Αποστολέας Θέμα: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!  (Αναγνώστηκε 289045 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

kostas katsenos

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #405 στις: Μάρτιος 12, 2006, 15:44 »
Κύριε υπουργέ Αμυνας,

επιτρέψτε μου να σας εκθέσω το πρόβλημά μου και να σας ζητήσω να τακτοποιήσετε το θέμα μου.

Περιμένω να μου "έρθει το χαρτί" για να παρουσιαστώ στο στρατό.

Είμαι 24 χρονών και έχω παντρευτεί μια χήρα 44 χρονών, η οποία έχει μια κόρη 25 χρονών, την οποία παντρεύτηκε ο πατέρας μου. Επομένως ο πατέρας μου, αφού παντρεύτηκε την κόρη μου, είναι γαμπρός μου.

Επιπλέον η κόρη μου, αφού είναι σύζυγος του πατέρα μου, έγινε και μητριά μου.

Η γυναίκα μου κι εγώ αποκτήσαμε τον περασμένο Ιανουάριο ένα γιο. Κατά συνέπεια εκείνος, είναι αδερφός της συζύγου του πατέρα μου και κουνιάδος του πατέρα μου. Είναι όμως και θείος μου, αφού είναι αδερφός της μητριάς μου. Αρα ο γιος μου είναι θείος μου.

Η σύζυγος του πατέρα μου απέκτησε τα Χριστούγεννα ένα γιο, ο οποίος είναι ταυτόχρονα αδερφός μου, αφού είναι γιος του πατέρα μου, και εγγονός μου, αφού είναι γιος της κόρης της γυναίκας μου.

Τότε εγώ είμαι αδερφός του εγγονού μου και, επειδή ο σύζυγος της μητέρας κάποιου είναι πατέρας του, αυτό έχει ως αποτέλεσμα εγώ να είμαι
πατέρας της κόρης της γυναίκας μου και αδερφός του γιου της. Επομένως είμαι ο παππούς μου.

Δεδομένου αυτού, σας παρακαλώ να με απαλλάξετε, αφού ο νόμος απαγορεύει πατέρας, γιος και εγγονός να υπηρετούν ταυτόχρονα στον στρατό.

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #406 στις: Μάρτιος 13, 2006, 10:59 »
Το καλυτερο ανεκδοτο μεχρι σημερα:

15 ΠΑΡΟΝΤΕΣ, απο τους οποιους οι 3 ηταν εφορευτικη επιτροπη... για να εκλεγουν 7 ατομα για... sfr    ha ha ha 0_21 0_21 0_21
Μιλαμε δηλαδη για πολυ γελιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 87 87 87 lol lol lol a105 a105 a105
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος Χαρά

  • Jimny
  • Μηνύματα: 100
  • www.jimnyclub.com/forum
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #407 στις: Μάρτιος 13, 2006, 16:01 »
Το καλυτερο ανεκδοτο μεχρι σημερα:

15 ΠΑΡΟΝΤΕΣ, απο τους οποιους οι 3 ηταν εφορευτικη επιτροπη... για να εκλεγουν 7 ατομα για... sfr    ha ha ha 0_21 0_21 0_21
Μιλαμε δηλαδη για πολυ γελιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 87 87 87 lol lol lol a105 a105 a105

χαχαχαχαχαχαχαχα  87 87.... έλα τώρα κι εσύ βρε Nicksi..... κακιούλες!!!!!   roc2
κάτι μου μυρίζει..... 19_>

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #408 στις: Μάρτιος 13, 2006, 17:27 »
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #409 στις: Μάρτιος 13, 2006, 18:05 »
Και για θυμησου ρε συ Γιαννη, ποιοι μιλαγανε πριν απο λιγο καιρο για καρεκλες, πολυθρονες, καναπεδες και λοιπα.... επιπλα!!! ha ha ha 0_21 0_21 0_21
Τωρα αυτοι οι ιδιοι δεν ντρεπονται λιγο, ηθελα να ηξερα? ? ? q85 018a_/ _ac39>
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #410 στις: Μάρτιος 13, 2006, 18:48 »
Τωρα αυτοι οι ιδιοι δεν ντρεπονται λιγο, ηθελα να ηξερα? ? ? q85 018a_/ _ac39>


Καλά να περνάνε τα παιδιά ρε Νίκο.....
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #411 στις: Μάρτιος 15, 2006, 08:02 »
Δυο ψύλλοι είναι ξαπλωμένοι σε παραλία της Χαλκιδικής. Ο ένας Απολαμβάνει την ηλιοθεραπεία του, ο άλλος είναι χάλια κρυωμένος, συνάχι, βήχα κλπ.
- Τι έγινε ρε μεγάλε, πως την πάτησες έτσι καλοκαιριάτικα;
- Aστα φίλε. Πιάστηκα στα μουστάκια ενός μηχανόβιου κι ήρθα από Αθήνα Ως εδώ με τη μηχανή.
- Λοιπόν, θα σου πω εγώ πως θα γυρίσεις πίσω στην Αθήνα. Θα πας στο αεροδρόμιο, θα πας στις τουαλέτες των αεροσυνοδών, θα κάτσεις στο καπάκι της τουαλέτας και θα περιμένεις. Θα πας στην Αθήνα στα ζεστά και στα
μαλακά.

Πράγματι μετά από ένα μήνα οι δύο ψύλλοι συναντιούνται στην Αθήνα. Ο Ένας είναι πάλι κρυωμένος.
- Τι έγινε πάλι ρε φίλε; Δεν έκανες όπως σου είπα;
- Έτσι έκανα ρε φίλε. Πήγα στις τουαλέτες κι έκατσα στο καπάκι. Ήρθε Μια ξανθιά αεροσυνοδός κι έκατσε. Μέχρι εκεί ήταν φίνα. Ζεστούλα και μαλακά. Ε, ούτε που το κατάλαβα πως βρέθηκα πάλι στα μουστάκια του μηχανόβιου...
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #412 στις: Μάρτιος 15, 2006, 08:03 »
AN ΦΟΡΕΣEIΣ...

- MΑΥΡΟ ΣΟΡΤΣΑΚΙ,
- ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ
- ΣΟΥΤΙΕΝ ΠΡΟΣΤΥΧΟ MΕ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ MΑΛΙ ΚΑΙ ΒΑΨΙMΟ
- MΙΑ ΣΦΥΡΙΧΤΡΑ ΣΤΟ ΛΑΙMΟ ΚΑΙ ΔΥΟ ΚΑΡΤΕΣ (MΙΑ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΙ MΙΑ ΚΟΚΙΝΗ) ΣΦΗΝΩMΕΝΕΣ ΣΤΟ ΣΟΥΤΙΕΝ

ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΝΤΥΘΕΙ; ; ; ; ; ; ; ;  ; ; ; ; ; ; ; ;
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

**** ΠΟΥΤΑΝΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ***

Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος stavros

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #413 στις: Μάρτιος 15, 2006, 21:55 »
ΗΤΑΝ 2 ΑΔΕΛΦΑΚΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΤΑΚΤΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑΝ ΜΙΚΡΟΚΛΟΠΕΣ. Η ΜΑΜΑ ΤΟΥΣ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩΝΤΑΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΚΑΤΕΦΥΓΕ ΣΤΟΝ ΠΑΠΑ ΤΗΣ ΕΝΟΡΙΑΣ ΟΠΟΥ ΣΥΝΕΝΝΟΗΘΗΚΕ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΜΙΛΗΣΕΙ Ο ΠΑΠΑΣ. ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ Η ΜΑΜΑ ΣΗΚΩΝΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ, ΤΑ ΝΤΥΝΕΙ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ. ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ Ο ΠΑΠΑΣ ΠΗΡΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΣΤΟ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΣΥΝΕΤΙΣΕΙ (Ο ΧΡΙΣΤΟΣ, Η ΠΑΝΑΓΙΑ, ΟΙ ΔΕΚΑ ΕΝΤΟΛΕΣ ΚΛΠ).
-   ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΤΕΚΝΟΝ ΜΟΥ? ΡΩΤΑ Ο ΠΑΠΑΣ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ
Ο ΜΙΚΡΟΣ ΚΟΙΤΑΕΙ ΔΕΞΙΑ, ΚΟΙΤΑΕΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ, ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΟΝ ΠΑΠΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΙΛΑ. Ο ΠΑΠΑΣ ΞΑΝΑΡΩΤΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ
-   ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΜΙΚΡΕ ΜΟΥ?
Ο ΜΙΚΡΟΣ ΞΑΝΑΚΟΙΤΑ ΔΕΞΙΑ, ΞΑΝΑΚΟΙΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ, ΞΑΝΑΚΟΙΤΑ ΤΟΝ ΠΑΠΑ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑ. Ο ΠΑΠΑΣ ΦΑΝΕΡΑ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΕΝΟΣ ΞΑΝΑΡΩΤΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ
-   ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΟΣ?
Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΝΤΡΟΜΟΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΤΗΡΙΟ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΠΛΗΣΙΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΤΟΥ ΑΔΕΛΦΟ ΤΟΥ ΛΕΕΙ
-   ΠΑΜΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ, ΕΧΑΣΑΝ ΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟΝ ΚΛΕΨΑΜΕ ΕΜΕΙΣ    lol




ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΝΕΟΠΛΟΥΤΩΝ ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΜΥΚΟΝΟ. ΟΤΑΝ ΕΦΤΑΣΑΝ, ΛΕΝΕ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ, ΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΜΥΚΟΝΟ ΚΙ ΕΚΕΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΟΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ, ΑΝΤΙ ΓΙΑ ‘ΜΑΜΑ’ & ‘ΜΠΑΜΠΑ’ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΦΩΝΟΥΝ ‘MAMMY’ & ‘DADDY’. ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΘΑΛΑΣΣΑ, ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΘΙΣΑΝ ΕΞΩ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΠΗΚΑΝ ΝΑ ΚΟΛΥΜΠΗΣΟΥΝ. ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΛΥΜΠΟΥΣΑΝ, ΦΩΝΑΖΟΥΝ
-   MAMMY, DADDY! ΤΗΡΑΤΕ ΠΩΣ ΠΛΑΤΣΑΡΝΑΜΕ!!
   ha3




ΣΕ ΜΙΑ ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ ΡΩΤΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΔΕΣ ΑΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑΝ SEX ΜΕ ΤΟΝ BILL CLINTON. ΤΟ 86% ΑΠΑΝΤΗΣΕ
-   ΟΧΙ, ΟΧΙ ΠΑΛΙ!!
   u10




ΤΙ ΚΟΙΝΟ ΕΧΕΙ ΤΟ ΣΟΥΤΙΕΝ ΚΑΙ Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ?
ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΣΥΓΚΡΑΤΟΥΝ ΤΙΣ ΜΑΖΕΣ, ΧΩΡΙΖΟΥΝ ΤΗ ΔΕΞΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΛΚΟΥΝ ΤΟΝ ΛΑΟ.
    la_h




ΠΩΣ ΛΕΝΕ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΦΑΓΟΙ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΤΡΕΧΕΙ?
FAST FOOD!
    loula




ΜΙΑ ΜΕΛΑΧΡΙΝΗ, ΜΙΑ ΚΑΣΤΑΝΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΞΑΝΘΙΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΨΗΦΙΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΝΕΟ ΠΕΙΡΑΜΑ ΤΗΣ NASA ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΠΛΑΝΗΤΕΣ. ΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΡΩΤΟΥΝ ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΜΕΛΑΧΡΙΝΗ ΣΕ ΠΟΙΟ ΠΛΑΝΗΤΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ, ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΑΠΑΝΤΑ ΣΤΟΝ ΑΡΗ. ΜΕΤΑ ΡΩΤΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΣΤΑΝΗ ΣΕ ΠΟΙΟ ΠΛΑΝΗΤΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ, ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΑΠΑΝΤΑ ΣΤΟΝ ΚΡΟΝΟ, ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΤΟΝ ΔΑΚΤΥΛΙΟ ΓΥΡΩ ΤΟΥ. ΤΕΛΟΣ ΡΩΤΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΞΑΝΘΑ ΣΕ ΠΟΙΟ ΠΛΑΝΗΤΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ, ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ “ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ” ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΑ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ.
-   ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ, ΡΩΤΟΥΝ ΕΚΠΛΗΚΤΟΙ ΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ. ΜΑ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙΣ ΜΟΝΑΧΑ.
-   ΓΙΑ ΧΑΖΗ ΜΕ ΠΕΡΝΑΤΕ, ΑΠΑΝΤΑ Η ΞΑΝΘΙΑ. ΘΑ ΠΑΩ ….. ΝΥΧΤΑ!
    l_h




ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΤΣΑΚΩΘΗΚΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΩΙ..
-   ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΗ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ, ΦΩΝΑΞΕ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ.
ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΕΠΑΝΟΡΘΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΕ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΧΤΥΠΗΜΑΤΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΣΗΚΩΝΕΙ ΑΛΑΦΙΑΣΜΕΝΗ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.
-   ΓΙΑΤΙ ΑΡΓΗΣΕΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ? ΡΩΤΑ ΕΚΕΙΝΟΣ
-   ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ, ΑΠΑΝΤΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ.
-   ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΤΙΚΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΛΑΧΑΝΙΑΣΜΕΝΗ?
-   ΠΑΙΡΝΩ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ….
    gvc




ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΠΑΠΑΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΙΧΑΝ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙ ΔΥΣΜΕΝΩΣ ΣΕ ΜΙΑ ΕΝΟΡΙΑ ΟΠΟΥ ΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΗΤΑΝ ΛΗΣΤΕΣ, ΤΡΑΒΕΣΤΙ, ΝΑΡΚΟΜΑΝΕΙΣ ΚΛΠ. ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΙΕΡΟ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΠΡΟΣΕΥΧΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΘΕΟ
-   ΘΕΕ ΜΟΥ ΒΟΗΘΗΣΕ ΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΦΕΡΩ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΣΟΥ.
ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΑΕΙ Η ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ Ο ΠΑΠΑΣ ΝΑ ΨΕΛΝΕΙ ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΙΕΡΟ ΜΕ ΤΟ ΘΥΜΙΑΤΗΡΙ, ΟΠΩΣ ΠΕΡΝΑ ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΕΝΑ ΤΡΑΒΕΣΤΙ ΤΟΥ ΛΕΕΙ
-   ΨΙΤ. ΚΑΛΕ ΣΥ. ΕΣΥ ΜΕ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΤΟ ΡΙΧΤΟ. ΠΗΡΕ ΦΩΤΙΑ ΤΟ ΤΣΑΝΤΑΚΙ ΣΟΥ!!!
    q85

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #414 στις: Μάρτιος 16, 2006, 15:38 »

ΠΑΜΕ, ΛΟΙΠΟΝ! Ο ΠΙΣΩΓΛΕΝΤΗΣ...

το καβαλάει το καλάμι, το κρεμάει το κουρτινόξυλο, την υψώνει τη σημαία, τον σκαλίζει τον κήπο (σκυφτός), το χουφτώνει το κλομπ, το τινάζει το λάστιχο (ποτίσματος), το πιτσιλάει το ποτιστήρι, το λαξεύει το μάρμαρο, την αμολάει την πετονιά, τη βάζει τη διπλή ταρίφα, το σουβλίζει το αρνάκι, τις τινάζει τις ελιές, το τραβάει το καζανάκι, τις σιγοβράζει τις φακές, το τρυγάει το αμπέλι, τις μελώνει τις δίπλες, το ισιώνει το παλούκι, τη σφίγγει την τανάλια, την ψυλλιάζεται τη δουλειά...

...τα σπάει τα μπετά, το σφυρίζει το πέναλτι, το λαδώνει το 03 (!), το ξυρίζει το φραγκόσυκο, τον ζαχαρώνει τον κουραμπιέ, τον ξυρίζει τον πίθηκο, την ξεφλουδίζει τη μπανάνα, το γυρίζει το μπιφτέκι, το γυαλίζει το παρμπρίζ, τα αλατίζει τα τουρσάκια, την ποτίζει τη γλαστρούλα, τα πατάει τα σταφύλια, τον λαδώνει τον σουμιέ, το φοράει το κολάν, το κουρεύει το γκαζόν, την κουνάει την καμπάνα, το καταπίνει το λουκούμι, το πασαλείβει το μιλφέϊγ, την τρωει τη σαντιγί, το ρουφάει το εκμέκ, τον μελώνει τον ζελέ, τον μπουκώνει τον γιαρμά, τη φουσκώνει τη σαμπρέλα, τον ψιλοκόβει τον πατσά, το κουρδίζει το ρολόι, το καιει το Σι Ντι...

...τη δουλεύει την αντλία, την ξυρίζει τη Χουάνα (!), το ταίζει το Λιζοπαϊν στον Ροχέλιο (!!), τον προσκυνάει τον τελέστορα (από τα κοσμητικά επίθετα που αποδίδει ο Λιακό στον θεό Απόλλωνα), τον πατάει τον ναργιλέ, το ξύνει το καρότο, τον κουμπώνει τον σύρτη, τις γουστάρει τις οπίσθιες προβολές, τη στύβει τη σουπιά, το τρωει το σαγανάκι, το φέρνει βόλτες το καβούρι, τον τηγανίζει τον σπάρο, τη σπαρταράει τη συναγρίδα, τον τηγανίζει τον κιοφτέ, το ζαλίζει το κουνούπι, τον απλώνει τον τραχανά, το χαϊδεύει το γατάκι, τον λαδώνει τον μεντεσέ, τον ψαρεύει τον ροφό, το συνδέει το scart (!), το ρουφάει το αυγό...

...την αλείφει τη μερέντα, το αλατίζει το πιπέρι, το ανοιγοκλείνει το συρτάρι, τον φουσκώνει τον Αγιοβασίλη (!!), το χτενίζει το κανταΐφι, το ραντίζει το οικόπεδο, την καθαρίζει την πατάτα, το κόβει φέτες το αγγούρι, το τυλίγει το σουβλάκι, το ξεφλουδίζει το ακτινίδιο, τη βουτάει την παπάρα, το ρουφάει το αχνιστό, τη μαδάει τη μαργαρίτα, το σφίγγει το μπουλόνι, τον σουρώνει τον φιδέ, τη χαλαρώνει τη βαλβίδα, το τινάζει το χαλί, το φοράει το γουνάκι, τον κάνει βαθιά τον σταυρό του, το στρίβει το πούρο, το σαλιώνει το πούρο, το αλευρώνει το μπαρμπούνι...

...το γεμίζει το παστίτσιο, τον φιστικώνει τον μπακλαβά, το γυρίζει το κεμπάπ, το γυαλίζει το πόμολο, το βάζει το ψητό στο φούρνο, τις ρίχνει τις τιράντες, το σηκώνει το σακάκι, τη μελώνει την τηγανίτα, το φουρνίζει το κρεατάκι, το λαδώνει το παξιμάδι, το σηκώνει το ράσο, την τρίβει τη λαμπάδα, τον ανοιγοκλείνει τον διακόπτη, το ξετυλίγει το πηνίο, τον τρωει τον γρόγγο (ψάρι), τη βάζει την κάλτσα στο συρτάρι, του το πατάνε το γρασίδι, το μπουκώνει το πιροσκί, το κρατάει το στυλό (sic), το ρουφάει το μεδούλι, την τινάζει την αμυγδαλιά, την κουνάει την αχλαδιά, την προωθεί την κλήση, το μαστιγώνει το δελφίνι...

... την ξυρίζει τη μαϊμού, το ρίχνει το κρέας στο πορτ μπαγκάζ (!), τη σουζάρει την... κοσμοσφαΐρα, τον ξεφλουδίζει τον γιαρμά, το αφαλατώνει το νερό, την καπακώνει τη λεκάνη, τις αλλάζει τις ταχύτητες, το μουχλιάζει το ροκφόρ (!!), το λαδώνει το κουλούρι, το γυαλίζει το κουτάλι, την τρίζει την όπισθεν, τον σφίγγει τον μπότζο, τα ακούει τα τρένα (!!!), το δαγκάνει το μαξιλάρι, τον λιμάρει τον ξιφία, την μελώνει την τουλούμπα, το αλείφει το βουτυράκι, τη γυρνάει τη φρυγανιά, το κανελώνει το ρυζόγαλο, τη ζαχαρώνει την κομπόστα, το ρουφάει το κανελόνι, τις μαζεύει τις ελιές...

...το ζυμώνει το τσουρέκι, το τυλίγει το κοκορέτσι, το τροχίζει το αμόνι, το βουτάει το παξιμάδι, το μαζεύει το σαπούνι, το καταπίνει το χάπι, τον κουρδίζει τον μπαγλαμά, τον «γιατρεύει» τον σκίουρο, το πάει το γράμμα, τη βάζει την όπισθεν, το χωνεύει το σουτζούκι, τη χωνεύει τη ζαργάνα, το προσκυνάει το μαδέρι, το καταπίνει το κουκούτσι, το μπαζώνει το πηγάδι, το τραβάει το χειρόφρενο, την πιάνει την "κωλιά», το παίζει το τρομπόνι, τον εκτοξεύει τον πύραυλο, την ανεβάζει την κεραία, το χαϊδεύει το ανακόντα (!!!), το κάνει γιρλάντα το μουστάκι...

... τον κάνει τον σημαιοφόρο, τον βοσκάει τον κένταυρο, τις παίζει τις χορδές, την παριστάνει τη σκούπα, τον πάει τον απορροφητήρα, το κρατάει το δόρυ, τη ρυθμίζει την ένταση, την παριστάνει την μπασκέτα, το κρατάει το μπαστούνι, τον βάζει τον φορτιστή στην πρίζα, το εξαερώνει το καλοριφέρ (!!!!)


Αποσυνδεδεμένος mva

  • Ομάδα Διαχείρισης
  • Jimny
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #415 στις: Μάρτιος 16, 2006, 23:22 »
Η πιο σύντομη ιστορία με ευτυχισμένο τέλος.

Μια φορά κι έναν καιρό ρώτησε ένας νέος την καλή του: «Θα με παντρευτείς;»
Εκείνη απάντησε: «ΟΧΙ».
Κι από τότε το παλικάρι ζει ευτυχισμένα, βλέπει ποδόσφαιρο και παίζει  playstation, πίνει μπύρες χωρίς σταματημό, έχει κάνει πολλά λεφτά και πάει όπου γουστάρει



Αποσυνδεδεμένος mva

  • Ομάδα Διαχείρισης
  • Jimny
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #416 στις: Μάρτιος 17, 2006, 12:21 »
Χρήσιμο... Αγγλικό Λεξικό

A
ARE YOU WORKING ME ?
ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ?

ARE WE GLUING COFFEE POTS ?
ΜΠΡΙΚΙΑ ΚΟΛΛΑΜΕ ?

ARE YOU ASKING AND THE CHANGE FROM OVER ?
ΖΗΤΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΡΕΣΤΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ?

AT THE END THEY SHAVE THE GROOM.
ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΞΥΡΙΖΟΥΝ ΤΟΝ ΓΑΜΠΡΟ.

B
BETTER FIVE AND IN HAND THAN TEN AND WAITING.
ΚΑΛΛΙΟ ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΠΑΡΑ ΔΕΚΑ ΚΑΙ ΚΑΡΤΕΡΕΙ.

BETTER DONKEY - BONDING THAN DONKEY - SEARCHING.
ΚΑΛΛΙΟ ΓΑΙΔΟΥΡΟΔΕΝΕ ΠΑΡΑ ΓΑΙΔΟΥΡΟΓΥΡΕΥΕ.

C
CATCH THE EGG AND MOW IT.
ΠΙΑΣ' ΤΟ ΑΥΓΟ ΚΑΙ ΚΟΥΡΕΦ' ΤΟ.

F

FROM HERE GO AND THE OTHERS.
ΑΠΟ ΕΔΩ ΠΑΝ' ΚΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.

G

GLASS.!
ΤΖΑΜΙ.!

Η
HE DOESN'T UNDERSTAND CHRIST.
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΧΡΙΣΤΟ.

HOW FROM HERE MORNING  MORNING ?
ΠΩΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ?

HE ATE DOOR.
ΕΦΑΓΕ ΠΟΡΤΑ.

HE FARTED ME.
ΜΕ ΕΚΛΑΣΕ.

HE MADE US THE THREE TWO
ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΤΡΙΑ ΔΥΟ.

HE SLEEPS WITH THE CHICKENS.
ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΚΟΤΕΣ.

HE DOES THE DUCK.
ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΑΠΙΑ.
                 
Ι
IT SAYS. !
ΛΕΕΙ. !

I 'VE PLAYED THEM. !
ΤΑ 'ΧΩ ΠΑΙΞΕΙ. !

I MADE HER LOTTERY.
ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΛΑΧΕΙΟ.

I STAYED BONE.
ΕΜΕΙΝΑ ΚΟΚΑΛΟ.

I SAW THE CHRIST SOLDIER.
ΕΙΔΑ ΤΟ ΧΡΙΣΤΟ ΦΑΝΤΑΡΟ.

I DON'T KNOW CHRIST.
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΧΡΙΣΤΟ.

I DON'T KNOW MY BLINDNESS.
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΤΥΦΛΑ ΜΟΥ.

I MADE THEM SEA.
ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΘΑΛΑΣΣΑ.

I TOOK THEM TO THE SKULL.
ΤΑ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ.

I AM DOGBORED.
ΣΚΥΛΟΒΑΡΙΕΜΑΙ.

I MADE BLACK EYES TO SEE YOU.
ΕΚΑΝΑ ΜΑΥΡΑ ΜΑΤΙΑ ΝΑ ΣΕ ΔΩ.

I TOOK MY THREE.
ΠΗΡΑ ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΟΥ.

L
LIKE THE SNOOOWS. !
ΣΑΝ ΤΑ ΧΙΟΟΟΝΙΑ.

LIKE THE UNFAIR CURSE.
ΣΑΝ ΤΗΝ ΑΔΙΚΗ ΚΑΤΑΡΑ.

Μ
MARROWS  DRUMS. !
ΚΟΛΟΚΥΘΙΑ ΤΟΥΜΠΑΝΑ. !

Ο
OF THE GAY. A!
ΤΟΥ ΠΟΥΣΤΗ. !

P
PALE I CUT IT.
ΧΛΩΜΟ ΤΟ ΚΟΒΩ.

S
SOMETHING'S RUNNING AT THE GYPSIES.
ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΣΤΑ ΓΥΦΤΙΚΑ.

SHIT AND FROMSHIT.
ΣΚΑΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟΣΚΑΤΑ.

SUNDAY SHORT FEAST.
ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΟΝΤΗ ΓΙΟΡΤΗ.

SHIT HIGH AND GAZE.
ΧΕΣΕ ΨΗΛΑ ΚΙ ΑΓΝΑΝΤΕΥΕ.

SLOW THE CABBAGES.
ΣΙΓΑ ΤΑ ΛΑΧΑΝΑ.

T
TO SAY THE FIGS - FIGS AND THE TUB - TUB.
ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΑ ΣΥΚΑ - ΣΥΚΑ ΚΑΙ ΤΗ ΣΚΑΦΗ - ΣΚΑΦΗ.

THE UNIVERSITY IS AT DEVIL'S MOTHER.
ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΥ ΔΙΑΟΛΟΥ ΤΗ ΜΑΝΑ.

THEY DON'T CHEW.
ΔΕΝ ΜΑΣΑΝΕ.

THEY BECAME ROBES - ROBES UNBUTTONED.
ΕΓΙΝΑΝ ΡΟΜΠΕΣ - ΡΟΜΠΕΣ ΞΕΚΟΥΜΠΩΤΕΣ.

THE BAD YOUR WEATHER. !
ΤΟΝ ΚΑΚΟ ΣΟΥ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ. !

W
WELCOME MY EYES THE TWO.
ΚΑΛΩΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΔΥΟ.

WHO PAYS THE BRIDE ?
ΠΟΙΟΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΗ ΝΥΦΗ ?

WHATEVER YOU REMEMBER YOU ARE GLAD.
ΟΤΙ ΘΥΜΑΣΑΙ ΧΑΙΡΕΣΑΙ.

WE DRANK HIM.
ΤOΝ ΗΠΙΑΜΕ.

WE CONFUSED OUR THIGHS.
ΜΠΛΕΞΑΜΕ ΤΑ ΜΠΟΥΤΙΑ ΜΑΣ.

WHORE'S BANISTER.
ΤΗΣ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΤΟ ΚΑΓΚΕΛΟ.

WITH THIS SIDE TO SLEEP.
ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΝΑ ΚΟΙΜΑΣΑΙ.

WILL I TAKE OUT THE SNAKE FROM THE HOLE. ?
ΕΓΩ ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΦΙΔΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΥΠΑ ?

Υ
YOU OWE ME YOUR HORNS.
ΜΟΥ ΧΡΩΣΤΑΣ ΤΑ ΚΕΡΑΤΑ ΣΟΥ.

YOUR MIND AND A POUND AND THE PAINTER'S BRUSH.
ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΙΑ ΛΥΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΠΟΓΙΑΤΖΗ Ο ΚΟΠΑΝΟΣ.

YOU HAVE VERY NICE LEATHER.
ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΔΕΡΜΑ.

YOU ARE FOR THE FESTIVALS.
ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΑ.

YOUR EYE THE CROSSEYED
ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΟΥ Τ' ΑΛΛΗΘΩΡΟ.

YOU Α RE THE SHOPPING.
ΕΙΣΑΙ ΨΩΝΙΟ.

YOU RECKON WITHOUT THE HOTEL OWNER.
ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΞΕΝΟΔΟΧΟ.

YOU WILL EAT WOOD.
ΘΑ ΦΑΣ ΞΥΛΟ.

YOU ATE MY EARS.
ΜΟΥ ΕΦΑΓΕΣ ΤΑ ΑΥΤΙΑ.



Αποσυνδεδεμένος Dora

  • Jimny
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν θα σε πειράξει κανείς μέσα απο τις καρδιές μας
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #417 στις: Μάρτιος 19, 2006, 14:27 »
 ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ

- Γιατρέ, μου χάλασε το ακουστικό βαρηκοϊας.
- Τι έπαθε;
- Δέκα παρά τέταρτο.



- Γιατρέ πριν την εγχείρηση δεν είχατε μούσι.
- Δεν είμαι γιατρός. Ο Αγιος Πέτρος είμαι.


- Γιατρέ νομίζω ότι χρειάζομαι γυαλιά.
- Σίγουρα κύριε. Εδώ που μπήκατε είναι το Ταχυδρομείο.
Γιατί έφυγες..............
Είναι πολύ σκληρό να καταλαβαίνεις ότι είσαι ένα τίποτα.Εκεί που πιστεύεις ότι έχεις κάτι μέσα σε 10 λεπτά το χάνεις γιατί έτσι........

Θα σε περιμένω στα όνειρά μου πριγκίπισσά  μου

Αποσυνδεδεμένος mva

  • Ομάδα Διαχείρισης
  • Jimny
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #418 στις: Μάρτιος 19, 2006, 21:32 »
25+1 σημαντικά πράγματα που με δίδαξε η μαμά μου: 

1. ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ
"Αν πρόκειται να σκοτωθείτε με τον αδερφό σου, πηγαίνετε έξω. Μόλις τελείωσα το σφουγγάρισμα." 

2. ΠΡΟΣΕΥΧΗ
"Κάνε την προσευχή σου να βγει ο λεκές από το χαλί." 

3. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΣΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ
"Αν την άλλη Πέμπτη που θα πάω στο σχολείο σου για το τρίμηνο, δεν έχεις καλούς βαθμούς, καλύτερα να έχεις φύγει από το σπίτι πριν γυρίσω."

4. ΛΟΓΙΚΗ
"Δεν έχει γιατί. Γιατί έτσι είπα εγώ."

5. ΤΕΤΡΑΓΩΝΗ ΛΟΓΙΚΗ
"Αν πέσεις και ματώσεις τα γόνατά σου, θα φας το ξύλο της χρονιάς σου γιατί θα έχεις σκίσει και το παντελόνι σου."

6. ΠΡΟΝΟΗΤΙΚΟΤΗΤΑ
?λλαξε βρακί, ρε παιδάκι μου. Αν χτυπήσεις και σε πάνε στο νοσοκομείο τι θα πουν οι γιατροί;"

7. ΕΙΡΩΝΕΙΑ
"Σταμάτα να κλαις δίχως λόγο γιατί θα σε κάνω να κλάψεις με λόγο."

8. ΕΥΛΥΓΙΣΙΑ
"Ωραίο πλύσιμο έκανες! Δεν βλέπεις τον σβέρκο σου που είναι μαύρος;"

9. ΩΣΜΩΣΗ
"Κλείσε το στόμα σου και φάε το φαΐ σου."

10. ΑΝΤΟΧΗ
"Δεν θα σηκωθείς από το τραπέζι αν δεν τελειώσεις τα ρεβύθια σου."

11. ΚΑΙΡΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ
"Το δωμάτιό σου είναι σαν να το χτύπησε τυφώνας."

12. ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ
"Ό,τι σου λέω εγώ σου φαίνεται παράλογο. Εσύ τα ξέρεις όλα κι εγώ είμαι παράλογη, έτσι;"

13. ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΚΥΚΛΟΣ
"Συνέχισε την γκρίνια και θα δεις! Εγώ σε γέννησα, εγώ σε θα σε σκοτώσω."

14. ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ
"Πού τάμαθες αυτά, ρε παιδάκι μου;Γιατί δεν βλέπεις τον αδερφό σου; Έτσι κάνει;"

15. ΖΗΛΕΙΑ
"Εγώ στην ηλικία σου δεν είχα παπούτσια να φορέσω. Χιλιάδες παιδάκια σήμερα γυρνάνε ξυπόλητα. Μην είσαι  αχάριστος."

16. ΔΙΟΡΑΤΙΚΟΤΗΤΑ
"Περίμενε να πάμε σπίτι και θα δεις."

17. ΥΠΟΜΟΝΗ
"Θα το ανοίξουμε όταν πάμε σπίτι."

18. ΙΑΤΡΙΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ
"Σταμάτα να αλλοιθωρίζεις γιατί στο τέλος θα μείνεις αλλοίθωρος."

19. ΥΠΕΡΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ
"Βάλε το πουλόβερ σου. Κάνει κρύο και δεν το καταλαβαίνεις."

20. ΧΙΟΥΜΟΡ
"Αν κοπείς με το μαχαίρι μην έρθεις κλαίγοντας σε μένα γιατί θα τις φας από πάνω."

21. ΕΝΗΛΙΚΙΩΣΗ
"Αν δεν φας όλο το φαΐ σου δεν θα μεγαλώσεις."

22. ΓΕΝΕΤΙΚΗ
"Όλα τα χούγια του πατέρα σου πήρες."

23. ΚΑΤΑΓΩΓΗ
"Όταν σου δίνουν κάτι να λες ευχαριστώ.Μην είσαι βλάχος."

24. ΣΟΦΙΑ
"Όταν μεγαλώσεις θα καταλάβεις."

25. ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ
"Θα κάνεις και συ παιδιά μια μέρα. Μακάρι να σου κάνουν ότι κάνεις εσύ σε μένα."

+1 ΑΜΕΤΡΟΕΠΕΙΑ
                            (αμέσως μετά τον γάμο:)
?ντε, κάντε κι ένα παιδάκι τώρα. Εγώ είμαι εδώ, εγώ θα το μεγαλώσω."

                           (ένα-δυο χρόνια αργότερα:)
"Όποιος έχει παιδί κάθεται στο σπίτι του και το μεγαλώνει.
Αρκετά! Εγώ τα δικά μου τα μεγάλωσα."



Αποσυνδεδεμένος 4WDPAVLOS4WD

  • Jimny
  • Μηνύματα: 35
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #419 στις: Μάρτιος 21, 2006, 15:00 »
Στις τελευταίες του στιγές, ο κυρ-Μίμης λέει στη νεαρή γυναίκα του:
- Μωρή, πρόσεχε! Τώρα που θα μείνεις μόνη σου, μη με απατήσεις γιατί θα το μάθω εγώ στον άλλο κόσμο. Έκανα συμφωνία με τον Χριστό, κάθε φορά που με απατάς, εγώ να κάνω μια περιστροφή γύρω από τον εαυτό μου. Έτσι θα το ξέρω.
Μετά από πολλά χρόνια, ταξιδεύει εις τόπον αναπαύσεως και η γυναίκα του κυρ-Μίμη.
Στον Παράδεισο λοιπόν, αρχίζει να ψάχνει το στεφάνι της.
Ρωτάει έναν Αγγελο:
- Μήπως ξέρετε που είναι ο άντρας μου ο Μίμης;
- Δεν ξέρω κοπελιά μου ποιον Μίμη ψάχνεις... Για δώσε μου μερικές λεπτομέρειες...
- Εε... να, ξέρετε, είναι ψηλός, ξανθός, με καστανά μάτια...
- Κοπελιά μου, ξέρεις πόσους Μίμηδες έχουμε εδώ που είναι έτσι; Δεν έχεις κανένα άλλο χαρακτηριστικό να μου δώσεις;
- Εεε, ξέρετε... είχε κάνει μια συμφωνία με τον Χριστό να κάνει μια περιστροφή γύρω από τον εαυτό του, κάθε φορά που θα τον απατούσα...
- Ααα! Πέστο κοπέλα μου! Τον Μίμη τον Σβούρα ψάχνεις!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 21, 2006, 15:04 από 4WDPAVLOS4WD »