Αποστολέας Θέμα: ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ CB  (Αναγνώστηκε 9874 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος panos80

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Άντρας
ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ CB
« στις: Φεβρουάριος 16, 2007, 13:01 »
θελα να αγορασω ενα cb! το θεμα ειναι οτι αν και εχω καταληξει σε μοντελο, διαβαζοντας τα θεματα εδω και εκει, εχω παει σε 4 μαγαζια την τελευταια εβδομαδα! ο ενας ειναι παντα κλειστος τ απογευματα (καλλιθεα..ονομα δεν αναφερω γ ευνοητους λογους), μαλλον εχει πολλα λεφτα και δεν τον νοιαζει οτι το 70% του πληθυσμου δουλευει τα πρωινα και μπορει απογευματα..Ο αλλος 2 φορες που πηγα ειχε ταμπελα "επιστρεφω αμεσως" (μετα απο μιση ωρα..ακομη επεστρεφε και τις 2 φορεσ)..και οι αλλοι 2 τους ειπα οτι θελω cb και μου ειπαν..τιιιιιιιιιιιιιι;;;;
θα θελα ενας γνωστης να μου πει ενα μαγαζι που δουλευει απογευματα, ξερει τι ειναι το cb, και δεν θα χει ταμπελα "επιστρεφω αμεσως"!και κατα προτιμηση σε περιοχη καλλιθεα, πετραλωνα, θησειο, ταυρο, μοσχατο..
Αντε γιατι τα πηρα! >:D

Αποσυνδεδεμένος GiwrgosTH

  • Jimny
  • Μηνύματα: 456
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ CB
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 16, 2007, 13:40 »
Στην Combra να πας στην Καλλιθέα, 25ης Μαρτίου πριν τις γραμμές του τρένου όπως έρχεσε από Ταύρο, έχει τα πάντα.
Λογικά δουλεύει και απογεύματα. Ζήτα το Στέλιο και πες του από το Jimnyclub να σε εξυπηρετήσει.
¶λλο μαγαζι στην περιοχή δε θυμάμαι.
Δες και στον Κατουμά στη Σιβιτανίδου, πρέπει να έχει, έχω καιρό να πάω. Αυτός είναι σίγουρα ανοιχτά τα απογεύματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 16, 2007, 13:42 από GiwrgosTH »
Punto, punto το Jimnάκι...

Αποσυνδεδεμένος panos80

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ CB
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 16, 2007, 13:58 »
αυτος ειναι φιλε μου που εχει πολλα λεφτα και δεν δουλευει απογευματα..δευτερα και τριτη πηγα απογευμα και ηταν κλειστα!
thanx anyway..

Αποσυνδεδεμένος jimnyman

  • Jimny
  • Μηνύματα: 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ CB
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 16, 2007, 22:23 »
αυτος ειναι φιλε μου που εχει πολλα λεφτα και δεν δουλευει απογευματα..δευτερα και τριτη πηγα απογευμα και ηταν κλειστα!
thanx anyway..
Ειναι φίλος μου ο Στέλιος που κανει και τοποθετήσεις. Δεν ειναι θεμα χρημάτων, είναι θεμα οτι το απόγευμα κανει εγκαταστάσεις αλλού, οπότε καλύτερα να ρωτάς πρίν πείς.........

Αν θες να σου κανει και καμια καλύτερη τιμή, πές μου .....
\



φιλικά
Ιωσήφ.
I'm back....:-)

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ CB
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 17, 2007, 08:18 »
θελα να αγορασω ενα cb! το θεμα ειναι οτι αν και εχω καταληξει σε μοντελο, διαβαζοντας τα θεματα εδω και εκει, εχω παει σε 4 μαγαζια την τελευταια εβδομαδα! ο ενας ειναι παντα κλειστος τ απογευματα (καλλιθεα..ονομα δεν αναφερω γ ευνοητους λογους), μαλλον εχει πολλα λεφτα και δεν τον νοιαζει οτι το 70% του πληθυσμου δουλευει τα πρωινα και μπορει απογευματα..Ο αλλος 2 φορες που πηγα ειχε ταμπελα "επιστρεφω αμεσως" (μετα απο μιση ωρα..ακομη επεστρεφε και τις 2 φορεσ)..και οι αλλοι 2 τους ειπα οτι θελω cb και μου ειπαν..τιιιιιιιιιιιιιι;;;;
θα θελα ενας γνωστης να μου πει ενα μαγαζι που δουλευει απογευματα, ξερει τι ειναι το cb, και δεν θα χει ταμπελα "επιστρεφω αμεσως"!και κατα προτιμηση σε περιοχη καλλιθεα, πετραλωνα, θησειο, ταυρο, μοσχατο..
Αντε γιατι τα πηρα! >:D


Παναγιωτακο... η cobra ειναι μια μεγαλη εταιρεια και δεν ειναι οικονομικο το θεμα για το οτι ειναι κλειστα τα απογευματα...
Τη περασμενη εβδομαδα, πηγε εκει εκ μερους μας η φιλη μας η queenie που μενει στην Αιγινα και εξυπηρετηθηκε αμμεσα... Ο Στελακης που ειναι εκει, ειναι φιλος, ειναι καλο παιδι και σε οτι χρειαστεις, σιγουρα θα σε εξυπηρετησει ακομη και απογευματινες ωρες... Απλα, να βρουμε τι cb & κεραια θελεις ακριβως να βαλεις και μπορει να στα φτιαξει ο Στελιος καποιο απογευμα...

Αν θελεις, πες μου να σου στειλω τηλεφωνα της cobra ή/και το κινητο του Στελιου...

Νικος...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 17, 2007, 08:28 από Nicksi »
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος magkas

  • Jimny
  • Μηνύματα: 28
Απ: ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ CB
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 05, 2008, 11:38 »
Υπαρχει και ο μπεμπης στο κορυδαλλο
Μη κανεις στους αλλους αυτο που δεν θελεις να κανουν σε σενα

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ CB
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 05, 2008, 11:55 »


Και ειναι και πολλα χρονια μαγαζι ο μπεμπης...  Που μου τουν θυμισες τωρα...   Για βρες μας κανα τηλεφωνο του, αν μπορεις...
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος VaL

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
  • Ανήκω παντού και πουθενά.....
    • F.B.
Απ: ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ CB
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 06, 2008, 11:18 »
Καλά παιδιά στη Καλιθέα, ως πολύ καλά, αλλα σε μαμάνε που ούτε απογεύματα είναι ανοικτά ουτε Σαββατα.

Έγινε μεγάλη μανούρα για να πάρω κάτι που ήθελα. Τα μισά τα πείρα απο απο αλλού κ τα άλλα μισα σε μέρα που είχα πάρει άδεια απο τη δουλειά.
>-= Seriously Playful =-<

Δεν εχω να σου δόσω ARB διαφορικά,
εσύ αν έχεις Jimny εγώ έχω καρδιά........ :D

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ CB
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 06, 2008, 11:29 »


Aν χρειαζεστε κατι και ειστε κοντα στη περιοχη της Καλλιθεας, υπαρχει και αλλο μαγαζι με τετοια ειδη & προιοντα, επι της οδου Αγ. Παντων, πολυ κοντα μου...  ;)
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος VaL

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
  • Ανήκω παντού και πουθενά.....
    • F.B.
Απ: ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ CB
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 06, 2008, 11:34 »
Δε μου το έλεγες τόσο καιρό να σε "εξουσιοδοτήσω" να τρέχεις να μου πάρεις υλικό?
Τς τς όλα κατοπην εορτής τα λες...........

Βλέπεις πλέων δε δουλευω εκει.........
>-= Seriously Playful =-<

Δεν εχω να σου δόσω ARB διαφορικά,
εσύ αν έχεις Jimny εγώ έχω καρδιά........ :D

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ CB
« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 06, 2008, 11:38 »
 ha lol lol lol
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος magkas

  • Jimny
  • Μηνύματα: 28
Απ: ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ CB
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 06, 2008, 13:30 »


Και ειναι και πολλα χρονια μαγαζι ο μπεμπης...  Που μου τουν θυμισες τωρα...   Για βρες μας κανα τηλεφωνο του, αν μπορεις...


οκ θα παω το απογευμα και θα σου απαντησω
Μη κανεις στους αλλους αυτο που δεν θελεις να κανουν σε σενα

Αποσυνδεδεμένος panosd

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ CB
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 06, 2008, 15:12 »
Κατι ασχετο αλλα με την ευκαιρια.Σημερα αγορασα το alan 100 plus.Το πηρα μεσο γνωστου 65e.

Για κεραια τι να κανω?Γεν θελω καμια γκουμουτσα σαν να ειναι αυτοκινητακι στο λουνα παρκ που

που περνει ρευμα απο ψηλα. lol lol
Το βαζω στα τεσσερα (4χ4) και αργα (LOW) για να μην κολλαω πουθενα.

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ CB
« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 06, 2008, 15:56 »
Αν θες σε σταθερη βαση, μικρη στα ~0.3μ περιπου, θα ψαξεις την midland mini. Οι επιδοσεις ομως ειναι χαμηλες, λογω μηκους.
Καλες ειναι οι midland, diego, magnum. Αλλα θα πρεπει να πας και απο το μαγαζι που θα αποφασισεις να αγορασεις. Βαλτην πανω στο αυτοκινητο και δες αν το μηκος ειναι οκ. Μετα αποφασιζεις ;) Επισης δες που θα την τοποθετησεις, πανω στην οροφη (με κινδυνο απο τα κλαδια), ή πισω στη ρεζερβα με μικρες ( ; ) απωλειες (απ'οτι βλεπω κλειστο εχεις, σωστα? ).

Εναλλακτικα μια μαγνητικη.
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος panosd

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ CB
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 06, 2008, 17:29 »
Μαλλον για μαγνητικη θα παω.Στην βολτα που ειχαμε παει στον χορτιατη καποιος ειχε πισω μια πλαστικη(?) μικρη με βαση πανω στην πισω πορτα.Εκεινη τι ειναι?Ποσο εχει?
Το βαζω στα τεσσερα (4χ4) και αργα (LOW) για να μην κολλαω πουθενα.