Αποστολέας Θέμα: Άναψε η λυχνία του λαδιού  (Αναγνώστηκε 1075 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giorgio

  • Jimny
  • Μηνύματα: 10
  • Φύλο: Άντρας
Άναψε η λυχνία του λαδιού
« στις: Φεβρουάριος 15, 2010, 10:42 »
Χτές έβγαλα το αμάξι εκτός δρόμου για πρώτη φορα σε μία πολυ ωραία διαδρομή στον Μαραθώνα.Πηγαίνοντας ομως προς τα εκεί πέρασα απο ενα δρόμο που παέι στην παραλία του Σχοινιά που ήταν τελείως πλημμυρισμένος.Το αμάξι συμπεριφέρθηκε πολυ καλά με κινηση σε 2 τροχους αλλα μου άναψε το λαμπάκι του λαδιού.Δεν είχε ανάψει τελειως, δηλαδη ισα που φωτιζε και μετα που εκανα μερικα χιλιόμετρα εσβησε.Μετα πέρασα απο κατι λασποδρομους με τετρακίνηση στα αργα παλι με κατι νερόλακους και ξαναναψε και παλι μετα απο μερικα χιλιομετρα σε στεγνο δρόμο ξανασβησε.Ξερει κανεις γιατι συνεβη αυτο?Πρέπει να το παω συνεργείο το αμαξι?

Αποσυνδεδεμένος ITALTRONIC

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 107
Απ: Άναψε η λυχνία του λαδιού
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 15, 2010, 12:34 »
το κανει μονο οταν μπαινει σε νερα ???? αν το κανει μονο τοτε μαλλον βραχυκυκλωνει αν οχι περνα μια βολτα απο το μηχανικο .....
οπου δεν υπαρχει δρομος τον ανοιγει ενα JIMNY

Αποσυνδεδεμένος PANOS72

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 420
  • Φύλο: Άντρας
  • Mad for mud
Απ: Άναψε η λυχνία του λαδιού
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 15, 2010, 14:18 »
Μου το έκανε κι εμένα σε παρόμοια περίπτωση. Το έβγαλα μια βόλτα σε δρόμο ταχείας κυκλοφορίας για καμμιά ώρα και μετά οκ. Πάντως θυμάμαι ότι έσβηνε σταδιακά και όχι με τη μία.
www.youtube.com/user/PanosJimny?feature=mhw4 <Panos72 Youtube channel
www.greektube.org/user/panji                              <Panos72 Greektube channel

Αποσυνδεδεμένος Setteras

  • Jimny
  • Μηνύματα: 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άναψε η λυχνία του λαδιού
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 15, 2010, 18:42 »
  Εγώ πάντως προληπτικά το πρώτο πράγμα που θα έκανα θα ήταν να έλεγχα την στάθμη του λαδιού για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο  ;).

Αποσυνδεδεμένος greenjimny

  • Jimny
  • Μηνύματα: 1247
  • Φύλο: Άντρας
  • "JIMNY" nothing more, nothing less!!!!
Απ: Άναψε η λυχνία του λαδιού
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 15, 2010, 22:08 »
Ειχε συμβει το ιδιο και σε φιλο με jimny με τον Μ13Α κινητηρα οταν ανεβηκε ενα υψωμα περιπου 70 μοιρων.Στο δικο μου (G13BB) δεν ειχε αναψει ομως. 87
Nobody is perfect...except the captain!!!!

Αποσυνδεδεμένος giorgio

  • Jimny
  • Μηνύματα: 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άναψε η λυχνία του λαδιού
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 16, 2010, 07:53 »
Το πρωτο που εκανα ηταν να ελενξω τη σταθμη του λαδιου γιατι μολις ειχα κανει το πρωτο μικρο σερβισ.Το λαμπακι εσβηνε σταδιακα πραγματι οχι αποτομα.Περνωντας απο δρομο με νερα οχι πλημμυρισμενο δεν αναψε.Ευχαριστω για τις συμβουλες σας