Αποστολέας Θέμα: Ωωωωπ!!!Ωραία βολτούλα...  (Αναγνώστηκε 947 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Ωωωωπ!!!Ωραία βολτούλα...
« στις: Απρίλιος 22, 2010, 20:38 »
 παρατήρησα εδώ http://www.jimnyclub.com/forum/index.php/topic,3853.0.html  ;D και δεν νομίζω να μας έχετε πάει ποτέ εμάς τους "νέους και άβγαλτους"...Κάνω λάθος.Είναι δύσκολη?  j12
 
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ωωωωπ!!!Ωραία βολτούλα...
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 22, 2010, 20:41 »
Μάστορα, τα έχεις κάνει όλα αυτά, αλλά δε το ξέρεις...

Είναι Σπηλιά Νταβέλη και μετά το ρέμα που πήγαμε πρόσφατα που είχαν ρίξει τα δέντρα...

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ωωωωπ!!!Ωραία βολτούλα...
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 22, 2010, 20:53 »
Μάστορα, τα έχεις κάνει όλα αυτά, αλλά δε το ξέρεις...

Είναι Σπηλιά Νταβέλη και μετά το ρέμα που πήγαμε πρόσφατα που είχαν ρίξει τα δέντρα...


 Χάρη στις φωτό του escaper βλέπω είσοδο στην σπηλιά ή είμαι βλαμμένος? Εκεί που σβήνει ο Θωμάκος το τσιγάρο στο πάτωμα που είναι πάλι? Και το σημείο που χρειάστηκε βοήθεια ο Ντίνος που είναι? ::) Θα τρελαθώ εντελώς... >sfir022<
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος Χάρης

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 4618
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ωωωωπ!!!Ωραία βολτούλα...
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 22, 2010, 21:05 »
Ναι... είσοδος στη σπηλιά είναι. Το να μπεις με το αυτοκίνητο γίνεται, αλλά είναι άνευ λόγου, και σχετικά επικύνδυνο (αν και το έχουμε κάνει)

Εκεί που σβήνει ο ψηλός το τσιγάρο είναι το πρώτο εμπόδιο, ύστερα από λίγο χώμα. Θυμάσαι τη πρώτη φορά που ήρθες και είμασταν οι τρεις μας? και γυρίσαμε σε ένα σημείο πίσω? Εκεί είναι. Μετά συνεχίζεις πάνω το δρόμο και βγαίνεις σπηλιά από το κλασικό νεροφάγωμα με το τσιμεντένιο κολωνάκι. Ο Ντίνος έχει τακάρει ακριβώς απέναντι από την είσοδο της σπηλιάς. Εκεί που τελειώνει η ανηφόρα, ακριβώς εκεί. Αντί να βγείς στο πλάτωμα, βγαίνεις δεξιά από το σκαλί. Μετά βγαίνεις άσφαλτο, κατεβαίνεις, στο Τ κάνεις δεξιά, και λίγο μετά είναι η πίστα η εντουράδικη που πήγαμε πρόσφατα. Το παιχνίδι είναι στο κατώτατο σημείο που φτάσαμε, εκεί που σε έβαλα στο δικό μου αμάξι. Στην εκκίνηση, από κάτω αριστερά είχε ένα πεσμένο καμένο δέντρο.... εκεί... στα 5 μέτρα...

Αποσυνδεδεμένος PANOS72

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 420
  • Φύλο: Άντρας
  • Mad for mud
Απ: Ωωωωπ!!!Ωραία βολτούλα...
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 22, 2010, 21:09 »
Ναι... είσοδος στη σπηλιά είναι.

Εκεί που σβήνει ο ψηλός το τσιγάρο είναι το πρώτο εμπόδιο, ύστερα από λίγο χώμα. Θυμάσαι τη πρώτη φορά που ήρθες και είμασταν οι τρεις μας? και γυρίσαμε σε ένα σημείο πίσω? Εκεί είναι. Μετά συνεχίζεις πάνω το δρόμο και βγαίνεις σπηλιά από το κλασικό νεροφάγωμα με το τσιμεντένιο κολωνάκι. Ο Ντίνος έχει τακάρει ακριβώς απέναντι από την είσοδο της σπηλιάς. Εκεί που τελειώνει η ανηφόρα, ακριβώς εκεί. Αντί να βγείς στο πλάτωμα, βγαίνεις δεξιά από το σκαλί. Μετά βγαίνεις άσφαλτο, κατεβαίνεις, στο Τ κάνεις δεξιά, και λίγο μετά είναι η πίστα η εντουράδικη που πήγαμε πρόσφατα. Το παιχνίδι είναι στο κατώτατο σημείο που φτάσαμε, εκεί που σε έβαλα στο δικό μου αμάξι. Στην εκκίνηση, από κάτω αριστερά είχε ένα πεσμένο καμένο δέντρο.... εκεί... στα 5 μέτρα...


O ορισμός του roadbook... :)
www.youtube.com/user/PanosJimny?feature=mhw4 <Panos72 Youtube channel
www.greektube.org/user/panji                              <Panos72 Greektube channel

Αποσυνδεδεμένος jimever

  • Jimny
  • Μηνύματα: 2275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ωωωωπ!!!Ωραία βολτούλα...
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 22, 2010, 21:27 »
Ναι... είσοδος στη σπηλιά είναι. Το να μπεις με το αυτοκίνητο γίνεται, αλλά είναι άνευ λόγου, και σχετικά επικύνδυνο (αν και το έχουμε κάνει)

Εκεί που σβήνει ο ψηλός το τσιγάρο είναι το πρώτο εμπόδιο, ύστερα από λίγο χώμα. Θυμάσαι τη πρώτη φορά που ήρθες και είμασταν οι τρεις μας? και γυρίσαμε σε ένα σημείο πίσω? Εκεί είναι. Μετά συνεχίζεις πάνω το δρόμο και βγαίνεις σπηλιά από το κλασικό νεροφάγωμα με το τσιμεντένιο κολωνάκι. Ο Ντίνος έχει τακάρει ακριβώς απέναντι από την είσοδο της σπηλιάς. Εκεί που τελειώνει η ανηφόρα, ακριβώς εκεί. Αντί να βγείς στο πλάτωμα, βγαίνεις δεξιά από το σκαλί. Μετά βγαίνεις άσφαλτο, κατεβαίνεις, στο Τ κάνεις δεξιά, και λίγο μετά είναι η πίστα η εντουράδικη που πήγαμε πρόσφατα. Το παιχνίδι είναι στο κατώτατο σημείο που φτάσαμε, εκεί που σε έβαλα στο δικό μου αμάξι. Στην εκκίνηση, από κάτω αριστερά είχε ένα πεσμένο καμένο δέντρο.... εκεί... στα 5 μέτρα...


 Άργησα αλλά...κατάλαβα.Στην σπηλιά δεν έχω μπεί πάντως,έστω και με τα πόδια!
Σε παρακαλώ πρόσεχε που πατάς,γιατί εάν δεν το κατάλαβες....πατάς τα όνειρα μου!

Αποσυνδεδεμένος lker

  • Jimny
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ωωωωπ!!!Ωραία βολτούλα...
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 23, 2010, 21:09 »
δεν είναι πολύ μεγάλη μη φανταστείς...αλλά σαν εμπειρια αξίζει να τη δείς ... περίπου 100 μέτρα πάει αλλά είναι πολύ ψηλή.
παλαιά ήταν καλύτερα και πιο ενδιαφέρουσα για τα ανήσυχα πνεύματα ... είχε αρκετές μικρές εισόδους/σχισμές μέσα στους βράχους και ορισμένες οδηγούσαν σε διαφορα δωματιάκια (τρόπον τινά) ... αυτά τα έκλεισε η πυροσβεστική και ο στρατός με πέτρες σε κάποια δόση (αν θυμάμαι καλά μόνο μια "σχισμή"είναι προσβάσιμο αυτή τη στιγμή, αλλά αρκετά κλειστοφοβικό) ... γενικά έχει αρκετά πράγματα αυτό το μέρος αν το ψάξεις που αφορούν από ιστορία, μυθολογία μέχρι φυσική ... αλλά και πολύ παραφιλολογία  lol
Είμαι και εγώ από το Τζιτζικόνι ...

www.brat.gr

Always groovin 4WD moving!!!

http://www.youtube.com/watch?v=TpqueuIiWZk