Αποστολέας Θέμα: ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ (αναθυμνιασης)  (Αναγνώστηκε 1580 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος minoas1212

  • Jimny
  • Μηνύματα: 186
ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ (αναθυμνιασης)
« στις: Δεκέμβριος 13, 2009, 20:30 »
καλησπερα!! ξερεις κανενας σε ποιο σημειο του σασμαν  και του transfer  εχει το jimny μας την ατμοφαιρικη αποκατασταση τους ? και περναει νερο απο εκει οπως στα διαφορικα που το νερο περναει κανονικα  μεσα  ??

Αποσυνδεδεμένος blacklimit

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 597
  • Φύλο: Άντρας
  • ORESTIADA EVROS
Απ: ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ (αναθυμνιασης)
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 14, 2009, 17:57 »
καλησπερα.δες απο το πανω μερος τους αν εννοεις τα εξαεριστηρακια οπως εχουν τα διαφορικα.
drink on bed!!!

drive on road!!!

Αποσυνδεδεμένος minoas1212

  • Jimny
  • Μηνύματα: 186
Απ: ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ (αναθυμνιασης)
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 14, 2009, 23:05 »
καλησπερα.δες απο το πανω μερος τους αν εννοεις τα εξαεριστηρακια οπως εχουν τα διαφορικα.

ναι για αυτα λεω !   εχει δει κανενας εαν εχει .........που λογικα θα εχει      εαν βαζουν νερο οπως μπαζουν αυτα τον διαφορικον
για τι θελω να βαλω σωλινακια   ωστε να λυσω και αυτο το προβλημα αταν περναω υδατινο κομματι!!

Αποσυνδεδεμένος Gagarin

  • Jimny
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Άντρας
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...
άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...
και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!

Αποσυνδεδεμένος minoas1212

  • Jimny
  • Μηνύματα: 186
Απ: ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ (αναθυμνιασης)
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 14, 2009, 23:28 »
φιλε gagarin  σε ευχαριστω !! διαβασα και ειδα και της φωτο !!  ενταξει αλλα για transfer και το σασμαν δεν λεει κανενας τιποτα !!
αρα κανενας δεν εχει κανει τιποτα !!
αντε παλι θα κυλιομαστε απο κατω σαν τα γουρουνια για να δουμε τι γινετε!! και αυτες της μερες ειναι βρεγμενα κατω!!

Αποσυνδεδεμένος blacklimit

  • NewsLetter
  • Jimny
  • Μηνύματα: 597
  • Φύλο: Άντρας
  • ORESTIADA EVROS
Απ: ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ (αναθυμνιασης)
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 15, 2009, 10:08 »
καλημερα φιλος

αν και δεν το εχω κανει γιατι ποτε μεχρι τωρα δεν μου εβαλαν νερο ουτε το ενα ουτε το αλλο εχουν και τα 2 απο την επανω πλευρα οπως σου ειπα το σασμαν αν θυμαμαι καλα το εχει λιγο ποιο μπροστα απο τον λεβιε ταχυτητων και το τρανσφερ στο ποιο ψηλο σημειο του.ειναι ακριβως τα ιδια με αυτα των διαφορικον και δουλευουν ακριβως οπως και στα διαφορικα

ετσι και αλλιως για να βαλεις σωληνακι θα πρεπει να ξαπλωσεις εκτος και αν το πας σε συνεργειο να το σηκωσεις σε ραμπα
ελπιζω αν σε κατατοπησα
drink on bed!!!

drive on road!!!

Αποσυνδεδεμένος minoas1212

  • Jimny
  • Μηνύματα: 186
Απ: ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ (αναθυμνιασης)
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 15, 2009, 20:59 »
καλημερα φιλος

αν και δεν το εχω κανει γιατι ποτε μεχρι τωρα δεν μου εβαλαν νερο ουτε το ενα ουτε το αλλο εχουν και τα 2 απο την επανω πλευρα οπως σου ειπα το σασμαν αν θυμαμαι καλα το εχει λιγο ποιο μπροστα απο τον λεβιε ταχυτητων και το τρανσφερ στο ποιο ψηλο σημειο του.ειναι ακριβως τα ιδια με αυτα των διαφορικον και δουλευουν ακριβως οπως και στα διαφορικα

ετσι και αλλιως για να βαλεις σωληνακι θα πρεπει να ξαπλωσεις εκτος και αν το πας σε συνεργειο να το σηκωσεις σε ραμπα
ελπιζω αν σε κατατοπησα

φιλε σε ευχαριστω πολυ !!   και ενας ανθρωπος που μου απαντισε με σαφηνια μετα απο σχεδον ολες  της ερωτησης που κατα καιρους εχω κανει!!

Αποσυνδεδεμένος Setteras

  • Jimny
  • Μηνύματα: 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ (αναθυμνιασης)
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 15, 2009, 21:33 »
   Επειδή και εγώ τα έχω ψάξει χωρίς αποτέλεσμα μου φαίνεται ότι για να μπορέσεις να βάλεις πρέπει να κατεβάσεις το σασμάν και το transfer!!!!!!!!!! Οπότε εγώ τουλάχιστον τα έχω αφήσει όπως είναι.

Αποσυνδεδεμένος wolf

  • Jimny
  • Μηνύματα: 441
Απ: ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ (αναθυμνιασης)
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 16, 2009, 02:27 »
   Επειδή και εγώ τα έχω ψάξει χωρίς αποτέλεσμα μου φαίνεται ότι για να μπορέσεις να βάλεις πρέπει να κατεβάσεις το σασμάν και το transfer!!!!!!!!!! Οπότε εγώ τουλάχιστον τα έχω αφήσει όπως είναι.

+1...αρκετα δυσκολο να τα αλλαξεις χωρις να τα κατεβασεις...εκτος αν εχεις χερια Τιραμολα....
Μη διαπληκτίζεσαι με έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει στο τέλος λόγω εμπειρίας