Αποστολέας Θέμα: Ποιό είναι το καλυτερο C.B. ?  (Αναγνώστηκε 40174 φορές)

0 μέλη και 16 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: Ποιό είναι το καλυτερο C.B. ?
« Απάντηση #30 στις: Ιανουάριος 12, 2006, 02:27 »
Ανοίγω να διαβάσω τόπικ για cb και βλέπω vhf.
Βγαίνει και ο ΤΕΟ και λέει για ένα ΑΛΑΝ τα χειρότερα.(έτσι κατάλαβε ο Κάτσενος) .Αλλα και presintent να είχε,πάλι τα χειρότερα θα έλεγε.
Εβγαλε εύκολα συμπεράσματα και τα δημοσίευσε αυθέρετα (κατ'εμέ).

Αλλα και πάλι,με το vhf,για να μιλήσεις σε τόσο μακρυνή απόσταση,πρέπει να χρησιμοποιήσεις τους κατα τόπους αναμεταδότες και φυσικά να προσέχεις την γλώσα που μιλάς. Αρα το θεωρώ άχρηστο.

Αν κάπου κάνω λάθος για τα vhf, παρακαλώ να με διορθώσει ο Γιώργος Θ. που γνωρίζει περισσότερα.
Φίλτατε ΤΕΟ,δεν εχεις ιδέα απο επικοινωνίες και θέλεις να "χώσεις" λεφτά σε vhf. Τα συμπερασματα σου είναι ανακριβή.
Εχω το alan100plus απο το 1998 και το μόνο που μου "ζήτησε",ήταν ένα μικρόφωνο το 2005.
Κάνει άψογη την δουλειά του και έχω δύο κεραίες. Μία μαγνητική μικρή,για χρήση κονβοϊ και μία 1,70 με βάση στην πίσω πόρτα,για μεγαλύτερη εμβέλεια.
Είμαι υπερευαριστημένος απο την αποδοσή του και δεν μου χρειάζεται κάτι παραπάνω.

Μπορείς να μου εξηγήσεις την χρήση του vhf και γιατι είπες άχρηστο ενα μικρό cb  ?

Ευχαριστώ.

υγ> Αντε να ΑΝΑΒΟΥΝ τα αίματα !!!!   


Φίλτατε ...jimnyman θα σε παρακαλούσα να προσέχεις τους χαρακτηρισμούς σου, ειδικότερα άν στρέφονται σε 'μένα...
Δε σε γνωρίζω και δε με γνωρίζεις αλλά βλέπω πως σε πείραξε το post που έκανα για να πώ τη γνώμη μου στον Κάτσενο και δε σε πείραξαν τα post των άλλων χρηστών που στην ουσία ήταν off topic.

Αν έκανες και τον κόπο να διαβάσεις όλο το post μου εξηγώ παρακάτω γιατί σ'εμένα βγήκε άχρηστο...
Αν έκανες επίσης τον κόπο, θα έβλεπες ότι την ίδια ώρα άνοιξα καινούριο topic στην ενότητα για τα VHF.
Αμέσως παρακάτω δε, υποπέπτεις στό ίδιο σφάλμα που κατά τη γνώμη σου έκανα εγώ...

Και εγώ από την πλευρά μου δε συμφωνώ με αρκετά από αυτά που γράφεις εδώ μέσα, ούτε με το υφάκι που απαντάς στα posts κάποιων χρηστών, δε συμφωνώ επίσης με το βιασμό της γλώσσας μας, αλλά δε σου την είπα ποτέ μ?αυτόν τον τρόπο...
Στο κάτω-κάτω τα forums δημιουργούνται για ανταλλαγή απόψεων και κουβεντούλα, όχι για δημοσίευση επιστημονικών διατριβών – όσο έχεις εσύ λοιπόν το δικαίωμα να γράφεις ότι θέλεις, άλλο τόσο έχω κι εγώ... ή δεν μου αναγνωρίζεις μήπως, αυτό το δικαίωμα ?
Αν διαφωνείς στο παραπάνω, εσύ ξέρεις κι άλλα μέρη που μπορούν να γράφουν ελεύθερα μόνο κάποιοι...

Η ιστορία μας κρίνει και να σου θυμήσω πως στη μικρή ιστορία αυτού του forum κι άλλες φορές βιάστηκες να εκφράσεις χαρακτηρισμούς και μετά να ζητάς συγνώμη, κάτι που το θεωρώ επιεικώς αφελές...

Και με την ευκαιρία να σε ρωτήσω: Δεν έχεις καταλάβει πως με τη στάση σου μας έχεις μπερδέψει? (το τελευταίο δεν είναι μόνο δική μου άποψη) . Προσπάθησαν κάποιοι φίλοι -με τρόπο- να σου δώσουν να το καταλάβεις αλλά δεν τα κατάφεραν... Δεν πρόσεξες οτι δεν απαντάνε σ? αυτά που γράφεις? Κάποιος λοιπόν πρέπει να σου το εξηγήσει και τελικά με διάλεξες... να το κάνω εγώ…

Επειδή όπως φαίνεται βγάζεις εύκολα και γρήγορα συμπεράσματα και είσαι κάπως μπερδεμένος, το γεγονός ότι εδώ μέσα γράφω συνήθως κάνοντας πλάκα δε σημαίνει πως είμαι γελοίος. Αντίθετα προσέχω πολύ καλά αυτά που λέω και γράφω και δεν αυτοαναιρούμαι όπως κάποιες φορές κάνεις εσύ.

Θα δεχόμουν ευχαρίστως μία καλοπροαίρετη κριτική, πολύ περισσότερο βέβαια απο κάποιον γνώστη του θέματος. Όπως αναφέρεις στά άλλα σου posts ούτε κι εσύ είσαι γνώστης. Χρήστης είσαι όπως κι εγώ. Εσύ είσαι ευχαριστημένος κι εγώ όχι. Είναι κακό και αυτό?
Δε θα σου απαντούσα άν δε στρεφόσουν εναντίον μου προσωπικά και δεν έγραφες και δεύτερο post για τον ίδιο λόγο (λες και δε σου έφτανε το πρώτο... ) , δε θέλω να μου απαντήσεις για να μη το συνεχίσουμε, θα σου θυμίσω όμως πως κανείς δεν είναι τέλειος...

Κάνε λοιπόν την αυτοκριτική σου, ηρέμισε, μή βιάζεσαι και περισσότερο μη γράφεις χωρίς να σκεφτείς γιατί τα γραπτά μένουν, και... "έχουν γνώση οι φύλακες"... Επίσης  μην κρίνεις, για να μην κριθείς....





Υ.Γ. Τα αίματα κατάφερες να τ? ...ανάψεις για άλλη μιά φορά...
.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Ποιό είναι το καλυτερο C.B. ?
« Απάντηση #31 στις: Ιανουάριος 12, 2006, 08:57 »
Πχ, ο κεχαιδης εχει μικρη ...
Καλα ρε συ Γιωργο (GC)?  >:D O Κεχαιδης ειναι φιλαρακι μας...  87
Δε ντρεπεσαι λιγο να λες οτι την εχει μικρη?  ha
Δε σκεφτεσαι οτι ολα αυτα εδω που γραφουμε, μπορει να τα διαβασει και η καλη του? 021 021 
Σε παρακαλω, ρε φιλε, προσεχε λιγο...  a105  Επειδη το παιδι εχει μικρη, πρεπει να το κανουμε και βουκινο?
Κριμα... j12 roc2 roc2 roc2 ha ha

Αντε σοβαρα τωρα...
Αγαπητε φιλε και κτηνιατρε  ha Κωστα... Πριν απο 2 μηνες, αγορασα για μια παρεα 9 ατομων (οι 3 ειναι φιλοι μου), οι οποιοι κυνηγανε ΜΟΝΟ αγριογουρουνα,  9 VHF για χρηση τους ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ και μονο στο βουνο και στα καρτερια που κανουνε... Εννοειται βεβαια, οτι εν γνωση τους, ειναι παρανομα, αλλα δεν τους νοιαζει γιατι εκει επανω ειναι μοναχοι τους!!!
Σε οτι αφορα τα CB τωρα, εχω γραψει στο πιο κατω post ( http://www.jimnyclub.com/forum/index.php?topic=134.0 ), για το μηχανημα που εχω εγω... Ειναι φορητο αλλα με μια ωραια και πρακτικη βασουλα, το εχω τοποθετημενο στο jimny και ανα πασα στιγμη θελω, κλακ και το εχω καθαρα φορητο! Εχω βαλει και μια εξωτερικη, ΜΕΓΑΛΗ ( ;) roc2) κεραια, οχι μικρη σα του Κεχα( yah) η οποια ομως εχει τρομερη "ελαστικοτητα" για θεματα κλαδιων κλπ. Επισης, εχω τοποθετησει και ενα "παντοφλακι" (ενισχυτης) 100watt και οποτε χρειαστω (για καποιο λογο), εχω τη μεγαλυτερη ισχυ....
Α, εχω και αδεια για το CB, ετσι για τη "κακια" την ωρα...
Επισης εχω και ενα KENWOOD VHF ( http://www.jimnyclub.com/forum/index.php?topic=189.0 ), αλλα (εν γνωση μου) το χρησιμοποιω ΠΑΡΑΝΟΜΑ (χωρις αδεια), που σημαινει οτι εχω και το ρισκο, αλλα αυτο στην ενοτητα για τα VHF!  ;D ;D ;D
Εαν θελεις και κατι αλλο....................
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 12, 2006, 13:26 από nicksi »
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

kostas katsenos

  • Επισκέπτης
Απ: Ποιό είναι το καλυτερο C.B. ?
« Απάντηση #32 στις: Ιανουάριος 12, 2006, 09:24 »
Να συμφωνήσω με τον Teo ότι το ύφος του Ιωσήφ μπορεί εύκολα να παρεξηγηθεί. Η απάντηση που θα δώσει βέβαια θα δείξει ποιές ήταν οι προθέσεις του, λίγος χαβαλές ή κάτι παραπάνω. Πάντως μια φιλική συμβουλή πριν γνωρίσουμε κάποιον και ανταλλάξουμε πρώτα κανα δυο μηνυματάκια και καταλάβουμε τι καπνό φουμάρει , μην αρχίζουμε οξείες αντιπαραθέσεις ha γιατί ο άλλος θα παρεξηγηθεί και με το δίκιο του. 021


Αποσυνδεδεμένος lakis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 268
  • Φύλο: Άντρας
    • www.kontosouvli.gr
Απ: Ποιό είναι το καλυτερο C.B. ?
« Απάντηση #33 στις: Ιανουάριος 12, 2006, 12:12 »
Mε παρεξηγησατε.
Καταρχην οτιδηποτε εγραψα για εμβελειες μιλαω παντα simplex . χωρις αναμεταδοτη .

Δεν μπορειτε να χρησιμοποιησετε αναμεταδοτη για τις βολτες μας akoμα και αδεια να εχετε.

Eπαλαμβανω οτι τα ΠΜΡ ειναι 0.5W και τα UHF 5W, δεν ειναι το ιδιο.
Και με οπτικη επαφη ενα ΠΜΡ μπορει να μιλησει ανετα 1-2 χλμ, συμφωνω οτι μεταξυ βουνων μπορει να χαθει.

Σ'αυτη τη περιπτωση το ιδανικο ειναι VHF λογω διαδοσης και ισχυος.
Τα CB μπορει να μιλησεις με Αραβια , και να πατανε τη σκουπα...
πχ στον Παντελεημονα ο GC που ηταν 50μ πισω τον ακουγα με 50% φυσημα , στα VHF ετσι μιλαμε απο χορτιατη - κατερινη (5W)..


More info:

www.raag.org
www.hwn.gr
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 12, 2006, 18:36 από lakis »
Προεδρος B.R.A.T. Νομου Θεσσαλονικης
               2_ag 

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Ποιό είναι το καλυτερο C.B. ?
« Απάντηση #34 στις: Ιανουάριος 12, 2006, 13:48 »
Φίλτατε ...jimnyman θα σε παρακαλούσα να προσέχεις τους χαρακτηρισμούς σου, ειδικότερα άν στρέφονται σε 'μένα...
Δε σε γνωρίζω και δε με γνωρίζεις αλλά βλέπω πως σε πείραξε το post που έκανα για να πώ τη γνώμη μου στον Κάτσενο και δε σε πείραξαν τα post των άλλων χρηστών που στην ουσία ήταν off topic.
Αν έκανες και τον κόπο να διαβάσεις όλο το post μου εξηγώ παρακάτω γιατί σ'εμένα βγήκε άχρηστο...
Αν έκανες επίσης τον κόπο, θα έβλεπες ότι την ίδια ώρα άνοιξα καινούριο topic στην ενότητα για τα VHF.
Αμέσως παρακάτω δε, υποπέπτεις στό ίδιο σφάλμα που κατά τη γνώμη σου έκανα εγώ...
Και εγώ από την πλευρά μου δε συμφωνώ με αρκετά από αυτά που γράφεις εδώ μέσα, ούτε με το υφάκι που απαντάς στα posts κάποιων χρηστών, δε συμφωνώ επίσης με το βιασμό της γλώσσας μας, αλλά δε σου την είπα ποτέ μ?αυτόν τον τρόπο...
Στο κάτω-κάτω τα forums δημιουργούνται για ανταλλαγή απόψεων και κουβεντούλα, όχι για δημοσίευση επιστημονικών διατριβών – όσο έχεις εσύ λοιπόν το δικαίωμα να γράφεις ότι θέλεις, άλλο τόσο έχω κι εγώ... ή δεν μου αναγνωρίζεις μήπως, αυτό το δικαίωμα ?
Αν διαφωνείς στο παραπάνω, εσύ ξέρεις κι άλλα μέρη που μπορούν να γράφουν ελεύθερα μόνο κάποιοι...
Η ιστορία μας κρίνει και να σου θυμήσω πως στη μικρή ιστορία αυτού του forum κι άλλες φορές βιάστηκες να εκφράσεις χαρακτηρισμούς και μετά να ζητάς συγνώμη, κάτι που το θεωρώ επιεικώς αφελές...
Και με την ευκαιρία να σε ρωτήσω: Δεν έχεις καταλάβει πως με τη στάση σου μας έχεις μπερδέψει? (το τελευταίο δεν είναι μόνο δική μου άποψη) . Προσπάθησαν κάποιοι φίλοι -με τρόπο- να σου δώσουν να το καταλάβεις αλλά δεν τα κατάφεραν... Δεν πρόσεξες οτι δεν απαντάνε σ? αυτά που γράφεις? Κάποιος λοιπόν πρέπει να σου το εξηγήσει και τελικά με διάλεξες... να το κάνω εγώ…
Επειδή όπως φαίνεται βγάζεις εύκολα και γρήγορα συμπεράσματα και είσαι κάπως μπερδεμένος, το γεγονός ότι εδώ μέσα γράφω συνήθως κάνοντας πλάκα δε σημαίνει πως είμαι γελοίος. Αντίθετα προσέχω πολύ καλά αυτά που λέω και γράφω και δεν αυτοαναιρούμαι όπως κάποιες φορές κάνεις εσύ.
Θα δεχόμουν ευχαρίστως μία καλοπροαίρετη κριτική, πολύ περισσότερο βέβαια απο κάποιον γνώστη του θέματος. Όπως αναφέρεις στά άλλα σου posts ούτε κι εσύ είσαι γνώστης. Χρήστης είσαι όπως κι εγώ. Εσύ είσαι ευχαριστημένος κι εγώ όχι. Είναι κακό και αυτό?
Δε θα σου απαντούσα άν δε στρεφόσουν εναντίον μου προσωπικά και δεν έγραφες και δεύτερο post για τον ίδιο λόγο (λες και δε σου έφτανε το πρώτο... ) , δε θέλω να μου απαντήσεις για να μη το συνεχίσουμε, θα σου θυμίσω όμως πως κανείς δεν είναι τέλειος...
Κάνε λοιπόν την αυτοκριτική σου, ηρέμισε, μή βιάζεσαι και περισσότερο μη γράφεις χωρίς να σκεφτείς γιατί τα γραπτά μένουν, και... "έχουν γνώση οι φύλακες"... Επίσης  μην κρίνεις, για να μην κριθείς....
Υ.Γ. Τα αίματα κατάφερες να τ? ...ανάψεις για άλλη μιά φορά...

Συμφωνω και εγω με το Teo-Jimny... γιατι τωρα τελευταια εχουμε δει παρα πολλες φορες να δημιουργουνται παρεξηγησεις απο το τιποτε!!! ;)
Οπως επισης και αναθεωρησεις αποψεων (πολυ σοβαρων ή μη...)!!!
Εκτος αυτου ο Τεο, οντως, απλα ειπε τη γνωμη του...
Τωρα γιατι η γνωμη καποιου (σωστη ή λαθος), λεγεται "αυθαιρετη δημοσιευση", αυτο ειναι αλλο θεμα!!!

Οπως επισης και το: "... και γιατι είπες άχρηστο ενα μικρό cb?"  Γιατι αυτη ειναι η προσωπικη του αποψη!!! Πολυ απλο!!!
Αλλα το κυριοτερο, κατα τη γνωμη μου παντα, που πιστευω οτι ερχεται τελικα σε αντιθεση με τα γραφομενα ΜΑΣ, ειναι το ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΤΙ & ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΜΕ!!!
Οσο για το: Υ.Γ. Τα αίματα κατάφερες να τ'ανάψεις για άλλη μιά φορά... ΔΥΣΤΥΧΩΣ... :-[ 

Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: Ποιό είναι το καλυτερο C.B. ?
« Απάντηση #35 στις: Ιανουάριος 12, 2006, 23:05 »
..... αλλά ο g c (όταν γράφω GC με μικρά βγάζει τον τάρανδο χαχαχαχα) με γείωσε.

ευχαριστησε τον αξιοτιμο κ.Τεο γι αυτο (ταρανδο)... ειδες οι φιλοι lol lol lol ...
μαγνητικη μην παρεις αν θες να εχεις μια σωστη αποδοση εστω και απο μια μικρη κεραια.
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: Ποιό είναι το καλυτερο C.B. ?
« Απάντηση #36 στις: Ιανουάριος 12, 2006, 23:12 »
Mε παρεξηγησατε.
Καταρχην οτιδηποτε εγραψα για εμβελειες μιλαω παντα simplex . χωρις αναμεταδοτη .

Δεν μπορειτε να χρησιμοποιησετε αναμεταδοτη για τις βολτες μας akoμα και αδεια να εχετε.

Eπαλαμβανω οτι τα ΠΜΡ ειναι 0.5W και τα UHF 5W, δεν ειναι το ιδιο.
Και με οπτικη επαφη ενα ΠΜΡ μπορει να μιλησει ανετα 1-2 χλμ, συμφωνω οτι μεταξυ βουνων μπορει να χαθει.

Σ'αυτη τη περιπτωση το ιδανικο ειναι VHF λογω διαδοσης και ισχυος.
Τα CB μπορει να μιλησεις με Αραβια , και να πατανε τη σκουπα...
πχ στον Παντελεημονα ο GC που ηταν 50μ πισω τον ακουγα με 50% φυσημα , στα VHF ετσι μιλαμε απο χορτιατη - κατερινη (5W)..


More info:

www.raag.org
www.hwn.gr


με το σιμπι λες λακη ή με το πμρ ειχα φυσημα; με ενδιαφερει αυτο που ειπες... μηπως και διορθωσουμε κατι... ;)
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: Ποιό είναι το καλυτερο C.B. ?
« Απάντηση #37 στις: Ιανουάριος 12, 2006, 23:17 »
κατσενε, το στασιμα, οταν αγορασεις μια κεραια, εχει και το αντιστοιχο καλωδιο. Αν το κοψεις πολυ πχ, τότε θα σου βγαλει στασιμα, και κινδυνευει το σιμπι (διορθωστε με αν κανω λαθος και γω τωρα αρχιζω να τα κατανοω.....).

Υπαρχει μηχανακη που τα μετραει... καποια τεχνικη αναλυση του θεματος νομιζω οτι θα μας βοηθουσε ολους...

Οι κυριοι αναλυτες να αναλαβουν... ;)
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος jimnyman

  • Jimny
  • Μηνύματα: 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιό είναι το καλυτερο C.B. ?
« Απάντηση #38 στις: Ιανουάριος 13, 2006, 02:56 »
 cl
I'm back....:-)

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Ποιό είναι το καλυτερο C.B. ?
« Απάντηση #39 στις: Ιανουάριος 13, 2006, 10:57 »
cl

Θα μπορούσες να ήσουν λίγο πιο αναλυτικός??
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος lakis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 268
  • Φύλο: Άντρας
    • www.kontosouvli.gr
Απ: Ποιό είναι το καλυτερο C.B. ?
« Απάντηση #40 στις: Ιανουάριος 13, 2006, 11:25 »
Παράθεση
με το σιμπι λες λακη ή με το πμρ ειχα φυσημα; με ενδιαφερει αυτο που ειπες... μηπως και διορθωσουμε κατι...

Με το cb δε σ'ακουγα καλα.Η αληθεια ειναι οτι η κεραια μου μεν ηταν VHF αλλα ρε συ ... 4 αυτοκινητα πισω ..οχι με κεραιες ..  με πηνια θα μιλουσαμε...

Για το SWR meter που λες , αν εχεις αγοραστη κεραια δεν το χρειαζεσαι.

Το μηκος του καλωδιου δεν παιζει ρολο , εκτος αν το εκοψες και δεν μπηκε σωστα ο κονεκτορας.

Προεδρος B.R.A.T. Νομου Θεσσαλονικης
               2_ag 

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: Ποιό είναι το καλυτερο C.B. ?
« Απάντηση #41 στις: Ιανουάριος 13, 2006, 12:44 »
lakis, γραψε ενα αρθρο στις τεχνικες αναλυσεις... νομιζω οτι ενδιαφερει ολους-ες ;)
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Ποιό είναι το καλυτερο C.B. ?
« Απάντηση #42 στις: Ιανουάριος 13, 2006, 14:41 »
lakis σωστός , το μήκος του καλωδίου πρέπει να είναι υποπολαπλάσιο του μήκους κύματος.....
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος jimnyman

  • Jimny
  • Μηνύματα: 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιό είναι το καλυτερο C.B. ?
« Απάντηση #43 στις: Ιανουάριος 13, 2006, 14:42 »

cl

Θα μπορούσες να ήσουν λίγο πιο αναλυτικός??
Οχι Γιάννη. Αστο καλύτερα,γιατι μου την έχουνε στημένη και δεν θα χαλάσω την διαθεση μου . Ας ξαναδιαβάσει όποιος θέλει απο την αρχή προσεκτικά το τόπικ και ας κρίνει απαντήσεις.
Τι να αναλύσω ? Τα παιδιαρίσματα ? ή που τσιμπάνε στο δόλωμα που τους ρίχνω ? ha ha ha ha ha ha ha
I'm back....:-)

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Ποιό είναι το καλυτερο C.B. ?
« Απάντηση #44 στις: Ιανουάριος 13, 2006, 14:48 »
Κάτσε ρε Ιωσήφ, ποιός στην έχει στημένη, απαντάς κάτι μετά το post του g c για του κύριους αναλυτές(εμένα και τον Γιώργο που ήμαστε υπεύθυνοι για την κατηγορία) που δεν κατάλαβα.
Ποιά είναι τα παιδιαρίσματα δηλαδή, και σε ποιούς ρίχνεις δολώματα, γιατί μάλον το έφαγα εγώ...
Συν τοις άλλοις αυτά που αναφέρεις, έχουν αρκετές ανακρίβειες τεχνικά τουλάχιστον.
Δεν ΄στο λέω σαν Γιάννης αλλά βάση γνώσεων(ασυρματιστής είμαι...)αλλά έχεις προτίμηση σε άλλον τι να κάνουμε ;)(είναι ένα συνήθειο που έχεις .....)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 13, 2006, 14:52 από Ironman Jimnys »
Γιάννης Δημητρέλης