Αποστολέας Θέμα: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ LOCKRIGHT  (Αναγνώστηκε 15313 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ROUKI

  • Jimny
  • Μηνύματα: 7
ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ LOCKRIGHT
« στις: Ιανουάριος 10, 2007, 14:53 »
Μετά απο αρκέτα κολλήματα σε χαντάκια και λάσπες αποφάσισα να βάλω LOCKRIGHT στο sami μου, την τοποθέτηση την έκανα μόνος μου και ειλικρινά σας διαβεβαιώ ότι η όλη διαδικασία είναι άρκετά απλή για κάποιον που είναι γνώστης  του θέματος.
Αφού έγινε η τοποθέτηση και όλα ελέχθηκαν από την αρχή πήγα για δοκιμή στην καλιφόρνια, φίλοι το αυτοκίνητο δεν σταματάει πουθένα,πλέον δεν χρειάζεται να είμαι συνέχεια με τέρμα γκάζι και με κινδυνο να το σπάσω,όσο για τον θόρυβο δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα,έχω βάλει 90αρα βαλβολίνη και λίγο ΜΟΤΟΡΚΟΤΕ και δεν ακούω τίποτα, εν κατακλείδη το χαμόγελο μου δεν έχει φύγει ακόμα από τη σκατόφατσά μου, πέρασα εμπόδια τα οποία δεν τολμούσα να περάσω πριν yah yah yah yah 

Αποσυνδεδεμένος freskos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 374
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ LOCKRIGHT
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 10, 2007, 15:12 »
o ROUKI γράφει ....
... ότι η όλη διαδικασία είναι άρκετά απλή για κάποιον που είναι γνώστης  του θέματος.
??? ??? ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ LOCKRIGHT
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 10, 2007, 15:19 »
Αν έχεις βάλει 90άρα βαλβολίνη και MotorKote και όντως δεν ακους τίποτα στις στροφές μάλλον μένει μόνιμα μπλοκαρισμένο και θα κάνεις ζημιά, κοίταξέ το... ;)
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος ROUKI

  • Jimny
  • Μηνύματα: 7
Απ: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ LOCKRIGHT
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 10, 2007, 15:34 »
θα το κοιτάξω μήπως και μένει μόνιμα μπλοκαρισμένο αλλά δεν το νομίζω γιατί σε κάθε άφημα του γκαζιού αισθάνομαι το αυτοκίνητο να ελευθερώνεται και σε κάθε πάτημα να βιδώνει στην άσφαλτο,θα το κοιτάξω καλού κακού πάντως thanks metalaxe

Αποσυνδεδεμένος geo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Άντρας
  • crazy waters BARBARIANS
Απ: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ LOCKRIGHT
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 10, 2007, 16:08 »
Αν έχεις βάλει 90άρα βαλβολίνη και MotorKote και όντως δεν ακους τίποτα στις στροφές μάλλον μένει μόνιμα μπλοκαρισμένο και θα κάνεις ζημιά, κοίταξέ το... ;)
αποκλειεται.εαν δε ξεμλοκαρει το καταλαβενεις
style is everything

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 303
  • Φύλο: Άντρας
  • Ή θα βρούμε τον δρόμο, ή θα τον δημιουργήσουμε...
Απ: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ LOCKRIGHT
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 10, 2007, 16:16 »
Καλορίζικο...!
Ή θα βρούμε το δρόμο, ή θα τον δημιουργήσουμε...

Όταν θα μπαίνεις στις στροφές,
κατέβαζε δευτέρα,
γιατί θα φας αμορτισέρ,
ψαλίδι, κρεμαγιέρα...

Αποσυνδεδεμένος freskos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 374
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ LOCKRIGHT
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 10, 2007, 16:22 »
Αν έχεις βάλει 90άρα βαλβολίνη και MotorKote και όντως δεν ακους τίποτα στις στροφές μάλλον μένει μόνιμα μπλοκαρισμένο και θα κάνεις ζημιά, κοίταξέ το... ;)

Σωστός ! Κοίταξέ το γιατί και εγώ κάποτε δεν άκουγα τίποτε από το Lockrite μου μέχρι που τα άκουσα μετά όλα μαζί  :o ;)

Αποσυνδεδεμένος savvoul

  • Jimny
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
  • barbarians! Πτολεμαϊδα
Απ: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ LOCKRIGHT
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 11, 2007, 01:33 »
με την εμπλοκή-απεμπλοκή του lockright δεν έχει σχέση η βαλβολίνη ή το motorkote...μάλλον για καλή τοποθέτηση μου κάνει
To nickname άλλαξε......
Η παρέα μεγαλώνει..........(άσχετο)

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ LOCKRIGHT
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 11, 2007, 09:25 »
με την εμπλοκή-απεμπλοκή του lockright δεν έχει σχέση η βαλβολίνη ή το motorkote...μάλλον για καλή τοποθέτηση μου κάνει
Η βαλβολίνη έχει να κάνει με το θόρυβο, με την 140άρα κάνει λιγότερο θόρυβο ενώ με την 90άρα (που έχω κι εγώ) ακούγεται αρκετά έως πολύ ο θόρυβος, για το MotorKote απλά το ανέφερα γιατί έχω βάλει κι εγώ οπότε πρέπει να ακούμε τον ίδιο θόρυβο, γι' αυτό το έγραψα...
Πάντως τα έχω πάρει στο κρανίο με το LockRight, το έχω βάλει-βγάλει 3 φορές και ακόμα μου κάνει σκορτσαρίσματα στις στροφές με χαμηλή ταχύτητα (σα να πάει να σβήσει), είναι πολύ εκνευριστικό, αν το ήξερα δεν πρόκειτα ποτέ να το έβαζα... >:( >:( >:( >:(
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος freskos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 374
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ LOCKRIGHT
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 11, 2007, 10:06 »
με την εμπλοκή-απεμπλοκή του lockright δεν έχει σχέση η βαλβολίνη ή το motorkote...μάλλον για καλή τοποθέτηση μου κάνει
Η βαλβολίνη έχει να κάνει με το θόρυβο, με την 140άρα κάνει λιγότερο θόρυβο ενώ με την 90άρα (που έχω κι εγώ) ακούγεται αρκετά έως πολύ ο θόρυβος, για το MotorKote απλά το ανέφερα γιατί έχω βάλει κι εγώ οπότε πρέπει να ακούμε τον ίδιο θόρυβο, γι' αυτό το έγραψα...
Πάντως τα έχω πάρει στο κρανίο με το LockRight, το έχω βάλει-βγάλει 3 φορές και ακόμα μου κάνει σκορτσαρίσματα στις στροφές με χαμηλή ταχύτητα (σα να πάει να σβήσει), είναι πολύ εκνευριστικό, αν το ήξερα δεν πρόκειτα ποτέ να το έβαζα... >:( >:( >:( >:(


Αντώνη, μίλα με το Γιάννη το Κασωτάκη. Είναι πολύ έμπειρος στο θέμα .....

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ LOCKRIGHT
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 11, 2007, 10:28 »
Αντώνη, μίλα με το Γιάννη το Κασωτάκη. Είναι πολύ έμπειρος στο θέμα .....
Έχω μιλήσει και με το Γιάννη και με όλους όσους γνωρίζω που ξέρουν, άστα να πάνε... bhe bhe bhe
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος bisba

  • Jimny
  • Μηνύματα: 44
Απ: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ LOCKRIGHT
« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 11, 2007, 11:43 »
Το έχω το lock right από το καλοκαίρι πάνω . από την μέρα που το έβαλα μέχρι και τώρα που μιλάμε δεν έχω ξαναασχοληθει με αυτό το πράγμα . δουλεύει τέλεια και χωρίς κανένα πρόβλημα . η τοποθέτηση έγινε στον Μάκη .
Το θέμα είναι να ξέρει αυτός που θα το βάλει .

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ LOCKRIGHT
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 11, 2007, 12:00 »
Το έχω το lock right από το καλοκαίρι πάνω . από την μέρα που το έβαλα μέχρι και τώρα που μιλάμε δεν έχω ξαναασχοληθει με αυτό το πράγμα . δουλεύει τέλεια και χωρίς κανένα πρόβλημα . η τοποθέτηση έγινε στον Μάκη .
Το θέμα είναι να ξέρει αυτός που θα το βάλει .

Στο Μάκη απ' όσο γνωρίζω έχουν σπάσει 3 LockRight μέχρι στιγμής, άρα μάλλον δεν είναι μόνο θέμα μάστορα, κάτι δεν πάει καλά... ;) ;)
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος bisba

  • Jimny
  • Μηνύματα: 44
Απ: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ LOCKRIGHT
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 11, 2007, 12:13 »
τι να σου πω ρε Αντώνη εμενα δεν εχει κανενα προβλημα και με αλλους που εχω δει δεν εχουνε κατι . παιζει μεγαλο ρολο παντος η τοποθετηση .

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ LOCKRIGHT
« Απάντηση #14 στις: Ιανουάριος 11, 2007, 12:20 »
¶σε ρε Μπάμπη, είναι να μη σου κάτσει τι να πω, η τοποθέτηση είναι πολύ απλή, το εγχειρίδιο σαφέστατο, άστα να πάνε...
B.R.A.T. President
www.brat.gr