Αποστολέας Θέμα: ΚΟΝΤΑ ΠΙΣΩ(ετσι απλα κ ωραια...)!  (Αναγνώστηκε 29136 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MKK

  • Jimny
  • Μηνύματα: 8
Απ: ΚΟΝΤΑ ΠΙΣΩ(ετσι απλα κ ωραια...)!
« Απάντηση #105 στις: Δεκέμβριος 01, 2014, 09:20 »
Λασπωμένα φιλαράκια  j12 ... γειά σας ...

Πραγματοποίησα & εγώ τη μετατροπή για κοντά μόνο πίσω ... διαβάζοντας τις πάντα χρήσιμες πληροφορίες του φόρουμ ...

Χρειάζομαι  τη βοήθειά σας t4 ...

Ενώ όλα εξελλίσσονται κανονικά & οι πλήμνες απεμπλέκονται ... στο ταμπλώ οι ενδείξεις τετρακίνησης & 4L αναβοσβήνουν ... όταν βγάζω off το διακόπτη ...

Είναι φυσιολογικό ή έχω κάνει μ@λ@κί@ ...Το αυτοκίνητο είναι VVT ...

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων ...
Μετά απο λίγα μέτρα δεν επανέρχονται αναμένα?

... Καλημέρα & καλό μήνα ...

Επανέρχονται μόνο όταν ο διακόπτης επιστρέψει στη θέση που κλείνει κύκλωμα & κουμπώσουν οι πλήμνες ...

Όταν έχω κοντά πίσω χωρίς κουμπωμένες πλήμνες τα λαμπάκια αναβοσβήνουν σα Χρισουγεννιάτικο δέντρο ... rudo1 rudo1 rudo1...

Αποσυνδεδεμένος 4x4er

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 868
  • Φύλο: Άντρας
  • You go Faster, I go Everywere...
Απ: ΚΟΝΤΑ ΠΙΣΩ(ετσι απλα κ ωραια...)!
« Απάντηση #106 στις: Δεκέμβριος 01, 2014, 19:46 »
Κανονικά οταν κουμπώνεις Κοντά Πίσω, πρέπει να σβήνει το πράσινο της τετρακίνησης και να μένει το πορτοκαλί του Κοντά.
 Πιθανολογώ οτι δεν έκοψε ένωσε τα σωστά καλώδια...ας πουν και οι υπόλοιποι τη γνώμη τους...
Mountains, seas, somewere in between...

Αποσυνδεδεμένος MKK

  • Jimny
  • Μηνύματα: 8
Απ: ΚΟΝΤΑ ΠΙΣΩ(ετσι απλα κ ωραια...)!
« Απάντηση #107 στις: Δεκέμβριος 02, 2014, 12:23 »
Κανονικά οταν κουμπώνεις Κοντά Πίσω, πρέπει να σβήνει το πράσινο της τετρακίνησης και να μένει το πορτοκαλί του Κοντά.
 Πιθανολογώ οτι δεν έκοψε ένωσε τα σωστά καλώδια...ας πουν και οι υπόλοιποι τη γνώμη τους...

... ακολουθήσαμε επακριβώς τις οδηγίες  8) ... από μπροστινή βαλβίδα κόψαμε το ένα καλωδιάκι  roc2 ... εκτός εάν το vvt έχει αλλεργίες στα λαμπάκια  0_21 ... σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ για τη  t4 ...

Αποσυνδεδεμένος sokrates

  • Jimny
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΚΟΝΤΑ ΠΙΣΩ(ετσι απλα κ ωραια...)!
« Απάντηση #108 στις: Δεκέμβριος 02, 2014, 15:28 »
Αν θυμάμαι καλά, στην αρχή αναβοσθήνουν με ήχο, και μετά αναβοσβήνουν χωρίς ήχο. Δυστυχώς δεν έχω πρόσβαση στον τζιμάκο να το ξαναδώ, αλλά νομίζω ότι συνεχίζουν να αναβοσβήνουν.

Να θυμηθείς μόνο, ότι αν είσαι κανονικά πισωκίνητα και προσπαθείς να βάλεις 4x4 και δεν κουμπώνει, τότε έχεις καταλάθος πατήσει το κουμπάκι πίσω αργά. Εγώ την πατάω συχνά. Πρέπει να είναι στην αρχική θέση, μετά 4x4, μετά αργά, και στο τέλος το κουμπάκι.
Αν ήθελες εγγύηση, ας έπαιρνες τοστιέρα. Κ.Ι.