Αποστολέας Θέμα: προβλημα με κεντρικο κλειδωμα  (Αναγνώστηκε 3927 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kounabakos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Άντρας
προβλημα με κεντρικο κλειδωμα
« στις: Φεβρουάριος 09, 2007, 23:09 »
εδω και μια βδομαδα μου εχει παρουσιαστει αυτο το προβλημα.καθε φορα που παω να ανοιξω την πορτα του οδηγου δεν προλαβενω να βγαλω το κλειδι και ξανακλειδωνει απο μονο του? και το κλειδι να μην βγαλω τα ιδια κανει! 0_21 τι γινεται ρε παιδια? εχω τρελαθει. προχτες ανοιξα την πορτα πεταξα τα κλειδια στι καθισμα και μολις εκλεισα την πορτα αυτο κλειδωσε απο μονο του. ευτυχως που ημουν σπιτι και ειχα το δευτερο κλειδι. τα να φταιει? μηπως τα U.F.O!! <chef_

Αποσυνδεδεμένος gc

  • Ομάδα Διαχείρισης.
  • Jimny
  • Μηνύματα: 2177
  • Φύλο: Άντρας
  • .Εκεί που πάει.
    • Suzuki Jimny Funs and Owners worldwide
Απ: προβλημα με κεντρικο κλειδωμα
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 10, 2007, 12:06 »
το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω... ο αλλεο μου προτεινε σε πρωτο σταδιο να ψεκαστει το κουμπωμα της πορτας και ο μυλος (ή να καθαριστει) με ενα υλικο που να μην αφηνει καταλοιπα, διοτι με την σκονη θα γινει λασπη.

Σπρευ τεφλον ακουγεται καλό, διοτι ειναι για ξηρα λιπανση. Σημερα θα το κανω και θα δω τα αποτελεσματα. Αλλιως, παμε για συνεργειο...
www.erc.edu
www.ecosep.eu
www.phtls.org

If you want my attention, try bleeding...

Αποσυνδεδεμένος kounabakos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: προβλημα με κεντρικο κλειδωμα
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 10, 2007, 21:22 »
πηγα σημερα σε εναν ηλεκτρολογο και μου ειπε οτι εχει χαλασει η ηλεκτρομαγνητηκι κλειδαρια. δε θελω να το πιστεψω αυτο γιατι πηρα τηλ την suzuki και μου ειπαν οτι εχει 200€ αγορα!!! θα ανοιξω τα πλαστικα απο την πορτα μονος μου να το καθαρισω οπως μου ειπες και βλεπουμε.

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 303
  • Φύλο: Άντρας
  • Ή θα βρούμε τον δρόμο, ή θα τον δημιουργήσουμε...
Απ: προβλημα με κεντρικο κλειδωμα
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 11, 2007, 14:15 »
Παιδιά, δοκιμάστε να κάνετε ένα έλεγχο στα ρελέ που έχει το εγκεφαλάκι των ηλεκτρομαγνητικών κλειδαριών.

Σε άλλο αυτοκίνητο με ταλαιπωρούσε ένα χρόνο το πρόβλημα...

Συνήθως τα ρελέ δεν αντέχουν το φορτίο των κλειδαριών και παραδίδουν το πνεύμα...
Ή θα βρούμε το δρόμο, ή θα τον δημιουργήσουμε...

Όταν θα μπαίνεις στις στροφές,
κατέβαζε δευτέρα,
γιατί θα φας αμορτισέρ,
ψαλίδι, κρεμαγιέρα...

Αποσυνδεδεμένος kounabakos

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: προβλημα με κεντρικο κλειδωμα
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 11, 2007, 21:20 »
μακαρι να ειναι αυτο. τα ρελε που βρισκονται?

Αποσυνδεδεμένος giannnis

  • Jimny
  • Μηνύματα: 7
Απ: προβλημα με κεντρικο κλειδωμα
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 20, 2009, 13:24 »
Παιδιά,μου παρουσιάστηκε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.Έχει βρεθεί τελικά η λύση;;;

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: προβλημα με κεντρικο κλειδωμα
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 20, 2009, 15:26 »
Και εγω το ιδιο αντιμετωπιζα απο τη στιγμη που ενας (δεν θελω να χρησιμοποιησω ακαταλληλες λεξεις στο φορουμ) μου σκορπισε το μυλο της κλειδαριας οταν το ανοιξε για να μου κλεψει το στερεοφωνικο.Πολλες φορες μαλιστα δεν κλειδωνε κιολας τ αμαξι.Πηγα στο λαμαρινα μου για να φτιαξω το βαθουλωμα που ειχε η πορτα και να δω τι θα γινει με την κλειδαρια μου και ο ανθρωπος εβγαλε ολο το μυλο, τον ελυσε και τον εκανε καινουριο.
Αν δεν γινοταν αυτο επρεπε ν αλλαξω κλειδαριες,και για να μη δωσω 200ευρω στη suzuki επρεπε να βαλω κλειδαριες με διαφορετικο κλειδι απο αυτο της μιζας.Με λιγα λογια με αλλο κλειδi θα ανοιγα τις πορτες και με αλλο θα επαιρνε μπρος το αμαξι.
Nobody is perfect...except the captain!!!!