Αποστολέας Θέμα: Μας αλλαξες τα φωτα... ή εξτρα.. φωτισμος στο jimny!!!  (Αναγνώστηκε 35848 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος freskos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 374
  • www.jimnyclub.com
Απ: Μας αλλαξες τα φωτα... ή εξτρα.. φωτισμος στο jimny!!!
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 08, 2006, 14:16 »
Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος από τις Blue Vision....Με μικρό κόστος έχεις αρκετά καλύτερα φώτα....

Αποσυνδεδεμένος edouard

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 28
Απ: Μας αλλαξες τα φωτα... ή εξτρα.. φωτισμος στο jimny!!!
« Απάντηση #31 στις: Ιανουάριος 09, 2007, 04:40 »
καλημερα,θελω να ρωτησω κατι...εχω ενα JIMNY CABRIO το εχω κανει ομως καθαρα street,του εχω βαλει 235/70/15,μπαρουλες εμφανισιακα,νικελακια κτλ.1ον θελω να του βαλω μεσα στην καμπινα led στα ποδια του οδιγου κ του σινοδιγου.ψαχνω να βρω κ δεν μπορω να της βρω πουθενα.2ον θελω να του αλλαξω κοντερ,θελω να του βαλω κατι πιο extreme.εχετε κατι να προτεινετε???ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Μας αλλαξες τα φωτα... ή εξτρα.. φωτισμος στο jimny!!!
« Απάντηση #32 στις: Ιανουάριος 09, 2007, 08:01 »
Kαλημερα φιλε μου... τα ledακια που ψαχνεις να βρεις ειναι after market αξεσουαρ και τα εχω δει στο φιλο μας το Παναγιωτη Αποστολοπουλο... ειναι Αυλωνος 33 στα Σεπολια...

Οσο για το κοντερ που λες, δε νομιζω να υπαρχει κατι στο στυλ που θελεις... αν ξερει καποιος αλλος κατι...
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: Μας αλλαξες τα φωτα... ή εξτρα.. φωτισμος στο jimny!!!
« Απάντηση #33 στις: Ιανουάριος 09, 2007, 09:39 »
Έβαλα Osram brilliant, 25 ευρώ το ζευγάρι, αισθητή διαφορά... 
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: Μας αλλαξες τα φωτα... ή εξτρα.. φωτισμος στο jimny!!!
« Απάντηση #34 στις: Ιανουάριος 09, 2007, 10:00 »
Οσο για το κοντερ που λες, δε νομιζω να υπαρχει κατι στο στυλ που θελεις... αν ξερει καποιος αλλος κατι...
CARMANIA

Αποσυνδεδεμένος TZIMIS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μας αλλαξες τα φωτα... ή εξτρα.. φωτισμος στο jimny!!!
« Απάντηση #35 στις: Ιανουάριος 09, 2007, 23:22 »
καλοι μου φιλοι σε ολα τα καταστηματα ηλεκτρολογικου υλικου θα βρειτε LID φωτιστικα σε διαφορους χρωματισμους μπλε κοκκινα κιτρινα το οποια θα τα δειτε σε ενα πανελ  25χ25
και θα σας πουν οτι ειναι για οροφη και δαπεδο και οτι ειναι 10 βολτ ......μ@λλλλλκιες
τα βαζω εγω σε βαρκες και στο γιμνυ μου  και σε  κανα δυο φιλους παιζουν μια χαρα
(εγω εβαλα λευκα στα ποδια του συνοδηγου)ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ απαλο ωραιο... roc2 roc
εγω τα πηρα απο καταστημα βλαχιωτης στη γλυφαδα εχει και πειραια τηλ. 210.9624250

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: Μας αλλαξες τα φωτα... ή εξτρα.. φωτισμος στο jimny!!!
« Απάντηση #36 στις: Μάρτιος 17, 2007, 19:14 »
ενδιαφερον αρθρο...

  http://users.otenet.gr/~gnikola/aftokinito.htm#%E2

αρχικα το ειδα http://www.hyundaiclub.gr/forum/index.php?topic=794.msg7844;topicseen#msg7844 και μετα απλα ακολουθησα το link του συνφορουμιστα Rovral.
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος big-terios

  • Jimny
  • Μηνύματα: 486
Απ: Μας αλλαξες τα φωτα... ή εξτρα.. φωτισμος στο jimny!!!
« Απάντηση #37 στις: Μάρτιος 19, 2007, 09:35 »
καλοι μου φιλοι σε ολα τα καταστηματα ηλεκτρολογικου υλικου θα βρειτε LID φωτιστικα σε διαφορους χρωματισμους μπλε κοκκινα κιτρινα το οποια θα τα δειτε σε ενα πανελ  25χ25
και θα σας πουν οτι ειναι για οροφη και δαπεδο και οτι ειναι 10 βολτ ......μ@λλλλλκιες
τα βαζω εγω σε βαρκες και στο γιμνυ μου  και σε  κανα δυο φιλους παιζουν μια χαρα
(εγω εβαλα λευκα στα ποδια του συνοδηγου)ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ απαλο ωραιο... roc2 roc
εγω τα πηρα απο καταστημα βλαχιωτης στη γλυφαδα εχει και πειραια τηλ. 210.9624250

Επίσης να πω και άλλη μία ιδέα. Μπορούμε να βάλουμε και τις λάμπες που βάζουν μέσα στα κουτιά των υπολογιστών τις μεγάλες και να κάνουμε την ίδια δουλειά φτηνότερα. Μπορούμε επίσεις να βάλουμε και στο ταμπλό που είναι τα όργανα του κλιματισμού κλπ ένα καλώδιο που έχει μέγεθοσ σαν μεσινέζα και κυκλοφορεί σε διάφορα χρώματα. Το βρίσκουμε και αυτό από είδη υπολογιστών κλπ. Απλά να μην το παρακάνουμε και το καταντίσουμε καγκούρικο.
Brat president
www.braters.gr
Όπου οι άλλοι σταματάνε εμείς προχωράμε :):):):)

Ευρυτανία TEAM   :D

Έρχετε το B-S :-O

Αποσυνδεδεμένος Vassiliki

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 59
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Μας αλλαξες τα φωτα... ή εξτρα.. φωτισμος στο jimny!!!
« Απάντηση #38 στις: Μάρτιος 19, 2007, 11:59 »
Γιε μου, δεν κοιτάς να αλλάξεις nickname και φωτο τώρα που επίσημα cl πλέον είσαι δικός μας? yah yah
aka Rubber Duck

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Μας αλλαξες τα φωτα... ή εξτρα.. φωτισμος στο jimny!!!
« Απάντηση #39 στις: Μάρτιος 19, 2007, 12:20 »
Γιε μου, δεν κοιτάς να αλλάξεις nickname και φωτο τώρα που επίσημα cl πλέον είσαι δικός μας? yah yah

... και να αφησεις και τις γυφτοκαγκουριες με τα ledακια και τα... συναφη μπλιμπλικια? ? ?   

Αντε, για σοβαρεψου που μολις εβαλες τη ντουντουκα μπροστα, την ειδες για... πατατες & κυλιμακια!!!
  87 lol lol lol
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος big-terios

  • Jimny
  • Μηνύματα: 486
Απ: Μας αλλαξες τα φωτα... ή εξτρα.. φωτισμος στο jimny!!!
« Απάντηση #40 στις: Μάρτιος 19, 2007, 12:33 »
... και να αφησεις και τις γυφτοκαγκουριες με τα ledακια και τα... συναφη μπλιμπλικια? ? ?   
Αντε, για σοβαρεψου που μολις εβαλες τη ντουντουκα μπροστα, την ειδες για... πατατες & κυλιμακια!!!
  87 lol lol lol

Είπαμε αυτά είναι και για κάγκουρες. Αλλά όπως το βλέπω το αμάξι θα αρχίσει να ετοιμάζεται μετά τον Σεπτέμβριο. Μέχρι τότε μαμά και άντε τίποτα 3 ίντσες απλά για να έχουμε να λέμε :):):):)
Brat president
www.braters.gr
Όπου οι άλλοι σταματάνε εμείς προχωράμε :):):):)

Ευρυτανία TEAM   :D

Έρχετε το B-S :-O

Αποσυνδεδεμένος seaman

  • Jimny
  • Μηνύματα: 20
Απ: Μας αλλαξες τα φωτα... ή εξτρα.. φωτισμος στο jimny!!!
« Απάντηση #41 στις: Μάρτιος 27, 2007, 23:43 »
Παιδια ολα καλα ακουγονται περι φωτων.....να ρωτησω ομως και εγω κατι?1ον απο που πηρατε ρευμα για τα λεντακια στα ποδια,και μπορω με καποιο τροπο να βαλω φως σ αυτο το καταραμενο τασακι????????μη μου πειτε καμμια πλαφονιερα ομως.......και μην μου απαντησετε σα να ειμαι κανας σχετικος με τα ηλεκτρολογικα...... t4

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Μας αλλαξες τα φωτα... ή εξτρα.. φωτισμος στο jimny!!!
« Απάντηση #42 στις: Μάρτιος 28, 2007, 08:15 »
Φιλε μου seaman... προσωπικα, πιστευω πως οτιδηποτε προσθετο και να βαλεις στο αυτοκινητο, που θα απαιτει παροχη ρευματος, θα πρεπει να χρησιμοποιησεις μια απο τις extra ασφαλειες που σου δινει η ασφαλειοθηκη!!!

Εαν ομως δεν θελεις, μπορεις να παρεις ρευμα απο οπου αλλου θελεις, πχ απο το διακοπτη, απο το ταμπλω, απο το radio cd, klp κλπ...

Οσο για φως στο τασακι, μπορεις να πας σε ενα ηλεκτρολογο (επειδη ειπες οτι δε το κατεχεις το... αθλημα) και να σου βαλει ενα πολυ μικρο ledακι στην επανω μερια, οπως ανοιγει το τασακι ή να βαλεις ενα πολυ ομορφο spiral, το οποιο θα παιρνει ρευμα απο τον αναπτηρα του αυτοκινητου...

Νικος...
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος seaman

  • Jimny
  • Μηνύματα: 20
Απ: Μας αλλαξες τα φωτα... ή εξτρα.. φωτισμος στο jimny!!!
« Απάντηση #43 στις: Μάρτιος 30, 2007, 15:49 »
Αυτο το σπιραλ φιλε Νικο πρωτη φορα το ακουω....εκτος εαν εννοεις τα τυπου πλαφονιερες που μπαινουν στον αναπτηρα......αν οχι μπορεις να μου περιγραψεις οπως μπορεις το σπιραλ αυτο και που μπορω να το προμηθευτω?η καμμια φωτο?πολλα ζηταω ε?

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: Μας αλλαξες τα φωτα... ή εξτρα.. φωτισμος στο jimny!!!
« Απάντηση #44 στις: Μάρτιος 03, 2008, 10:12 »
Μπηκε κιτ xenon στα 6000K. Η διαφορά τεραστια.
 Εχει
  α) ανοιξει η δεσμη αρα το ευρος της ορασης μεγαλωσε, αρα και η ασφαλεια.
  β) στα σκοταδια επιτελους... βλεπω. Δοκιμασα να αναψω και τα σποτακια που υποτιθεται τα ειχα για βαηθητικο φωτισμο σε καταστασεις σκοτους... παρακμη.. τα εσβησα σα να μην υπαρχουν καθολου ηταν.
Η εγκατασταση εγινε απο τεχνικο.

Πρεπει να
  1) Ρυθμιστει το υψος σε ηλεκτρολογο με μηχανημα μετρησης. Απαραιτητο. Στη θεση 4, τα φωτα ειναι υπερβολικα ψηλα. Πριν γινει η αλλαγη με του αλογονου στην 0 και ισα που εβλεπα.
  2) Αν βρεθει κιτ για σποτ οπως καποια στιγμη αναφερθηκε απο τον jericho, να μπει και αυτο και να αλλαξει ολο το συστημα.
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...