Αποστολέας Θέμα: JIMNY 1600  (Αναγνώστηκε 2902 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Nick

  • Jimny
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
JIMNY 1600
« στις: Μάιος 14, 2006, 13:51 »
Γεια σε ολους!Ειμαι απο γρεβενα και ειναι η πρωτη φορα που γραφω στο forum.Εχω ενα RAV4 του '95,και μετα απο πολυ σκεψη και ψαξιμο κατελειξα να το κανω τραμπα με ενα jimny (99-00 με τον ενα εκεντροφορο).Το πρωτο που θα κανω θα ειναι μοτερ 1600 16v απο GV.Η ερωτηση ειναι:Τι μετατροπες θελει το συγκεκριμενο μοτερ για να μπει?Θα εχω το γνωστο προβλημα της ηλεκτρολησης που αναφερθηκε σε προηγουμενο θεμα στο forum?Αν ναι,διορθονεται με την τοποθετηση ενος αλουμινενιου ψυγειου?

Αποσυνδεδεμένος sirros

  • Jimny
  • Μηνύματα: 184
Απ: JIMNY 1600
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 14, 2006, 21:02 »
Το αυτοκίνητο μου είναι στο σπίτι του προέδρου της λέσχης Γρεβενών , πήγαινε ρίξου μια ματιά και έλα να με βρεις την Παρασκευή ή το Σάββατο να σου τα εξηγήσω όλα από κοντά
SS power

Αποσυνδεδεμένος IronΜan

  • Jimny
  • Μηνύματα: 3753
  • Φύλο: Άντρας
  • Πισσώνας
Απ: JIMNY 1600
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 14, 2006, 23:10 »
Το πρωτο που θα κανω θα ειναι μοτερ 1600 16v απο GV.Η ερωτηση ειναι:Τι μετατροπες θελει το συγκεκριμενο μοτερ για να μπει?Θα εχω το γνωστο προβλημα της ηλεκτρολησης που αναφερθηκε σε προηγουμενο θεμα στο forum?Αν ναι,διορθονεται με την τοποθετηση ενος αλουμινενιου ψυγειου?

Το αυτοκίνητο μου είναι στο σπίτι του προέδρου της λέσχης Γρεβενών , πήγαινε ρίξου μια ματιά και έλα να με βρεις την Παρασκευή ή το Σάββατο να σου τα εξηγήσω όλα από κοντά

Αυτό θα πει παρέα lol lol ερωτήσεις έχετε, το αυτοκίνητο σας δείχνουμε, και σας το φέρνουμε και στην πόρτα σας cl cl cl cl cl cl cl
Μπαρμπασύρος ολε cl cl cl
Γιάννης Δημητρέλης