Αποστολέας Θέμα: κάρο???  (Αναγνώστηκε 60279 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος SAV

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 942
  • Φύλο: Άντρας
Απ: κάρο???
« Απάντηση #150 στις: Απρίλιος 16, 2012, 20:39 »
Γιά σιγά ρε Κυριάκο!
Θες να πεις ότι το νιβα έχει πιό εξελιγμένη τετρακίνηση από το τζίμνυ??
Και γιατί άμα κουμπώσεις το κάρο στο νίβα, κατά πως λένε, δεν στρίβει καθόλου και μπορεί να σου κάνει και ζημιά??

Αποσυνδεδεμένος extractor

  • Jimny
  • Μηνύματα: 424
  • Φύλο: Άντρας
  • Κυριάκος
Απ: κάρο???
« Απάντηση #151 στις: Απρίλιος 17, 2012, 07:31 »
εξαρταται σπυρο πως το εννοεις το εξεληγμενη... lol
και το οτι δεν στριβει παλι ειναι σχετικο,μια και το mitsubishi που ειχα (οταν ειχαμε γνωριστει) ειχε μια ''παρομια'' τετρακινηση και οταν απο 4χ4 ελευθερο το εβαζες στο κλειδωμενο,τοτε βαραινε αρκετα το τιμονι και ας ηταν..υδραυλικο.
φαντασου ενα νιβα που δεν ειχε υδραυλικο οπως αυτο που ειχε ο πατερας μου.θα το ενιωθες παρα πολυ αφου και κανονικα...δεν εστριβε! lol
νομιζω πως σε καλυψα στο γιατι δεν στριβει...
οσο για την ζημια...εγω τοτε που το επαιρνα (απο 14-18χρονων) σε καθε βολτα που πηγαινα,εβγαζε ζημια.και δεν πηγαινα συχνα γιατι αφενως ημουν σχετικα μικρος,αφετερου ειχε λαμπαδιασει ο πατερας μου στο να πληρωνει ζημιες.
μια σασμαν
μια εμπρος αξονα
μια τρανσφερ
κατι συγχρονιζε
κατι απο δω,κατι απο κει...συνεχεια θεματα μου εβγαζε,και το αμαξι ηταν μαμα.

οσο για το στριψιμο για να σε ξαναπαω πισω...το τζιμνυ αρκετα λιγοτερο αμα κλειδωσεις μπρος πισω.
επισης αμα δεις νιβα απο κατω,θα καταλαβεις οτι δεν υπαρχει κανενα τροπος να ενεργοποιησεις απο εναν μοχλο οχι ενα...αλλα και 2 μπλοκε.

οποτε για να μην κοροιδευομαστε...νιβα με μπλοκε παιζει οσο και ο αλβανος τουριστας!!! lol

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: κάρο???
« Απάντηση #152 στις: Απρίλιος 17, 2012, 09:14 »
Και γιατί άμα κουμπώσεις το κάρο στο νίβα, κατά πως λένε, δεν στρίβει καθόλου και μπορεί να σου κάνει και ζημιά??
Εννοείται, απαγορεύεται να στρίψεις το τιμόνι γιατί θα τα πάρεις όλα στο χέρι, το λένε και στην αντιπροσωπία... 87 roc2 j12 a105

ΥΓ. Θυμάμαι σαν τώρα όταν (επί εποχής Niva) είχα πάρει τηλέφωνο την αντιπροσωπεία και τους ρώτησα να μου πούνε τι ποσοστό τετρακίνησης έχει το Niva μπροστά/πίσω...
Η απάντηση, έτσι για να μαθαίνεις κι εσύ πέρα από το "κάρο", ήταν 40-60 λέει περίπου....... lol lol lol lol lol ωραίες εποχές... ;D ;D
οσο για την ζημια...εγω τοτε που το επαιρνα (απο 14-18χρονων) σε καθε βολτα που πηγαινα,εβγαζε ζημια.
Είσαι υπερβολικός, το Niva είναι σκυλί και αν δεν το "σκαλίσεις" δε βγάζει ζημιές, εκτός και αν είναι χρέπι...
Είχα Niva 3 χρόνια και οι μόνες καλές ζημιές που είχα ήταν ένα σπασμένο μπροστινό καβούκι διαφορικού και σπασμένοι πίσω πλανήτες/δορυφόροι, με περίπου 7 πόντους ψήλωμα και mud λάστιχα.
Βασικά το έδωσα γιατί με κορόϊδευε ο Σπύρος (SAV), μου το έλεγε συνέχεια "κάρο" και με πείραζε... 0_21 :'( :'( :'(

 
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος extractor

  • Jimny
  • Μηνύματα: 424
  • Φύλο: Άντρας
  • Κυριάκος
Απ: κάρο???
« Απάντηση #153 στις: Απρίλιος 17, 2012, 14:54 »
αντωνη δεν ξερω αν ειμαι η οχι υπερβολικος.εγω απλα παρεθεσα γεγονοτα.το αμαξι ειχε αγοραστει απο αντιπροσωπεια και δουλευε ελαχιστα.για να καταλαβεις μετα απο 18 χρονια ειχε κατω απο 100.000χλμ (δεν θυμαμαι ακριβως)
το αμαξι...πιο μαμα απο μαμα.μαλλον βγηκε χρεπι απο το εργοστασιο.τι να πω... lol lol

θεωρεις οτι οι ζημιες σου ηταν μικρες;; ha σιγουρα βεβαια λιγοτερες απο της δικες μου.. j12

προσωπικα αν ειχα την δυνατοτητα να επαιρνα μονο νιβα....θα τα παρατουσα!!! lol

Αποσυνδεδεμένος SAV

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 942
  • Φύλο: Άντρας
Απ: κάρο???
« Απάντηση #154 στις: Οκτώβριος 12, 2012, 20:44 »
και το HUMMER κάρο????? ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)


Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: κάρο???
« Απάντηση #155 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 16:02 »
Έχεις λυσσάξει με αυτό το κάρο, πάρε ένα Niva να ηρεμήσεις...... ha ha cl cl cl 87 87 87
B.R.A.T. President
www.brat.gr

Αποσυνδεδεμένος SAV

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 942
  • Φύλο: Άντρας
Απ: κάρο???
« Απάντηση #156 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 18:30 »
Ακουσα ότι τα καινούργια δεν έχουν, πρέπει να βρώ παλιό, εεεε????

Αποσυνδεδεμένος Metalaxe

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2808
  • www.jimnyclub.com
Απ: κάρο???
« Απάντηση #157 στις: Οκτώβριος 14, 2012, 11:49 »
Ακουσα ότι τα καινούργια δεν έχουν, πρέπει να βρώ παλιό, εεεε????
Ναι, ναι, οπωσδήποτε....και μάλιστα όσο πιο παλιό τόσο το καλύτερο.... lol lol lol lol
B.R.A.T. President
www.brat.gr