Αποστολέας Θέμα: BΑΣΗ ΠΕΤΑΛΙΕΡΑΣ!  (Αναγνώστηκε 4610 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος apla

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
BΑΣΗ ΠΕΤΑΛΙΕΡΑΣ!
« στις: Δεκέμβριος 28, 2007, 11:04 »
Προχθές εκει που τριγύριζα με το υπερJimny δν μου έμπαιναν  καλά οι ταχύτητες...(εχω brand new συμπλέκτη)καθώς ψάχνω να δώ τι παίζει κοιτάω την βάση της πεταλιέρας η οποία έχει σπάσει πάνω δεξιά, στην κόντρα που κρατάει την ντίζα του συμπλέκτη με αποτέλεσμα πατώντας εγω το συμπλέκτη να μην τραβάει την ντίζα του όσο θα χρειάζονταν...

Τελίκα πήγα κ αγόρασα την βάση 66eu κ μία νέα ντίζα 47eu.(Για την εργασία στην suzuki θέλουν κοντα στο 100αρι snow3 snow3 snow3)
Τα "αλάνια" της suzuki μου είπαν οτι συμβαίνει συχνά!
Θα ανεβάσω photo της κατεστραμένης βάσης αργότερα.




Αποσυνδεδεμένος apla

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BΑΣΗ ΠΕΤΑΛΙΕΡΑΣ!
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 28, 2007, 18:18 »



Αποσυνδεδεμένος heroicentaur

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 133
Απ: BΑΣΗ ΠΕΤΑΛΙΕΡΑΣ!
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 28, 2007, 23:19 »
Στο καινουργιο πεταλ που πηρες καντου μια ενισχυση επι ευκαιριας
]

Αποσυνδεδεμένος edouard

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 28
Απ: BΑΣΗ ΠΕΤΑΛΙΕΡΑΣ!
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 06, 2008, 20:22 »
to idio epa8a kai egw alla to vrika sta 60 euro apo tin suzuki...ena polu megalo euxaristw omws ston maverick pou ekatse kai me boi8ise se polla pragmata gia to jimnaki mou kai mamaei...na eisai kala re aderfe...

Αποσυνδεδεμένος efthimis

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 869
Απ: BΑΣΗ ΠΕΤΑΛΙΕΡΑΣ!
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 06, 2008, 20:58 »
Tο ιδιο ειχα παθει κ εγω πρωτοχρονιατικα κ επειδη δε μπορουσα να περιμενω την suzuki που δεν την ειχε ετοιμοπαραδοτη,την κολλησαμε κ την ενισχυσαμε μ'ενα ξαδερφο μηχανικο κ ελπιζω να μην ξανα.... j12 j12

Αποσυνδεδεμένος SamAir

  • Jimny
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BΑΣΗ ΠΕΤΑΛΙΕΡΑΣ!
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 30, 2010, 00:16 »
αν και περασε καιρος απο αυτο το ποστ,,
το ιδιο επαθα και εγω και μου ζητουν 250ε στη σουζουκι.
λογικο???
δε νομιζω bhe

Αποσυνδεδεμένος joker410

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BΑΣΗ ΠΕΤΑΛΙΕΡΑΣ!
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 02, 2011, 19:00 »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ Η ΠΕΤΑΛΙΕΡΑ!!!
ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΚΑΠΟΙΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΕΝΙΩΣΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΙΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ Η ΠΕΤΑΛΙΕΡΑ ΕΙΧΕ ΚΟΨΕΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΜΕ ΤΙΣ ΦΩΤΟ. ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΕΤΑΛΙΕΡΑ. ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΞΑΝΑΑΡΧΙΣΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΗΧΟ Η ΠΕΤΑΛΙΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΛΗΡΕΝΕΙ Ο ΣΥΜΠΛΕΧΤΗΣ. ΤΟ ΞΑΝΑΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΚΑΙ ΤΡΑΒΟΥΣΕ ΤΑ ΜΑΛΙΑ bhe bhe bhe bhe ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΟ ΣΥΡΜΑΤΟΣΧΟΙΝΟ ΤΟΥ ΣΥΜΠΛΕΧΤΗ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ. ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΡΙΣΑΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΚΟΥΡΙΑΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΦΡΑΚΑΡΕΙ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΣΠΑΕΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΗΝ ΠΕΤΑΛΙΕΡΑ. ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΟΤΙ ΝΤΡΟΠΑΡΕΙ ΝΕΡΑ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΤΟ ΣΥΡΜΑΤΟΣΧΟΙΝΟ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΣΚΟΥΡΙΑΖΕΙ ΤΟ ΣΥΡΜΑΤΟΣΧΟΙΝΟ!!!ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΕΑ Ή ΚΑΠΟΠΙΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΥΣΕ?????????????????????????? t4 t4 t4 t4 t4 t4 t4 t4 t4

Αποσυνδεδεμένος heroicentaur

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 133
Απ: BΑΣΗ ΠΕΤΑΛΙΕΡΑΣ!
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 07, 2011, 14:25 »
Παράθεση από: heroicentaur
Αν ειναι τοσο συχνο προβλημα αυτο στα jimny για προσπαθηστε να κανετε αυτο (εχει γινει σε feroza)



συνηθως παιρνει λασπη μωλις η κατω πλευρα τις ντιζας ειναι κατω απο την επιφανεια της λασπης οποτε οταν εσυ αλλαζεις ταχυτητες ξεκολλαει η φουσκα και γεμιζει με λασπες.


Δειξε την φωτογραφια σε εναν τορναδορο και θα καταλαβει αυτος αλλα για δοκιμη πηγαινε του μια παλια σου ντιζα για δοκιμη.
]

Αποσυνδεδεμένος extractor

  • Jimny
  • Μηνύματα: 424
  • Φύλο: Άντρας
  • Κυριάκος
Απ: BΑΣΗ ΠΕΤΑΛΙΕΡΑΣ!
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 03, 2011, 07:29 »
αχιλλεα...
με το να βαζεις μεσα γρασσο χωρις να το καθαριζεις,δεν ξερω ποσο καλο ειναι.

Αποσυνδεδεμένος heroicentaur

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 133
Απ: BΑΣΗ ΠΕΤΑΛΙΕΡΑΣ!
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 12, 2011, 20:58 »
Να καθαρισεις την ντιζα ειναι αρκετα δυσκολο γιατι πρεπει να την βγαζεις βαζεις. Αλλα αν δεν ειναι καμμενες οι φουσκες τις μπουκωνεις μεσα με γρασσο και τελειωσε. Αλλα αν υπαρχει θεμα με μια απλη πατεντουλα κανεις την δουλεια σου για αρκετα παραπανω χιλιομετρα.

Η πατεντα εχει γινει απο Γερμανο εγω προσωπικα απλα αγορασα μια καινουργια ντιζα μιας και εινα φθηνες μετα μπολικο γρασσο και τελος.
]

Αποσυνδεδεμένος PATELIS

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2081
  • Φύλο: Άντρας
  • mud needs you
    • patelis.gr
Απ: BΑΣΗ ΠΕΤΑΛΙΕΡΑΣ!
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 12, 2011, 21:31 »
τελικα.....και η ντιζα θελει το γερμανο της  ;)
Give Love, Feel Better! !!!