Αποστολέας Θέμα: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...  (Αναγνώστηκε 30248 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος achariz

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 66
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #165 στις: Ιανουάριος 15, 2007, 11:52 »
Καλημέρα κι από μένα σε όλη την παρέα.

Πρώτη επαφή για μένα με το club από κοντά και τα συναισθήματα ανάμεικτα!  ???

Κατ'αρχήν να συστηθώ. Είμαι λοιπόν ο Achariz, κατά κόσμον Αλέξης με το ασημένιο Jimny με τα διάφορα αυτοκόλλητα στο πίσω μέρος. (Δεν ακολούθησα στην ταβέρνα αλλά πήρα τον δρόμο της επιστροφής προς Αθήνα, λόγω υποχρεώσεων όπως είχα αναφέρει και με την συμμετοχή μου.) Ο Nicksi και ο Βασίλης  μάλλον μας θυμούνται μιας και χαιρετίσαμε καθώς ανεβαίναμε.

Θα ήθελα να ξεκινήσω λοιπόν με αυτά που μου έκαναν "άσχημη" εντύπωση.

1ον.
Η περιγραφή της εκδρομής ήταν Περιηγητική. Μια τέτοια εκδρομή, κατά την ταπεινή μου γνώμη πάντα, έχει τα εξής χαρακτηριστικά.
Κινούμαστε όσο το δυνατόν μέσα στην φύση, από εύκολους βατούς δρόμους και για τα "μαμά" αυτοκίνητα, τα οποία μπορούσαν να συμμετέχουν στην εκδρομή, και δεν παρουσιάζεται η ανάγκη για φτυάρια τραβήγματα κλπ στα 20 πρώτα μέτρα!
Λοιπόν στα 250 χλμ που έκανα την Κυριακή τα 5-10 ήταν μέσα στο δάσος σε χωματόδρομο.
Η τελευταία περιηγητική βόλτα που έκανα ήταν στην .....Πάρνηθα και ήταν η απλούστατη διαδρομή από Αυλώνα στο Μοντ Παρναίς. Που είχε και τις ευκαιρίες για παιχνίδι. Αλλά είχε βόλτα μέσα στο δάσος με εναλλαγή τοπίων, με στάσεις για καφέ και περπατημα στη φύση κλπ.

2ον.
Σε καμιά περίπτωση δεν χρειάζεται να πηγαίνουμε και οι 20-30 ο ένας πίσω από τον άλλόν αφού δεν ξέρουμε τη θα συναντήσουμε στα 5 μέτρα μπροστά μας και μετά να κάνουμε μανούβρες όλοι μαζί μέσα σε χωράφια για να γυρίσουμε πίσω.
Μπορούσαν να υπάρχουν 2 αυτοκίνητα που θα προπορεύονται 10 λεπτά και να καθοδηγούν τους υπολοίπους μιας και απο επικοινωνίες καλά κρατεί η ομάδα.

3ον.
Φτιάχνουμε ένα πρόγραμμα και το τηρούμε αυστηρά!
Δεν σταματάμε και ξεκινάμε 5 φορές μέχρι να φτάσουμε στον προορισμό μας!
(Εξαιρώ βέβαια την ατυχία του Nicksi που ελπίζω να μην είναι τελικά κάτι σοβαρό για το silver baby).
Θα μπορούσαμε τελικά ίσως να δώσουμε όλοι ραντεβού στην Στενή στις 10 και όχι να φύγουμε από την Στενή στις 11:30 - 12:00 έχοντας ξυπνήσει από τις 7:30. Στην Λάρισσα θα φτάναμε!

4ον.
Τα σημερινά σχόλια!
Δεν ακούστηκε το παραμικρό πρόβλημα σήμερα! Αυτό με έκανε να γράψω τα παραπάνω αν και νέος στην παρέα. Τα πάρα πολύ ωραία και τα τέλεια δίνουν και πέρνουν, χωρίς βέβαια να έχω την διάθεση να μειώσω την άποψη σε κανέναν, απλά χτες άκουσα κάποιες "γκρίνιες" στην διαδρομή από διάφορα άτομα και δεν βλέπω να γράφεται τίποτα εδώ σήμερα. Ισως πάλι είναι νωρίς ακόμα!


Αυτές ήταν οι απόψης για το όχι τόσο τι δεν μου άρεσε εμένα του σοφού και ξερόλα achariz. Τα θέτω όμως σαν παρατηρήσεις ώστε να βελτιώνουμε τις βόλτες μας και να τις κάνουμε περισσότερο όμορφες. ¶λλωστε είναι πλέον ολοφάνερο πως το jimnyclub είναι όλοι η Ελλάδα, είναι πολύ μεγάλο, έχει πολλά μέλη. Αυτό σημαίνει πως οι βόλτεσ από δω και μπος θα είναι πολυάριθμες = δυσκολές! Δεν χρειάζεται λοιπόν ούτε να μετράμε πόσα αυτοκίνητα ήμασταν ούτε να βγάζουμε χιλιάδες φωτογραφίες για το φοβερό γεγονός! Χρειάζεται να δίνουμε προτάσεις για το πως θα μετατραπεί αυτό σε κάτι λειτουργικό και όμορφο.

Καλή εντύπωση μου έκαναν

1ον.
Η πρωτοβουλία και η οργάνωση της εκδρομής.
cl cl cl cl cl cl cl

2ον.
Η απλόχερη πράγματι βοήθεια από όλους σε όλους, ακόμα και σε μας τους πιο άγνωστους, είτε αυτό ήταν φτυάρι στο χάρι και δώσε είτε αυτό ήταν καθοδήγηση  σε πιο δύσκολα κομμάτια στην διαδρομή.
cl cl cl cl cl cl cl

3ον.
Η προσπάθεια να λειτουργήσει αυτό το δύσκολο και προβληματικό λόγω μεγέθους group σε όλή την διάρκεια της εκδρομής. Και μόνο η προσπάθεια για μένα είναι σημαντική όσο αποτελεσματική είναι ή δεν είναι!
cl cl cl cl cl cl cl

4ον.
Η αγάπη, ο ενθουσιασμός, το πάθος, η τρέλα για το αγαπημένο μας τετρακίνητο.
Το Jimny.
cl cl cl cl cl cl cl

Ελπίζω να μην κούρασα και να με ξαναπαίξετε παρόλα τα "αρνητικά" που ανέφερα πιο πάνω.

 





Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #166 στις: Ιανουάριος 15, 2007, 11:56 »
Ένα μεγάλο...
...
Σαν παράκληση προς τους διοργανωτές, για την αποφυγή συμβάντων όπως αυτή του φίλου με το jimny που πήρε νερά, αν γίνεται ένας ποιο έμπειρος οδηγός που γνωρίζει την δυσκολία της διαδρομής το βάθος του ποταμού κτλ, να προειδοποιεί τους λιγότερους μυημένους και αυτούς που τα αυτοκίνητα τους δεν είναι κατάλληλα για το συγκεκριμένο κομμάτι ότι υπάρχει και εναλλακτική διαδρομή (έτσι την πάτησα και εγώ με το ποτάμι).
...


Κωστα μου καλημερα και καλη εβδομαδα...

Βεβαια εσυ εισαι αλλη περιπτωση, καθως ΔΕΝ σε προλαβα πριν μπεις στο ποταμι... αλλα με το Παναγιωτη και με κανα δυο αλλα αυτοκινητα, τους ειχα ενημερωσει, αλλα...:
Πραγματικα...
... που ενω τον προειδοποιησα να ΜΗΝ μπει στο ποταμι, εκεινος ηθελε να μαθει κολυμπι στο τουτου και το... ψιλοεπνιξε! 

Αυτα συμβαινουν, ειναι στο "παιγνιδι"...
Οσο γι αυτο που λεγαμε εχθες, νομιζω οτι με μια καλη αλοιφουλα για γρατζουνιες, δεν θα εχεις κανενα προβλημα και δε θα φαινεται και τιποτε...
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #167 στις: Ιανουάριος 15, 2007, 12:11 »
Ετσι μπράβο παιδιά...  _brav/  gr_t >best  apl_se

Η πρώτη εκδρομή του 2007 ήταν μεγαλειώδης...  roc2 Κάτι μου λέει οτι θα είναι και προφητική... j12 j12

Ο κανόνας πάντως, επιβεβαιώνεται για άλλη μιά φορά και κάθε καινούρια εκδρομή, είναι καλύτερη απο την προηγούμενη... χάριν και στις δικές σας συμμετοχές supr apl_se

Για όσους για τον οποιοδήποτε λόγο, δεν μπορούμε να συμμετέχουμε, bhe μικρή παρηγοριά είναι τα λόγια και οι περιγραφές των ενθουσιασμένων παρευρισκομενων !!!


JIMNYCLUB ΕΙΣΑΣΤΕ ΕΣΕΙΣ....ΟΛΟΙ οΙ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ JIMNY ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΤΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ....

Ερηάνα, πολύ καλή περιγραφή... μπράβο!!! Ωμως... JIMNYCLUB είσαι ΚΑΙ εσύ !!!  j12 j12 j12


Οσον αφορά το αμάξι του θείου και την οδική, για όσους δεν γνωρίζουν, είναι ο τρόπος  που έχει βρεί, για να μην πληρώνει τα διόδια και τις βενζίνες (μιας και καίει και πολύ), της επιστροφής!!! 0_21 a105 >laugh007< >sfir022<



Στην επόμενη περισσότεροι...  >ilov< >ilov2< >ilov<
.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin

Αποσυνδεδεμένος casper

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 43
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #168 στις: Ιανουάριος 15, 2007, 12:38 »
Νίκο δεν υπάρχει πρόβλημα,αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα, αν θέλουμε το αμάξι άθιχτο να πάμε κολονάκι για καφέ, στο βουνό τα πάντα μπορούν να συμβούν και ο καθένας παίρνει τις ευθύνες του. Απλά επειδή έχω κακή εμπειρία με ποτάμια και λίμνες όταν καείς από τον χυλό, φυσάς και το γιαούρτι που λέει και η παροιμία. Παρόλα αυτά νομίζω ότι κάποια πράγματα θα είχαν αποφευχθεί αν το είχαμε φροντίσει από πριν, δεδομένου του πλήθους των αυτοκινήτων την δυσκολία του συγκεκριμένου κομματιού και της ενδεχόμενης μικρής εμπειρίας κάποιων συμμετεχόντων.
ΥΓ . Και αλοιφή θα βάλω και προδερμ και ότι άλλο βρω μπροστά μου......δε μασάμε λέμε! roc2(μέχρι την επόμενη κοτρόνα bhe)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 15, 2007, 12:40 από casper »

Αποσυνδεδεμένος nasanto

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #169 στις: Ιανουάριος 15, 2007, 13:02 »
Μπραβο ρε παιδες πολυ ωραια ολα και
η φωτο και οι περιγραφες a105
πολυ κριμα που δεν μπορεσα να ερθω
ημουν ξαπλα με πυρετο αλλα καθε τοσο
επερνα τηλ για να μαθω τι γινετε.
λοιπαμε για τις ατυχιες αλλα και χωρις αυτες
δεν εχουν  και πολυ ενδιαφερον οι off road
εξορμησεις. j12
Αντε να αρχιζουμε να προγραμματιζουμε
την επομενη "ομορφια" μας. yah >glentia>

Αποσυνδεδεμένος Dora

  • Jimny
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν θα σε πειράξει κανείς μέσα απο τις καρδιές μας
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #170 στις: Ιανουάριος 15, 2007, 13:05 »
Είναι πάρα πολύ όμορφο να βλέπεις την ομάδα μας κάθε φορά
να ξεπερνά τον εαυτό της και να χαμογελούν όλοι ( ακόμη και
όσοι δεν συμμετείχαν στην εκδρομή αυτή  bhe bhe).

Όσο για τα παρατράγουδα είναι κι αυτά μεσΆ το πρόγραμμα.

 _warning>( Θείο… άλλη φορά μην πεις στο Μητσοτάκη ότι πας εκδρομή.) >tin_patises< >forto<

Τώρα είναι η σειρά της πίτααααας. Αρχίζουμε να μετράμε μέρες….
 >glentia> >fygame< >fygame<
ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ. cl cl cl

Γιατί έφυγες..............
Είναι πολύ σκληρό να καταλαβαίνεις ότι είσαι ένα τίποτα.Εκεί που πιστεύεις ότι έχεις κάτι μέσα σε 10 λεπτά το χάνεις γιατί έτσι........

Θα σε περιμένω στα όνειρά μου πριγκίπισσά  μου

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #171 στις: Ιανουάριος 15, 2007, 13:52 »
Μπράβο που άλλη μια εκδρομή πήγε καλά...
Τα πολυάριθμα κονβόι είναι δύσκολο να κινηθούν, το έχουμε ξαναδεί και ζήσει αρκετές φορές στο παρελθόν ιδίως όταν η εκδρομή έχει και κάποια σχετικά δύκολα κομάτια.
Η άποψη των "ιχνηλατών" που έθεσε ο achariz δεν είναι και άσχημη...
Κάνενας δεν μπορεί να εγγυηθεί τι θα προκύψει σε μια διαδρομή, μιας και το εκτός δρόμου στοιχείο έχει και πιθανότητα απροόπτου.
Βέβαια στα μεγάλα κονβοι.......υπάρχει και η σχετική ταλαιπωρία, εδώ υπάρχει στα 10 αυτοκίνητα, δεν θα υπάρχει στα 30??

Δεν ακούστηκε το παραμικρό πρόβλημα σήμερα! Αυτό με έκανε να γράψω τα παραπάνω αν και νέος στην παρέα. Τα πάρα πολύ ωραία και τα τέλεια δίνουν και πέρνουν, χωρίς βέβαια να έχω την διάθεση να μειώσω την άποψη σε κανέναν, απλά χτες άκουσα κάποιες "γκρίνιες" στην διαδρομή από διάφορα άτομα και δεν βλέπω να γράφεται τίποτα εδώ σήμερα. Ισως πάλι είναι νωρίς ακόμα!

Φίλε μου αυτό το κακό είναι γενικό στα Forum...
Συνήθως άλλα λέμε προφορικά και άλλα γράφουμε ή ......δεν γράφουμε...
Θα μάθεις και θα συνηθίσεις....μην σε απασχολεί, άλλωστε κάθε μέρα που περνά μαθαίνουμε ;)
Πρόσφατα το έμαθα και εγώ...

Κοινός παρονομαστής πάντως είναι......να περνάμε καλά, εαν κατα μέσω όρο πέρασες καλά, μην το σκέφτεσε τότε ;) j12
Αντε και καλή επιτυχεία στην επόμενη.....
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος bilias_jr

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1680
  • Φύλο: Άντρας
  • BARBARIAN
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #172 στις: Ιανουάριος 15, 2007, 14:28 »


... και μείναμε και χωρίς ζάντες τελικά bhe (ακούς bilia)  , ... αλλά ας όψεται ο γιός μου b_231 , ... έχω κάνει τόσες θυσίες γι' αυτό το παιδί, άλλη μία ...   :-* , ...  αφού είναι για το καλό του.  
baba εισαι μεγαλη ψυχη ρε φιλε! cl

jimnoula

  • Επισκέπτης
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #173 στις: Ιανουάριος 15, 2007, 15:03 »
Ήταν πολύ ωραία και ας μην είχα το jimny μου να παίξω και εγώ με τα άλλα παιδάκια μπράβο πάντα τέτοια.  8)

Κι εγω ρε φιλε... :'( :'( :'(

Αλλα γουσταρα πολυ που περασαμε ολοι καλα!!! yah

Κι εγω το ίδιο σκεφτομαι....να ναι καλά βέβαια η εξάποντη Παυλίνα που μου έδωσε το δικό της.....

Αλλά και πάλι βρε Νίκο....εγώ αυτό που σκέφτομαι γιατί ειναι ακόμα .....ο ΧΑΛΒΑΣ??????? j12 j12 j12

Αποσυνδεδεμένος panos80

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #174 στις: Ιανουάριος 15, 2007, 15:09 »
Καλησπερα ξανα από μενα.

Αφορμη να γραψω για τα της εκδρομης αφορουν οι παρατηρησεις (καλοπροαιρετες) του achariz. Επειδη ετυχε (για καλη μου τυχη) να γνωριστουμε απο την αρχη της εκδρομης μαζι (μιας και οι δυο αγνωστοι μεταξυ αγνωστων και πρωταρηδες στην εκδρομη) και να μιλησουμε εχω να πω τα εξης

Καποιος να βρει να παραπονεθει για κατι (και σε αυτο συμπεριλαμβανομαι και εγω) ειναι ανθρωπινο και φυσιολογικα. Σε μια παρεα 20-30 τουτου ειναι δυσκολο ολοι να ειμαστε ιδιοι και να ταιριαζουν τα θελω μας και οι επιδιωξεις απο μια τετοια εκδρομη. Επιπλέον, ειναι επισης ανθρωπινο και φυσιολογικο να εξωτερικευεις αυτα, παντα καλοπροαιρετα και ανθρωπινα προκειμενου να βελτιωθουν τα πραματα για τις επομενες συναντησεις. Κανεις δε μπορει ομως να απαιτησει απο καποιον να σκεφτεται οπως αυτος οσον αφορα την εξωτερικευση αυτων των σκεψεων. Εγω επελεξα μεσα απο το σημερινο ποστ (μιας και νομιζω οτι όλους μας αφορα) να επιβραβευσω την προσπαθεια και να μη στραφω στα αρνητικα που αναποφευκτα θα υπαρχουν με τοσα τουτου. Ισως ηταν λαθος να συζητησουμε για καποια αρνητικα πραματα (όχι προσωπα) που ειδαμε- και να σαι σιγουρος οχι μονον εμεις, ενω θα επρεπε να μη το κανω.

Δε θελω να αναφερθω παραπανω μιας και το τελευταιο που θελω ειναι να μου φυγουν οι αναμνησεις της εξορμησης απο την αρχη κιολας της εβδομαδας!!  a105

Το σαββατοκυριακο μαλλον θα ειμαι στο εξοχικο μου. Ξερετε που...Προσφερεται φαγητο, διαμονη και βολτες σε οποιον το επιθυμει.. yah

Αποσυνδεδεμένος dodo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #175 στις: Ιανουάριος 15, 2007, 15:40 »
Τα πολυάριθμα κονβόι είναι δύσκολο να κινηθούν, το έχουμε ξαναδεί και ζήσει αρκετές φορές στο παρελθόν ιδίως όταν η εκδρομή έχει και κάποια σχετικά δύκολα κομάτια.
Οντως, και αυτός είναι και ο μοναδικός λόγος για τον οποίο δεν ήρθα... 8) Χαιρομαι παντως που σε γενικές γραμμές περάσατε καλά, παρόλα τα απρόοπτα... ::)
Ρε μπαρμπα-Nicksi... Παλι με οδική??? Ουτε το γιοφύρι της Αρτας να ήντουνι...  ha ha

Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Jimny
  • Μηνύματα: 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε θα σε ξεχάσουμε ποτέ...
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #176 στις: Ιανουάριος 15, 2007, 16:10 »
>sostos< ο panos80...  >sostos< όμως και ο achariz...

Τα γραφόμενα, δείχνουν όχι παράπονα, αλλά καλοπροαίρετες παρατηρήσεις... οι οποίες μας βοηθούν να γίνουμε καλύτεροι στο μέλλον... Αν ο Αλέξης, δεν τα έλεγε τώρα και τα έλεγε σε ένα μήνα... θα μας φαινόταν παράξενο.
Το θέμα είναι, να μην αφήνουμε κάποιες παρατηρήσεις, να γίνονται προβλήματα... Να τα προλαβαίνουμε...

Σίγουρα είναι ανέφικτο, να υπάρχει ταύτιση απόψεων σε μιά παρέα -πόσο μάλλον σε μιά τοοοοσο μεγάλη- το αποτέλεσμα όμως και η γεύση που μας αφήνει, είναι σε υπερθετικό βαθμό!!! j12 j12 j12

Τα προβλήματα με τους χρόνους και την αυστηρή τήρηση του προγράμματος, υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν, bhe -γιατί είμαστε παιδιά και παρασυρόμαστε-, απ' οτι κατάλαβα όμως, εκδρομή ήταν κι όχι ...αποστολή.  >laugh007< >xalara<

Θα πρέπει να λάβουμε υπ' όψιν επίσης, ότι δεν είμαστε ...εταιρία οργάνωσης εκδρομών και κάθε προσπάθεια που γίνεται για οργάνωση εκδρομής (η οποία είναι πολύ δύσκολο έργο), είναι ευπρόσδεκτη... και τα όποια λάθη... αποδεκτά.
Λάθη δεν κάνουν, ΜΟΝΟ αυτοί που δεν κάνουν τίποτα... >sfir022< >sfir022< >sfir022<

Το μοναδικό κίνητρο είναι να γνωριστούμε καλύτερα και να περάσουμε όλοι καλά!!! roc2 roc2

Επειδή το jimnyclub είναι ...τα μέλη του  roc2 κι επειδή λίγο-πολύ, έχουν δείξει τις προθέσεις τους, (καλή διάθεση, προθυμία, αίσθημα αλληλοβοήθειας, καλή παρέα, γευσιγνωσία 87 κλπ.) περιμένουμε τις προτάσεις σας, για να είναι περισσότερο συλλογικές οι προσπάθειες για τις μελλοντικές συναντήσεις μας... _circle>
 017>/ 017>/ 017>/
 >ilov<
.....keyboard offroaders....
Όποιος δεν μπορεί να καταλάβει τη σιωπή σου δεν μπορεί να καταλάβει και τα λόγια σου... Tolkin

jimnoula

  • Επισκέπτης
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #177 στις: Ιανουάριος 15, 2007, 16:40 »
Λογικο είναι....κανένας δεν γεννήθηκε γνωριζοντας τα πάντα...
Κι εγώ πριν το βάλω για πρωτη φορά μεσα στη λάσπη ή μέσα στο νερό το σκεφτόμουν....αλλά πήγα δυο τρεις βόλτες ως συνοδηγός στους πιο έμπειρους...κάθησα σε συζητήσεις πήγα τέλος μερικές βόλτες μόνη μου και κατάλαβα πολλά πράγματα....
Βέβαια ακόμα και τώρα αν κάτι δεν θέλω να το κάνω γιατί φοβάμαι δεν το κάνω και ΄δεν είναι κακό...κανένας δεν κοροϊδεύει αν δεν θέλει να "ταλαιπωρήσει" κάποιος το αμάξι του....

Τα πάντα θέλουν το χρόνο τους και σιγά σιγά θα τα καταφέρουμε και στα δύσκολα περάσματα....

¶ντε....με το καλό...καλή αρχή!!! j12

Αποσυνδεδεμένος DinDin

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 765
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny4ever
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #178 στις: Ιανουάριος 15, 2007, 19:26 »
Τέλεια η βόλτα!!! Ήταν τόσο δύσκολη όσο χρειαζόταν για να ξυπνήσουν και λίγο τα αίματα. Ακόμα και η σύντομη διαδικασία με τα φτυαράκια μας, είχε και αυτή την ομορφιά της. Τώρα, φίλε casper όπως καταλαβαίνεις το πέρασμά μας του ποταμού χωρίς snorkel, μόνο ως άτυχη στιγμή μπορεί να χαρακτηριστεί και οφείλεται αποκλειστικά και μόνο στο τεράστιο αριθμό (για το είδος της εκδρομής) των αμαξιών που συμμετείχαν. Τι να σου κάνουν και οι διοργανωτές? Μπορούν να γνωρίζουν συνέχεια αν κάποια από τα αμάξια έχουν χαθεί και κατευθύνονται ένας Θεός ξέρει πού? Μία μόνο παρατήρηση θα ήθελα να κάνω, ότι καλό θα ήταν σε αντίστοιχες επόμενες εκδρομές να υπάρχει προηγουμένως έντονη επισήμανση για την αναγκαιότητα οπτικής επαφής, όσο αυτό είναι βέβαια δυνατό, κάθε αυτοκινήτου από το προπορευόμενό του κυρίως όταν υπάρχει αλλαγή συνθηκών.
Παιδιά, ευχαριστώ πολύ για το εγκάρδιο καλωσόρισμα στην παρέα σας και για την όμορφη Κυριακή που φροντίσατε να έχουμε. Hasta la vista…
Κάντε οικονομία στο νερό, πλυθείτε με μία φίλη...

Αποσυνδεδεμένος Panoramix

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η 1η Εκδρομή του 2007!!! ΔΙΡΦΥΣ - ΕΥΒΟΙΑ, 14 Γενάρη 2007...
« Απάντηση #179 στις: Ιανουάριος 15, 2007, 22:23 »
Καλησπέρα παιδιά ... :D

 Περάσαμε πολύ όμορφα παρέα σας χτες, δεν με νοιάζει το εάν κάναμε πολλά η «τρελά» χιλιόμετρα στην εκδρομή αυτή όσο το ότι μπορούσες (αν ήθελες βέβαια.... ;)) να γνωρίσεις κι άλλους,,, πολύ ενδιαφέροντες ανθρώπους που στο κάτω κάτω μοιράζεσαι την ίδια τρέλα μαζί τους ...!!!  a105

Δεν θα πω τίποτα για τους δικούς μου ..... εκτός από τον (wanna_be a cοp) ->  87 Ηλία ...(iiiiiiouououououou…….gkr….gkr…) τι παιδί είσαι εσύ ρε...?? τσάμπα πήγε η διαφήμιση δεν δέχτηκε τελικά κανένας για την υιοθεσία.......(φτου  bhe )

 Νίκο (Nicksi),Χρήστο(chriska) (και όλους όσους δεν θυμάμαι τώρα λόγο κεκτημένης ταχύτητας) ευχαριστούμε πολύ για την παρέα σας,,, είστε πολύ ωραίοι τύποι όλοι…
 j12

¶ντε πάντα τέτοια .....  yah yah yah
πάντα καλή παρέα και τρέλες βόλτες   yah yah yah


Υ.Γ.
¶ντε ρε Νασε G@..... Την γρίπη μου μέσα...!!!
(κρίμα ρε φίλε που δεν ήρθες μαζί!!!) :( :( :(
Σύνταξη.... εδώ και τώρα...!!...!!