Αποστολέας Θέμα: Μαγνητες που κανουν οικονομια καυσημου?????  (Αναγνώστηκε 2159 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος groove

  • Jimny
  • Μηνύματα: 105
POLAR STONE ειιναι κατι μαγνητες που τοποθετουνται στην εισαγωγη του αερα κ του καυσημου......  Λεει οτι βελτιωνει την καυση κ την αποδοση του κινητηρα κ πανω απ ολα κανει οικονομια μεχρι κ 20%

Το εχει ψαξει κανεις????

Αποσυνδεδεμένος Blackchris

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 23
  • www.jimnyclub.com
Απ: Μαγνητες που κανουν οικονομια καυσημου?????
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 11, 2007, 06:49 »
Έχει γίνει και παλιότερα αυτή η συζήτηση και σε άλλα forum, τελικά άτομα που τους είχαν πάρει συμφώνησαν πως οι μόνοι που παραδέχονται την οικονομία καυσίμου είναι αυτοί που τους πουλάνε  lol .
Μούφα η υπόθεση φίλε.

Αποσυνδεδεμένος 4kinitos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 544
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μαγνητες που κανουν οικονομια καυσημου?????
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 11, 2007, 10:26 »
υπάρχει μια μικρή βελτίωση αλλά όχι θεαματική. Η διαφορά φαίνεται σε αυτοκίνητα παλιάς τεχνολογίας κυρίως. Το είχα χρησιμοποιήσει σε ένα GS του `76 και με το μαγνητάκι μειώθηκαν λίγο οι ρύποι λόγω καλύτερης καυσης. Το μαγνητάκι απλά κάνει ένα ιονισμό στη βενζίνη και βοηθάει στην καλύτερη καύση. Η διαφορά απλά θα φανεί στα παλιά αυτοκίνητα. Δε νομίζω να δούμε κάτι θεαματικό στα δικά μας. Πιο πολύ θα βοηθήσει να ελαφρύνουμε το δεξί μας ποδαράκι λίγο και να περιορίσουμε τα ανάποδα στις πλατείες  8)
φωτια στις γραμματειες....

Αποσυνδεδεμένος groove

  • Jimny
  • Μηνύματα: 105
Απ: Μαγνητες που κανουν οικονομια καυσημου?????
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 17, 2007, 10:00 »
παιδες τους δοκιμασα σε vvt. εχει διαφορα κ στα τραβηγματα κ στην καταναλωση..
εμενα μ αρεσαν!!

Αποσυνδεδεμένος achariz

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 66
Απ: Μαγνητες που κανουν οικονομια καυσημου?????
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 17, 2007, 10:21 »
Κι εγώ την ίδια άποψη έχω. Με το σύστημα της Auto Polar.
Το τράβηγμα το καταλαβαίνεις αμέσως. Την διαφορά στην κατανάλωση θέλει κάποια χιλιόμετρα.

Το κόστος ήταν 145€. Και 1% οικονομία να κάνουν νομίζω πως θα την κάνω την απόσβεση.
Η συγκεκριμένη εταιρία δείνει και εγγύηση επιστροφής χρημάτων αν δεν σου κάνει το προϊόν που το βρήκα πολύ καλό και όπως και να έχει πρόκληση για δοκιμή.