεις πρώτος...
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος Dk

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ JIMNY
« Απάντηση #88 στις: Απρίλιος 09, 2008, 10:18 »
Βοήθεια!  t4

Μου την έπεσαν από το LadaNiva Club! Μου είπαν ότι την επόμενη φορά που θα βρουν Jimny σε βουνό και θα πρέπει να το ξεκολλήσουν, θα κοιτάξουν πρώτα μήπως είμαι...εγώ και θα με αφήσουν εκεί! Κι όλα αυτά γιατί κατέθεσα κάποια επιχειρήματα για τους λόγους που κατέληξα στο Jimny! Κάηκα!  t4
Ρε παιδιά, έχει κανείς ξεκολλήσει ποτέ Νίβα; Γιατί πολύ μου μπαίνουν οι σύντροφοι....
ΑΧ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥΝΑ ΑΛΛΟΥ!!!

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ JIMNY
« Απάντηση #89 στις: Απρίλιος 09, 2008, 12:09 »
Aστους να λένε ;D και δώσε χαιρετσματα στον Ζανια-Λιώστο και στον φώτη lol
Ποτέ μόνος στο βουνό, άρα άμα είσαι με παρέα..κάποιος τρόπος θα βρεθεί ;)
Εχει και τα σύν του το niva απο άποψη τετρακίνησης...
Γιάννης Δημητρέλης