Αποστολέας Θέμα: ΜΠΙΕΛΑ!!!  (Αναγνώστηκε 2026 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος V1k1

  • Jimny
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Γυναίκα
ΜΠΙΕΛΑ!!!
« στις: Μάρτιος 25, 2010, 19:27 »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!!! ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΒΑΖΩ Τ ΚΑΤΣΙΚΙ Μ ΜΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΟΤΕΡ...ΤΟ ΠΗΓΑ Τ ΚΟΙΤΑΞΑΝΕ Κ Μ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ! ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΩ ΓΙΑ ΜΠΙΕΛΑ.... :-[
ΕΧΩ ΜΕΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟ ΚΕΙ Π Τ ΠΗΡΑ ΑΛΛΑ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ 8Α ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΙ  :'(
OPOU DE PAS STA 2,PAS STA 4...
K WS GNWSTWN STA 4 EINAI TA KALUTERA ;]

Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Απ: ΜΠΙΕΛΑ!!!
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 25, 2010, 21:26 »
Τί εννοείς? Η έχει εγγύηση η δεν έχει...Μη μασάς, πάνε και κράξτους,  η δώσε την εγγύηση σε δικηγόρο και θα το κανονίσει αυτός.Θα σου βγεί πολύ ποιό φτηνά...
Mountains, seas, somewere in between...

Αποσυνδεδεμένος Setteras

  • Jimny
  • Μηνύματα: 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΙΕΛΑ!!!
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 26, 2010, 19:26 »
  Υπάρχει και η "αρχή προστασίας του καταναλωτή". Ένας φίλος είχε πάρει από μαντρά ένα Skoda και του έβγαλε πολλά προβλήματα και αυτοί το έπαιζαν τρελίτσα. Πήγε και αυτός στην "αρχή προστασίας του καταναλωτή" και τους πήραν τηλέφωνο αυτοί και τελικά του πήραν πίσω το αυτοκίνητο και του επέστρεψαν τα χρήματα.

Αποσυνδεδεμένος lker

  • Jimny
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΙΕΛΑ!!!
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 28, 2010, 21:18 »
 Υπάρχει και η "αρχή προστασίας του καταναλωτή". Ένας φίλος είχε πάρει από μαντρά ένα Skoda και του έβγαλε πολλά προβλήματα και αυτοί το έπαιζαν τρελίτσα. Πήγε και αυτός στην "αρχή προστασίας του καταναλωτή" και τους πήραν τηλέφωνο αυτοί και τελικά του πήραν πίσω το αυτοκίνητο και του επέστρεψαν τα χρήματα.

Τυχερός ο φίλος σου αδερφέ! Εγώ εδώ και 5 χρόνια ταλαιπωρούμαι με μια μοτοσικλέτα πασίγνωστου ευρωπαικού κατασκευαστή, ο οποίος κιόλας μέσω του επίσημου αντιπροσώπου του στην ελλάδα, έχει υπογράψει σε ιδιωτικό συμφωνητικό συνομολογημένο κατασκευαστικό ελλάτωμα και οι κύριοι της αρχής ακόμη βάζουν πρόστιμο ...................................... έχω ξεσκιστεί να τους παιρνω τηλέφωνο για να δώ τι γίνεται μιας και πλέον είμαι στα δικαστήρια και το τι έχω ακούσει από δικαιολογία είναι το κάτι άλλο ...

Θα πρότεινα στο φίλο ότι του πούνε να το ζητήσει γραπτώς ... και αν αρχίσουν τα μα μου με ωραίο τρόπο να επιμείνει και στο τέλος θα το πάρει και γραπτώς. Επίσης μια άλλη καλή μαγκιά που μας διασφαλίζει από στραβές είναι και το γεγονός κατά την παραλαβή εκεί που βάζουμε τη τζίφρα μας να προσθέτουμε και "Με κάθε επιφύλαξη παντώς κατσκευαστικού ελλατώματος". Αυτά πό μένα και καλή επιτυχία!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 28, 2010, 21:21 από lker »
Είμαι και εγώ από το Τζιτζικόνι ...

www.brat.gr

Always groovin 4WD moving!!!

http://www.youtube.com/watch?v=TpqueuIiWZk

Αποσυνδεδεμένος DirectionLess

  • Jimny
  • Μηνύματα: 244
Απ: ΜΠΙΕΛΑ!!!
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 29, 2010, 13:01 »
To έπαθε και η κοπέλα μου με ένα Toyota Yaris (πριν 2 μήνες). Κρατήθηκε 15 μέρες (ανοίχτηκε η μηχανή), αλλά της το γύρισαν καινούριο. Φέρε την καταστροφή και  επ' ουδενί μην δεχτείς την όποια δικαιολογία !

Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Απ: ΜΠΙΕΛΑ!!!
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 09, 2010, 12:37 »
Τι έγινε τελικά?? ???
Mountains, seas, somewere in between...