Αποστολέας Θέμα: JIMNY CLUB για Κρητικους  (Αναγνώστηκε 20533 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Morpheus

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 279
  • Φύλο: Άντρας
  • The future belongs to those who believe.
Απ: JIMNY CLUB για Κρητικους
« Απάντηση #90 στις: Οκτώβριος 31, 2009, 11:29 »
Καλοσωρησες φοτακο στην παρέα μας. Σε λιγω καιρώ θα κανονησουμε εκδρωμουλα και θα χαρούμε πολύ να σε γνορησουμε και από κοντά .
Sorry Για τα ορθογραφικα.
The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.

Αποσυνδεδεμένος DirectionLess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 244
Απ: JIMNY CLUB για Κρητικους
« Απάντηση #91 στις: Οκτώβριος 31, 2009, 13:10 »


Παιδια  το αυτοκινητο  ειναι <<ελατωματικο>>  ,δηλαδη  ειναι η κατασκευη του τετοια και δεν αλλαζει.
Ο εξουσιοδοτημενος επισκευαστης  της  suzuki που πηγαινω  το αυτοκινητο   μου  ειπε  οτι εβαλε  αμορτισερ  σε  ενα  jimny  και του  εκανε  παρατηρηση η suzuki ,  εκτος αυτου  μπορω να σας  πω  οτι  οδηγησα και εγω  ενα  jimny με αμορτισερ  και ετρεμε  αλλα  λιγοτερο.

Και κατι αλλο...

Σημερα  μιλησα τηλεφωνικα  με  τον  γενικο  διευθυντη  στης  suzuki  στην  Ελλαδα(ητανε πληρως  ενημερωμενος  για  το προβλημα  μου μετα  απο τοσες  φορες  που  εχω  επισκευτει  το  συνεργειο)  και  μου  ειπε χαρακτηριστηκα:  εεεεεε  αυτα  τα  αυτοκινητα  τα  εχουμε  για  χρησεις  εκτος  δρομου,  και εκτος  αυτου  καβαλαμε  και τα πεζοδρομια, ολα  αυτα  τα  αυτοκινητα  θα  εχουνε  εστω  και  ενα μικρο τρεμουλο ειναι η  γεωμετρια  τους τετοια,  και ειπαμε  και αλλα πολλα  που..............................μου  ανεβασε  την  πιεση!!!



Οταν τους  ερθει η  μηνυσουλα τι θα  κανουνε? u10 ;022_


Αυτη  ητανε η  απαντηση  του ΚΥΡΙΟΥ  ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ

Μαλλον  δεν ξερουνε τι τους περιμενει αν  δεν  μου φτιαξουνε.............και μιλαω  σοβαρα.


Υ.Γ   Σας  το ξαναλεω  οτι ειμαι αποφασισμενος για ολα ,δεν θα τους αφησω σε  χλωρο κλαρι οσο  και να διαρκεσει  αυτο.....................



ΒΟΗΘΗΣΤΕ  ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ



Γεια χαρά,

  Παρακολουθώ τη συζήτηση με προσοχή και θέλω να σε ρωτήσω το εξής. Καταρχάς, πήγες να ζητήσεις διόρθωση του προβλήματος και σου την αρνήθηκαν ; Δηλαδή, να σου δώσω ένα απλό παράδειγμα. Εμένα μου το παρουσίασε στο αυτοκίνητο μετά από αλλαγή ελαστικών (εννοείται πως έγινε ζυγοστάθμιση απλή και όχι επί του αυτοκινήτου 3 φορές - και τις 3 φορές έδειχνε 0 και στα 4 ελαστικά). Το αυτοκίνητο να σημειωθεί ότι αγορασμένο τον 6ο του 2009. Κατόπιν αυτού, πήρα τηλ. στην αντιπροσωπεία απ' όπου το αγόρασα και τους εξήγησα (την γνωστότατη) κατάσταση. Δίχως δεύτερη κουβέντα, οι άνθρωποι δέχτηκαν να το φτιάξουν (έδειχναν ενήμεροι). Με το που το πήγα, ο υπεύθυνος μου είπε τα γνωστά σε όλους :"μπορεί να γίνει ζυγοστάθμιση επί του αυτοκινήτου και να είναι οκ". Μετά όμως μου λέει ότι αν γίνει αλλαγή ελαστικού ή αρχίσεις τα πάνω κάτω σε πολύ offroad διαδρομές, πάλι θα χρειαστεί. Και βέβαια καταλήξαμε στη γνωστή λύση (το είχε δηλαδή ήδη στο πρόγραμμα για την επισκευή) όπου έγινε αντικατάσταση σινεμπλοκ και προσθήκη κάποιων ροδελών στους βασιλικούς πύρους (μπροστινό τμήμα του αυτοκινήτου). Η λύση αυτή προφανώς και είναι μονιμότερη της πρώτης (ζυγοστάθμιση επί του αυτοκινήτου), ακριβώς επειδή δεν επηρεάζεται από πολλά ντάπα ντούπα ή αλλαγές ελαστικών. Βέβαια, αναλώσιμα είναι και αυτά, κάποια στιγμή θα φθαρούν, αλλά και τι δεν είναι σε ένα όχημα (εκτός της λαμαρίνας) ; Εννοείται πως το πρόβλημα λύθηκε και δεν αντιμετωπίζω θέμα πια.
Θέλω να πω ότι τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση, έγινε απευθείας αντικατάσταση-προσθήκη. Στη δική σου τι ακριβώς συνέβη ;

Αποσυνδεδεμένος fotakos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JIMNY CLUB για Κρητικους
« Απάντηση #92 στις: Οκτώβριος 31, 2009, 14:20 »
Φυσικά και θά σμίξουμε
Νά έρθετε και πρός τά εδώ νά πάμε Λασίθι καί Καθαρό τώρα πού θα αρχίσουν καί τα χίονια

Αποσυνδεδεμένος gipis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JIMNY CLUB για Κρητικους
« Απάντηση #93 στις: Οκτώβριος 31, 2009, 17:09 »
καλός όρισες στην παρέα μας Φώτη...θα σμίξουμε και πάλι το χειμώνα για βολταρακια...εξάλλου εμείς είμαστε σαν τους χοχλιούς...βγαίνουμε έξω όταν βρέχει...!!!!
 j12 j12 j12 j12 j12 j12
Καμιά φορά ανησυχώ μήπως μ' εγκαταλείψουν όλοι και μείνουν ΜΟΝΟΙ τους.....

Αποσυνδεδεμένος fotakos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JIMNY CLUB για Κρητικους
« Απάντηση #94 στις: Οκτώβριος 31, 2009, 18:35 »
Φίλε gipis οχι μόνο σάν τούς χοχλίους αλλά καί  χαμελέοντες βρέχει χιονίζει λίαζει εμείς εκεί
δεν καταλαβαίνουμε τίποτα 
Αν και με τόση λάσπη πιό πολύ με γουρούνια φαίρνουμε lol lol lol

Αποσυνδεδεμένος gipis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JIMNY CLUB για Κρητικους
« Απάντηση #95 στις: Οκτώβριος 31, 2009, 18:37 »
σωστός ο παίχτης...
Καμιά φορά ανησυχώ μήπως μ' εγκαταλείψουν όλοι και μείνουν ΜΟΝΟΙ τους.....

Αποσυνδεδεμένος fotakos

  • Jimny
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JIMNY CLUB για Κρητικους
« Απάντηση #96 στις: Νοέμβριος 02, 2009, 09:54 »
Καλημέρα καλή εβδομάδα καί καλό μήνα σέ ολόυς μάς.
Ωραίος καιρός γιά εμάς σε όλη τήν κρήτη
Υγεία καί καλά μυαλά
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 02, 2009, 09:57 από fotakos »

Αποσυνδεδεμένος irvine777

  • Jimny
  • Μηνύματα: 15
Απ: JIMNY CLUB για Κρητικους
« Απάντηση #97 στις: Δεκέμβριος 22, 2009, 23:47 »
Ονόματα μελών του jimnyclub.com που μένουν στη Κρήτη


 1. Morpheus (Μηνάς)                 Jimny 2007                   Ηρακλειο.
 2. nikpap_agroins (Νίκος)            jimny 2008                   Hrakleio-Moires
 3. JPat (Γιάννης)                       Jimny Cabrio 2003          Ρέθυμνο
 4. dineris                                 Jimny Cabrio 2007          Ηρακλειο
 5. Nanis                                  Jimny                           Χανιά
 6. johndentist(Γιάννης)              Jimny 2008                    Χανιά
 7. stavros79 (Σταυρος)              jimny cabrio 2003           Ηράκλειο
 8. gipis(giwrgos)                       jimnaki 2008                  Ηράκλειο
 9. Mixalis                                 Jimny2007                     Iraklio
10. Jericho                               Jimny mod. 2000 IS         Χανιά   
11. krama22                              Jimny hardtop 2002        Ηρακλειο
12. LIAKAROS                            jimny                           Χανια
13  Alex-Crete                           jimny cabrio 2002           Ρέθυμνο
14. fotakos(Φώτης)                   jimny 2008                    Άγιος Νικόλαος   
15. irvine777 (Μανος)                 Jimny cabrio 2005           Hρακλειο

Αποσυνδεδεμένος irvine777

  • Jimny
  • Μηνύματα: 15
Απ: JIMNY CLUB για Κρητικους
« Απάντηση #98 στις: Δεκέμβριος 22, 2009, 23:50 »
Καλως σας βρηκα παιδια! Ηδη γνωριστηκα με τον Morpheus (και μαλιστα στο πεδιο της μαχης) ελπιζω να τα πουμε συντομα και με τους υπολοιπους.
Ενοειται οτι ψηνομαι για λασποβολτα  ;)

Αποσυνδεδεμένος Morpheus

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 279
  • Φύλο: Άντρας
  • The future belongs to those who believe.
Απ: JIMNY CLUB για Κρητικους
« Απάντηση #99 στις: Δεκέμβριος 23, 2009, 00:50 »
Μανο καλοσωρησες στην παρεα μας, σου ευχομε στην επομενη παρεα να παμε σε εκινο το ανιφορακι στα Ανωγια και να πινουμε ρακες στην κορηφη.  ;D ;D j12
Sorry Για τα ορθογραφικα.
The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.

Αποσυνδεδεμένος nanisq

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JIMNY CLUB για Κρητικους
« Απάντηση #100 στις: Ιανουάριος 21, 2010, 00:22 »
Γειά σας παιδια, χάθηκα για λίγο καιρό αλλά επιστρεφω και περιμένω να κανονιστεί καμια βολτούλα. Καλωσορίζω και τους νεότερους του club Κρητικών.....
Ε Λ Α Τ Ε   Χ Α Ν Ι Α,  Θ Α    Π Ε Ρ Α Σ Ε Τ Ε   Κ Α Λ Α ! ! !

Αποσυνδεδεμένος Morpheus

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 279
  • Φύλο: Άντρας
  • The future belongs to those who believe.
Απ: JIMNY CLUB για Κρητικους
« Απάντηση #101 στις: Ιανουάριος 21, 2010, 09:53 »
Καλός φίλε μου θα κανονησουμε και ανιπομονουμε να έρθεις στην παρέα μας. Καλό θα ήταν αν έχεις κακίες ιδέες για εκδομουλα να οργανοσεις μια και να ερθουμε.
Sorry Για τα ορθογραφικα.
The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.

Αποσυνδεδεμένος iaonnis32

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3
Απ: JIMNY CLUB για Κρητικους
« Απάντηση #102 στις: Φεβρουάριος 28, 2010, 22:32 »
kalispera kai kalos sas vrika exv ena jimny tou 2004 to peira tora exv ena kleidi aplo xvris thlexeirismo kai ena kleidi to opoio exei mia plaketa mesa toy me mpataria xvris na exei kapio koumpi ejvterika!mipvs to amaji arxika eixe thlexeirismo kai exei xathei to kleidi?mhpos jerei kapios kati gia ayto?

Αποσυνδεδεμένος Morpheus

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 279
  • Φύλο: Άντρας
  • The future belongs to those who believe.
Απ: JIMNY CLUB για Κρητικους
« Απάντηση #103 στις: Μάρτιος 01, 2010, 18:02 »
Φίλε iaonnis32 καλωσόρισες στην παρέα μας. Πρώτα από όλα αν σου είναι εύκολο να γράψεις με ελληνικούς χαρακτήρες γιατί δεν καταλαβενουμε πια είναι η απορία σου. Και δεύτερον αν μπορείς να μας σειστιθης.
Sorry Για τα ορθογραφικα.
The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.

Αποσυνδεδεμένος iaonnis32

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3
Απ: JIMNY CLUB για Κρητικους
« Απάντηση #104 στις: Μάρτιος 08, 2010, 11:49 »
καλημερα το ονομα μου ειναι Γιαννης και ειμαι απο το ηρακλειο,ολα καλα με την απορεια μου ταλικα το ξεμπερδεψα ολα καλα..