Αποστολέας Θέμα: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!  (Αναγνώστηκε 289077 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #285 στις: Ιανουάριος 02, 2006, 14:35 »
Ο Μήτσος ξυπνάει στο σπίτι του με ένα τρομερό hangover. Με το ζόρι ανοίγει τα μάτια και βλέπει ένα κουτί ασπιρίνες και ένα ποτήρι νερό στο κομοδίνο. Ανακάθεται στο κρεββάτι και βλέπει τα ρούχα του μπροστά του, καθαρά και σιδερωμένα. Όλο το δωμάτιο τακτοποιημένο και πεντακάθαρο. Παίρνει μια ασπιρίνη, πίνει νερό και βλέπει ένα σημείωμα:
"Αγάπη μου, το πρωινό είναι ζεστό στον φούρνο, έφυγα νωρίς για ψώνια, Φιλάκια, Σε Αγαπώ γλυκέ μου"
Κατεβαίνει στην κουζίνα, βρίσκει ένα ζεστό υπέροχο πρωινό, την πρωινή εφημερίδα και τον 12χρονο γιο του στο τραπέζι.
"Γιε μου, μήπως συνέβη κάτι χτες βράδυ;" αναρωτιέται ο τύπος.
Απαντά ο γιος: "Λοιπόν πατέρα, ήρθες σπίτι κατά τις 4 το πρωί τύφλα στο μεθύσι, ξέρασες στο σαλόνι, έσπασες κάποια πράγματα, έπεσες από την σκάλα και μαύρισες το μάτι σου"
"Ωχ, και πως είναι όλα τόσο τακτοποιημένα; και το πρωινό να είναι έτοιμο για μένα;" αναρωτήθηκε.
Και απαντά ο γιος:
"Να, όταν η μαμά σε έσυρε στο κρεββάτι και σου έβγαλε το παντελόνι για να ξαπλώσεις, εσύ είπες:
Κυρία μου άφήστε με ήσυχο! είμαι παντρεμένος"
.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #286 στις: Ιανουάριος 02, 2006, 14:38 »
Ενας αγρότης ζούσε μόνος του σε ένα χωριουδάκι με μόνη συντροφιά τον σκύλο του.
Οταν το καημένο το ζωντανό πέθανε, ο αγρότης  πήγε στον παπά της ενορίας του και ρώτησε:
Πάτερ, ο σκύλος μου πέθανε. Θα μπορούσες να κάνεις μια κηδεία για το καημένο το ζώο μου;
Ο παπάς του είπε: Δυστυχώς, όχι. Δεν κάνουμε τελετές για τα ζώα. Υπάρχει όμως μια μικρή ομάδα ανθρώπων, που ανήκουν σε μια αίρεση, λίγο πιό κάτω.
Αν και δεν ξέρω τι πιστεύουν, ίσως είναι σε θέση να κάνουν κάτι για το ζώο σου.
Ναι, θα πάω μια βόλτα αμέσως. Πιστεύεις ότι δυό τρείς χιλιάδες ευρώ θα ήταν αρκετά για μια δωρεά, αν έκαναν την λειτουργία;

Και ο παπάς:

Kαι γιατί δεν μου λες τόση ώρα τέκνο μου ότι ο σκύλος σου είναι Ορθόδοξος???
.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #287 στις: Ιανουάριος 02, 2006, 14:42 »
Ήταν δυο φίλοι μουσικοί. Ξαφνικά πεθαίνει ο ένας από καρδιά. Πέφτει σε μελαγχολία ο άλλος.
- Περνάει ο καιρός κι αυτός δε μπορεί ακόμα να αποδεχτεί την απουσία του φίλου του.
Κάθε μέρα παρακαλά το θεό να του παρουσιάσει για τελευταία φορά το φίλο του να τον δει έστω για λίγο.
- Ξαφνικά γίνεται ένα θαύμα κι εμφανίζεται μπροστά του...
- Γρηγόρη! Πόσο μου έλειψες! Δεν το πιστεύω ότι σε βλέπω!
- Όντως. Η αλήθεια είναι ότι περνάμε πολύ καλά...
Βασικά Σωτήρη εγώ αν ήρθα εδώ σήμερα είναι για να σου πω κάποια πράγματα.
- Καλά ή κακά;
- Και τα δύο.
- Πες τα καλά πρώτα...
- Τα καλά είναι ότι περνάμε καταπληκτικά! Συναυλίες συνεχώς... Προχτές έπαιζε ο Bob Marley κι από κάτω όλοι πίναμε μαύρο και τραγουδούσαμε
"No Woman No Cry"... Πριν μια βδομάδα έπαιξε ο Kurt Cobain με τον Jim Morisson, έχουν κάνει νέο γκρουπ πλέον... Ασε σου λέω, πολύ καλά σκηνικά...
- Απίστευτο! Αυτό είναι καταπληκτικό!... Και τα άσχημα; Ποια είναι τα άσχημα;
- Εχμ... βασικά... βγήκαν αφίσες... παίζεις το Σάββατο...

.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #288 στις: Ιανουάριος 02, 2006, 14:43 »
 Το κορίτσι επιστρέφει σπίτι του μετά το σχολείο.
-"Μαμά, μαμά" φωνάζει, "όλα τα άλλα παιδιά μέτρησαν μέχρι το 4 και εγώ έφτασα μέχρι το10!"
-"Μπράβο!" του απαντά η μητέρα του.
-"Τα κατάφερα επειδή είμαι ξανθιά;"ρωτάει το κορίτσι.
-"Ναι μικρό μου, τα κατάφερες επειδή είσαι ξανθιά", της απαντά η μητέρα του.

Την επόμενη μέρα....
-"Μαμά, μαμά" φωνάζει το κορίτσι,"όλα τα άλλα παιδιά είπαν το αλφάβητο μέχρι το....Β, και εγώ μέχρι το Κ!"
-"Μπράβο!" του απαντά η μητέρα του.
-"Τα κατάφερα επειδή είμαι ξανθιά;"ρωτάει το κορίτσι.
-"Ναι μικρό μου, τα κατάφερες επειδή είσαι ξανθιά", της απαντά η μητέρα του, γεμάτη περηφάνια(;!)

Την επόμενη μέρα....
-"Μαμά, μαμά" φωνάζει το κορίτσι,"σήμερα είχαμε γυμνατική και όλα τα κορίτσια συγκρίναμε τα στήθη μας και ενώ όλες οι άλλες ήταν επίπεδες εγώ έχω αυτά!", και τα "βγάζει" έξω δείχνωντας ένα ζευγάρι νούμερο 4!
-"Τα κατάφερα επειδή είμαι ξανθιά;"ρωτάει το κορίτσι.
-"Όχι μωρό μου, εδώ τα κατάφερες γιατί είσαι 25 ετών!!!"
.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #289 στις: Ιανουάριος 02, 2006, 19:48 »
Κάποιος μπασκετμπολίστας ήταν αραχτός σ' ένα μπαρ. Την έπεσε σε μια πανέμορφη κοπέλα και χωρίς πολλά-πολλά φεύγουν από το μπαρ και πάνε σπίτι της.

Κατά την διάρκεια των προκαταρτικών και ενώ η κοπέλα του βγάζει το πουκάμισο, βλέπει ένα τατουάζ στο μπράτσο του που λεει REEBOK.

Αυτός της εξηγεί ότι είναι για διαφημιστικούς λόγους και ότι η REEBOK τον πληρώνει καλά γι' αυτό.

Ύστερα από λίγο, ενώ του βγάζει το παντελόνι, βλέπει στο μπούτι του ένα τατουάζ που λεει PUMA.

Αυτός πάλι της εξηγεί ότι είναι για διαφημιστικούς λόγους.

Ενώ συνεχίζουν, αυτή του βγάζει το μποξεράκι και βλέπει στο πουλί του ένα τατουάζ που λεει AIDS.

Τρομάζει το κοριτσάκι και κάνει να φύγει.  Tην προλαβαίνει αυτός και της λεει:

- Μη φοβάσαι. Αν το χαϊδέψεις λίγο θα δεις πως γράφει ADIDAS!!!

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #290 στις: Ιανουάριος 02, 2006, 20:05 »
Κάποιος κύριος ο οποίος αντιμετώπιζε προβλήματα πρόωρης εκσπερμάτωσης επισκέπτεται τον ψυχίατρο.
Ασθενής : Γιατρέ μου έχω μεγάλο πρόβλημα, όταν κάνω έρωτα με τη γυναίκα μου δεν μπορώ να κρατηθώ πάνω απο 3 λεπτά.
Γιατρός : Πόσο καιρό αντιμετωπίζετε το πρόβλημα αυτό;
Ασθενής : Απο τότε που παντρευτήκαμε
Γιατρός : Είχατε ποτέ πετύχει ποτέ να κρατηθείτε περισσότερο, στα τόσα χρόνια που είσαστε παντρεμένος;
Ασθενής : Μία φορά μονάχα είχα κρατηθεί 1 ώρα και 3 λεπτά.
Γιατρός : Μμμμμμ, 1 ώρα και 3 λεπτά είπατε; Πότε συνέβη αυτό;
Ασθενής : Το φθινόπωρο φέτος, που άλλαξε η ώρα σε χειμερινή...

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #291 στις: Ιανουάριος 02, 2006, 20:06 »
Ένα ζευγάρι αποφάσισε να κάνουν διακοπές ξεχωριστά, αλλού ο άνδρας και αλλού η γυναίκα. Ορκιστήκανε ότι θα ήταν πιστός ο ένας στον άλλον. Τελειώνουν οι διακοπές και γυρίζουν. Λέει ο άνδρας στην γυναίκα:
- "Αχ μωρό μου, τι να σου που, βρήκα εκεί που ήμουν μια κοπέλα, γλύκα, και με γούσταρε πολύ, με κάλεσε στο δωμάτιο της, για μια στιγμή έχασα τα μυαλά μου, ξεντυθήκαμε, ξάπλωσε αυτή, μόλις έπεσα πάνω της σε σκέφτηκα εσένα και σηκώθηκα, ντύθηκα και έφυγα. Εσύ πως τα πέρασες;"
- "Τι να σου πω," λέει η γυναίκα, "τα ίδια περίπου κι εγώ με την διαφορά ότι όταν σε σκέφτηκα εσένα και ήθελα να σηκωθώ, ήμουνα από κάτω και δεν μπορούσα να σηκωθώ."

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #292 στις: Ιανουάριος 02, 2006, 20:06 »
Μια κυρία, 1,80, ξανθιά, γαλανομάτα, πηγαίνει στον γιατρό...
Κ. Γιατρέ ο άντρας μου αυτό τον καιρό πάσχει από ανικανότητα. Επειδή ο ίδιος ντρέπεται, αλλά κι εγώ αντιμετωπίζω σοβαρή σεξουαλική στέρηση με το πρόβλημα του, αποφασίσαμε να έρθω εδώ και να μου δώσετε μια θεραπεία, ώστε ο άντρας μου να γίνει στο κρεββάτι ταύρο.
Γ. Γδυθήτε!
Κ. Μα γιατρέ ο άντρας μου αντιμετωπίζει το πρόβλημα!!!
Γ. Γδυθήτε και ξαπλώστε... επιμένει.
Η κυρία γδύνετε, ξαπλώνει και περιμένει τον γιατρό. Γδύνετε κι εκείνος και αρχίζει χωρίς να χάσει χρόνο να κάνει sex στην όμορφη κυρία.
Κ. Μα γιατρέ, εγώ σας ζήτησα να κάνετε τον άντρα μου ταύρο.
Γ. Αυτό κάνω κοπέλα μου, απλά άρχισα από τα κέρατα!!!

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #293 στις: Ιανουάριος 02, 2006, 20:19 »
Ο Γιάννης πολύ ερωτευμένος, τα είχε εδώ και τρία χρόνια με μια πολύ όμορφη κοπέλα που τη λέγαν Αλεξάνδρα,   

 και δεν είχε  επιδιώξει ποτέ να έχει σεξουαλική επαφή μαζί της.
Μια μέρα αρχίζει να τη χαιδεύει με πάθος, της βγάζει όλα τα ρούχα, άλλα λίγο πρίν έρθει σε επαφή μαζί της,   

 αυτή ζητάει συγνώμη λέγοντάς του οτι θα το έκανε μόνο μετά το γάμο, αλλά απο τη στιγμή που ήταν παντρεμένοι   

 θα έκανε τα πάντα μαζί του, ακόμα και το"μικρό πράσινο κύκλο".
Σε πλήρη σύγχυση ο Γιάννης, τηλεφωνεί στη Τζοάννα (με την οποία είχε κάποιες περιπετειούλες).   

 Πηγαίνει στο διαμερισμά της και της ζητάει να κάνει "το μικρό πράσινο κύκλο". Η Τζοάννα κατατρομαγμένη,   

  αρχίζει να ουρλιάζει ότι είναι ΚΎΡΙΑ και οτι δε θα της περνούσε ποτέ απ'το μυαλό να κάνει κάτι τόσο   

 ποταπό και τον διατάζει να φύγει αμέσως απ'το σπίτι της και να την ξεχάσει μια για πάντα.
Ακόμα πιο μπερδεμένος, ο Γιάννης αποφασίζει να πάει σε ένα μπουρδέλο. Διαλέγει μια όμορφη κοπέλα,   

 πηγαίνει στο δωμάτιο μαζί της και την ρωτάει αν κάνει τα πάντα. Εκείνη απαντά οτι τα κάνει όλα για το   

 χρήμα. Ο Γιάννης λοιπον της ζητάει να κάνει το "μικρό πράσινο κύκλο". Η κοπέλα, επαγγελματίας πόρνη,   

 του απαντά οτι το επάγγελμα της μπορεί να είναι χυδαίο, ωστόσο αυτή είναι μια γυναίκα αξιοσέβαστη και   

 αρχίζει να τον χτυπάει. Ο υπεύθυνος, ακούγοντας τον πανικό που γινόταν στο δωμάτιο, ανοίγει με μια   

 κλωτσιά την πόρτα και ρωτάει τι συμβαίνει. Ο Γιάννης, πιο μπερδεμένος από ποτέ, του εξηγεί οτι το μόνο   

 που είχε ζητήσει απ'την κοπέλα ήταν να κάνει το ¨μικρό πράσινο κύκλο/¨ μαζί του. Με το που το ακούει αυτό   

  ο υπεύθυνος, τον πετάει έξω απ'το μπουρδέλο με τις κλωτσιές και του λέει να μην τολμήσει να ξαναπατήσει   

  το πόδι του στη γειτονιά.
Κοντεύοντας να τρελαθεί εντελώς, ο Γιάννης πάει και βρίσκει το Φίλιππα (έναν ομοφυλόφιλο) μπας και τον  διαφωτίσει.   

  Τον συναντάει λοιπόν στο κομμωτήριο του, χαιρετιούνται εγκάρδια, και ο Φίλιππας του λέει οτι είναι έτοιμος να   

 περάσει τη νύχτα μαζί του. Πηγαίνουν σ' ένα ξενοδοχείο και ο Γιάννης του προτείνει να κάνουν το ¨μικρό πράσινο   

 κύκλο¨. Ο Φίλιππας ακούγοντας την πρόταση αυτή παίρνει ένα ψαλίδι και ορμάει στο Γιάννη φωναζοντάς του οτι   

 είναι ανώμαλος, ότι δε θέλει να τον ξαναδεί ποτέ στη ζωή του και τον πετάει έξω.
Ο Γιάννης νευρικός και στα όρια της τρέλας πάει να βρεί την Αλεξάνδρα (την μνηστή του) και της ζητάει να παντρευτούν   

 αμέσως και να κάνουν αμέσως το "μικρό πράσινο κύκλο". Η Αλεξάνδρα δέχεται και τρισευτυχισμένη του υπόσχεται ότι   

 θα έκαναν το "μικρό πράσινο κύκλο" όσες φορές ήθελε.
Παντρεύονται...και φεύγουν για μήνα του μέλιτος. Ο Γιάννης κάθεται σε αναμένα καρφιά και θέλει να διακόψει το ταξίδι   

 για να κάνει αυτό το "μικρό πράσινο κύκλο"... χαμένος όπως ήταν λοιπόν μες στις σκέψεις του,αποσπάται η προσοχή   

 του απ' το δρόμο και ρίχνει το αυτοκίνητο πάνω σε ένα δέντρο. Η Αλεξάνδρα πεθαίνει ακαριαία. Ο Γιάννης ακόμα ψάχνει   

 να καταλάβει τι είναι "ο μικρός πράσινος κύκλος"...

κι εγώ επίσης...


έχασα το χρόνο μου διαβάζοντας αυτό το mail που μου έστειλαν και στο τέλος δεν έμαθα τι στο καλό είναι αυτός

  "ο μικρός πράσινος κύκλος"


Αρνούμαι λοιπόν να είμαι το μόνο άτομο που έμεινα με την απορία, αλλά κυρίως, αρνούμαι να είμαι το μόνο άτομο   

 που του "την έφεραν", οπότε σας το στέλνω ..



Στο κάτω κάτω γι'αυτό είναι οι φίλοι.




ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙΣ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΚΑΠΟΙΟΥ. 

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #294 στις: Ιανουάριος 02, 2006, 20:24 »
Πάει γύφτος στον οδοντίατρο.
Κάθεται στην καρέκλα, ανοίγει το στόμα...
 
Σκύβει ο οδοντίατρος, κοιτάει και τι βλέπει !!!
ΟΛΑ τα δόντια, πάνω κάτω, εμπρός και πίσω είναι χρυσά !!!!
Ξανακοιτάει αλλά δεν βλέπει κανένα ελάττωμα.
 
Οπότε ρωτάει:
 
- Σφράγισμα;
 
Και ο γύφτος:
 
- Όχι, συναγερμό

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #295 στις: Ιανουάριος 04, 2006, 08:14 »
Συζητούσαν δυο φίλοι και κάποια στιγμή λέει ο ένας στον άλλον:
- Έχεις εξομολογηθεί τώρα τελευταία;
- Πού το θυμήθηκες τώρα αυτό ρε;
- Ε, πώς. Εγώ θα σου πρότεινα να πας.
- Δε θάσαι καλά ρε. Απο το δημοτικό έχω να πάω.
- Ε, νά! σου το ζητάω σαν χάρη. Να απασχολήσεις για λίγο τον παπά γιατί θέλω να πάω με την παπαδιά.
- Πες το ντε! Αν είναι έτσι, να πάω.
Και πήγε. Κι όλο θυμόταν και κάποια άλλη αμαρτία, κι άλλη, κι άλλη. Αλλά κάποια στιγμή, δεν άντεξε:
- Παπά μου, τώρα που ξεμολογιέμαι, διαπράττω και νέα αμαρτία.
- Τι εννοείς τέκνον μου;
- Ε, νά! κάνω πλάτες στον φίλο μου και σε καθυστεράω για να πάει αυτός με την παπαδιά σου.! Ήμαρτον. και ο παπάς ήρεμος:
- Τρέξε γρήγορα σπίτι σου τέκνο μου ..... γιατί η παπαδιά έχει πεθάνει εδώ και 2 χρόνια.!!!
   
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #296 στις: Ιανουάριος 04, 2006, 08:16 »
ΕΝΤΥΠΟ ΧΥΛΟΠΙΤΑΣ ΓΙΑ ΑΝΔΡΕΣ.

"Αγαπητέ Υποψήφιε,

Μετά από τον διαγωνισμό της ...../...../200...., με λύπη μου σε πληροφορώ ότι βρέθηκες ακατάλληλος. Όπως ήδη γνωρίζεις, ο Διαγωνισμός ήταν σκληρός, και δεκάδες υποψήφιοι πήραν μέρος. Με άλλα λόγια, μην το πάρεις κατάκαρδα. Ούτε ο πρώτος θα' σαι, ούτε ο τελευταίος. Ξεπέρασε το !!!

Ο Διαγωνισμός θα επαναληφθεί σε ένα εξάμηνο (αλλαγή σεζόν), οπότε μπορείς να ξαναδοκιμάσεις την τύχη σου, εφ' όσον συμμορφωθείς με τα
ακόλουθα:

Ακόμη κι αν δεν πάρεις μέρος σε προσεχή Διαγωνισμό, η Αίτηση σου θα παραμείνει στα αρχεία μου, και θα επικοινωνήσω μαζί σου, αν σε χρειαστώ στο μέλλον (λειψιανδρεία).

Για να είσαι όμως πιο τυχερός σε άλλες μελλοντικές υποψήφιες, σου παραθέτω τους λόγους που κρίθηκες ακατάλληλος :

1.___Το επώνυμο σου είναι απαράδεκτο. Αρνούμαι να το προφέρω, πόσο μάλλον να το αποκτήσω η ίδια, ή να το δώσω στα παιδιά μου.

2.___Το όνομα σου είναι απαράδεκτο. Μου είναι αδύνατον να σου το ψιθυρίζω ηδονικά στις ερωτικές στιγμές μας. Και δεν θα μπορούσα να το κάνω τατουάζ σε απόκρυφο (ούτε φανερό) σημείο του σώματος μου!!!

3.___Στο πρώτο μας κιόλας ραντεβού, το πορτοφόλι μου άδειασε, ενώ το δικό σου στομάχι γέμισε.

4.___Το αφελές σχόλιο σου ότι 'αγοράζεις προφυλακτικά χονδρικώς' φανερώνει ότι δεν πολυενδιαφέρεσαι για τα ψυχικά μου χαρίσματα.

5.___Έχασες στο ΤΕΣΤ ΤΩΝ ΔΕΚΑ ΕΡΩΤΗΣΕΩΝ. Σε ρώτησα δέκα πράγματα για τον εαυτό σου, κι απάντησες με μεγάλη αυταρέσκεια, πριν ενδιαφερθείς να ρωτήσεις κάτι για μένα.

6.___Δεν μου στέλνεις συχνά μηνύματα και e-mail, που σημαίνει ότι αν από τώρα με παραμελείς έτσι, θα ψάχνω σύντομα για αντικαταστάτη.

7.___Με πολιορκείς συνεχώς με μηνύματα και e-mail, που σημαίνει ότι έχεις πολύ ελεύθερο χρόνο, κοινώς είσαι τεμπελόσκυλο.

8.___Είσαι πιο αδύνατος/πιο χοντρός από μένα, και δεν ταιριάζουμε οπτικά.

9.___Είσαι πολύ κοντός. Ο γιος μας (αν είχαμε) θα έτρωγε πολύ ξύλο στο σχολείο, θα του κάνανε καψόνια στο στρατό, θα 'τρωγε πόρτα στα μαγαζιά, και οι γκόμενες θα του έδιναν επιστολές σαν κι αυτή !!!!

10.___Είσαι πολύ ψηλός και άμυαλος. Το άμυαλος με συγκινεί, αλλά το ύψος σου θα μας εμποδίσει να δοκιμάσουμε και τις 369 στάσεις του Κάμα Σούτρα.

11.___Με απογοήτευσε η αδυναμία σου να φτιάξεις τα υδραυλικά, τα ηλεκτρικά, το αμάξι μου, να βάψεις το δωμάτιο μου, να κόψεις ξύλα για το τζάκι κλπ.

12.___Η ακαταστασία σου σε συνδυασμό με την απροθυμία σου να πάρουμε οικιακή βοηθό, είναι αποκαρδιωτική.

13.___Μέσα στην συζήτηση μας, ανέφερες την μητέρα σου δέκα φορές το λεπτό. Ακόμη και στον οργασμό σου φώναζες 'μάνα μου'.

14.___Παρ ότι αγαπώ τις τέχνες και το θέατρο, και είμαι σχετικά ανοιχτόμυαλη, η μανία σου να φοράς περίεργές στολές την ώρα του σεξ μου κόβει το αίμα.

15.___Οι συχνές αναφορές σου στην πρώην σου, και οι βαθιές γνώσεις σου σε παρακολουθήσεις, μεταμφιέσεις, υποκλοπές, μου δίνουν την εντύπωση ότι 'δένεσαι' παθολογικά στις σχέσεις σου.

16.___Το ύψος σου είναι ασύμμετρο με το βάρος σου. Παρ' όλα αυτά, εάν πληροίς τις προϋποθέσεις των 30 οριζοντίων πόντων, η αίτηση σου θα ληφθεί πολύ σοβαρά, και χίλια συγνώμη για την παρεξήγηση.

17.___Η κούτα προφυλακτικών που πήρες μαζί για το επαγγελματικό σου ταξίδι με έβαλαν σε κάποιες αμυδρές υποψίες. (Κάτι δεν μου πήγε καλά αλλά δεν μπορώ να το προσδιορίσω)

Μετά τιμής, _________________________________  "


Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #297 στις: Ιανουάριος 09, 2006, 21:59 »
Ήταν ένας Ινδός ένας Τούρκος και ένας Έλληνας και τσακώνονταν για τους Θεούς
τους. Ποιος πραγματικά υπάρχει και έτσι...

Επειδή δεν έβγαινε άκρη λέει ο Ινδός. "Το βλέπετε εκεί πάνω το βουνό που

είναι 1000 μέτρα? Θα πηδήξουμε ένας ένας και όποιος σωθεί πάει να πει ότι ο

Θεός του είναι ο πραγματικός".

Αφού συμφωνούν όλοι ξεκινάει ο Ινδός. Πέφτει και αρχίζει να φωνάζει στα



1000 μέτρα "ΒΟΥΔΑ ΒΟΥΔΑ ΒΟΥΔΑ ΒΟΥΔΑ ΒΟΥΔΑ"



800 μετρα "ΒΟΥΔΑ ΒΟΥΔΑ ΒΟΥΔΑ ΒΟΥΔΑ ΒΟΥΔΑ"



600 μετρα "ΒΟΥΔΑ ΒΟΥΔΑ ΒΟΥΔΑ ΒΟΥΔΑ ΒΟΥΔΑ"



500 μετρα "ΒΟΥΔΑ ΒΟΥΔΑ ΒΟΥΔΑ ΒΟΥΔΑ ΒΟΥΔΑ"



300 μετρα "ΒΟΥΔΑ ΒΟΥΔΑ ΒΟΥΔΑ ΒΟΥΔΑ ΒΟΥΔΑ"



100 μετρα "ΒΟΥΔΑ ΒΟΥΔΑ ΒΟΥΔΑ ΒΟΥΔΑ ΒΟΥΔΑ"



Και ως διά μαγείας προσγειώνεται κανονικά.



Ξεκινάει και ο Τούρκος. Πέφτει και αρχίζει να φωνάζει στα



1000 μέτρα "ΑΛΑΧ ΑΛΑΧ ΑΛΑΧ ΑΛΑΧ ΑΛΑΧ"



800 μετρα "ΑΛΑΧ ΑΛΑΧ ΑΛΑΧ ΑΛΑΧ ΑΛΑΧ"



600 μετρα "ΑΛΑΧ ΑΛΑΧ ΑΛΑΧ ΑΛΑΧ ΑΛΑΧ"



500 μετρα "ΑΛΑΧ ΑΛΑΧ ΑΛΑΧ ΑΛΑΧ ΑΛΑΧ"



300 μετρα "ΑΛΑΧ ΑΛΑΧ ΑΛΑΧ ΑΛΑΧ ΑΛΑΧ"



100 μετρα "ΑΛΑΧ ΑΛΑΧ ΑΛΑΧ ΑΛΑΧ ΑΛΑΧ"



Όταν φτάνει κάτω γκρεμοτσακίζεται.



Ξεκινάει και ο Έλληνας. Πέφτει και αρχίζει να φωνάζει στα



1000 μέτρα "ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ

ΜΟΥ

ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ

ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ

ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ"



800 μετρα "ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ

ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ

ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ"



600 μετρα "ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ

ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ

ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ"



500 μετρα "ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ

ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ

ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ"


300 μετρα "ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ

ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ

ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ"


100 μετρα "ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ

ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ

ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ"


50 μετρα "ΒΟΥΔΑ ΒΟΥΔΑ ΒΟΥΔΑ ΒΟΥΔΑ"

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #298 στις: Ιανουάριος 09, 2006, 22:11 »
O XPIΣTOΣ ΞANAΣTAYPΩNETAI

 

Tης MYPTΩΣ KONTOBA

 

 

Aγαπητέ ?γιε Bασίλη, πρώτα πρώτα θέλω να σε ευχαριστήσω για το περσινό

σου δώρο που ήταν μια ωραιότατη ρυτίδα στο μεσόφρυδο και έχω να σου πω

ότι αν φέτος επιχειρήσεις να μπεις απ' την καμινάδα μου θ' ανάψω τζάκι

και θα σε κλάψουν οι τάρανδοι.

Kατά τα άλλα, όπως τα ξέρεις. Eτοιμαζόμαστε για γιορτές καπάκι

Xριστούγεννα-Πρωτοχρονιά και θα περάσουμε κα-τα-πλη-κτι-κά όπως κάθε

χρόνο. Tις ημέρες των παραμονών θα επωφεληθούμε από το συνεχές ωράριο

των καταστημάτων για να ξεχυθούμε σύσσωμοι στα μαγαζιά και να

ψωνίσουμε

ό,τι να' ναι και μετά θα κουβαλάμε τα ό,τι να' ναι μας φορτωμένοι με

τις σακουλάρες πάνω κάτω στη Σκουφά,  ψάχνοντας δύο ώρες για ταξί. Όταν

βρούμε ταξί θα σιχτιρίσουμε την ώρα και τη στιγμή που το βρήκαμε και

μπλέξαμε στην κίνηση και γύρω γύρω όλοι θα κορνάρουν και θα βρίζει ο

ένας τον άλλο ένεκα της ημέρας. Tο βράδυ της παραμονής των

Xριστουγέννων, θα βγούμε έξω για να τιμήσουμε τη γέννηση του

Θεανθρώπου και θα  στριμωχτούμε κι εμείς στη φάτνη με τα ζώα, δηλαδή στο Rex,

Στην Aθηνών Aρένα, στο Bοτανικό και σε άλλα μέρη. Kαι θα φοράμε όοολες το

 «μικρό μαύρο φόρεμα». Kαι όοοολοι οι άντρες θα καπνίζουν μια τεράστια

γιορτινή πουράκλα που θα βρωμάει και θα ζέχνει. Ύστερα, αφού χορέψουμε

τσιφτετέλι και πιούμε ό,τι σκατο-ποτό κυκλοφορεί σε μολότοφ στην

αγορά, θα γυρίσουμε στο σπίτι για να ξεράσουμε και να περιμένουμε την

παραμονή της Πρωτοχρονιάς.

Tην παραμονή της Πρωτοχρονιάς θα ξαναξεχυθούμε στα μαγαζιά να

ξαναψωνίσουμε τα ό,τι να 'ναι που περίσσεψαν απ' τα Xριστούγεννα και

θα επιστρέψουμε στα σπίτια μας πτώματα για να ετοιμαστούμε άρον άρον για

 το ρεβεγιόν. Tο πιο ευχάριστο απ' όλα είναι ότι επιτέλους θα συναντηθούμε

όοοοολοι μαζί γιατί θα εγκλωβιστούμε στο Σύνταγμα και στην Kηφισίας

πρωτοχρονιάτικα και θα καπνίζουμε μέσα στα αυτοκίνητα με αναμμένο το

κλιματιστικό και όλα θα είναι ένα σίχαμα. Θα είμαστε και εκνευρισμένοι

από πριν που φάγαμε στο σπίτι της μαμάς όπου περάσαμε φριχτά μια και

συγκεντρώθηκε όλη η οικογένεια για να τσακωθεί, όπως κάθε χρόνο.

Eπίσης όπως κάθε χρόνο, το φαγητό θα είναι χάλια, γιατί το κρέας της

 γαλοπούλας

είναι απαίσιο και σκληρό και άμα κρυώσει γίνεται σαν βατραχοπέδιλο.

 Παρ' όλα αυτά, θα καταβροχθίσουμε τον άμπακο με έμφαση στη γέμιση και στη

βασιλόπιτα και θα σκάσουμε και μετά θα νυστάζουμε και θα θέλουμε να

χωρίσουμε τους γκόμενούς μας, γιατί φυσικά αυτοί φταίνε που

τραβιόμαστε στη μέση της νύχτας σαν τους ηλίθιους, και στο μεταξύ όλα τα μαγαζιά

θα είναι γεμάτα από κόσμο που καλωσορίζει το νέο χρόνο με ξέφρενο

ενθουσιασμό, πράγμα το οποίο δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω. Aυτό το

στίχο «πάει ο παλιός ο χρόνος ας γιορτάσουμε παιδιά» πρέπει να τον

έχει γράψει ο Φόρεστ Γκαμπ γιατί μόνο αν είσαι ο Φόρεστ Γκαμπ γιορτάζεις

που λιγοστεύει κατά ένα χρόνο η ζωή σου και θα σε φάει το μαύρο χώμα μια

 ώρα αρχύτερα. Aυτά. Όσο για το πρωτοχρονιάτικο ρεβεγιόν μας θα το

περάσουμε κι αυτό φα-ντα-στι-κά ξαναζουλιγμένοι στα μπουζούκια ή στα κουλά

κυριλέ κλαμπ με τους πορτιέρηδες Mίστερ Γαμάω και τις μπαρ-γούμαν Mις

Tσιμπούκι, όπου θα πιούμε πετρέλαιο και θα πάρουμε και μερικά ναρκωτικά

για το καλό. Tην άλλη μέρα θα είμαστε κουρέλια και θα νομίζουμε ότι

έχουμε τυφλωθεί, ωστόσο αργά το μεσημέρι θα σύρουμε τα κόκαλά μας

μέχρι το πατρικό  για να ξαναφάμε με την οικογένεια ό,τι έμεινε απ' το

προηγούμενο βράδυ που η μαμά είχε μαγειρέψει για ένα λόχο. Mετά θα

κάνουμε φύλο και φτερό τη χτεσινή βασιλόπιτα για να βρούμε το φλουρί

 που δεν θα βρεθεί ποτέ γιατί θα το έχει καταπιεί ο παππούς με το πρωινό

του ρόφημα.  Tο απόγευμα θα χτυπήσουμε και μια κατάθλιψη που δεν είμαστε πια

παιδιά και τι μαγικά που ήταν τα Xριστούγεννα και η Πρωτοχρονιά

κάποτε.

 Kαι μετά οι γιορτές δεν θα λένε να τελειώσουν γιατί θα έχουμε και τα

 Φώτα και του Aϊ Γιαννιού και αϊ σιχτίρι αγαπητέ ?γιε Bασίλη, σ'  αγαπάω,

 σ' εκτιμάω, αλλά κοίτα μην τολμήσεις και πλησιάσεις σπίτι μου. Φέτος

 θέλω μόνο Kαλικάντζαρους. Tουλάχιστον εκείνοι αντιμετωπίζουν την

τραγωδία των γιορτών «α-να-τρε-πτι-κά», όπως θα έλεγαν και οι άνθρωποι

που εργάζονται στην τηλεόραση.  Kαι τώρα κλείνω γιατί πρέπει να γράψω

και σ' άλλο κουλό άγιο. Σε κάνα μήνα έχουμε Bαλεντίνο.

kostas katsenos

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ !!!!!!!!!
« Απάντηση #299 στις: Ιανουάριος 09, 2006, 22:34 »
1. Ήταν ένας πρόσκοπος. Καθώς προχωρούσε στο δάσος φτάνει σε ένα ξέφωτο που το χώριζε ένα ποτάμι. Ξαφνικά βλέπει μια κοπέλα να κινδυνεύει να πνιγεί! Τρέχει να τη σώσει και .. τον βουτάει από τα δεξιά ένα χέλι και από τα αριστερά ένα άλλο!

Ηθικόν δίδαγμα:
Το χέλι νίβει το άλλο και τα δυο τον πρόσκοπο!!!

2. Ένας τύπος μπαίνει σε ένα μπαρ. Παραγγέλνει ποτό. Κάποια στιγμή όπως ο μπάρμαν άφησε προσωρινά στη μπάρα ένα καμπάρι, το βλέπει ο τύπος, το βουτάει και την κάνει! Τον παίρνει γραμμή ο μπάρμαν, και τον αρχίζει στο κυνήγι. Συνέχισαν να τρέχουν, κάποια στιγμή πετυχαίνουν έναν αστυνομικό που έκανε περιπολία, μπαίνει και αυτός στο κυνήγι, δίνει σήμα σε περιπολικό αλλά ο τύπος προλαβαίνει και φτάνει στο σπίτι του! Χτυπάνε το κουδούνι οι μπάτσοι απειλώντας να σπάσουν την πόρτα. Τι να κάνει, τι να κάνει, τι να κάνει, βλέπει ένα πακέτο με βούτυρο, αρπάζει την ετικέτα και την κολλάει στο καμπάρι!!!

Ηθικόν δίδαγμα:
Ο κόσμος το χει βούτυρο και συ κρυφό καμπάρι!!!