Αποστολέας Θέμα: Δικηγορος για τροχαια ατυχηματα  (Αναγνώστηκε 3466 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

GP

  • Επισκέπτης
Δικηγορος για τροχαια ατυχηματα
« στις: Σεπτέμβριος 28, 2006, 18:25 »
Πριν μερικους μηνες κ συγκεκριμενα το Φεβρουαριο ενεπλακη σε καραμπολα λογω παγετου κ ειχα την μεγαλη ατυχια να ειμαι το δευτερο αυτοκινητο. το ατυχημα προκαλεσε ενας κ@@@γερος που του εφυγε το αμαξι με αποτελεσμα να πεσουμε ο ενας πανω στον αλλο γιατι λογω παγου δεν μπορουσαμε να σταματησουμε.
Σημερα μου ηρθε μια αγωγη στην οποια ζητα να του καταβαλουμε εγω κ η ασφαλιστικη εταιρεια εκαστοι το ποσο των 18.000 Ε.

Ξερει καποιος ενα δικηγορο που να ασχολειται με τετοιες υποθεσεις ; Εχω νομικη προστασια στο ασφαλιστηριο αλλα δεν νομιζω οτι μπορω να κοιμαμαι ησυχος !

Γνωριζετε καποιο παρομοιο περιστατικο κ τι εξελιξη μπορει να εχει ;  ???

 t4

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Δικηγορος για τροχαια ατυχηματα
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 28, 2006, 19:38 »
Aφού έχεις νομική προστασία μην φοβάσαι θα σου παρέχει δικηγόρο η ασφάλεια....
Στείλε ένα πμ στον Firelord, δικηγόρος είναι...συντετρακούνητος αδερφός και συμβουλάτορας μεγάλος....
Εαν δεν τον βρίσκεις εδώ, θα τον βρεις είτε στο www.brat.gr είτε στο www.off-road.gr
Γιάννης Δημητρέλης

Αποσυνδεδεμένος NickSi

  • Jimny
  • Μηνύματα: 5603
  • Φύλο: Άντρας
  • jimny*.* = jimnyclub.com !!! Με τις υγειες σας!!!
    • Η πανελλήνια παρέα με τα jimny !
Απ: Δικηγορος για τροχαια ατυχηματα
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 28, 2006, 19:55 »
Πριν μερικους μηνες... ...Ξερει καποιος ενα δικηγορο που να ασχολειται με τετοιες υποθεσεις; Εχω νομικη προστασια στο ασφαλιστηριο αλλα δεν νομιζω οτι μπορω να κοιμαμαι ησυχος!

Θωμα, η μια λυση ειναι αυτη που σου ειπε ο Ironman με τον Γιωργο (firelord), o οποιος το... κατεχει καλα το αθλημα και η αλλη λυση ειναι να μην φοβασαι καθολου, καθοτι εχεις νομικη προστασια!!! Εξαλλου, το ποσο που σου ζητανε, δεν το ζητανε απο εσενα, αλλα απο την ασφαλιστικη σου εταιρεια που σε καλυπτει... το ονομα σου ειναι σκοπιμα στην αγωγη που σας κανανε, απλα και μονο για τυπικους λογους!!!
Kουραστηκα και αηδιασα με καποιους "δηθεν"...   Πλεον, ΔΕΝ...       

GP

  • Επισκέπτης
Απ: Δικηγορος για τροχαια ατυχηματα
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 28, 2006, 20:19 »
Φιλοι μου τονιζω οτι στην αγωγη γραφει οτι ζητα : <<να καταβαλουν εκαστοι>> η ασφαλιστικη κ γω το ποσο κ διαχωριζει τι ζητα απο τον καθενα !
Ελπιζω απλα να ειναι τυπικα ολα αυτα κ να εχω ανχωθει αδικα  bhe μιας κ δεν εχω ασχοληθει ξανα με δικαστηρια κ δεν κατεχω τις νομικες διαδικασιες.
Αυριο θα μιλησω με το δικηγορο της ασφαλιστικης μου οποτε κ θα εχω νεοτερα για το θεμα.

Ευχαριστω για το ενδιαφερον , η συνεχεια αυριο...

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: Δικηγορος για τροχαια ατυχηματα
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 28, 2006, 20:24 »
Περιμένουμε νεα...
Γιάννης Δημητρέλης

GP

  • Επισκέπτης
Απ: Δικηγορος για τροχαια ατυχηματα
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 29, 2006, 18:23 »
Λοιπον, συμφωνα με την ασφαλιστικη εταιρεια δεν συντρεχει λογος ανησυχιας. Η υποθεση εχει ημερομηνια εκδικασης το δεκεμβρη αλλα με τις εφεσεις κ.τ.λ. θα περασουν 4-5 χρονακια. a105 a105 a105
Θα αφησω το θεμα προς το παρον γιατι δεν μπορω να ανχωνομαι και θα ασχοληθω με κατι πιο αποδοτικο !
(Εχω να πληρωσω κ μια κληση απο το λιμενικο, γενικα φετος δεν ειναι η χρονια μου !)  bhe
Ευχαριστω για τις συμβουλες