Αποστολέας Θέμα: Οι Ράμπο...Ιστορίες απο τον πόλεμο....  (Αναγνώστηκε 1903 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Οι Ράμπο...Ιστορίες απο τον πόλεμο....
« στις: Ιανουάριος 24, 2006, 13:30 »
Στρατιωτικό....τα χρόνια τις μ@λ@κιας μιας και σου κόβει την καριέρα στην μέση....
Πολλά μπορεί να πεί κανείς, εκεί που τελειώνει η λογική, αρχίζει ο στρατός κτλ κτλ...
Ενα μένει να θυμάσε πάντως, τα παιδικά παιχνίδια που παίζαμε μικροί, η μάχη, καουμπόηδες και ινδιάνους, κλέφτες και αστυνόμους, μετουσιώνονται σε μια μορφή πραγματικότητας, και επειδεί ο άντρας είναι αιώνιο παιδί, και βιτσιόζικο, κάπου μας άρεσε κιόλας το να αποκομήσουμε και μια Α εμεπιρία παραπάνω.....
Τι ιστορίες θα λέμε μετά δηλαδή ha

Πήγα φαντάρος τον Σεπτέμβρη του '94 εξ΄αναβολής με την 232, παρουσιάστικα στο 11ο Σύνταγμα Πεζικού(Στρατόπεδο Θ. Κολοκωτρόνης-Τρίπολη), ΠΟΛΥ κρύο, ΣΕΤΤΗΛ(Πυργος) ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΥΓΡΑΣΙΑ(μέχρι κονιάκ με σταφίδες μας μοίραζαν..), 501ΜΤΠ(Μηχανοκίνητο τάγμα πεζικού-Γιαννιτσά-Μαύρος πεζικάριος),το ΜΟΝΑΔΙΚΟ τάγμα στην Ελλάδα που ανήκει στο ΝΑΤΟ(1η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχεία- Ο κωλ@φαρδος :'( -πιπααααα :'( :'().
Είναι το τάγμα (κυανόκρανοι) που πήγε, και νομίζω είναι ακόμα, στην Βοσνία....
Στρατηγικές(μια φορά τον μήνα) , ταξιαρχικές -κίνητικότητα(δις), χειμερινή διαβίωση(Κάρπη και Αραββυσό) 15μέρες, πλωτά στο Πολύκαστρο, 15μέρες...
Εαν μου έλεγε κάποιος να πάω μια βδομάδα για μετεκπέδευση....δεν θα πήγενα lol lol lol lol lol lol lol
Εσεις τι κάνατε???
Καμιά ιστορία θα πούμε????
Γιατρέ πόσους έφαγες?? lol lol ha ha ha ha
Γιάννης Δημητρέλης

kostas katsenos

  • Επισκέπτης
Απ: Οι Ράμπο...Ιστορίες απο τον πόλεμο....
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 24, 2006, 13:53 »
Γιατρέ πόσους έφαγες?? lol lol ha ha ha ha

Παρουσιάστηκα 25 Νοε 2003 στο Κέντρο Εκπαίδευσης Υγειονομικού (ΚΕΥΓ) στην ?ρτα. Μετά από λίγες μέρες μπήκα στα Ιατρεία όπου και έκανα υπηρεσίες για όλο το διάστημα της δίμηνης εκπαίδευσης.
Αρχικά αποφασίσανε να με στείλουνε ΕΛΔΥΚ, κόβοντας τη μετάθεσή μου για Γιάννενα. (Παρόλο που η σύζυγός μου ήταν έγκυος). Τελικά συνειδητοποίησαν ότι θα κάνω εννιάμηνο και μου αλλάξανε τη μετάθεση για Καρωτή Διδυμοτείχου (16 ΕΜΑ) τεθωρακισμένα ως ιατρός μονάδος. Εκεί έμεινα από 9/2/03 εώς 25/5/03 και μετά κατέβηκα στα Ιωάννινα με κατ'εξέρεση μετάθεση (αφού έγινα πατέρας ) στο 625 ΤΠ-ΕΚΕ κάνοντας υπηρεσίες ως ιατρός μονάδος και ως ιατρός  του 406 ΓΣΝ από όπου απολύθηκα 25/8/04.

οπλίτης ΥΓ Κάτσενος Κώστας
Ιατρός ΑΕ
2003 Δ ΕΣΣΟ
ΔΙΑΤΑΞΤΕ


ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΝΕΝΑΝ. lol lol lol lol
Και που να δεις την πίκρα να πας φαντάρος στα 30.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 24, 2006, 14:03 από kostas katsenos »