Αποστολέας Θέμα: βουητο σασμαν  (Αναγνώστηκε 8781 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος alexishara

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βουητο σασμαν
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 26, 2010, 19:05 »
το jimny μου είναι 99 μοντέλο αυτό το βουητό το ακούω τουλάχιστον  7 χρόνια είναι 100% σασμάν αλλά ακόμη δεν μου έχει κάνει λαδιά 300000 χλμ έχω.όταν αλλάζει δίσκο πλατό λίγο σταματάει, μέχρι να πάει βουνό και μετά ξανά προς την δόξα τραβά.όσο για επισκευή σασμάν μου είπαν οτί θα πρέπει να διαλυθούν όλα τα γρανάζια για επιδιόρθωση ή αλλαγή.

Αποσυνδεδεμένος Νίκος

  • Jimny
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βουητο σασμαν
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 29, 2010, 04:28 »
δεν ειναι σαζμαν ειναι δισκο-πλατο εμενα που μου ανοιξαν ολο το σαζμαν για επισκευη για αλλο λογο το εκαναν και ο θοριβος ειναι ακομα ειναι καθαρα δικου και πλατου και σε ολα τα νορμαλ τζιμνι (που δεν εχουν καποιο προβλημα) αν ξεκινησεις λιγο αποτομα με την 1 απο το φαναρι θα το κανει σε ολους απλος δεν το προσεξατε και το κανει μονο με την 1η ταχητυτα ειναι ενα απο τα κουσουρια του τζιμνι  ;D

Αποσυνδεδεμένος alexishara

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βουητο σασμαν
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 29, 2010, 23:33 »
καλά και ο αδελφός μου έκανε επισκευή σασμάν στο ignis και πάλι χάλια είναι γενικά η suzuki έχει τα χειρότερα και  με αρκετά κουσούρια σασμάν.άστα.....

Αποσυνδεδεμένος sokrates

  • Jimny
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: βουητο σασμαν
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 30, 2010, 09:54 »
δεν ειναι σαζμαν ειναι δισκο-πλατο εμενα που μου ανοιξαν ολο το σαζμαν για επισκευη για αλλο λογο το εκαναν και ο θοριβος ειναι ακομα ειναι καθαρα δικου και πλατου και σε ολα τα νορμαλ τζιμνι (που δεν εχουν καποιο προβλημα) αν ξεκινησεις λιγο αποτομα με την 1 απο το φαναρι θα το κανει σε ολους απλος δεν το προσεξατε και το κανει μονο με την 1η ταχητυτα ειναι ενα απο τα κουσουρια του τζιμνι  ;D

Αν ξεκινήσεις και με 2α σε κατηφόρα το ίδιο βουητό θα ακούσεις..
Αν ήθελες εγγύηση, ας έπαιρνες τοστιέρα. Κ.Ι.